Gencebay, "Gölgeler"´de olabilir.

Kapanmış konulardan yararlanabilmeniz için arşiv bölümüne taşınmaktadır.
Locked
SerdarYilmaz
Kıdemli Üye

Gencebay, "Gölgeler"´de olabilir.

Post by SerdarYilmaz » 25 Oct 2006, 13:03

Dün TRT 1´yi izlerken Kiraç ile Funda Arar´in sundugu "Gölgeler" adli programin reklami yapildi. Burada sanki Orhan Gencebay´in konuk olacagini duymus gibi oldum. Çevremde ki insanlarin sesinden tam olarak söylenenleri algilayamadim, yani tam olarak emin degilim, ama yine de dememis olmayayim. Bugün televizyona bakmaya daha firsatim olmayacak maalesef, ve internette de hangi konuklarin gelecegine dair bir açiklama yok. Bekleyelim ve görelim. Program TSI 20:30´da TRT 1´de.

VirtuE
Kıdemli Üye

Post by VirtuE » 25 Oct 2006, 13:26

Gölgeler

Yönetmen: İsmail Güngör
Yapımcı: İsmail Güngör ve Serkan Kardaş
Sunucular: Funda Arar,Kıraç

Biliyoruz, bıktınız. Çoğu birbirinin aynı, nitelikli müzikten uzak, müzik - eğlence adı altında sizlere sunulan programları izlemekten çok sıkıldınız. Oysa, şöyle sevdiğiniz isimlerin sunduğu, hatta yine sevdiğiniz isimlerin konuk olacağı ve kaliteli müzikleri dinleyebileceğiniz programlar olsa diye düşünüyorsunuz. Bir taraftan eğlenceli ve hoş vakit geçirip, müziğe ve sohbete doyarken bir taraftan da şansı yakalayabileceğiniz bir program hoş olmaz mı? Elbette olur.

Şans sizinle olsun
TRT-1 ekranlarına gelen “Gölgeler”, inanıyoruz ki, 70 dakika boyunca çok güzel vakit geçirmenize aracı olacak. Bir taraftan da “Şans Topu” çekilişiyle şansı yakalama fırsatı bulacaksınız. Sevdiğiniz sanatçıların, yorumlarını genelde “canlı” yapacakları programda, ayrıca sunucularla da düetler yer alacak. Sunucuların kim olduğunu söylemeyi mi unuttuk? Olur mu hiç, “tatlıyı” sona saklıyoruz. Sesleriyle, yorumlarıyla, besteleriyle kulağımızda harika tınılar bırakan iki ünlü isim sunuyor “Gölgeler”i: Kıraç ve Funda Arar... Hiç kuşkusuz bu iki isimle hem müzik dolu dakikalar, hem de müzik tadında sohbetler izleyeceğiz TRT ekranlarında. Funda Arar ve Kıraç, her hafta iki konuk ağırlayacaklar.

Ustalar anılacak
Programa müzik dünyasının unutulmaz yıldızları da konuk olacak. “Gölgeler”de her hafta, unutulmaz beste ve yorumlara imzalarını atmış, ancak bugün aramızda olmayan ustalardan birisi anılacak. Cem Karaca, Barış Manço, Elvis Presley gibi müzikseverlerin gönlünde yaşayan ustalarla nostaljik yolculuklara çıkılacak. Elbette, Neşet Ertaş gibi, varlığıyla bizleri mutlu eden ustalar da programı eserleriyle onurlandıracaklar.

Yayın
25.10.2006 20:30 / TRT1

ismi geçmemiş
Orhan Gencebay

Yiyiniz, içiniz fakat israf etmeyiniz. (A’raf Suresi:31)
Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla, ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlana)

serhat_izmit
Kıdemli Üye

Post by serhat_izmit » 25 Oct 2006, 14:13

Reklamı bende izledim. Kıraç ve Funda Arar bu hafta Gencebay şarkıları söyleyeceklermiş ama konuk olacağını sanmıyorum. En azından belki bir canlı telefon bağlantısı yapabilirler.
"Yaptıklarım Türk müziğinin devamıdır."
"Müziğime arabesk denmesi çok saçma..."
Orhan GENCEBAY

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 25 Oct 2006, 14:18

forumda bir yerde m.özer isimli arkadas prgramda gencebay sarkılarının seslendirilecegini söylemişti.galiba sarkilari seslendirilecek..reklamlarina tam bakamadim ama..

bu aksam belli olacak ins..

SerdarYilmaz
Kıdemli Üye

Post by SerdarYilmaz » 25 Oct 2006, 14:54

Evet, sizlerin dedigini ben de bir arkadastan duydum; Reklamda Gencebay sarkilarinin söyleneceginden bahsedilmis, ama Gencebay´in konuk olacagina dair birsey söylenmemis. Neyse. Yine de kesinlikle izlemeye deger. Kiraç ile Funda Arar´in bu programini hiç izleme firsatim olmadi, ama eminim ki bu ikilinin gerçeklestirdigi bu program kalitelidir ve öyle olacaktir.

genex
Site Admin

Post by genex » 25 Oct 2006, 22:15

Evet pek çok Gencebay şarkısını Kıraç ve Funda Arardan dinledik. değişik bir tad oldu. Özellikle orkestrayı beğendim,zengindi. Bir gerçek yeniden vurgulandı belgelendi; Gencebay şarkıları her forma uygulanabilir, çalması ve söylemesi zordur, bugünün arabesk denen müziğinden bariz farklı, kaliteli ve üstündür. Kıraç ve Funda Arar bile söylerken zorlandılar :lol: :lol:

ya bu arada popstardaki bağlamacıyla bu programda solda ki bağlamacı aynı kişimiydi? :lol: :lol:

serhat_izmit
Kıdemli Üye

Post by serhat_izmit » 26 Oct 2006, 00:49

Ben de programın büyük bölümünü izledim, güzeldi. Aslında hiç ummadığım şarkılarını da seslendirdiler: Doğan Bir Pişman, İç Benim İçin, Hayat Kavgası gibi...

