Gencebay bu akşam TV 8de

Kapanmış konulardan yararlanabilmeniz için arşiv bölümüne taşınmaktadır.
Locked
genex
Site Admin

Gencebay bu akşam TV 8de

Post by genex » 18 Feb 2005, 17:14

MÜZİK DERGİSİ'NDE BU HAFTA

Image

Türk televizyonlarının tek türkçe popüler müzik programı, MÜZİK DERGİSİ, Her Cuma gecesi saat 22:30’da tv8 ekranlarına geliyor. Şafak Karaman’ın hazırlayıp sunduğu Müzik Dergisi’nin bu haftaki kapak konusu “Arabesk Müziğin Kralı” Orhan Gencebay....

Karaman’ın “sizi sevenler sizi konserlerde dinlemek isterler. Bu onların en doğal hakkı, ama çok ilginctir ki 37 yıllık kariyerinde Orhan Gencebay halk konseri vermemekle bence bir hata yapmıştır” sorusuna şu yanıtı verdi: “Doğrudur hep geciktirdim. Kabul ediyorum. Ama bu günlerde bu epey konu oluyor bizim cephemizde. Bende istiyorum. İstediğim ortamı bulduğum anda belli bir miktar konser verip, bir daha yapmamak üzere çekilme düşüncem var. Hem ülkemde hem yurtdışında adeti ne olur bilmiyorum 12,20,30 bu civarda bir çalışma yapıp, bir daha çıkmamayı düşünüyorum”.

Şafak Karaman’ın “birçok film çektiniz, Türkiye’de şu an yapılan film ve dizi müziklerini nasıl buluyorsunuz?” sorusuna ise Orhan Gencebay şu yanıtı verdi: “Film müziklerinde Kıraç çok başarılı bir kardeşimiz. Çok da iyi bir müzisyen zaten bir yandan Gökhan Kırdar, Kurtlar Vadisi’ni yapıyor. Çok güzel çalışmalar yapan arkadaşlar. Film yapmak kolay değil” cevabını verdi.

Şafak Karaman’ın “Kıraç’ın müzikal kimliğini nasıl buluyorsunuz?” sorusuna ise “Kıraç çok iyi bir müzisyen, geniş bir bakışı var. Bir çok müzik kategorilerini gayet iyi bir şekilde verebiliyor. Yaptığı albümler çok seviliyor. Gökhan Kırdar’ın ise müziğinde elektronik ve efekt sesler hakim, o da ayrı bir lezzet” yanıtını verdi.

Müzik Dergisi’nde ayrıca Orhan Gencebay’ın yarabbim şarkısını son albümünde yeniden yorumlayan Levent Yüksel, bir Ferdi Tayfur şarkısı olan “Bende Özledim” isimli şarkıyı yorumlayan rock solisti Ogün Sanlısoy ve Gencebay’ın prodüktör olarak Akşam Güneşi isimli son albümüne imza attığı Emirkan’la yapılan söyleşilere yer veriliyor.

Şafak Karaman’ın hazırlayıp sunduğu Müzik Dergisi 18 Şubat Cuma günü saat 22:30’da tv8’de... [/img]

musduzen
Yeni Üye

Post by musduzen » 18 Feb 2005, 18:12

Orhan abimizi Böyle Programlarda Görmek beni cok sevindiriyor.
http://www.kralorhangencebay.com

"ONU ANLAMAK BİR SANATTIR"

idam_mahkumu
Site Admin

Post by idam_mahkumu » 18 Feb 2005, 18:49

:) bende bunu söylecektim siz yazmışsınız.Eyvallah hüseyin abi.bu arada film müziği ne zaman çıkıyormuş ya :shock:

isocity
Site Admin

belediye

Post by isocity » 19 Feb 2005, 10:06

:wink: :wink: belediye bu yaziyi gormesin omer. :wink: :wink:

Locked