Orhan Gencebay: İsmail Çok Sevdiğim Bir Kardeşim

Kapanmış konulardan yararlanabilmeniz için arşiv bölümüne taşınmaktadır.
yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 03 Nov 2006, 16:38

Image

"İsmail Yurtseven"likten çıkıp fabrikasyon kültürünün son idollerinden biri haline gelen İsmail YK'yı anımsayamayan varsa :P biraz hatırlatalım:

"Şappur şuppur beni öp, çıtır çıtır beni ye."

"İnternetteyim chatteyim yazışıyorum bak biriyle, onu hiç görmemiştim bir de webcamini açtı, bana bir hareket yaptı, şok."

"Hâlâ seviyorum seni, Allah belânı versin!"

Evet arkadaşlar, fazla söze gerek var mı bilmiyorum... Ve Orhan Gencebay'dan yeni inciler:

"Ben İsmail YK'yı müzik kalitesi açısından beğeniyorum."

"Bu tür konuları sadece zevklerimize göre değerlendirmememiz lazım. Yeteneğini, müzik değerini ölçmek gerekir. Yeni gelen gençlerimizden İsmail YK gibi isimleri olumlu buluyorum."

Buyurun cenaze namazına:

Image

Nokta Dergisi, 2-8 Kasım 2006

Açık konuşalım; İsmail YK için 'Orhan Baba'yı ikircikli aradık. İsmail YK'yı ya dinlemediğini, ya beğenmediğini düşünüyorduk ki, bambaşka çıktı. Orhan Gencebay, İsmail YK'yı haylice beğenmekle kalmıyor, aralarında benzerlikler görüyor. Söyleşi boyunca şu cümleyi sık sık kullandı: "İsmail çok sevdiğim bir kardeşim."

İsmail YK'nın hiphop, fantezi, arabesk-pop ka­rışımı tarifi güç görünen müziğini nasıl tanım­lıyorsunuz?

Yurtdışından gelen ve özellikle orada doğup bü­yüyen ama bizim duygularımızı kendilerinde saklı tutan vatandaşlarımız farklı bazı etkinlikleri beraberlerinde getirebiliyorlar, ismail'inki de böyle bir şey.

İsmail YK ve benzerleriyle ilk karşılaştığınızda, şarkılarını ilk duymaya başladığınızda nasıl karşılamıştınız?

ismail YK'dan önce rapçi Kartel vardı biliyorsu­nuz. Veya Kubat var, o da farklı bir yorum getir­di. İsmail de aynı şekilde kendine göre bir deği­şim getirdi. Serbest çalışmalar tekniğin her türlü imkânlarını kullanır. Biz hiçbir şeyi tabulaştırmı-yoruz neticede.

Ama İsmail YK herhalde son dönemlerde en fazla eleştirilen isim...

Evet, bazıları kullandığı konuları tenkit edebilir ama ben ters karşılamıyorum. Her konu işlenebi­lir sonuçta. Benim 'Batsın Bu Dünya1 sözüm de çok sertti. Ama ben dünyanın batmasını isteyen biri olarak yazmadım onu. Olumsuzluğa karşı çı­karak iyi olanı kuralım adına söylemiştim, ismail YK'da daha kişisel bir durum olmasına rağmen bence sorun yok, bu bir değişiklik. 'Allah Belanı Versin' gibi mesajları çok kullanmamaya çalışabi­liriz ama İsmail YK her şeyi yapıyor. Yalnız onu kullanmıyor. Diğer birçok konuda sözleri var.

Biz iki ayrım görüyoruz. Sizin şarkılarınızda, özellikle 'Batsın Bu Dünya'da daha dünyevi, toplumsal kaygılar var. İsmail YK'da ise tama­men kişinin kendisini ilgilendiren bir 'isyan' söz konusu?

ismail YK bizim çalışma tarzımızın içinde yer alır. Kendine has yorumları var. "Allah Belanı Versin" şarkısındaki mesajı biraz sivri olabilir, ama biz de sivri birçok şey yaptık. Fakat genelde kişiselliğe dönük sivrilikle toplumsallığa dönük sivrilik farklı anlamlar taşıyor. Yine de ismail'in diğer konular­da da sözler sarf edebilecek biri olduğuna şüp­hem yok. O yetenek var onda. Önemli olan ne yaparsak yapalım kaliteli olmasına önem göster­mek. Ben ismail YK'yı müzik kalitesi açısından da beğeniyorum. Zamanla daha da olgunlaşıp farklılaşacağını düşünüyorum. Ayrıca yaşı küçük olabilir ama onlar ailecek tecrübeli müzisyenler zaten. Olumsuz şeyler yapacaklarını sanmıyo­rum.

