Yılda Birkaç Albüm

Kapanmış konulardan yararlanabilmeniz için arşiv bölümüne taşınmaktadır.
Post Reply
genex
Site Admin

Yılda Birkaç Albüm

Post by genex » 29 Aug 2006, 16:46

Image

28 Ağustos 2006 Pazartesi 20:14 -- Gecce.Com
ARABESK MÜZİĞİN ÜNLÜ SESİ ORHAN GENCEBAY; EŞİ SEVİM EMRE, GELİNİ VE TORUNUYLA BİRLİKTE BODRUM TÜRKBÜKÜ'NE TATİLE GELDİ. İŞLERİNİN YOĞUNLUĞU NEDENİYLE TATİLE ANCAK FIRSAT BULDUĞUNU BELİRTEN ORHAN BABA, YENİ ALBÜMÜNÜN BİRKAÇ AY SONRA PİYASADA OLACAĞINI MÜJDELEDİ.
Gencebay, 2007'den itibaren sektöre yeni bir anlayış kazandıracağını söyledi:
YILDA BİRKAÇ ALBÜM
"Bu yıl çıkaracağım albüm benim artık son albümüm olacak. Ondan sonra single çıkarmaya başlayacağım. Müzik sektörünün canlanması ve üretkenliğin artması için... Bunun bir akıma dönüşmesi için de her şeyi yapacağım. Böylece herkes 2-3 ayda bir ikişer şarkılık single yapacak. Durum böyle olunca da ortaya kaliteli eserler çıkacak.."
Last edited by genex on 29 Aug 2006, 16:48, edited 1 time in total.

genex
Site Admin

Post by genex » 29 Aug 2006, 16:47

Bu arada albüm bayrama doğru çıkıyormuş.

mecnun murat
Kıdemli Üye

Post by mecnun murat » 29 Aug 2006, 17:33

bilgiler için eyvallah kardeş
İSTE ŞU DÜNYAYI 'ZAMANI DURDURAYIM'

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 29 Aug 2006, 19:39

Bu single çalışmalarını heyecanla bekliyorum. Sektörün de buna ihtiyacı var. Ayrıca, 70'li yıllardaki single sistemine geri dönülürse ve ticarî kaygılar bir kenara bırakılırsa, eski müzikal kalitenin tekrar yakalanacağına inanıyorum.

Türkiye'de bu tekrar yaygınlaşırsa büyük bir devrim olur. Buna ön ayak olmak da Gencebay'a lâyık bir harekettir.
::::::
Image
"Türk ulusunun, yürümekte olduğu ilerleme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, pozitif bilimdir."
Atatürk, 1933

serhat_izmit
Kıdemli Üye

Post by serhat_izmit » 29 Aug 2006, 21:16

2-3 ayda bir single çıkarmak bence de çok doğru. Orhan Baba'nın dediği gibi hem eserler kaliteli olur, hem de piyasa canlanır. Ayrıca bizlerin de heyecanı artar. 2-3 senede bir 10-12 şarkılık albüm beklemektense, 2-3 ayda bir tek şarkı beklemek bence daha güzel ve heyecan verici.

Ancak albümün bayrama doğru çıkmasına bir anlam veremedim. Orhan Baba daha neyi bekliyor? Eylül ayını zor getirdik, 1 ay daha sabredecez artık... :(
"Yaptıklarım Türk müziğinin devamıdır."
"Müziğime arabesk denmesi çok saçma..."
Orhan GENCEBAY

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 29 Aug 2006, 21:22

bence bu müthiş bir fikir.gencebay buna ön ayak olursa müzikte 70lerdeki kalitenin yakalanacağını hatta bunun önüne bile geçilebileceğini düşünüyorum.çünkü bütün darbeyi seri üretim ve korsan vuruyor ve müzik bu yüzden yıpranıyor.inşallah gencebayın bu hareketi bütün piyasaya yayılır.keşke orhan abi bunu daha önce yapsaydı.arkadaşlar düşünsenize hem yıllarca albüm beklemeyeceğiz hem de orhan abi daha rahat ve daha verimli çalışacak.bu arada yeni albümün çıkmasına da bu kadar uzun zaman olduğunu bilmiyordum,buna da üzüldüm doğrusu.

Gönül_Dostu
Kıdemli Üye

Post by Gönül_Dostu » 30 Aug 2006, 10:26

genex wrote:Bu arada albüm bayrama doğru çıkıyormuş.

