ORHAN BABA TARKAN KONSERİ

Kapanmış konulardan yararlanabilmeniz için arşiv bölümüne taşınmaktadır.
Locked
HASAN
Kıdemli Üye

ORHAN BABA TARKAN KONSERİ

Post by HASAN » 09 Jul 2006, 20:48

İstanbullu müzikseverler 7 Ağustos gecesi Açıkhava'da 2 dev ismi bir arada dinleyecek. O gece sahne alacak olan Tarkan, bir şarkısında "Arabesk'in Kral"ı Orhan Gencebay ile düet yapacak. Her fırsatta Kibariye ve Gencebay hayranı olduğunu söyleyen Tarkan'ın Orhan Baba ile hangi şarkıyı seslendireceği ise o geceye özel sürpriz olarak saklanıyor.

Kaynak :

Takvim 08 Temmuz 2006
Onu Anlamak Sanattır

HASAN
Kıdemli Üye

Post by HASAN » 09 Jul 2006, 20:52

adamlar hala arabeskin kralı diyorlar ya terbiyesiz insanlar :evil:
Onu Anlamak Sanattır

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 10 Jul 2006, 12:17

İşte bu kalıplaşmış görüşle mücadele etmeye çalışıyoruz. Arabeski iyi anlamda da kullansalar, kötü anlamda da kullansalar, fark etmez; bizim derdimiz Orhan Gencebay'ın müziğinin arabesk müzik kalıbına sığmadığını anlatmaktır. Fakat Orhan Gencebay bu konuya ağırlığını koymadıktan sonra biz sağda solda çabalamışız ne fayda. Zannımca, Orhan Gencebay 40 yıllık müzik hayatı boyunca ağırlığını koymamış da, bu yaştan sonra şimdi mi koyacak diye de düşünmekteyim... Ağırlığını koymaktan neleri kast ettiğimi gönül dostları çok iyi bilirler.
::::::
Image
"Türk ulusunun, yürümekte olduğu ilerleme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, pozitif bilimdir."
Atatürk, 1933

bir_zaman_aglayip
Kıdemli Üye

Post by bir_zaman_aglayip » 10 Jul 2006, 13:42

Biliyoruz dost biliyoruz, hemde çok iyi biliyoruz...
:cry:
HA BEN SANA YOLLANMIŞIM, HA MUHAMMED MİRACA

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 10 Jul 2006, 14:31

hasan kardeşim böyle diyen insanlar kaskafa.kaskafa oldukları için de ne kadar anlatırsan anlat bazı şeyleri kafalarından içeri sokamıyorsun.orhan gencebaya arabeskçi demek sadece gencebaya değil aynı zamanda müziğe de yaplan bir saygısızlıktır bence.

serkan76....
Yeni Üye

Post by serkan76.... » 11 Jul 2006, 19:13

Eğer bu haberin kaynağı doğru ise ;

Bu memlekette '' TARKAN '' ile düet yapabilecek bir çok star ve star adayı vardır herhalde ?
Orhan abini vakti varsa bence mahalleye inmeli !
Aklı selim olarak yıllardır kendisin elit tabaka içerinde anlatmaya ve her türlü etkinliğe katılarak yüreklilik gösterdi.
Lakin ;
Yıllar evvel gerek sazıyla ve gerekse sesiyle eşlik ettiği düet lere binaen artık mahalleye inmelidir.
Bu mahallede '' ERKİN KORAY '' '' AJDA PEKKAN '' olmalı.Geri gelmeyen yıllara inat hiç bir arzu bu hatıraların canlanmasından daha evla değil.
KAMURAN AKKOR var .Geçenler yemek programında idi.Ya MİNE KOŞAN nereler ' de ?
Tarkan' dan ziyade harcanan zamana tek mani bu isimler ile gerçekleştireceği gerçek anlamda yeni yada eski çalışmalar.
Ben şahsım adına bu sesleri tek dilde ve aynı sesde dinlemeyi büyük bir arzu ile bekliyorum.
Varsın Tarkan başkası ile düet yapsın.Belki onun popüleritesi artar.
Gencebayı buralarda artık duymak yada okumak beni boğuyor sevgili gönül dostları.
Artık mahalleye birkez olsun inmeli !

