Popstar'a gidelim (08.10.2006)

Kapanmış konulardan yararlanabilmeniz için arşiv bölümüne taşınmaktadır.
turanamac
Kıdemli Üye

Post by turanamac » 05 Nov 2006, 16:11

"evinize 5 dakika mesafede hiçbirşey yapmadan para kazanmak keyifli olsa gerek..."

biraz insafsızca bir yaklaşım olmadı mı şimdi bu..??.umursayacağınızı sanmıyorum ama yakıştıramadım size...forumlarda orhan gencebayı daha fazla görmek istediğimizi söylerken dozunda olmak kaydıyla magazinde yer almasını istiyoruz derdik..orhan gencebay da kendi dalıyla ilgili bir programa katılarak kendisini biraz daha ön plana çıkartma uğraşına girdi.ben de format olarak baştan beri tasvip etmediğim bir program olduğunu ifade ettim ama orhan gencebayın kullandığı ifadelere bakınca en azından onun değerli fikirlerini paylaşma imkanı bulduğumuzu farkettim..dikkat ederseniz kullandığı ifadelerin büyük bir çoğunluğu özellikle müzikle ilgili zaman zaman tarihe zaman zaman astronomiye kadar varan değerli bilgiler..dövme konusundaki yorumda mesela tam bir demokratiklik dersi..kıza "yapmana yaptırmana kimse karışamaz ancak zararlarını bilmediğin için yaptırma kararı vermişsindir..çok zararlı kızım" demesi ayrıca küpe yüzünden eleştirilen delikanlıya da "biz senin küpenle değil yeteneğinle ilgileniyoruz" diyerek olayı tamamen mantıklı ve olması gereken tarafa çekmesi gibi davranışlarını göz ardı etmemenizi beklerdim sizlerden..armağan çağlayan ve bülen ersoy gibi tamamen tribüne oynayan insanların yanında olması onlarla aynı ortamı paylaşması haricinde benim bir itiraz noktam yok program için..ayrıca ebru gündeşin sesine ve yorumuna söyleyeceğim bir şey olamaz ama armağan çağlayan gibi orada tamamen reyting objesi olarak bulunduğu kullandığı ifadelerinden belli ..

mesela bende eleştiriyorum orhan gencebayı bu program yüzünden .. özellikle canlı söylemesi gereken geçenki durumda playback yapmasını..bence çok abes oldu ama şimdi bunu sahnede şarkı söylemekten korktuğu için böyle yaptı desem tepkiniz ne olurdu ???
bence o sazlarla ki dikkatli takip edenler çok hata yaptıklarını göreceklerdir o eseler orada iraz zor icra edilir..o nedenle söylemedi kanaatindeyim ..mükemmeliyetçilk meselesi..

saygılar...

isocity
Site Admin

Post by isocity » 05 Nov 2006, 16:23

turanamac wrote:.umursayacağınızı sanmıyorum ama yakıştıramadım size...
saygılar...

umursuyorum ve yazıyorum arkadasım.. ben orada gördüklerimi yazdım oraya.. orhan babanın bu projeyi kabul etmesinin temel nedenlerinden biri de maddi nedenlerdir diyorum.. ha belki yanlış düşünüyorum ama benim gözlemim bu.. yani burada eleştiri yok gözlem var.. şimdi bunun yanlıs olan tarafı nedir?

yilgor
Kıdemli Üye

Post by yilgor » 05 Nov 2006, 16:31

turanamac wrote:" mesela bende eleştiriyorum orhan gencebayı bu program yüzünden .. özellikle canlı söylemesi gereken geçenki durumda playback yapmasını..bence çok abes oldu ama şimdi bunu sahnede şarkı söylemekten korktuğu için böyle yaptı desem tepkiniz ne olurdu ???
bence o sazlarla ki dikkatli takip edenler çok hata yaptıklarını göreceklerdir o eseler orada iraz zor icra edilir..o nedenle söylemedi kanaatindeyim ..mükemmeliyetçilk meselesi..

