GENCEBAY'A BORSA YASAĞI GETİRİLDİ

Kapanmış konulardan yararlanabilmeniz için arşiv bölümüne taşınmaktadır.
estarabim
Kıdemli Üye

GENCEBAY'A BORSA YASAĞI GETİRİLDİ

Post by estarabim » 12 Aug 2006, 23:23

Sabah Gazetesinden alıntıdır:

SPK, Tek-Art hisselerindeki işlemleri nedeniyle, sanatçı Orhan Gencebay ile eski bakan ve Trabzonspor'un eski başkanı Mehmet Ali Yılmaz hakkında suç duyurusunda bulundu.

Sermaye Piyasası Kurulu, Tek-Art Turizm Zigana A.Ş hisselerinde gerçekleştirdikleri işlemler nedeniyle, sanatçı Orhan Gencebay ile eski Devlet Bakanı ve Trabzonspor Kulubü Başkanı Mehmet Ali Yılmaz'ın da aralarında bulunduğu dokuz kişi hakkında Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulundu ve borsa ve teşkilatlanmış diğer piyasalarda işlem yapmalarını yasakladı. Sermaye Piyasası Kurulu, Mehmet Ali Yılmaz'ın sahibi bulunduğu halka açık Tek-Art Turizm, (TEKTU) hisse senedinde 20 Nisan 2005- 19 Eylül 2005 döneminde ve 21 Aralık 2005-31 Ocak 2006 döneminde gerçekleştirilen işlemleri Sermaye Piyasası Kanunu ve ilgili mevzuat çerçevesinde inceledi. İnceleme sonucunda, Tek-Art Turizm hisse senetleri üzerinde 21 Aralık 2005-31 Ocak 2006 döneminde gerçekleştirilen işlemlerde manipülasyon suçunun maddi ve manevi unsurlarını içeren fiilleri nedeniyle, Ahmet Eroğlu, Seyit İbrahim Ungan, Ali Rıza Aksoy, Hakan Avcı, Ömer Dede, Tuğrul Dadaloğlu, Mehmet Ali Yılmaz, Murat Aksoy, Orhan Gencebay hakkında Sermaye Piyasası kanunu çerçevesinde işlem yapılmak üzere Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunulmasına karar verildi. Söz konusu kişilerin işlem yapma yasağının getirildiği tarih itibariyle Merkezi Kayıt Kuruluşu nezdindeki hesaplarına işlem yasağı kaydı işlenecek. Bunlara ait kaydi paylar, takas işlemlerine konu edilmelerinin önlenmesi için kıymet kodları farklılaştırılacak kıymet kodları farklılaştırılan kaydi paylar SPK kaydından çıkarılacak
Hepimiz Mehmet'iz Hepimiz Türk'üz

http://mtiryaki.blogcu.com

estarabim
Kıdemli Üye

Post by estarabim » 12 Aug 2006, 23:24

Orhan Gencebay'dan Açıklama (Sabah Gazetesinden alıntıdır):

Sanatçı Orhan Gencebay SPK'nın getirdiği yasakla ilgili şu açıklamayı yaptı: "Ben 6-7 yıldır borsa oynayan bir adamım. Hiçbir zaman manipülasyon yapmadım, yapmaya da yeltenmedim. Allah korusun beni böyle şeylerden. Ben şerefli, onurlu bir insanım ve herkes beni bu değerlere en yüksek seviyede sahip çıkmakla tanımıştır yıllardır. Mehmet Ali Bey'in şirketi Tek Turizm'in bir tek hissesini aldım. Mehmet Ali Yılmaz da manipülasyon yapmaz. Bunu düşünmek söz konuu dahi değildir. Bende Akbank, Koç Holding, Petrol Ofisi gibi 12-13 şirketin pırıl pırıl kağıtları var. Sanıyorum bana yasak konmasında bir yanlışlık var. Bu olay hafta sonuna denk geldiği için ne nedir, ne değildir şu anda bilmiyorum. Artık pazartesi günü öğreneceğiz."

estarabim
Kıdemli Üye

Post by estarabim » 12 Aug 2006, 23:33

estarabim wrote:

Mehmet Ali Yılmaz da manipülasyon yapmaz. Bunu düşünmek söz konuu dahi değildir. ."

