YENİ ALBÜM

Kapanmış konulardan yararlanabilmeniz için arşiv bölümüne taşınmaktadır.
Erhan
Deneyimli Üye

Post by Erhan » 23 Dec 2006, 12:46

He he yarın popstarda açıklık getirir belki.O sunucuya ulasıp sordurtmak lazım.Yoksa sormaz sorsada fazla deşmez...Gencebayda bence soru sorulmazsa söylemez,söylesede nerde ne zaman çıkacağı hakkında bi şey söylemez.Ancak o Osmantan mıdır nedir o kuliste sorsun,iice herşeyi öğrensin canlı yayında anlatsın herşeyi detaylı olarak...Arkadaşlar bu arada "yol kesip alalım cd yi" planı takdire değer...hıı unutmadan söyleyim...Albüm çıksında öyle konusalım,biraz zman geçsin daha net görelim bazı şeyleri diye söylüyorum...Bu albüm nedeniyle popstarın bunda sonraki bölümleri daha çok izlenecek adamlar yapmak istediklerini yapmıs olacaklar...Bi de söyle bişey duydum çok üzüldüm sesimide çıkaramadım,biri bana dediki:"Orhan Gencebay reklam yapmak için popstara katıldı, jüri oldu.Albümüde popstar zamanlarına denk getirdi hatta son zamanlara denk getirdiki yarısma telasından albüm ikinci planda kalmasın,Orhan baba reklamını böyle yapacak kadar çaresizmi kaldı(başka bi laf söyledide onu yazmayayım dedim...)...." İnanın çok kalbim kırıldı biz niye karsı çıktık bu jüri olma işine işte bu yüzden.Bakın yeni yeni acısı belli oluyor.Şimdi bişey de diyemiyorsun ki adama.İki kelime bişey dedim,adam bana "o zaman Orhan Gencbay ın ne işi var böyle yarısmalarda ne yapmay çıktı oraya ne yapıyor..." dedi.Ne diim öyle sustum kaldım...Tamam belki reklam için çıkmadı o amacla hareket etmedi ama elalemin ağzı torba değil ki büzesin...Valla şu albüm telası içerisinde söylemeyim dedim ama duramadım...Offf offf...ins dertli bi parça vardır şu albümde...

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 23 Dec 2006, 12:59

artik bazı şeylerin üstünde durmak yersiz...olan oldu..hayırlısı olsun...her şeyde bir hikmet vardır...

bunları unutup yeni albüme kilitleyelim kendimiz..tadını çıkaralım..bu kadar bekledik...zorladık ustamızı..motive ettik..dualarimizla mesajlarımızla,telefon görüşmelerimizle..vs.vs.vs.vs.

tadını çıkaralım :wink:

Erhan
Deneyimli Üye

Post by Erhan » 23 Dec 2006, 13:22

Evet doğru söylüyorsun...İnsan çok sevince herşeyi her ihtimali düşünüyor her laftan alınıyor oluyor...

BIRAKINDA YASAYALIM....

isocity
Site Admin

Post by isocity » 23 Dec 2006, 15:06

sabır taşı wrote:varmisin ismail..??? :lol:

saygilar..

varım kardes :)

OG4844
Kıdemli Üye

YENİ ALBÜM

Post by OG4844 » 23 Dec 2006, 16:05

http://www.oncevatan.com.tr/haberv.asp?HaberNo=10959

Gencebay son albümünde kendine savaş açtığı bir şarkıya da yer veriyor. Sözler felsefik izler taşıyor;
"Bir insanın yaşam boyu en büyük kavgası kendiyledir/Kendini yenen insan en büyük zaferi kazanmış demektir."
"Karar verdim bugün ben savaş açtım kendime. /Yeneceğim kendimi geleceğim kendime.
Kendi putunu yıkacak
Bu şarkının klibini Sinan Çetin çekecek. Klipte Gencebay'ın bembeyaz sonsuz bir ortamda taştan heykeli dikilecek. Ve Orhan Gencebay elinde balyoz ile şarkı süresince heykeli kırıp paramparça edecek.
"Putları kırmaya kendinden başlamalı insan" diyerek Orhan Gencebay, Sinan Çetin ile bir film projesine de başlamaya hazırlanıyor.

