Popstar Alaturka Bu Pazar (01.10.06) da basliyor!

Kapanmış konulardan yararlanabilmeniz için arşiv bölümüne taşınmaktadır.
senfonik
Kıdemli Üye

Post by senfonik » 03 Nov 2006, 11:30

gonuldostu wrote:bence bu konuda yanlış düşünüyorsunuz orhan baba bal gibi canlı canlı gayet güzel okuyor. yanlız bir sorun var çok titiz olması. o herşeyin mükemmel olmasını istiyor kafasındaki ortamı saglıyamadıgından okumuyor. Albümün uzama meselesinede gelince söz müzik aranjörlünü aynı zamanda baglama buziki gibi sazlarıda kendi çalıyor. ve bu insan bu işleri yalnız yapıyor birde yardımcısı hakanla. ve her işin başında kendi var. Ve stüdyoda yapılan her şarkının yapılan işin tekrar tekrar yenisini yapıyor en iyisini yapmak için, . Senfonik senin dedigine katılmıyorum. playback kacırıyor sözüne, başında serbest giriş olan şiir kısmındanki o olayı bahsediyorsun. en başta oranın girişi şiir orda bu olayın olması gayet normal bir hata varsa kameranın o şiir başında yakın plan girmesi hata. playback i bile kaçırıyor sözlerini yakıştıramıyorum.

sevgili gönül dostu bu işi bildiğini sanıyosun ama boşş..
sadece son yarışmadaki playback ine bakıp yazmıyorum bunları..hem yazsam bile insan kendi şarkısında melodinin ne zaman bitip şiir bölümüne gireceği zamanı bilmezmi aranağme daha çalarken yani ilk ölçülerden itibaren mikrofon ağzında yani indiremiyor sanki şiir kısmını kaçıracakmış gibi..(bu acemiliktir)kimse aksini söylemesin evt şiirde senkron tutturmak zordur ama yinede şiir kısmına gelmesine yakın mikrafon ağıza götürülür..o hiç indirmiyo bile..neyse senle tartışmak istemem artı şarkı sözlerini çok unutuyor playbacklerinde bile..(buda sahne tecrübesizliği ve heyecanı)
canlı performans olayına gelince sadece sana gülerimmm:))(bağlaması hariç)
titizliği konusunda haklısın..
ama istediği ortamı yaratamıyo(konser için) deyişine katılmam ondaki maddiyat müzikal ve teknik bilgi yetersizse ben bu işi bilmiyorum..(yani istese dünyaca ünlü müzisyenlerle sahne alabilir ama istese)
yani maddi manevi herşey emrinde hiç yorulmaz bile hayal etsin onu en ii sponsorlar yapar..
o yüzden bırakın konser işini geçmiş ola...
saygılar.. :wink:
SENFONİK ŞİİR VE BAĞLAMA KONÇERTOSU İLE YANIP TUTUŞUYORUM..
SEVGİLİ KRAL HAYALMİ GERÇEKMİ BU SÖZLER..
UYANDIR BİZİ..

senfonik
Kıdemli Üye

Post by senfonik » 03 Nov 2006, 11:35

artı bişey unuttum kamerlar şiir anında zoom yapmaması gerekir diyosun..öyle bişey oolmaz birçok şair playback yapıyor şiirlerine ama kamera zoomluyor onları o kameramanın sorunu değil..
madem kameralara suç buluyosun kraldan çok ,o zaman kral a de canlı okusunda kameralarda rahat zoom yapsın dimi?
eee ne dersin bu işe?canlı okuyabilrimi ?
SENFONİK ŞİİR VE BAĞLAMA KONÇERTOSU İLE YANIP TUTUŞUYORUM..
SEVGİLİ KRAL HAYALMİ GERÇEKMİ BU SÖZLER..
UYANDIR BİZİ..

turanamac
Kıdemli Üye

Post by turanamac » 05 Nov 2006, 16:30

arkadaşlar..sahnede canlı olarak eser icra ertmek sanıldığı kadar kolay bir olay değildir..tam bir profösyönellik ister..bence orhan gencebayın yaptığı en büyük hata kendisini ilk meşhur olduğu zanmanlarda sahnelere kamerala alıştırmamasıdır..herhangi bir müzik aleti çalıp söyleyen arkadaşlar iyi bilirler..tek başınıza olduğunuzda bülbül gibi şakır enstrumanınızı adeta öttürrsünüz ancak insanların önünde bunu fazla yapmadıysanız belli bir zaman en iyi bildiğiniz eserleri çalamaz şaşırır hatta aklınıza mıh gibi kazınmış sözleri unutursunuz ..tabiri caizse rezil olursunuz..ancak zamanla açılırsınız..bence orhan gencebayın olayı böylebir durum..bakın o söz kaçırma olayı ile ilgili durumu ben size gücüm yettiğince açıklayayım..orhan gencebay sahneye çıktığında ilk düşündüğü şey eseri nasıl söyleyevceği değil sahnede ne yapacağı elini nereye koyacağı nasıl bakacağı gibi sahneye yönelik şeyler..neden ??çünkü toplulukların önünde bunun yapmaya alışık değil..o işin şov kısmına takılmış durumda.. ( en çok anlamadığım noktada budur..)halbuki mıh gibi de dursa şarkısını okusa insanlar onu ağızları bir karış açık dinleyecekler..