İsmail YK ile tanışıklığınız var mı?

Evet tanıştım, ismail benimle ilgili bir övgüde bulundu, beni idol olarak gördüğünü söyledi, ben de çok duygulandım, ismail'le tanışmadan önce takip ediyordum. Beni idol olarak gördüğü­nü söylemesi bana ayrı bir mutluluk verdi. Tanış­tıktan sonra da birçok alanda yeterli olduğunu gördüm.

Sizin bu övgüleriniz bize bir hayli ilginç geli­yor. Çünkü toplumun okumuş-yazmış kesimi İsmail YK'yı mümkünse dinlememek istiyor, pek sevdikleri söylenemez. Hatta önemli ölçü­de de küçümseniyor.

Eğer toplumda ona bir ilgi varsa ve sürekliliği de koruyorsa bunu göz ardı etmemek lazım.

Fakat sürekliliğini, hikâyesini daha da nasıl il­ginç olunabilir üzerine kurmuş gibi.

Evet, bu doğru, ilginçliği öne çıkarıyor. Ama za­man içerisinde daha tecrübelenecek.

Dışarıdan bakıldığında, sizin gibi artık 'baba' diye anılan müzisyenlerin İsmail YK gibi genç­leri tu kaka görmeleri beklenir. Hatta biz sizi aramadan önce de bakalım nasıl eleştirecek diye meraklanmıştık...

Bence bu tür durumlara objektif baktığınızda pek bir sorun çıkmaz. Ben kendi haricimde olan konuları mümkünse objektif olarak görmeye ça­lışırım. Yeni gençler tabii ki gelecek ve değişik ça­lışmaları da olacak. Onları anlamak lazım, daha baştan reddetmek son derece yanlıştır. Ben de İs­mail YK'nın yaşadıklarını yaşadığım için bunun ne demek olduğunu çok iyi bilirim. Bana da ya­pılan tenkit hiç kimseye yapılmadı ama halkımı­zın ilgisi çok büyüktü.

Gençliğinizle İsmail YK arasında bir bağ kuru­yor musunuz? Benzerlikler var mı?

Tabii ki bu tür tenkitler yapıldığında kendi duru­mumu, gençliğimi hatırlıyorum. Bu tür konuları sadece zevklerimizle değerlendirmememiz lazım. Yeteneğini, müzik değerini ölçmek gerekir. Bu anlamda yeni gelen gençlerimizden İsmail YK gi­bi isimleri olumlu buluyorum.

Eskiden dinleyici kitleniz de sınırlıydı, sosyolo­jik bir tabana denk geliyordu. Şimdiki durum­dan memnun musunuz?

Aslında eskiden de herkes dinliyordu ama bulun­dukları konumlar gereği dinlediklerini belli etmi­yorlardı. Çünkü arabesk diye adlandırılan tarza olumsuzluk addediliyordu. Gizli gizli dinliyorlardı ama şimdi daha aleni oldu. Benim yaptığım ça­lışmalara tepki gösterenler, beni kıskananlar, be­ni anlamayanlar ve sabit fikirli olanlardı. Kendi misyonlarını tabulaştıran, başka misyonlara ya­şama hakkı tanımayan insanlardı. Bir yandan da yoksul insanlardaki isyan duygusunu kabartaca­ğınız 'tehlikesi'nden korkuyorlardı...
Böyle bir şeyi yasaklamak kimsenin yapabile­ceği bir şey değildi. Ayrıca benim yaptığım müzik yalnızca isyana odaklı da değildi. Biz ancak hak­sızlığa başkaldırdık. Ben adaleti temel alarak şar­kılar söylüyordum. Derdi olanlarla sırdaştım ama derdi olana da mutlaka bir çıkış kapısı olduğunu söylüyordum. Ama bu yanlış anlaşıldı. "Batsın bu dünya" dediğim zaman dünyanın fiziki olarak batmasını istediğim anlaşıldı (gülüyor).

