Popstar Alaturka jürisi Orhan Gencebay!...

Kapanmış konulardan yararlanabilmeniz için arşiv bölümüne taşınmaktadır.
HASAN
Kıdemli Üye

Popstar Alaturka jürisi Orhan Gencebay!...

Post by HASAN » 11 Sep 2006, 22:43

http://www.jurnalturk.com/detayz.gur?@=295046&c_id=259

Hiç yakışıyor mu? Yakışıyorsa dünyada örneğini gösterin? Bir ülkede 30-40 yıl en sevilen müzisyenlerden biri olacaksın, şarkıların dillerden düşmeyecek, gittiğin her yerde ‘baba’ diye omuzlarda taşınacaksın... Sonra kalkıp bir özel TV’nin para kazanmak için düzenlediği tezgahta gözün gibi koruduğun kariyerini çizeceksin. Halka hiçbir çıkarı olmayan palavra bir yarışmada ‘Popstar Alaturka’da figüran olacaksın... Orhan Gencebay’ın 7 Eylül’de jüri üyesi olarak düşeceği bu durumu hangi ülkede hangi müzik adamı kabul etti? Örneğin Tom Jones, Elton John, Paul McCartney İngiltere’de böyle bir yarışmada jüri olur mu? Veya İtalya’da Adriano Çelentano’ya böyle bir teklif gider mi? Fransa’da Charles Aznavour, Adamo, Enrico Macias gibi 40 yıllık müzisyenler yani klasikleşmiş sanatçılar değil jüri olmak izlemez bile... Zaten teklif gitse hakaret kabul edilir. Gencebay gibi 40 yıldır zirvede dolaşan bir insanın böyle çoluk çocuğun tezgahına gelecek zamanı da yoktur. Kimi doğa sevgisi ile yaşıyordur, kimisi kendini yoksul çocuklara adamıştır. Orhan Gencebay gibi müzik tarihimizi şekillendiren bir besteci ve yorumcunun bir TV programında jüri olmasını çok yadırgadım. Hatta ayıpladım. Sevim Emre Hanım’ın baskı yaptığına inanıyorum ama... Yazık ediyor Orhan Gencebay’a... Ne kadar çok para alsa da kariyerini böyle işlerde çizmemesi gerekir. Karşısında boynu bükük, puan isteyen genç yarışmacıya ne diyecek? ‘Şimdi git, daha iyi hazırlanıp gel’ mi diyecek? Gençleri üzmek Gencebay gibi halk kahramanına hiç yakışır mı? Hadi Bülent Ersoy yaşlı kadın pozlarında bu işi yapıyor. Onun hayatı rol yapmak. Kadınlığı bile rol değil mi? Hatta iyi de yapıyor. Reyting hesabını iyi biliyor, profesyonel de. Bakıyorum tanıtım reklamlarında resmini Orhan Gencebay’dan daha büyük koydurmuş. Ortak resimde ‘birinci star’ gibi duruyor. Gencebay da yardımcı aktör gibi... Kim bilir ne yaptı ise bu işi bile tezgahlamış. O Osman denilen adam ne anlar böyle ince hesaplardan. Ama şurası bir gerçek, Bülent Hanımefendi (!) üç-dört yıl sonra unutulacak, Gencebay besteleri hep kalacak. Orada en büyük star Gencebay’dır. Diğer jüri Ebru Gündeş için ise bir şey demeyeceğim. Yok olmak için elinden ne gelirse yapıyor. O kadar hızlı düşüyor ki... Sen genç bir yorumcusun. Ne işin var Gencebay ile Ersoy’un yanında.

29.08.2006 - 16:06
Onu Anlamak Sanattır

HASAN
Kıdemli Üye

Post by HASAN » 11 Sep 2006, 22:43

Adam Sonuna Kadar Haklı
Onu Anlamak Sanattır

genex
Site Admin

Post by genex » 11 Sep 2006, 22:48

Ya Aykut Işıklar bizim siteyi mi takip ediyor? :lol: :lol: :lol:

valla kendisini sivri dilli biri olarak bilirdim ama öyle doğru ve açık yazmış ki, hele Sevim Emre baskı yapmış yazık etmiştir Gencebay'a diyor ya :o :roll: :lol:

helal olsun, doğru söze ne denir, beni çok şaşırttı bu yorumları.