Konu açık aslında. Gencebay'ın yaptığı tek hata bu alıntıdır. Onun dışında bir nevi "arada kaynamıştır". Mehmet ALi Yılmaz'ın daha önce borsada yaptığı usülsüzlüklerle ilgili neredeyse bir kitap dolusu done verilmiştir yıllarca gazetelere. Gencebay'ın aldığı hisseler manipülasyona sebebiyet veren kıymet kodlarıyla klonlanmıştır muhtemelen. Eğer durum buysa sanatçı kendini biraz zor aklayacak gibi görünüyor. Çünkü SPK'nın bu tür şikayetleriyle görülen davalarda çoğunlukla SpK'nın istediği kararlar verilmiştir.

Türkiye'de çok daha yararlı yatırım araçları varken insanlar neden borsaya yönelir anlamam. İMKB, yarattığı ekonomiyle makroekonomik seviyeyi her daim aşan bir kuruluş olarak her zaman tehlikelidir. Borsa zengin ülkelerin yatırım aracıdır ve bahsettiğim zenginliğin yanında Orhan Gencebay'ın mal varlığı hiç kalır.

Sanatçımıza geçmiş olsun demekten başka çare yok gibi...

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 12 Aug 2006, 23:41

demin bu olayla ilgili çeşitli haber sitelerinde okuyucuların yaptığı yorumları okudum.gerçekten sözler bir hayli ağır.ağlatıp da gülene yazıklar olsun diyen orhan baba aldatıp da mı,küçük insanları ezip de mi gülüyorsun gibilerden yazılar var.ben kesinlikle orhan gencebayın isteyerek ve bilerek böyle bir şeye imza atacağını düşünmüyorum.bence de esterabimin dediği gibi mehmet ali yılmazın usülsüzlükleri ve gencebayın iyi niyeti birleşince ortaya bu tablo çıktı.ama gerçek şu ki bu olay yüzünden gencebay halkın gözünde çok puan kaybedecek ve suçsuz olduğunu ispatlaması çok zor olacak.

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 13 Aug 2006, 12:59

Orhan Gencebay'ın burada bilinçli bir kusuru ve suçu olmadığına canı gönülden inanıyorum. Büyük ihtimalle estarabim'in dediği gibi arada kaynadı, veyahut her zamanki gibi iyi niyetinin, başkalarına duyduğu güvenin kurbanı oldu.
::::::
Image
"Türk ulusunun, yürümekte olduğu ilerleme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, pozitif bilimdir."
Atatürk, 1933

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 13 Aug 2006, 13:01

Son gelişmeler, Gencebay'dan cevap:

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/4913 ... 3047&oid=2

Şimdiki aklım olsa borsaya girmezdim zararım çok büyük

Esra SAHİCİ

Ünlü sanatçı Orhan Gencebay, adının SPK’nın Tek-Art Turizm hisselerinde manipülasyon yaptıkları gerekçesiyle borsa yasağı getirilenler arasında geçmesine üzüldü. Gencebay, "Borsamız çok genç. Bu nedenle bazı yanlışlıkların gündeme gelmesi normal. Benim hiçbir yanlışım yok. Borsada zararım çok büyük, şimdiki aklım olsa bu işe girmezdim" dedi.

TÜRKİYE’nin arabesk kralı, ünlü sanatçı Orhan Gencebay, Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK), Tek-Art Turizm hisselerinde manipülasyon yaptıkları gerekçesiyle hakkında suç duyurusunda bulunduğu ve borsada işlem yasağı getirdiği kişiler arasında adının yer almasına üzüldü. Gencebay, "Borsamız henüz çok genç. Bu nedenle bazı yanlışlıkların gündeme gelmesi normal. Ancak benim hiçbir yanlışım yok. Çünkü ben haysiyetli bir insanım" dedi. İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nın (İMKB) 2001 krizinden önceki zirve yılı olan 2000 yılında tasarruflarının yüzde 20-30’unu hisse senetlerine yatırdığını söyleyen Orhan Gencebay, "Şimdiki alkım olsa borsaya hiç girmezdim" dedi. Gencebay, 6.5 yıl önce yaptığı hisse senedi yatırımının karşılığını hálá alamadığını ve çok büyük zararı olduğunu ifade etti.