Ayrıca tesadüf eseri saat 23.00 gibi Kral TV'de Orhan Gencebay'a rastladım. :o

O program da 1 saat kadar sürdü, röportaj tarzındaydı, hayatını anlattı. Yine bildiğimiz şeyleri anlattı Orhan Baba. Ama bazı anlattıklarını da ilk defa duydum.

Yeni albümü Kurban Bayramına yetiştirmeye çalıştığını söyledi. Meğer halen küçük ayrıntıları üzerinde çalışıyormuş. Ne kadar titiz davrandığını yine görmüş oluyoruz...
"Yaptıklarım Türk müziğinin devamıdır."
"Müziğime arabesk denmesi çok saçma..."
Orhan GENCEBAY

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 26 Oct 2006, 01:51

genex wrote:
ya bu arada popstardaki bağlamacıyla bu programda solda ki bağlamacı aynı kişimiydi? :lol: :lol:

sende benim gibi dikkat etmişsin..bağlamacıya hüseyin.. :D galiba aynı kişi...orkestra iyiydi..

misafirlerin haylaz çocuklarının gürültüleri arasında dinlemeye çalıştım.. :?

funda arar beni yanıltmadı...dinlerken perişan oldum resmen..dağıldım..helal olsun...ilk çıktığı günden beri kıracla yaptıgı düet albümü haric albümlerinin hepsini gözü kapalı begenerek dinlemişimdir..ve hala dinliyorumda..

kıraçın tarz ve ses rengine saygım var..eserlerini seçerek ve bazen dinlerim.. iç benim için de tavan yaptı bence..yani benim zevkime göre..eskilere gittim,istanbula gittim geldim bir koşu şarkıyı dinlerken :D ..

idam_mahkumu
Site Admin

Post by idam_mahkumu » 26 Oct 2006, 09:41

Murat abi sana katılmıyorum.. Kıraç ve Funda Arar Gencebay şarkılarında muhtelif yerlerde sayısız kez detone oldular, şarkı sözlerini unuttular, nakaratlara, ara nağmelere yalnış, geç ve eksik girdiler..

Orkestra ise tam bir fiyasko.. Basite aldıkları gencebay şarkılarında sayısız yerde tökezlediler, hatta bazı durumlar olduki tüm orktestra bir birinin gözünün içine bakıyordu ! ... Bir çok önemli kısımları çalamadılar Es geçtiler, boş bıraktılar.. yalnış şarkıya girdiler, şarkıların tam duygusunu veremeyip yüzeysel çaldılar... Hatalı ve eksik çaldılar....

Kıraç funda Arar kariyerinin en büyük olayını o gece yaşadılar...

Ben kaç kez dedim.. BUNLAR MİKROFON SANATÇISI!!!!!!!!!!!

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 27 Oct 2006, 00:52

sayın idam mahkumu :D katılmayısına saygı duyarim..bunu beni ziyarete geldigindede aynen tekrarla...yine saygi duyarim.. :D

acikca dediler zaten yorumlamakta zorluk cekiyoruz cunku zor dediler..heyecan var dediler....olacak o kadar...yani..

ben funda ararin yorumunu begenirim..detone olmasina bişi demem..ama icten ve okuyabildigi kadar okudu...funda arar turkiyenin en önemli seslerinden biridir bayanlarda bana gore..

kıracın ic benim icindeki yorumu özümsemiş ve ictendi..ki kıracin ses rengini her eserde sevmem.. önemli olan her iki yorumcununda yuregini ortaya koymasi idi..

ben duygu yogunlugu yasadim..ama bunu derken teknik noktalarda sorun yoktu demedim..hem misafirlerin haylaz cocuklarinin gürülteleri arasinda ancak butuncul olarak takip edemedim..ama buna ragmen duygulandim bir cok yerde...bu da basari demek..en azindan benim gibi duygusuz birini duygulandirdilar. :D

orkestrada da sorunlar olabilr..ama hayat kavgasinda biraz bilerek yanlıslık oldu gibi geldi bana..allah daha iyi bilir ya :D kırac ben bir önceki sarkiyi atladim o yuzden karistirdilar demesine ragmen..hani bakiiiinnn orhan abinin parcalarinda sasirdik..o bizi su an izliyor heyecandan elimiz ayagimi birbirine karisti der gibi... :wink:

canli yayinda ancak o kadar olur...

herkesin görüşüne saygi duymakla birlikte kendi görüşlerimi belirttim..

senfonik
Kıdemli Üye

Post by senfonik » 28 Oct 2006, 11:45

off yaa nasıl kaçırmışım bu programı..çok merak ettim şimdi..özellikle popüler olmayan eserleri seçilmesi anlamlı olmuş..bende funda ve kıraç ı beğeneriim....
arkadaşlar bu programı kaydeden varmı aranızda?bunu sitede paylaşsak mükemmel olur..bende dinlemek görmek istiyorum yorumları hem sazların hem okuyucuların..
saygılar..
mesut
SENFONİK ŞİİR VE BAĞLAMA KONÇERTOSU İLE YANIP TUTUŞUYORUM..
SEVGİLİ KRAL HAYALMİ GERÇEKMİ BU SÖZLER..
UYANDIR BİZİ..

Locked