Hicaz

Post by Hicaz » 11 Sep 2006, 23:06

Burasi Turkiye her an hersey olabilir
Hem Arabeskstar olsaydi dahami iyidi :lol:

Gönül_Dostu
Kıdemli Üye

Post by Gönül_Dostu » 12 Sep 2006, 12:09

Orhan gencebay bu yarışmadan nasıl olur bilmiyorum ama bir an önce çekilmeli hatta hiç katılmamalıydı.
evet yakışmıyor ne işi vardı amaçsız, faydasız,sonucu olmayan bir proğramda

senfonik
Kıdemli Üye

Post by senfonik » 12 Sep 2006, 12:40

aykut ışıklar bile neyin ne olduğunu farketmiş ya bravoo..
acaba bizden çok daha önemli olan kral bu yazıyı okumuşmudur acaba?okuduysa ne geçti aklından merak ediyorum..
evt arkadşlar ortak fikrimiz büyük oranda aynı sizlerle yani kral son dönemlerde baştan aşağıya yanlış bir politika izliyor ne yazık! bunun sebebleri ve bu yanlışlardan döndürme yollarını bulmalıyız iletmeliyiz bi yolla kendisine..yoksa çok bekliycez hayal ettiğimiz projeleri gerçekleştiricek diye..!
off yaa albüm yok bağlama yookk ama nekadar gereksiz şey varsa hayata geçirilmek isteniyo..kral bumu ya? :(
SENFONİK ŞİİR VE BAĞLAMA KONÇERTOSU İLE YANIP TUTUŞUYORUM..
SEVGİLİ KRAL HAYALMİ GERÇEKMİ BU SÖZLER..
UYANDIR BİZİ..

no_name
Yeni Üye

Post by no_name » 12 Sep 2006, 19:31

slm hasan bütün söylediklerine katılıyorum bn bu konuya başından beri karşıyım çevremdekilerl bu konuyu tartışıyoz yapamazdiye böyle program bence ona göre bi program degil onun gibi kıralların ne işi varya dizi çevir daha iyi bundan insanın karşısına çıkıp birilerini seçip birilerinide elicenmi sen bunları yapamazsın sen ufka yürekli bi insansın ya böyle program lardan ben nefret ediyom bence anlamı olmayan bi program insnları televizyon önünde tutmak için bi tuzak sende buna katılma orhan abi ne olur benim düşün celerim bunlar sizede saygı duyorum berhudar olun :o :lol: :P :oops:
orhan abi seni çok seviyorummmmmmmmmmmm

turanamac
Kıdemli Üye

Post by turanamac » 13 Sep 2006, 00:11

sevgili arkadaşlar..
bu jüri üyeliği meselesine bende çok bozuluyorum gerçekten..orhan gencebayın kendisini televizyonda çok daha sanatsal ve kendisine yakışacak bir tarzda göstermesini yeğlerim ..ancak daha öncede yazdığım gibi orhan gencebayın bu olayı kabullenmesinde yatan geröek bence türkiyedeki bu arabesk karmaşasına bu yarışmada yapacağı yorumlarla ve aktaracağı bilgilerle bir dur demek istiyor olması gibi geliyor bana ..unutmayalım ki halk müziğinde bir dev olan arif sağ da bu tür bir yarışmada hem eğitmenlik hem de jüri üyeşliği yapmıştı..bu onun büyüklüğünden bir şey kaybettrimedi..önemli olan bu yarışmanın kalitesi olmalıdır..gerçi diğer jüri katılımcılarını düşündüğümde ( ne idüğü belirsiz bir vatandaş olan armağan çağlayan,kendisini dünyanın en büyük sanatkarı olarak gören edebiyatçıları krizlere sokan bülent ersoy , çok iyi bir yorumcu olmasına karşın hangi müzik birikimiyle jüri üyeliği yapacağını anlayamadığım ebru gündeş vs..) programın kalitesinden git gide endişe duymaktayım..
ancak eleştirilerinizi yaparken aykut ışıkları destek alamnızı yadırgadım doğrusu..kendisinin magazin gazetecisi diye tanıtan bu vatandaşın zamanın da o bunla yatmış, şu bunla kaçmış gibi dedikodu yazarlığı yapan kısmen hala buna devam eden bir vatandaş olarak orhan gencebayın eylemleri hakkında ahkam kesevbilecek bir vatandaş olmadığnı düşünüyorum.gazeteye yazı lazımdır..işte yeni malzemede budur..bu yazı size bana bu topluma ne veriyor..??

saygıalr....

sarp
Yeni Üye

popstar jüri..