sözün kısası yıllarca albüm yapan müziği yalamış yutmuş bir insaın ritm kaçırması gibi bir şey abesle iştigaldir..onlar tamamen sahne meselesidir..bu zamana kadar bu olayı önemsememesi bence bir hata..ama koskoca orhan babayı şarkı söyleyemeyen bir insan olarak düşünmek çookkkk tuhaf..

genex
Site Admin

Post by genex » 05 Nov 2006, 21:23

turanamac wrote:arkadaşlar..sahnede canlı olarak eser icra ertmek sanıldığı kadar kolay bir olay değildir..tam bir profösyönellik ister..bence orhan gencebayın yaptığı en büyük hata kendisini ilk meşhur olduğu zanmanlarda sahnelere kamerala alıştırmamasıdır..herhangi bir müzik aleti çalıp söyleyen arkadaşlar iyi bilirler..tek başınıza olduğunuzda bülbül gibi şakır enstrumanınızı adeta öttürrsünüz ancak insanların önünde bunu fazla yapmadıysanız belli bir zaman en iyi bildiğiniz eserleri çalamaz şaşırır hatta aklınıza mıh gibi kazınmış sözleri unutursunuz ..tabiri caizse rezil olursunuz..ancak zamanla açılırsınız..bence orhan gencebayın olayı böylebir durum..bakın o söz kaçırma olayı ile ilgili durumu ben size gücüm yettiğince açıklayayım..orhan gencebay sahneye çıktığında ilk düşündüğü şey eseri nasıl söyleyevceği değil sahnede ne yapacağı elini nereye koyacağı nasıl bakacağı gibi sahneye yönelik şeyler..neden ??çünkü toplulukların önünde bunun yapmaya alışık değil..o işin şov kısmına takılmış durumda.. ( en çok anlamadığım noktada budur..)halbuki mıh gibi de dursa şarkısını okusa insanlar onu ağızları bir karış açık dinleyecekler..

sözün kısası yıllarca albüm yapan müziği yalamış yutmuş bir insaın ritm kaçırması gibi bir şey abesle iştigaldir..onlar tamamen sahne meselesidir..bu zamana kadar bu olayı önemsememesi bence bir hata..ama koskoca orhan babayı şarkı söyleyemeyen bir insan olarak düşünmek çookkkk tuhaf..

hay ağzını seveyim. buna emin olun.

Aytac
Deneyimli Üye

Post by Aytac » 06 Nov 2006, 00:50

Arkadaslar popstar alaturka demin sona erdi ve ilk önce sunu söylemek istiyorum:

Bu sefer ki popstar alaturka bana daha cok kaliteli geldi! Bu benim fikrim.

Sunu söylmek istiyorum Orhan Gencebay'a önce yakistiramamistim bu programa katilmak, ama zaman icerisinde anladim ki Bu Program Orhan Gencebay gibi Bülent Ersoy gibi kisilere ihtiyacalri var. Neden? Sebeb su
Simdi Orhan Gencebay ve Bülent Ersoy yillarini müzige vermisler ve her konuda profesyonelce davraniyorlar. Simdi O programdaki yarismacilar
(Bana göre) piyasadaki sarkicilardan daha iyi. (Örneyin Gökhan Özen, Davut Güloglu....)
Dev kisilerin sectigi kisi ancak dev olabilir. Sunu unutmiyalim ki Orhan Gencebay bu programa gercekten lagzim. Cünkü müzigin kalitesini biliyor.

Program sandigimdan daha hos ve zevkli oldu. En cok begendim anlar yorum sirasidir! Orhan öyle yorum yapiyor ki insanlari kirmadan ve incitmeden yorum yapiyor, ve bu özellik ve huy cok güzel birsey.

Bir de tek umudum var olur mu bilmem. Belki Orhan Gencebay (insallah olu) yeni sarkilarini ilk kez orda reklam yapar. Hatta bunu hep bekliyorum yada aniden sazini alip bir sarki calsa. Ama nedense Hayal sadece :-(

Herkeze sayilar ve selamlar dilerim!
Aritik Sevenlere Saygi Kalmamis

Locked