Kimbilir belki de ‘’ arabesk ‘’ yazısıyla öne sürülen bu ciddi yada gayri ciddi imaj için atılan başlık yerine asıl olması gereken haber haline gelir.!
Bu yazılar Soner’ in dediği gibi Orhan Abi ‘ nin gösterdiği tüm çabaların hala kabül görmediğinin ve bu emeklerin beyhude harcandının birer kanıtı.

Orhan Abi bizler mahalledeyiz ! ve bekliyoruz !
………………………..Kazakistan!’dan Selam ve Saygılar !
* Kimi ağlar ezelden gönülde bin keder var
Sanmaki her ağlayandan daha gülen bahtiyar ''

HASAN
Kıdemli Üye

Post by HASAN » 11 Jul 2006, 20:12

zamanında Erkin Koray Azmı Düet yapalım dedi Orhan Baba'ya.Ama o gitti tarkan'ı buldu.İstemiyorum ben yaa
Onu Anlamak Sanattır

senfonik
Kıdemli Üye

Post by senfonik » 11 Jul 2006, 22:41

bende tarkan düetine karşıyım..
karşı olsamda olmasamda bunun gerçekleşmiyeceğini tahmin ediyorum zaten..(gencebay tarafından)

saygılar..
SENFONİK ŞİİR VE BAĞLAMA KONÇERTOSU İLE YANIP TUTUŞUYORUM..
SEVGİLİ KRAL HAYALMİ GERÇEKMİ BU SÖZLER..
UYANDIR BİZİ..

kaderci

Post by kaderci » 19 Jul 2006, 13:29

tarkan neden orhan babayla düet yapmak ister...sesinden değil tabi

ORHAN BABANIN TÜRKİYEDE KİTLESİ ,KARAKTERİ,SANATI,TELİFİ vs..VAR DA ONDAN....

Tarkan avrupada tanınmış fakat Türkiyede ilgi cekmek icin GÜÇLÜ BİR BÜYÜĞÜNÜ ARKASINA ALBİLMEK İÇİN.......
Bozamazsın Beni Dünya

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 19 Jul 2006, 13:48

Tarkan zaten Türkiye'de yeterince ilgi görüyor. Daha fazla ilgi çekmek için Gencebay'ı kullanmak gibi bir niyetinin olduğunu sanmak yersiz. Türkiye'de son yıllardaki "Maksat ilginçlik olsun, renk olsun, muhabbet olsun" akımı söz konusu olabilir :P
Image
"Türk ulusunun, yürümekte olduğu ilerleme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, pozitif bilimdir."
Atatürk, 1933

Gececi®
Deneyimli Üye

Post by Gececi® » 02 Aug 2006, 19:45

Baba Tarkan la çıkacağına tek çıksın daha iyi. Açıkcası tarkan la bir arada olması beni rahatsız eder. Bu gün tarkanla çıkacağına Ferdi Tayfur-Müslüm Gürses-İbrahim Tatlıses-Hakkı Bulut gibi isimlerle çıkmasını isterdim. İşte bu flaş olurdu.

senfonik
Kıdemli Üye

Post by senfonik » 03 Aug 2006, 11:14

gececi arkadaş ya şaka yapıyosun yada sen gencebay felesefesinden bi habersin..
neyse yaa uzatmak istemiyorum beni bilen biliyo bu konudaki fikirlerimi.. :x
UYANDIR BİZİ..

mecnun murat
Kıdemli Üye

Post by mecnun murat » 03 Aug 2006, 20:33

arkadasım zaten abimiz ibrahim tatlıses ile sahneye cıkmıstır.fakat sadece baglama calmıstır.ibo ise hor görme garibi adlı eseri okumustur.sana diyeceğim tek sey o gece güzel olan abimizin baglama calmasıydı.ibo falan onları geçmeliyiz...
eyvallah...
İSTE ŞU DÜNYAYI 'ZAMANI DURDURAYIM'

serhat_izmit
Kıdemli Üye

Post by serhat_izmit » 03 Aug 2006, 23:01

TARKAN BELKİ TÜRKİYENİN EN İYİ ŞARKICILARINDAN AMA BU ARALAR ÇARKTAN DÜŞTÜĞÜ KESİN... İNGİLİZCE ALBÜMÜ SATMADI, BENİM DÜŞÜNCEME GÖRE DE ESKİDEN GÖRDÜĞÜ MUAZZAM İLGİYİ ŞİMDİ GÖRMÜYOR.