Post by sarp » 13 Sep 2006, 03:24

arkadaşlar bende başta bu duruma çok üzüldüm ve tedirgin oldum ama sonra düşündüm ki;eğer Baba böyle bir işe girmişse tedbirini de almıştır.Kimse onun yanında saygısızlık yapamaz, yapmamalı da, gönlünüzü ferah tutun.yüreğinizden öpüyorum
Ayrılık var ufukta
Kavuşmak yok bir daha
Kendimizden geçelim
Vur tellere Orhan Baba

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 13 Sep 2006, 11:06

Aykut Işıklar her ne kadar laçkalaşmış magazin ve dedikodu piyasasının klâsik tellâllarından olsa da...

Bu yazısına ben ancak şapka çıkarırım, helâl olsun derim.

Söylenecek çok şey var, açılacak çok önemli cümleleri var adamın. Ama artık ne söylesek boş...

Ebru Gündeş kısmından ise tasvip etmediğim bir mana çıkıyor... Gencebay ile Ersoy'un yanında bulunması Ebru Gündeş'i küçültür mü? Ne demek yani? Batırdın güzelim yazıyı. :mrgreen:
::::::
Image
"Türk ulusunun, yürümekte olduğu ilerleme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, pozitif bilimdir."
Atatürk, 1933

beyazsayfa
Deneyimli Üye

Post by beyazsayfa » 13 Sep 2006, 11:55

Jüri üyesi olmasına evet ama Bülent Ersoy ve Armağan Çağlayan ile yanyana olmasına şiddetle hayır hayır hayır...
Bülent Ersoy'un ben içinizde en büyüğüm havaları beni çileden çıkaracak.Duruşları çok farklı Gencebay'la.

senfonik
Kıdemli Üye

Post by senfonik » 13 Sep 2006, 17:48

ya kızdığım nokta seneler önce savaş ayın bir programında kral konuktu ve tlf bağlantısıyla bülent ersoy katıldı gencebaya hakaret dercesinde ağır dille eleştirmişti hiç unutmam ogünden sonra nefret etmiştim kendiisnden.. evliliği ve aptullah nail bayşu nun evinde kaldığı günleri alaylı bir dille saptırarak anlatıyo kralı ezmeye çalışıyordu..ve kralda herzamanki mütevaziliğiyle cevap veriyo kırmıyodu o aptal ersoyu..
bu olayı ne çabuk sindirdi ve unuttu gencebay..ki şuan yanyana jüri üyeliği yapacak onunla..hayret verici bir durum..
bilmem o anları tv den hatırlayanınız varmı?
UYANDIR BİZİ..

ozannazo
Yeni Üye

Post by ozannazo » 14 Sep 2006, 09:24

sevgili dostlarım, sevgili senfonik; hepimiz yıllar önceki a takımı programında (yanlış hatırlamıyorsam 1998 yılı klasikler 1 albümü çıktığı sene) yapılan telefon konuşmasını hatırlıyoruz... ben şahsen o zamana kadar dinlerken zevk aldığım 1980-1995 yılları arası 5 veya 6 bülent ersoy albümünü kızgınlıktan eşe dosta dağıtmıştım. fakat eğer hatırlıyorsanız daha sene olmadı, bir kaç ay önce de siyaset meydanı özel programında da telif hakları mevzuu üzerinde bir tartışma vardı ve de Baba'mız stüdyoda konuşmacılar arasındaydı. programın ilerleyen dakikalarında tatlıses canlı telefon bağlantısıyla programa bi kaç dakika dahil oldu müthiş bir hiddet ve celal içinde. tam o konuşması içinde ali kırca, Baba'yla ilgili bi şeyler söyledi ve de tatlıses, kırcanın lafını balla kesti: ''kardeşim sen orhan baba'nın elinden ekmeğini alsan o yine senin kalbini kırmaz, yüzüne gülümser...'' hasılı kelam netice-i meram ersoyla Baba'mızın bu 8-9 sene önceki diyaloğunu Baba'mız unutmuştur bile.. gelgelelim ben de son ütücüye ve de ersoy'a razı değilim. değilim abi kabul edemiyorum... haa Orhan Baba bu işin üstadıdır. ama böyle vitrin yapmasına da ben yine razı değilim.... Baba, eğer bizleri, gönül dostlarını seviyorsan, ve de bu satırlardan haberdar oluyorsan gel merhamet eyle, kurtar bizleri bu dertten. sana kurbanım, yine kurbanım hep de kurbanım... amma, yine de en iyiyi, bizlerden iyi bilirsin....
Gör beni.. Baktığın her yerde varım...
Duy beni.. Söylenen her sözde varım...
Terkedip gittiğin o günden beri,
Yanıp ta kül olan ateşte varım...
Adını gözyaşımla yazar dururum,
Maziye her bakışta mahzun olurum.
Mutluluk diye diye toprak olurum....