ÜLKEYE YARARLI OLUR DİYE:

Borsaya neden girdiğini de "O zamanlar ’tasarruflarınızı, ülkemizin üretimine katkıda bulunun şirketlerin hisse senetlerini satın alarak değerlendirin’ deniyordu. Ben de ’param mevduatta duracağına borsaya yatırayım; hisselerini alarak şirketlere ortak olayım’ dedim. Ülkeme yararı olacağına inandığım için böyle yaptım" diye açıkladı. Gencebay, borsada ’yanlış olayların’ olduğunu daha önce bilmediğini belirtti.

ZARARIM ÇOK BÜYÜK:

Orhan Gencebay, hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu öğrenince çok şaşırdığını belirterek, "İlk kez böyle bir olayla karşılaştım. Pazartesi günü detaylara bakacağım. Ben Tek-Art’ın halka arzında da alım yaptım, sonra sattım. Geçen yıl çok iyi bir kağıt olacak diye inadığım için de yeniden aldım. Çünkü arkasında koskoca bir Zigana ve Mehmet Ali Yılmaz Bey vardı. Turizm yatırımında en iyi şirketlerden biriydi ve tertemiz bir hisse olarak gördüm" dedi. Borsada para kazanamadığını, zararda olduğunu anlatan Gencebay, zararının 300 bin YTL’yi bulduğuna dair söylentiler için de, "Hayır 300 bin YTL değil. Bu rakamın da çok çok üzerinde" yanıtı verdi.

20 ŞİRKET HİSSESİNDE VARIM:

Şu anda portföyünde 20’ye yakın şirketin hisse senedi bulunduğunu dile getiren Gencebay, genellikle İMKB-30, İMKB-100 hisselerine yatırım yaptığını söyledi. Gencebay, "Borsada yatırım birinci derecede işim değil. Sürekli borsa ile meşgul de olmuyorum. Hesabım olan çeşitli bankaların aracı kurumları ile yatırım gerçekleştiriyorum. Bu kurumlar arasında Koç Yatırım ve Fortis de var" diye konuştu.

HİSSE DUYUMLARI GELİYOR:

Hisse senedi seçiminde özel bir yatırım danışmanı ile çalışmadığını, ekonomi dergilerini her hafta izlediğini söyleyen Gencebay, şöyle devam etti: "Hisselerle ilgili bilgileri dergilerden okuyorum. Ayrıca çeşitli duyumlar da alıyorum. Bu duyumlarla da hareket ediyorum. Şirketlerin bilançolarını da izliyorum. Özellikle aracı kurumlardaki yatırım danışmanlarına sorarak yatırım yapıyorum. Yani tamamen bireysel hareket ediyorum. Ümit vaad eden hisselere yatırım yapıyorum. Tek-Art da bu hisselerden biriydi."

Borsadan çıkarım

ORHAN Gencebay, SPK kararını internetten öğrendiğini söyleyerek, "Pazartesi günü ne olduğunu öğreneceğim. Hukuki olarak gidilecek bir yer varsa gerekeni yapacağım. Yargımıza inancım sonsuzdur" dedi. SPK’nın işlem yasağı üzerine bundan sonra borsadan tamamen çekilebileceğini de belirten Gencebay, "Zaten zararım büyük. Bu nedenle önemli bir beklentim de yok. Hisse senedine yatırımdan tamamen vazgeçebilirim" diye konuştu.

Manipülasyon nedir bilmem

SERMAYE Piyasası Kurulu (SPK), Tek-Art Turizm Zigana A.Ş. hisselerindeki işlemleri nedeniyle, Orhan Gencebay ile eski Devlet Bakanı ve Tek-Art’ın patronu Mehmet Ali Yılmaz da dahil dokuz kişi hakkında Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulundu. SPK, bu kişilerin borsa ve teşkilatlanmış diğer piyasalarda işlem yapmalarını da yasakladı. Orhan Gencebay, "Ben manipülasyonun anlamını bile doğru dürüst bilmem. Bu olay nasıl gerçekleşti hálá anlamış değilim. Böyle şeyler yapmak aklımın ucundan bile geçmez. Bu yüzden SPK’nın kararına çok şaşırdım" dedi.

Manipülasyon nedir

MANİPÜLASYON, Sermaye piyasalarındaki alım-satımlarda, işlemi yaptıranın kimliğini gizleyerek, gerçek verilere dayanmadan suni fiyat oluşturup haksız kazanç elde edilmesidir. Bu işlemi yaptıran, perde arkasındaki kişiye de manipülatör deniliyor.