------------------
Kaynak:
Tarafımdan taratılıp word'e aktarılmıştır: http://rapidshare.com/files/1817758/nokta.rar.html
Nokta dergisinin sitesi: http://www.noktadergisi.com.tr

Biz her geçen zaman "Daha kötüsü ne olabilir?" diye düşünürken, Gencebay bizi meraktan kurtarmakta hiç gecikmiyor artık.
Böyle devam et Orhan abi.
Last edited by yasakresim on 04 Nov 2006, 18:34, edited 1 time in total.
::::::
Image
"Türk ulusunun, yürümekte olduğu ilerleme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, pozitif bilimdir."
Atatürk, 1933

serhat_izmit
Kıdemli Üye

Post by serhat_izmit » 03 Nov 2006, 17:51

Başlığı gördüğümde çok şaşırdım "Orhan Gencebay bu adamı nasıl beğenir?" diye. Ama röportajın tamamını okuduğumda Orhan Gencebay ile aynı fikirde olduğumuzu anladım...

Öncelikle şunu söyleyeyim: Ben İsmail YK adlı şarkıcıyı dinlemem. Sivri bir karakteri var, bu özelliğini de sevmiyorum. Şarkı sözlerinden hiç bahsetmeyeyim zaten, Soner arkadaşımız bazı numuneleri yazmış...

Ama bir de şu mesele var: Müzikalite. Yani bir eserin müzikal yeterliliği...

İsmail yk bu konuda kanımca başarılı. Şarkıları kaliteli. Ama sözler herşeyi bozuyor. Zaten Orhan Gencebay da bu konuya değinmiş:
Ben ismail YK'yı müzik kalitesi açısından da beğeniyorum. Zamanla daha da olgunlaşıp farklılaşacağını düşünüyorum.

Ama ben, Orhan Baba gibi gibi "zamanla olgunlaşacağını, farklılaşacağını" hiç düşünmüyorum. Bu adam yolunu bulmuş, dinleyici kitlesi de var. Böyle devam eder...
"Yaptıklarım Türk müziğinin devamıdır."
"Müziğime arabesk denmesi çok saçma..."
Orhan GENCEBAY

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 03 Nov 2006, 18:18

Ne müzikalitesi yahu :lol:

Arkada üçyüz beşyüz üçyüz beşyüz, önde dımdımdırıdırıdım.

Popçu takımının klâsik felsefesi... Buna mı müzikalite diyeceğiz?
Image
"Türk ulusunun, yürümekte olduğu ilerleme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, pozitif bilimdir."
Atatürk, 1933

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 03 Nov 2006, 18:22

Aynı yuvarlak lâflı üslup... Aynı prensipsizlik... Ah Gencebay ah...
Image
Atatürk, 1933

isocity
Site Admin

Post by isocity » 03 Nov 2006, 18:34

Orhan baba şöyle demiş. Hücuuummmm.. :) Orhan baba bunu yapmış. Saldırınnn :) Neler oluyor arkadaşlar..

Ayrıca 3-5 sarkıya takılıp kalmayın arkadaslar. İsmail bugun piyasanın cok uzerınde muzık yapıyor.. Haa cok iyi yapıyor demiyorum yanlıs anlamayın ama bugun için kötülerin içinde en iyilerinden biri bu.. Bunu görmek için albümlerini dinlemek lazım, iyi tanımak lazım.. 8-10 enstruman calan, beste ve söz yetenegi olan, ilkokul caglarından beri muzıkle yatıp kalkan biri bu adam.. Bombabomba, Allah belanı versin gibi günü kurtarmaya yönelik çalışmalar sizi yanıltmasın...

gonuldostu
Deneyimli Üye

Post by gonuldostu » 03 Nov 2006, 19:23

soner senin prensipinde saldırganlık. ne yani orda ne dicek adam. sen begenmiyorsan begenmezsin olur biter. yok ferdi tayfura sataşmalar filan. herkesin bir seven kitlesi vardır onlara saldırmaya hiç hakkın yok. bilirsinki gencebay felsefesinde hoşgörü yatar. senin burda ve başka yerde yazdıklarını okudum. diger sanatcıları hiç eleştirmenin yanı sıra küçümseme hakkın yok. Farzetki Orhan gencebay İsmail YK begendi bundan size ne anlamıyorum