TÜRKİYEDE GÜNDEMDE KALMAK İÇİN NAZAN ÖNCEL, KİBARİYE HATTA ARİF SAĞ'IN KIZIYLA (ADINI HATIRLAYAMADIM) BİLE DÜET İŞİNE KALKIŞMIŞTIR ŞİMDİ SIRA ORHAN GENCEBAYA GELMİŞTİR VE BU GÜNDEMDE KALMASI İÇİN SON UMUDUDUR.

BENCE ORHAN BABA BU TEKLİFE HAYIR DEMELİYDİ.

AYRICA ORHAN GENCEBAYIN HAKKI BULUTLA AYNI SAHNEYE ÇIKMASINI İSTEYEN ARKADAŞA HİÇBİRŞEY DEMİYORUM... KENDİ DÜŞÜNCESİDİR, SAYGI DUYUYORUM.
"Yaptıklarım Türk müziğinin devamıdır."
"Müziğime arabesk denmesi çok saçma..."
Orhan GENCEBAY

Gececi®
Deneyimli Üye

Post by Gececi® » 04 Aug 2006, 09:05

Siz yazımı yanlış anladınız demek istediğim Tarkan'la çıkacağına bir İbrahim Tatlıses ile çıksaydı veya Ferdi Tayfur veya Hakkı Bulur vs. Bu gibi isimler Tarkan gibi popcu değil en azından. Onlarda bu işe yıllarını vermiş değerli insanlardır. Anlatmak istediğim buydu.

senfonik
Kıdemli Üye

Post by senfonik » 04 Aug 2006, 13:16

arkadaşlar hala inanıyomusunuz tarkanla sahnede düet yapacağına yani planlı programlı çalışılmış bir iki parça okuyacaklarına..
ben inanmıyorum..kralın bu olaydan haberi bile yok sanırım..

artı gececi kardeş tarkanla yapacağına hakkıyla yapsın demişsin hakkı bulut hangi tarz şarkııcı yani halk dilinde hangi katagoride şarkı söylüyor..?
buna bi yanıt ver sonra gencebayla onu aynı sahneye koy..!
yani popçuyla çıkacağına arabeskçiyle çıksın diyosun..!
UYANDIR BİZİ..

Gececi®
Deneyimli Üye

Post by Gececi® » 04 Aug 2006, 13:45

senfonik wrote:artı gececi kardeş tarkanla yapacağına hakkıyla yapsın demişsin hakkı bulut hangi tarz şarkııcı yani halk dilinde hangi katagoride şarkı söylüyor..?
buna bi yanıt ver sonra gencebayla onu aynı sahneye koy..!
yani popçuyla çıkacağına arabeskçiyle çıksın diyosun..!

Bak arkadaş sen beni her seferinde yanlış anlıyorsun. Ben tarkanla çıkacağına bunlarla çıksın dedim. Onları aynı kefeye koymam zaten. Benim gönlümde Orhan Gencebay'ın bambaşka yeri var. Oraya ne ortak olan olur nede bir başkası alır.Ben Tarkan'ı hiç sevmem ve seninde dediğin gibi kralın onunla çıkması bile mucize olur ama olurda onunla çıkarsa ben diğerleriyle çıkmasını isterdim.

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 13 Aug 2006, 13:11

Orhan Gencebay'ın ismini Hakkıyla Ferdiyle Müslümle bir arada anmayı bırakın artık. Herkes kendi işine baksın. Tarkan'a gelince, olacağını hiç sanmam, olmasını da istemem.
Image
Atatürk, 1933

Locked