:( yine ne oldu ki albüm ertelendi!!!!!!!
korkarım bu gidişle ertelene ertelene seneye ancak çıkmasın!!!!
single projesi çok iyi dilerim söylendiği gibi olur

ss-sirius
Deneyimli Üye

Post by ss-sirius » 30 Aug 2006, 12:19

Valla single felan anlamam bişeyler yapsın artık :)

Albüm yalan oldu gibi :(
Müziksiz hayat bir hatadır!! (Niche)
Hatasız kul olmaz!! (Orhan GENCEBAY)

genex
Site Admin

Post by genex » 30 Aug 2006, 12:32

Bu arada Gencebay tatilde , bodrum divan palmirada otelde. Yakınlarda olanlara duyurulur :lol:

cemal5555
Yeni Üye

Post by cemal5555 » 30 Aug 2006, 15:40

akıllıca am birde maddi açıdan düşünmek lezım milletin alım gücü zayıf.Biz TÜRKİYE'de yaşıoruz çoplukten yiyecek toplayanları,sebze pazarlarından artık toplayan annelerimizi ve işsizlikten intahar eden gençlerimizi ve cinnet geçiren insanlarımızı bunların hepsini televizyonlardan,gazetelerden,radyolardan çeşitli basın kuruluşları vasıtsıyla acı ve ibretle izledik sen -2 şarkılık kaset çıkartcaksın kaç para olcak 5- 10 ytl halk yoksa sektorde olamaz alım gücünüde hesapetmeklazım yoksa halkı korsanlığa teşvik edilir......
Bu gece şehirde bir tevekkül var
Can alış verişte her taraf pazar
Ayaklar altında sabaha kadar
Kubbeler hu çeker kullar sallanır

senfonik
Kıdemli Üye

Post by senfonik » 30 Aug 2006, 17:08

sıngle olayına sıcak bakıyorum..evt daha kaliteli eserler çıkabilir bu sistemle inşallah lafta kalmaz diğer projeleri gibi..
birde bu son albüm çok uzadı..neden çıkarmıyor madem hazırsa..
artı bır popstar alaturka jüri üyeliği gündemde buna zaman vakit ayırıyor da kaseti biran önce severlerine sunmuyor..
SENFONİK ŞİİR VE BAĞLAMA KONÇERTOSU İLE YANIP TUTUŞUYORUM..
SEVGİLİ KRAL HAYALMİ GERÇEKMİ BU SÖZLER..
UYANDIR BİZİ..

no_name
Yeni Üye

Post by no_name » 30 Aug 2006, 18:00

slm bu konuya bende sevindim 2veya 3 ayda bir singıl çıkarmana ama şunuda düşünürsek sen daha fazla yorulacaksın senin adına yorulmana ben üzülürüm bu arada tatildeymişsin geneksten haber aldık iyi tatiller bu sibgılı bu konuyu bence bidaha düşün heminsanları hemde kendini ben kaset çıkarmanı isterim 2 şarkılık singıl degil dinledigim zaman doyacak kadar dinlemek isterim ama böyle singıl çıkınca doyamıcazbenim düşünceerim bunlar sizede saygı duyarım BERHUDAR OLUN
orhan abi seni çok seviyorummmmmmmmmmmm

senfonik
Kıdemli Üye

Post by senfonik » 31 Aug 2006, 13:44

no name kardeş ne güzel yaa sanki kral karşında birebir konuşur gibi yazmışsın..

bu arada arkadaşlar bugün msn de erhanla konuştum ..burda hasan arkadaşımızla problem yaşamış ve çok üzgün..(kaybetmeyelim o arkadaşımızı)

artı başar arkadaşımı merak ediyorum bu sitede yazıları varmı uzun zaman oldu solo görüşemedik..

ve ...kral artık bitmişse son albüm sür piyasaya sen sağ biz selamet..
bırak popstar alaturka yarışmlarını..ona ayıracak zamanını kitaba konçertoya film ve enstr. müziklere ayır lütfen..
saygılar.. :cry:
SENFONİK ŞİİR VE BAĞLAMA KONÇERTOSU İLE YANIP TUTUŞUYORUM..
SEVGİLİ KRAL HAYALMİ GERÇEKMİ BU SÖZLER..
UYANDIR BİZİ..