divanist
Yeni Üye

Post by divanist » 14 Sep 2006, 11:26

Orhan Baba ,İzmirde'ki 11-12 Ylülde yapılan elemelere son anda karar değiştirerek katılmadı...
Sevgiler
Yavuz

senfonik
Kıdemli Üye

Post by senfonik » 14 Sep 2006, 12:01

ya abi ne diyosun bu kesin ve uzunvadeli bi kararmı bilmiyorum ama acaba bizlerin sesinimi duydu..tamamen çekilirse daha mutlu olucaz..o tip işlere ayıracak bu kadar zamanını diğer kaliteli müzikal projelere ayırıp harcasın..
sevgili kral duy bizi.. :wink:
acaba çekilme nedeni neydi?
UYANDIR BİZİ..

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 14 Sep 2006, 16:01

Yahu reklâm afişi gözümün önüne geldikçe beynimde cinler parti yapıyor.
B.Ersoy'un gövdesi afişin yarısını balina gibi kaplamış. Arkadan Armağan Çağlayan'ın suratı sincap gibi cee yapıyor. Bu ne yahu?...

Sabır, sabır, sabır...
::::::
Image
"Türk ulusunun, yürümekte olduğu ilerleme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, pozitif bilimdir."
Atatürk, 1933

Gececi®
Deneyimli Üye

Post by Gececi® » 14 Sep 2006, 16:25

Tek kelime ile "Aramağan Çağlayan ve Orhan Gencebay" yan yana. Yemin ederim ağlamamak için kendimi zor tutuyorum. Bir insan sevdiği kişiye bu kadarmı eziyet eder ya. Artık "Kaderimin oyunumu bu" şarkısını dinledikçe babayı düşünüyorum. :twisted: :( :( :(

genbay
Kıdemli Üye

Post by genbay » 25 Sep 2006, 11:39

NEDEN BOZULUYONUZ ARKADAŞLAR ADINI ANDIĞINIZ KİŞİ ORHAN GENCEBAY VARDIR BİLİR İŞİNİ, YILLARDIR YALNIŞ BİR İŞ Mİ YAPTI LÜTFEN BANA SÖYLERMİSİNİZ TAMAM SAYGI DUYUYORUM ALATURKA PROĞRAMINA ÇIKMASINI İSTEMİYONUZ AMA ORHAN ABİMİZ Bİ SAKINCA GÖESE ÇIKAR MI OOO HERZAMAN İŞİNİ BİLKMİŞTİR BİLİRDE HEPİNİZE SEVGİLER.ALLAHA EMANET OLUN[/list][/b]

genbay
Kıdemli Üye

Post by genbay » 25 Sep 2006, 11:43

ARKADAŞLAR BENİM SİZE BİR SORUM OLCAK ORHAN GENCEBAY HİÇ JÜRİ OLMUŞMU BİR GEÇMİŞE BİR BAKIN MERAKLA BEKLİYORUM SADECE MÜZİK ALANINDA DEĞİL BÜTÜN ALANDA

senfonik
Kıdemli Üye

Post by senfonik » 26 Sep 2006, 14:51

tam net hatırlamıyorum ama onu sanki bi kaç güzellik yarışmasında jüri üyesi olarak anımsıyorumm..ama yanılabilriimde.. :cry:
UYANDIR BİZİ..

Post Reply