Mehmet Ali Yılmaz çocukluk arkadaşım

TEK-Art Turizm Zigana A.Ş’nin patronu Mehmet Ali Yılmaz’ın çocukluk arkadaşı olduğunu söyleyen Orhan Gencebay, bu hisseye yaptığı yatırımla ilgili olarak bu arkadaşlığı nedeniyle Mehmet Ali Yılmaz ile ya da başka dost olduğu işadamları ile asla hisse senedi yatırımlarını konuşmadığını söyledi. Gencebay şöyle devam etti: "Ben rahmetli Sakıp Sabancı ile de tanışırdım. Onunla da oturur konuşurduk. Ancak Sabancı Holding yatırımımla ilgili bir tek kelime bile konuşmazdık. Yine rahmetli Üzeyir Garih’le de biraraya geldiğimizde asla Alarko Holding ile ilgili sohbetimiz olmazdı."

’Batsın bu dünya’yı boşuna yapmadım

BORSADA küçük yatırımcıların mağdur olduğuna yönelik birçok haber okuduğunu anlatan Orhan Gencebay, bu yatırımcılara yönelik bir şarkı yapıp yapmayacağı sorusunu, "Ben haksızlıklara karşı her zaman mücadele ettim. ’Batsın bu dünya’ şarkısını boşuna yapmadım. Yanlışlıkları, olumsuzlukları, haksızlıkları her zaman protesto ediyoruz" diye yanıtladı. Gelişmiş ülkelerde orta gelirlilerin bile borsada yatırım yapabildiğini belirten Gencebay, "Bütün dünya borsa oynuyor. Yurtdışında orta ve gariban kesimin yararlanacağı gibi bir yer bizde geç gelişti. Bu yüzden kurallarını iyi koymak, spekülatif kazançların olmadığı ortamı yaratmak lazım" dedi.

Bize de geçmiş olsun demek düşer.
Image
"Türk ulusunun, yürümekte olduğu ilerleme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, pozitif bilimdir."
Atatürk, 1933

serhat_izmit
Kıdemli Üye

Post by serhat_izmit » 13 Aug 2006, 19:27

BEN ORHAN GENCEBAY'IN BU KONUDA İYİ NİYETLİ OLDUĞUNA İNANIYORUM. BABAMIZ BAŞKALARININ OYUNUNA GELMİŞ VE MAĞDUR DURUMDA KALMIŞ.
"Yaptıklarım Türk müziğinin devamıdır."
"Müziğime arabesk denmesi çok saçma..."
Orhan GENCEBAY

HASAN
Kıdemli Üye

Post by HASAN » 13 Aug 2006, 22:08

Heberi bende gazetede okudum.Orhan Gencebay'ın borsa tutkusu olduğunu biliyorum.Geçmiş Olsun
Onu Anlamak Sanattır

beyazsayfa
Deneyimli Üye

Post by beyazsayfa » 14 Aug 2006, 16:54

Yahu yine bazıları beni yanlış anlayacak ama Orhan Abi senin ne işin var borsayla.Tutunduğun dal(M.A.Y) güvenli mi?Oysa sevenlerin 3 yıldır çıkaracağın albüm ve projelerin hasretiyle kavruluyor.Ve bu şekilde bir gündem.Halbuki kesin konuşmuştun 15 konser var diye.Film müzikleri hazır diye.Albüm geçen sene bu zamanlar çıkacak diye v.s v.s.Yeter artık ya.Bizde insanız.Taş değiliz ki?
(İnsanın sevdiğine sitem hakkı vardır...)