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 03 Nov 2006, 19:52

MÜZİKAL AÇİDAN DEMİŞ ORHAN ABİ ; EVET AZ ÇOK ORHAN ABİYE KATİLİYORUM...BU KONUDA..İSMAİL..BENZERLEİNDEN DAHA KALİTELİ BENCEDE..YANİ MÜZİK OLARAK..BAGLAMAYİDA İYİ CALAR..TOPCU TARZİ BİLE ÇALIŞMIŞ İCRALARİNDAN BELLİ OLUYOR..

ANCAK GENCEBAYİN YORUMLARİ SU MANAYA GELİYOR YANİ ÖLE ALGİLANİR İŞTE ORDAN HAREKETLE GENCEBAY YANLIS YORUM YABMİYOR AMA YANLİŞ ADİM ATİYOR..ANLAYAN NE DEDİGİMİ ANLAR..

"ORHAN ABİ BÖYLE DİYORSA" TAMAM O ZAMAN...

EMİN OLUN ÜLKEMİZDE BÖYLE DİYECEK MİLYONLARCA İNSAN GENC VAR..

GENCEBAY USTANİN..YORUM YAPMASİ BENİ İLGİLENDİRMEZ..ANCAK..SALDIM CAYIRA MEVLAM KAYIRA MANTİGİNİ SUYA SABUNA DOKUNMAMASİNİDA ..HOŞ KARŞİLAMİYORUM.. İSMAİL İYİ COCUKTUR..AMA BİRAZ DAHA BAZİ KONULARDA DİKKAT ETMESİ GEREKİR DESE..DAHA FARKLİ OLACAK..İSMAİL YK HAYRANİ ZATEN GENCEBAYİN..AMA SUDA GERCEKKİ İSMAİL YK' DA BAKİYORKİ SOKAKLAR DEĞİŞMİŞ..HER ŞEY DEĞİŞMİŞ..KİMİN NE YAPTİGİ BELLİ DEGİL..KİMİN ELİ KİMİN CEBİNDE..! EH RENGE GÖRE BESTE..TARZ..AKILLI ADAM..AMA YABTİGİ DOGRUMU ? O TARTISILIR..

İSMAİL YK Yİ DİNLEYENLERİN ; SOKAKLARDA SON MODEL ARABALAR İLE NELER YABTİKLARİNİ GÖRÜYORUZ...

ORHAN GENCEBAY DİNLEYENLERİNDE..GENCEBAY HAYRANLİGİNA YAKISIR BİR BİCİMDE..YERİ GELDİGİNDE GENCEBAYİ BİLE ELEŞTİRMESİNE BEN "HELAL " DERİM.

SINIRLARI ASMADAN...İNSAALLAH...

BİRBİRİMİZE SERT KONUSMADAN İNS....

BU ARADA İSOCİTY YANİ İSMAİL ...SEN VARKEN NİYE YK YI SEVMİŞ USTAMİZ.. PROTESTO EDİYORUM ORHAN ABİYİ.. :wink:

ORHAN ABİ KENDİ İSMAİLİNİ SEVSİN..BİZDE KENDİ İSMAİLİMİZİ ...MESELE HALLOLMUŞTUR :D :wink:
Last edited by sabır taşı on 03 Nov 2006, 20:10, edited 1 time in total.

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 03 Nov 2006, 19:54

unuttum ;

haber için teşekkürler soner..berhudar olasin..

