GENCEBAY'A BORSA YASAĞI GETİRİLDİ

Kapanmış konulardan yararlanabilmeniz için arşiv bölümüne taşınmaktadır.
KUŞÇUBAŞIEŞREF
Kıdemli Üye

cvp

Post by KUŞÇUBAŞIEŞREF » 16 Aug 2006, 19:58

sevgılı gonul dostları yazmayayım dıyorum ama duramıyorum bu konu hakkında turkıye en buyuk guc basın kım ne derse desın ıstedıgını kral yapıyor ıstemedıgınıde bır anda en adı bır suclu herseyı o karar verıyor bu ulkede nıce vatan evladını suclu yapmadımı ve bızım halkımız en buyuk en saf en guzel ınsan toplulugu herseye ınanır ne derlerse bıranda ınanır gecmıste ne yaptıgına bakmadan basında bunu cok ıyı yapıyor neyse daha nelerı varda burda olmaz gencebay sıra geldı sımdı bakıyorumda ınandırmaya baslamıslar bıle dunya ınansa gozlerımle gormedıgım seye ınanmam ve kımse benı kulakdan duyma seylerle kandıramaz neyse BERHUDAR OLUN YUREKTEN OLSUN SEVGI ILE DOLSUN imza T.M.KUŞÇUBAŞIEŞREF BİR TÜRK DÜNYAYA BEDELDİR. KİMSE YOLUNDAN ÇEVİREMEZ ESİR EDEMEZ VE ESİR ALINAMAZ
KUŞÇUBAŞIEŞREF
MSN ADRESIM HACKERLENMISTIR (ELE GEÇİRİLMİŞTİR) kuscubasiesref_1@hotmail.com adresinden gelen emailleri açmayın kesinikle yoksa sizinde msn giderr... YENİ MSN ADRESIM kuscubasiesref_1873@hotmail.com

beyazsayfa
Deneyimli Üye

Post by beyazsayfa » 16 Aug 2006, 22:58

Kesinlikle hiçbirşey yapmaz ki o muhteşem maziye leke sürmeye yetsin.O kendini yıllaaaar önce kanıtladı Türkiye'ye.Ama keşke hiç adı geçmeseydi

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 21 Sep 2006, 09:13

İnsanları kandıracağıma ölürüm daha iyi

Geçtiğimiz günlerde Sermaye Piyasası Kurulu tarafından, borsada kimliğini gizleyerek haksız kazanç elde ettiği iddia edilen ünlü şarkıcı Orhan Gencebay suçlamaları kabul etmiyor: Ben manipülatör olamam. Bir insanı kandırıp sonra güleceğime ölürüm daha iyi....

Müziğe 6 yaşındayken keman ve mandolin dersleri alarak başlayan, ilk beste çalışmasını ise 10 yaşındayken yapan Orhan Gencebay, ilk albümü 'Musalla Taşı'nı çıkardığı günden beri, müziğimizin önde gelen isimlerinden biri... 'Bir Teselli Ver, 'Hatasız Kul Olmaz', 'Batsın Bu Dünya' gibi şarkılarıyla gönüllere taht kuran, efendi kişiliğiyle de takdir toplayan sanatçı şu sıralar sıkıntılı günler geçiriyor. Gencebay'ın başını ağrıtan başlıca konu, 2000 yılından beri vazgeçemediği borsa tutkusu. Ünlü sanatçıya geçen hafta manipülasyon yaptığı yani başkalarını kandırarak haksız kazanç elde ettiği gerekçesiyle borsa yasağı getirildi. Öte yandan adı Mustafa Aksu'nun yazmış olduğu 'Türkiye'de Çingene Olmak' adlı kitaptaki ünlü çingeneler listesinin başında yer aldı. Her türlü etnik ayrımcılığa karşı olduğunu söyleyen Gencebay'la yaşadığı sıkıntılar hakkında konuştuk...

HAYSİYETİM KIRILDI
* Geçtiğimiz günlerde borsa yüzünden savcılıkta ifade verdiniz...
Orada bir yanlışlık var. Hayatımda ilk kez savcılığa çağırıldım ve gittim, ifademi verdim. Devletimizin kuralları neyse onu yerine getirmek zorundayız. Bilmediğim, anlayamadığım bir sebepten ötürü bilgi verdim.

* Manüpülasyon yapmakla suçlandınız...
Kesinlikle böyle bir şey yok. Benim manipülatif bir hareket yapmam mümkün değil. Manipülasyon deyince benim aklıma şu geliyor. Bir insan ağlayacak biz de güleceğiz. Böyle bir şey olabilir mi? Ben bir insanı kandıracağım ve sonra güleceğim. Eğer manipülasyonun anlamı buysa ben öleyim daha iyi. Bugünlerde üst üste öyle şeyler yaşadım ki, resmen haysiyetim kırıldı.

ÇOK KAYBETTİM
* Borsada 2 milyon dolara yakın para kaybettiğiniz söyleniyor...
Ciddi bir rakam kaybettim. Ben 2000 senesinde girdim borsaya. Çok ciddi bir para koydum ortaya. O para çok aşağılara indi, sonra çıktı çıktı, tekrar indi. Yani yeni parayla değil o parayla devam ediyorum.

* Borsa cesurca bir şey öyle değil mi?
Evet başta bunu bilmiyordum ama zamanla öğrendim. Bazen kazandım, bazen kaybettim. Zarar da ettim, kar da... Borsada bir haber gelir anında her şey yukarıya çıkar, bir haber gelir her şey yerle bir olur. Borsa böyle bir yer.

* Sürekli bilgisayar başında borsayı takip mi ediyorsunuz?
Hayır. Borsa benim birinci işim değil. Arada bir ilgileniyorum. Bir broker gibi ilgilenmem mümkün değil. Benim asıl işim müzik. Müzikten arta kalan zamanımda da borsayla ilgileniyorum. Ama herkese sorarım. Bilgi alırım, borsayla ilgili dergiler, kitaplar okurum. Yönetenlere sorup bilgi alır, ondan sonra kendi irademle oynarım.

* Size soran insanlara siz de fikir veriyor musunuz?
Bende fikir sahibi oldum bu konuda ama yine de başkalarına fikir verecek kadar değil.

ASLA OYNAMAZDIM
* Borsa artık sizin için bir zevke dönüşmüş gibi. Vazgeçemiyor musunuz artık borsadan?
Şu anda başa dönme imkanım olsa asla oynamam. Borsayı gerçekten hiç bilmeyen insanlar kesinlikle oynamasın. Borsa gelişmiş ülkelerde gelişmişliğin bir göstergesidir. Bizim ülkemizde 18 yıldır var. Biz ne zaman borsada iyi olursak bizim ülkemizde gelişmiş demektir. Yani borsa gelişmiş ülkelerde bir kazanç bir yatırım yeridir, daha güvenlidir. Biz daha çok yeniyiz bu konuda.

http://www.sabah.com.tr/2006/09/19/gny/ ... 9-200.html
19 Eylül
::::::
Image
"Türk ulusunun, yürümekte olduğu ilerleme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, pozitif bilimdir."
Atatürk, 1933

Post Reply