Üstadım Açıklamanız için öncelikle teşekkür ederiz. Ancak bu kısıma malesef katılamıyorum. Katılmak isterdim ama Orhan Gencebay'ın şu an için canlı söylemekten çok canlı çalmasına gerek var...

Şimdiye kadar her yönüyle ön plandaydı.. Benim şahsi fikrim bundan sonra virtüözü olduğu alanda daha da ön plana çıkması.. Bazı şahıslar ( A.Sğ ) bakın neler yapıyor ! Neyse Saygılar. bu konuya kızıyorum zate fazla eşelemeyeyim!

turanamac
Kıdemli Üye

Post by turanamac » 14 Dec 2006, 00:04

sevgili dostum..siz bir albüm yapıyorsanız ve bu albümde seslendirme de yapıyorsanız yani aynı zamanda ses sanatçısıysanız albümde söylediğiniz eserleri canlı da icra etmeniz gerekir ..illaki sahne sanatçısı olmanız gerekmez..insanlar bazen sizi canlıda dinlemek isterler..

tabii ben orhan gencebayın kendince gerekçelerini haklı buluyorum canlı sahneye çıkmama konusunda...onun çekinceleri başka bu konuda..ayrıntıya girmek istemiyorum

ayrıca orhan gencebay canlı olarak zaten çalıyor..daha yeni bayram konseri oldu..belki bu önümüzdeki bayramda olacak ..inşaallah..

canlı söylemek , hele bir enstruman çalarak söylemek gerçekten alışık olmayanbir insan için zor bir durumdur..daha önce yazdığım bir amanda bundan bizlerden de bahsederek örnek verdim..yalnız başımıza harikalar yaratyoruzdur çalarak söyleyerek hatta zamanzaman yahu ne güzel söylermişim ben demişizdir hepmiz..ancak kalabalık bir ortama girdiğimiz de durum değişir heyecan ter basar ..en ustalıl çaldığımız şeyleri unutur oluruz...

bunu kabul edelim orhan gencebay sahneyealışık bir insan değil..bunu kendisi de defaatle ifade etmiştir

bir magazin programında orhan gencebay ben topraktan bir canımı çalmaya başlıyor ..söz kısmının bir bölümüne geldiğinde sözü unutuyordu..bu olay geldi şimdi aklıma ..artık sebebi nedir bilemem ..heyecanmı istemeye istemeye yapmasımı tartışılır. ama bir handikabı olduğu aşikar..

şimdi bu onun orhan gencebay bir şey mi götürüyor..virtüözlüğünden ,müziğe aşırı hakimiyetinden..şahsiyetinden ..hayırr...asla..

saygılar..

Erhan
Deneyimli Üye

Post by Erhan » 29 Dec 2006, 17:43

ismail abiye katılmamayı çok isterdim ama ne yapalım kader.Çok konustuk bu konuyla ilgili ben artık konusmak istemiyorum biraz şu albüm,klip,popstar olayları bi bitsin sakin kafayla oturur ciddi bi şekilde uzun uzun konusuruz.Bence bizim şu an yapmamız gereken Orhan Baba ya destek çıkmak.Ben 19 yasındayım Adıyaman lıyım ve burda Adıyamanda yım öss na hazırlanıyorum.Yani ne maddi ne manevi yönden özgür değilim.Ben Hüseyin abiye destek veririm ama sadece böyle sanal şekilde olur ve dualarımla.Ama Hüseyin abinin bilmesini istiyorum:İnan elimden gelen bişey olsaydı emrindeydi.Senle popstara gelmek ne demek isteğin yere gelirdim...Hatta İstanbulda olsam herşeyi göze alır yine gelirdim...Hatta yanımdaki gönül dostlarını kollarından tutar getirirdim...Çok çok 1 günüm giderdi,hepsi o değilmi...[/list]

Locked