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 14 Aug 2006, 17:01

beyazsayfa wrote:Yahu yine bazıları beni yanlış anlayacak ama Orhan Abi senin ne işin var borsayla.Tutunduğun dal(M.A.Y) güvenli mi?Oysa sevenlerin 3 yıldır çıkaracağın albüm ve projelerin hasretiyle kavruluyor.Ve bu şekilde bir gündem.Halbuki kesin konuşmuştun 15 konser var diye.Film müzikleri hazır diye.Albüm geçen sene bu zamanlar çıkacak diye v.s v.s.Yeter artık ya.Bizde insanız.Taş değiliz ki?

hiç sorma dostum ya.bizim gibi esaslı gönül dostlarını film müzikleri,bağlama konçertosu,senfonik şiir,müzik kitabı diye inim inim inletiyor.sonra gidiyor gereksiz işlerden ve yanlış kişilerle kurduğu ilişkilerden dolayı hiç suçu olmadığı halde adı lekeleniyor,ciğeri beş para etmez kişilerin diline düşüyor.ne oldu şimdi sanki?değdi mi gönül dostlarının istekleri yerine borsayla ilgilendiğine?

genex
Site Admin

Post by genex » 14 Aug 2006, 17:17

Bu olay 9-10 kişiyi ilgilendirdiği halde yine Gencebay adı kullanılarak haber yapılıyor ve bu haberler Gencebay adını zedeliyor. İnsanlarda zaten haber okumak gibi bir alışkanlık yok haberin başlığını okumaları yetiyor, beni gören Gencebay borsada ne yapmış öyle, borsayımı dolandırmış diyor. Gelde anlat millete.

beyazsayfa
Deneyimli Üye

Post by beyazsayfa » 14 Aug 2006, 17:26

Kesinlikle artniyetli bir iş yaptığına bu sitedeki hiç kimse ihtimal bile veremez.Amacı para olsaydı başka şekilde trilyonlar kazanabilirdi.Yalnız çok uzun zamandır medyada yeni projelerle görmeyi beklerken çıkan bu haber herşeye tuz-biber oldu.

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 14 Aug 2006, 17:28

işte sen yıllarca didin,çalış.örnek sanatçı,örnek insan ol.ondan sonra böyle işin aslı astarı öğrenilmeden yazılan bir haber bütün saygınlığını götürsün.türkiyede herşey ne kadar basit.çok üzüldüm.

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 14 Aug 2006, 19:18

Bu millette bu gaz varken doğalgaz bizim neyimize. Ağzı olan konuşuyor. Konuşan Türkiye (!).

Gazeteler de bir halt varmış gibi Orhan Gencebay'ın adını başlıklarda vererek haberi duyurdular. Sanki baş aktör Orhan Gencebay! 9-10 kişi var hisse sahibi.

Bu ülkede borsa bir yatırım aracıdır, yasal bir kurumdur. Borsaya girmek ya da girmemek, başkalarından önce kişinin kendi cebini ilgilendirir. Orhan Gencebay da ekonomiyi takip eden bir insan, parasını değerlendirmek istemiş. Şimdi ise başkalarına duyduğu güvenin mağduru veyahut arada kaynama pozisyonunda. Yılların Orhan Gencebay'ı manipülâtör olamaz.

Orhan Gencebay her zaman şerefi ve haysiyetiyle bu millete örnek bir sanatçı olmuştur ve olmaya da devam edecek.
Image
Atatürk, 1933

estarabim
Kıdemli Üye

Post by estarabim » 14 Aug 2006, 19:58

beyazsayfa wrote:Yahu yine bazıları beni yanlış anlayacak ama Orhan Abi senin ne işin var borsayla.Tutunduğun dal(M.A.Y) güvenli mi?Oysa sevenlerin 3 yıldır çıkaracağın albüm ve projelerin hasretiyle kavruluyor.Ve bu şekilde bir gündem.Halbuki kesin konuşmuştun 15 konser var diye.Film müzikleri hazır diye.Albüm geçen sene bu zamanlar çıkacak diye v.s v.s.Yeter artık ya.Bizde insanız.Taş değiliz ki?

Bu düşünceye temelinden karşıyım. Sanatçıların hitap ettiği kesime karşı soumlulukları olduğu kadar kendine karşı da sorumlulukları vardır. Sana bana albüm çıkaracak diye kendi işlerini bir tarafa bırakamaz. Borsadaki yanlışlarını, yöntemini eleştiebiliriz ama bunu niye yaptı diye ayıplayamayız. O onun kişisel yaşantısıdır. Bize birşey düşmez

Gececi®
Deneyimli Üye

Post by Gececi® » 14 Aug 2006, 20:16

Ben babanın iyi niyetine tüm kalbimle inanıyorum

estarabim
Kıdemli Üye

Post by estarabim » 15 Aug 2006, 05:03

Çok basit bir bilgi:

