Ferdi Ve Emrah Nankör; Orhan Gerçek Adam

Kapanmış konulardan yararlanabilmeniz için arşiv bölümüne taşınmaktadır.
Post Reply
muratcakir
Yeni Üye

Post by muratcakir » 07 Sep 2006, 11:14

::::::::::BENCE AŞKIN KENDİSİ SENSİN::::::::

genex
Site Admin

Post by genex » 07 Sep 2006, 14:05

* 42 yıldır oyunculuk yapıyorsunuz. Geriye dönüp baktığınız da pişman olduğunuz bir şey var mı?
Geriye bakıp bugüne döndüğümüz zaman. 'Biz bugüne nasıl gelebildik' diye düşünüyorum. Hayat kara mizah gibi. Bugüne gelmek bile büyük bir şans. Çünkü yolda dökülen çok arkadaşımız oldu. Onlar buraya bile gelemediler. Bizi aşanlar ve çok da iyi olanlar var. Biz evvela altımıza bakmak zorundayız. Çünkü insanların garip bir tarafı var üste bakıyorlar. Biz altta kimler kalmış, kimleri ezmişiz ona bakıyoruz. Biz kimseyi ezmedik ama bizim de üstümüze çok bastılar. Üstüme basıp çıkan bir çok insan var. Sanki onlar gelmiş gibi lanse ediyorlar. Mesela Ferdi Tayfur ilk filmini çekmeye geldiğinde 'abi abi' diyordu. Daha sonra uçtu. Emrah da öyle. Bazı insanların heykellerini yaptırmaları lazım. Paraları da çok. Ama hiç kimseyi tanımaz hale geldiler. Ne garip değil mi?

* Veryansında bulunuyorsunuz... Veryansın değil. Doğrusu bu. Aralarında bir tek adam var. Yıllardır aynı kalan. O da Orhan Gencebay. İnsanın geldiği yeri unutması gibi anormal bir şey olabilir mi?

kaynak: sabah.com.tr

Gececi®
Deneyimli Üye

Post by Gececi® » 07 Sep 2006, 21:07

Yazıyı baştan sona okudum ama bu röportaj kiminle yapılmış göremedim? (Sakın Orhan Gencebay demeyin :D )

serhat_izmit
Kıdemli Üye

Post by serhat_izmit » 07 Sep 2006, 22:48

Bu röportajı okumuştum. Sümer Tilmaç'la yapılmıştı. Hatırlayamayanlar varsa Süper Baba dizisindeki Nihat diyebilirim. Fiko'nun arkadaşıydı, kahvecilik yapıyordu... :D

ve okuduktan sonra Orhan Gencebay'ın ne kadar sevilen ve saygı gören bir kişi olduğunu tekrar anlamıştım... Büyüksün baba...
"Yaptıklarım Türk müziğinin devamıdır."
"Müziğime arabesk denmesi çok saçma..."
Orhan GENCEBAY

Gencebay_NL
Kıdemli Üye

Post by Gencebay_NL » 08 Sep 2006, 19:28

Orhan gencebayla yapilmamis neden dersen o boyle kisilerin hakkinda asla yorum yapmaz.
Karanliga Kufur Edecegine Bir Mumda Sen Yak !

http://gencebaynl.spaces.live.com/

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 13 Sep 2006, 12:34

Helâl olsun Sümer Tilmaç'a. Kendisini zaten televizyonda kendini anlattığı bir saatlik bir söyleşide de izlemiştim, o zaman çok bilgili ve aydın bir sanatçı olduğunu görmüştüm.

Bu röportajda da noktayı koymuş. Kimin ne olduğunu illâ ki bizim anlatmamıza gerek yok, bakın anlatacak nice kişiler var.
::::::
Image
"Türk ulusunun, yürümekte olduğu ilerleme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, pozitif bilimdir."
Atatürk, 1933

Post Reply