OG4844
Kıdemli Üye

Post by OG4844 » 03 Nov 2006, 20:03

Degerli gönül dostlarim, dikkat ederseniz simdiye kadar sürekli sessiz kalmayi yegledim. Yok popstarmi, yok bilmem neymis (simdi bu konulara daha öncede yaptigim gibi) girmeyecegim. Ama bu haberi okurken basimi salladim ve "Bu ne?" diye sordum kendi kendime. Öncelikle su olabilir tabii: Herkes herkesi begene bilir, Ismail YK´nin sesi güzelmi degilmi tartisilir, bu zevk meselesi. Bu anlamda Orhan babamizda begene bilir (bu begeniyi pek anlamasamda).
Lakin Ismail YK "Gencebay idolum" demis. Yani "örnek alma" gibi birsey bu. Benim anlayamadigim konu bu. Sen "Allah belani versin" veya "www bomba bomba" vs. diye sözlü sarkilar söyle (ki bu bana göre sarki degildir) vede Gencebay idolum de. Bu bir celiskidir benim icin. Gencebay nezaman böyle seyler kullanmis ki?!?!?
Uzun lafin kisasi: Soner, size katiliyorum.
Saygilarimla
Arzu
Benim özgürlügüm düsüncem ile hayat bulur

ZiYaNKaR85
Kıdemli Üye

Post by ZiYaNKaR85 » 03 Nov 2006, 21:10

bana göre ismail yk.orhan gencebayı idol aldım diyerek bütün dikkatleri üstüne çekmeye ve orhan gencebay hayranlarınıda biraz olsun kendine kendine çekmeye çalışıyor.ama hiçbir zaman ismail yk hayranı olmayacağız :D
Görmedinmi Gözlerimde Bir Mahkumun En Son Arzusunu,Hasretini!
Eğer Aşk Bir Kumar İse Son Şansımı Deniyorum!
mutluluk sen demek,sevmektir bilmiyorum,ben böyle mutluyum,sanada diliyorum...

HASAN
Kıdemli Üye

Post by HASAN » 03 Nov 2006, 21:45

Neden Gencebay bu forumda sürekli eleştiri yağmuruna tutuluyor anlamıyorum.Müzikal açıdan bir açıklama gelmiş kendisinden ismail yk hakkında.Bizlerin hoşuna gitmeyen herkesin hoşuna gitmeyecek diye bir kural yok.Kusura bakmayın ama asırlardır Müzik adamlığı yapmış gibi konuşuyor ve davranıyorsunuz
Onu Anlamak Sanattır

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 03 Nov 2006, 22:00

Ben İsmail Yurtseven'in İsmail Yurtseven olduğu zamanları sorgulamıyorum, İsmail YK olduğu zamanları sorguluyorum. İ.Yurtseven'in çocukluğundan itibaren müzikal geçmişini ve altyapısını biliyorum. Bu ayrı konu. "İsmail bugun piyasanın cok uzerınde muzık yapıyor.." deniyor. İsmail Yurtseven, İsmail YK olduğundan beri piyasanın laçkalaşmış aktörlerinden biri konumuna gelmiştir. Sanmıyorum ki hiçbir müzik eleştirmeni çıkıp da "İsmail piyasanın çok üzerinde müzik yapıyor" demiş olsun bugüne kadar. Hanyayı Konya yapmayın. Neyin ne olduğu belli, tartışmayı böyle komik bir yöne çekmeyin. Bağlamaya, keyboarda falan gelince, tamam adam çalıyor. Ne var ki bunda. Almanya'da onun gibi çok adam var. Büyütülecek şey değil.

"Ne var yani orda ne diyecek" diyenler... Yok ben insanlara saldırıyormuşum... Bizim amacımızı, bakış açımızı hâlâ anlamamışsınız. Orhan Gencebay'ın İsmail YK'yı beğenmesi SORUNdur efendim, siz bunun analizini yapamayıp "ne var bunda" deyip geçiyorsanız, o yüzeysellikte yorumluyorsanız olayı, ayrı dünyaların insanlarıyız demektir.

Röportajı yapan adam Orhan Gencebay'ı resmen yönlendiriyor sorularıyla. Orhan Gencebay'ı İsmail YK'yı savunacak bir pozisyona sokuyor. Ve Orhan Gencebay'ın ağzından "Serbest çalışmalar tekniğin her türlü imkânlarını kullanır." gibi bir cümle çıkıyor. Gencebay'ın ayırt edici özelliği olarak bizim yıllarca savunduğumuz "serbest çalışmalar" tezi bu kapsama da giriyormuş meğer Gencebay'ın gözünde. Arkadaşlar biz ne için uğraştık yıllarca? İsmail YK'yı kendi klasifikasyonunda gören Orhan Gencebay, Ferdi Tayfur'u Müslüm Gürses'i hayli hayli görür. Ne oldu bizim savunduğumuz değerler? Biz Gencebay o isimlerin olduğu kategoride değildir derken, acaba Gencebay tam tersini mi düşünüyordu? Kraldan çok kralcı mı olduk biz yani yıllarca?