Bir yatırımcı neden manipülasyonu seçer? Çünkü manipüle ettiği hisselerin sahibi olan şirketin sermaye düzeyini istediği hedefte tutmak için, eğer istediği hedefe gelmesini sağlayabilirse şirketin sahibini bir hissedar olarak kendi şirketlerinin hisseleri üzerinden borsaya katılmını sağlar. Ne kadar çok katılım o kadar çok kar demektir. (Bazı istisnalar hariç) . Bu olayda bakıyoruz, Tek-Art ne şirketi? Turizm. Diyelim ki Gencebay manipüle etmek istedi ve M.A.Yılmaz'ın da Tek-Art hisselerinin kontrolünü kaybedeceği korkusuyla kendi şirketlerinin hisselerinin yüksek oranda kullanımına yönlendirdi. Peki, Orhan Gencebay'ın turizmle ilgili bir şirketi var mı? Sanırım bir zamanlar varmış ama şimdi yok. Tutup da Kervan Plakçılık'ın (ki bu şiirket İMKB'de işlem görmüyor sanırım) hisseleriyle oynatamaz ya.

Peki diyeim ki tahmin ettiğimiz üzere işlemlerin klonlanması durumu mevcut. Tek-Art neden bu kanunsuzluğa gider. Çok basit. Ne kadar çok manipülasyon o kadar çok küçük ve kaybeden sermayedar demektir. Bu da alanında gittikçe devleşmek demektir. Bu da aynı zamanda borsadaki küçük "ayakbağı" rakipleri safdışı etmek demektir. Şirketler bu nedenle bazen hisselerde kanunsuz oynama yaparlar.

Tabiiki bu bir tahmin enüz kesinleşmiş bir birlgi yok. SPK yarımağız bir bildiri verdi basına ama eğer durum böyleyse Gencebay'ın diğer 7 kişi de dahil olmak üzere ticari dostlarını bir daha değerlendirmesi gerekecek. Yıllarca yapmadığını artık yapması gerekecek...

turanamac
Kıdemli Üye

Post by turanamac » 15 Aug 2006, 18:22

HATASIZ KUL OLMAZ HATAMLA SEV BENİ !!!!!!!!

ZAMANINDA SÖYLEMİŞ BU SÖZÜ ORHAN BABA !!!!!!!!

ZARAR GÖRDÜĞÜ İÇİN ÜZGÜNÜM AMA SANIRIM KENDİSİ DE PARASINI DAHA AKILLICA KORUMASI GEREKTİĞİNİ ANLAMIŞTIR SANIRIM

SAYGILAR.....

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 16 Aug 2006, 19:01

Kurtlar sofrasına dal babam dal
Bu âlemden zorla al babam al
İnsanın hakkını çal babam çal
Gel de bozulma gel de kahrolma

Görmedin mi dünya hırsın kurbanıdır
Sen de mi hırsına mağlup oluyorsun
Dünya gurbetinde birer misafiriz
Doğarken ne getirdin, ne götürüyorsun

Çağımızın Dede Korkut'udur o. İhtilâfa ne gerek. Bir daha gelir mi böyle bir Koca Yürek.

62'sini devirmiş bu gönülden bunca yıl hak, doğruluk, dürüstlük, hoşgörü ve sevgi dökülmüştür; çenebazlar pimpiriklense kaç yazar.
Image
Atatürk, 1933

Gececi®
Deneyimli Üye

Post by Gececi® » 16 Aug 2006, 19:52

yasakresim wrote:Kurtlar sofrasına dal babam dal
Bu âlemden zorla al babam al
İnsanın hakkını çal babam çal
Gel de bozulma gel de kahrolma

Görmedin mi dünya hırsın kurbanıdır
Sen de mi hırsına mağlup oluyorsun
Dünya gurbetinde birer misafiriz
Doğarken ne getirdin, ne götürüyorsun

Çağımızın Dede Korkut'udur o. İhtilâfa ne gerek. Bir daha gelir mi böyle bir Koca Yürek.

62'sini devirmiş bu gönülden bunca yıl hak, doğruluk, dürüstlük, hoşgörü ve sevgi dökülmüştür; çenebazlar pimpiriklense kaç yazar.

Seni alkışlıyorum yasakresim.Bu sözlerin üstüne söz tanımam. ;)
ByGeCeCi

Post Reply