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 31 Aug 2006, 19:36

mesut abi başar benim.buradayım.beni sorduğun için sağol.inşallah eylülün ortasından sonra msn'e girip senle olan sohbetlerimize kaldığımız yerden devam etmeyi düşünüyorum.

serhat_izmit
Kıdemli Üye

Post by serhat_izmit » 01 Sep 2006, 02:58

cemal5555 wrote:akıllıca ama birde maddi açıdan düşünmek lezım milletin alım gücü zayıf.Biz TÜRKİYE'de yaşıoruz çoplukten yiyecek toplayanları,sebze pazarlarından artık toplayan annelerimizi ve işsizlikten intahar eden gençlerimizi ve cinnet geçiren insanlarımızı bunların hepsini televizyonlardan,gazetelerden,radyolardan çeşitli basın kuruluşları vasıtsıyla acı ve ibretle izledik sen -2 şarkılık kaset çıkartcaksın kaç para olcak 5- 10 ytl halk yoksa sektorde olamaz alım gücünüde hesapetmeklazım yoksa halkı korsanlığa teşvik edilir......

Dediklerinize aynen katılıyorum kardeşim, katılmamak mümkün değildir zaten. Ben de, bu foruma üye çoğu kişi de çok zengin insanlar değiliz, hepimiz orta halliyiz. En azından ben öyle düşünüyorum.

Ancak benim single çıkarmak hakkında düşüncelerim yine aynı. Orhan Genceabay'ın single'lar çıkarması daha doğru olur; hem piyasa canlanır, hem eserler daha kaliteli olur, hem de bizim heyecanımız artar. Zaten single'ın fiyatı, normal bir albüm fiyatında olamaz. En azından yarı fiyatında olur.

Orhan Gencebay daha önce de single çalışması yapmıştı. (İdeal Aşk). İçinde şarkının değişik versiyonlarıyla birlikte, Batsın Bu Dünya'nın -çok eleştirdiğimiz- remixi de yer almıştı. Ve bu albüm, o dönemde 2,5 milyona satılmıştı. (Normal albümler 5 milyon civarındaydı.)

Ancak benim bazı kuşkularım da var:
1- Orhan Gencebay, 2-3 ayda bir çıkaracağım dediği single'ları -Yürekten Olsun ve bu sıralar beklediğimiz albüm gibi- erteleye erteleye 5-6 ayda bir çıkarır mı?
2- Orhan Baba, müzik piyasası gerçek mânâda canlansın diye bu single'ları, normal albüm fiyatında satar mı? (Bu şıkkı gerçekleştirirse kendisi için değil, kesinlikle başkaları için yapar.)

Umarım bu iki şık gerçek olmaz ve biz de Orhan Baba'yı doya doya dinlemeye devam ederiz...
"Yaptıklarım Türk müziğinin devamıdır."
"Müziğime arabesk denmesi çok saçma..."
Orhan GENCEBAY

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 06 Sep 2006, 11:29

Single sisteminin ticarî manada sektöre veya sanatçılara fazla bir getirisi olacağını düşünmüyorum. Hele şu koşullarda...

Dediğim gibi, bu sistemin başarılı olması ticarî beklentilerin çok da öncelikli olmamasıyla mümkün olur. Yani istediğim tek şey daha kaliteli müzik, sektördeki basitliğin bitmesi. Orhan Gencebay eskiden olduğu gibi 1-2 şarkı üzerinde 3-4 ay uğraşarak ve sadece çıkaracağı single'a odaklanarak ürün verirse, piyasanın istediği şarkıları yapma düşüncesinden de artık kurtulursa, bence daha kaliteli şeyler ortaya çıkacak.
Image
"Türk ulusunun, yürümekte olduğu ilerleme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, pozitif bilimdir."
Atatürk, 1933

kıral
Kıdemli Üye

Post by kıral » 06 Sep 2006, 16:54

bence albüm satışları az da olsa artar.bildiğim kadarıyla singlelar 2-3 milyon civarı satılıor.kimse uğraşıpta 3 şarkının korsanını 1 milyon eksiğine almaz gibime geliyor.internetten indirmeye pek diyeceğim yok ama sanıyorum ki insanlar bu kadar ucuza olduğu için(albümün içindeki kağıttan resimlerden vb. dolayı)bu single ları korsana tercih edebilirler.

turanamac
Kıdemli Üye

Post by turanamac » 07 Sep 2006, 01:01

orhan genceabay piyasanın istediği şarkılarımı yapıyor ??? düzenlemeler konusunda katılırım bu fikre ama yorum, sözler ve melodi yapısı olarak katılamayacağım.
...

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 13 Sep 2006, 12:53

Bu geniş bir konu turanamac, ayrı bir başlıkta daha geniş bir vakitte tartışılması gerekir diye düşünüyorum. Bunu Yalnız Değilsin sonrası için değerlendirmek gerekir.
Image
Atatürk, 1933

Post Reply