Yok işte, İsmail YK Gencebay'ı görmüş de ona "siz bir idolsünüz" demiş. Gencebay'ın yelkenleri suya indirmesi, herşeyi bu kadar pozitif görmesi de bundan zaten. Yok işte "benim Batsın Bu Dünya sözüm sertti, İsmail YK'nın Allah Belanı Versin sözü de sert". Bu ne biçim kıyaslama? Absürt. Senin Batsın Bu Dünya'da anlattığın ile o anlayış bir mi? Orhan Gencebay İsmail YK'yı savunacağım diye ne diyeceğini şaşırmış. Hiç düşünmüyor mu ben bu çocuk hakkında iyi şeyler söylemeye çalışıyorum ama insanlar bu sözler hakkında ne düşünür diye. İYK seni idol olarak görmüştür, Fatih Ürek yarın çıkıp "Orhan Gencebay bir idoldür" dese, Gencebay ona da mı "Ah öyle mi, canım kardeşim benim" diyecek. Bu ne ayran gönüllülük. Bunun adı hoşgörü değil, ancak prensipsizliktir.

Gencebay, verdiğiniz tavizlerin haddi hesabı yok son 10 yıldır. Liste yapsam da yollasam size, bilmem işe yarar mı durumu kavramanız açısından. :evil:
Last edited by yasakresim on 03 Nov 2006, 22:19, edited 3 times in total.
Image
Atatürk, 1933

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 03 Nov 2006, 22:08

Araştıranı var, soruşturanı var, yazanı var, çizeni var, eleştirmeni var, müzisyeni var, akademisyeni var. Bu davranışlar Gencebay'a yol su elektrik olarak geri dönecek. Herşeye salt "Gencebay hayranı" gözlüğünden bakmayın.

Bunlar Orhan Gencebay'ın kendisine zarar veren şeyler, görün artık bunları görün. Biz ne anlatıyoruz yıllardır?

"Boşa mı gidecek bu kadar çaba,
İçim ürperiyor, ya kraldan çok kralcıysak?"

:evil:
Last edited by yasakresim on 03 Nov 2006, 22:21, edited 1 time in total.
Image
Atatürk, 1933

VirtuE
Kıdemli Üye

Post by VirtuE » 03 Nov 2006, 22:11

Adamın resmine bak bide Gencebay'ın resmine bak ikiside zıt kutupları andırıyor.Hele şarkılarının da birbirlerine benzeme yönü %1 bile değilken
ikisininde aynı kefeye koyulması komik geldi bana.

İsmailin resmini gece görsem korkarım one yaw :D :D
Resmi faul adamın :lol:
Orhan Gencebay

Yiyiniz, içiniz fakat israf etmeyiniz. (A’raf Suresi:31)
Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla, ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlana)

ZiYaNKaR85
Kıdemli Üye

Post by ZiYaNKaR85 » 03 Nov 2006, 22:27

Röportajı yapan adam Orhan Gencebay'ı resmen yönlendiriyor sorularıyla. Orhan Gencebay'ı İsmail YK'yı savunacak bir pozisyona sokuyor. Ve Orhan Gencebay'ın ağzından "Serbest çalışmalar tekniğin her türlü imkânlarını kullanır." gibi bir cümle çıkıyor. Gencebay'ın ayırt edici özelliği olarak bizim yıllarca savunduğumuz "serbest çalışmalar" tezi bu kapsama da giriyormuş meğer Gencebay'ın gözünde.

evet röportajı yapan kişide orhan babayı zor durumda bırakıyor.ve orhan gencebayı olumsuz cevap vermemeye itiyor.
Görmedinmi Gözlerimde Bir Mahkumun En Son Arzusunu,Hasretini!
Eğer Aşk Bir Kumar İse Son Şansımı Deniyorum!
mutluluk sen demek,sevmektir bilmiyorum,ben böyle mutluyum,sanada diliyorum...

VirtuE
Kıdemli Üye

Post by VirtuE » 03 Nov 2006, 22:31

ZiYaNKaR85 wrote:
evet röportajı yapan kişide orhan babayı zor durumda bırakıyor.ve orhan gencebayı olumsuz cevap vermemeye itiyor.

işde herşeyi beklerimde bunu beklemem bekleyemem.Koskaca Orhan Gencebay bi gazeteciyemi yeniliyor
Orhan Gencebay

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 04 Nov 2006, 15:02

VirtuE wrote:
ZiYaNKaR85 wrote:

işde herşeyi beklerimde bunu beklemem bekleyemem.Koskaca Orhan Gencebay bi gazeteciyemi yeniliyor

cevap veriyim;evet,maalesef...

VirtuE
Kıdemli Üye

Post by VirtuE » 04 Nov 2006, 15:18

Yok artık ya...

Gencebay bu tür oyunlara gelecek adam değil.

Bu haberde bi iş var
Orhan Gencebay

senfonik
Kıdemli Üye

Post by senfonik » 04 Nov 2006, 16:14

evt sonere katılıyorum her konuda...
bu ne yaaa gencebay neye ok veririse bir bildiği var mantığı...
ya kral son ay ve yıllarında iice medyatik gruba malxeme olmaya başladı..

ona yk yı soracaklarına fazıl sayı ,azize musatafa zadeh i başka yüzlerce gelmiş geçmiş gelecek vaadeden sanatçı ve sanatçı adyalarını sorsalar ve oda bunlara yanıt verse olmazmı?

anlamış değilim..yk kim yaa nedir? kendine yakın buluyo anlamadım aranjörmü bestecimi virtüözmü araştımacımı kim bu yani kendisiyle aynı konuma getirilmek isteniyo veya ona inanıyo güveniyo gelecekteki müzik adına..

ya bana biri bunlar şaka uyan rüyadasın desin..nelerle uğraşıyoruz veya uğraşıyo sevgili kral..
allah aşkına yeter yaaa bi çıkta dekii arkadaşlar senfonik müziği bitiirdimm falanca gün londra senfoni orkestrasıyla çalışmalarımızın ardından konserimiz olucak..
veya bağlama konçertosu önümüzdeki ay bitiyo cemal reşit rey salonumuzda tüm müzik severleri görmek istiyorum..
veya kitap bitsin..
olmadıı konservatuarla ilgili somut adımlar o da olmadıı
en azından enstrumantel film müzikleri albümü...ne bileyim arif sağ la düet sahne de..yani örnekleri çoğaltabilriim..
sana bunlar yakışır hocam..
bizde senin sevenelerinsek bizide onurlandırır gururlandırır...
duy sesimiz artıkk..
aslında gerçek sanatçıya yakışan ,halkı yani bizleri duymasına gerek kalmadan bu projeleri yapmasıdır..

çünkü sanat sanat için yapılmalı medya için popüler kültür için halk için değil..
ama son günlerdeki hatta ay ve yıllardaki tutumu beni yanıltıyoo ve karamsarlığa itiyor...
saygılar :?
sanat sanat için yapılır halk için değil..
SENFONİK ŞİİR VE BAĞLAMA KONÇERTOSU İLE YANIP TUTUŞUYORUM..
SEVGİLİ KRAL HAYALMİ GERÇEKMİ BU SÖZLER..
UYANDIR BİZİ..

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 04 Nov 2006, 18:20

senfonik wrote:ya bana biri bunlar şaka uyan rüyadasın desin..nelerle uğraşıyoruz veya uğraşıyo sevgili kral..
allah aşkına yeter yaaa bi çıkta dekii arkadaşlar senfonik müziği bitiirdimm falanca gün londra senfoni orkestrasıyla çalışmalarımızın ardından konserimiz olucak..
veya bağlama konçertosu önümüzdeki ay bitiyo cemal reşit rey salonumuzda tüm müzik severleri görmek istiyorum..
veya kitap bitsin..
olmadıı konservatuarla ilgili somut adımlar o da olmadıı
en azından enstrumantel film müzikleri albümü...ne bileyim arif sağ la düet sahne de..yani örnekleri çoğaltabilriim..

Ah, ah... :cry:
Image
Atatürk, 1933

Post Reply