(Önce Vatan Gazetesi) - 21/12/2006
Benim özgürlügüm düsüncem ile hayat bulur

idam_mahkumu
Site Admin

Post by idam_mahkumu » 23 Dec 2006, 18:00

Hm.. bak bu haber ilginç.. Heykel felan deyince aklıma bir de sen vurm a klibi geldi..

Bu klip tutabilir.. Hadi hayırlısı.

sahan61
Kıdemli Üye

Post by sahan61 » 23 Dec 2006, 18:12

Eğer Orhan Gencebay ilk çıktığı günden beri kendi hakkında söylenen her şey ile ciddi anlamda ilgilense şu anda müzik yapamazdı.Çünkü önce trt nin dedikleriyle müziği bırakırdı.Onun için her denileni dikkate almamak gerekir.Herkes de onu anlamayaz "ONU ANLAMAK BİR SANATTIR".
Şu Koskaca Alemden Yalnızlık Aldığımı, Nihayet Öldüğümü Nerden Bileceksin?

senfonik
Kıdemli Üye

Post by senfonik » 23 Dec 2006, 18:24

tşkler arzu bilgilerine..
aslında klıp seçimi çok önemli inşallah yine aynı yalnışları yapmazda olması gereken şarkılara klıp çekilir..
herşeyden önce dinlemek lazım albümm hayırlısıyla bi çıksa dinlesek..
onu da bi forumda oylamaya sunarız klıp seçimi gibi..
SENFONİK ŞİİR VE BAĞLAMA KONÇERTOSU İLE YANIP TUTUŞUYORUM..
SEVGİLİ KRAL HAYALMİ GERÇEKMİ BU SÖZLER..
UYANDIR BİZİ..

burhansenkal
Kıdemli Üye

Post by burhansenkal » 23 Dec 2006, 23:47

Klip ile ilgili bilgilere teşekkürler.
İnşallah diğer albümlerde olduğu gibi çok sonradan gelmez klipler.

sabır taşı
Kıdemli Üye

Re: YENİ ALBÜM

Post by sabır taşı » 24 Dec 2006, 00:13

OG4844 wrote:"Putları kırmaya kendinden başlamalı insan" diyerek Orhan Gencebay...

şapka çıkartıyorum.... ........

bu klip cok ses getirebilir..dilerim söylendigi gibi ciddi bir sekilde cekilir tamamlanir..sinan cetinde önemli bir isim.. sevindim bu habere..ki bu sarki klibi hak ediyor..

haber icin tesekkürler kardeşim..berhudar ol...

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 24 Dec 2006, 00:30

isocity wrote:
sabır taşı wrote:varmisin ismail..??? :lol:

saygilar..

varım kardes :)

:wink: :wink: :D eyvallah....

burhansenkal
Kıdemli Üye

Post by burhansenkal » 24 Dec 2006, 00:33

Yeni bir başlangıç insan hayatında.
Sözleri bilmeden yorumluyorum.
Evet gerçektrn insan kendi putlarını yıakarak başlamalı......

alperen.58

Post by alperen.58 » 24 Dec 2006, 00:44

arkadaşlar herkese merhaba ve inşallah gözümüz aydın olsun.
neden inşallah?..
daha henüz pazartesi olmadı. inşallah o zamana kadar başka bahane ile karşılaşmayız.
klip konusuna ben de değinmek istiyorum.
telif meselesi yüzünden gencebay'ın şarkıları da klipleri de diğer "şarkıcılara" nazaran neredeyse hiç çalınıp gösterilmiyor.
bence gencebayın kliplerinin tutmama sebebi kaliteden değil de bu telif hakları meselesi yüzünden olsa gerek.
gencebay abimiz bu konunun marşandizliğini yaptığı için onun eserlerini kolay kolay kimse çalmaya cesaret edemiyor.
sonra da kliple kısa bür süre sonra gösterimden kalkıyor.

inşallah bu çalışmadaki klipler ve şarkılar bu sefer böyle olmaz.

şimdi de şunu merak ediyorum...
gencebay "bundan sonra tek şarkı çıkaracağım" demişti.
acaba bu tek şarkılar da bu çalışma kadar uzar mı dersiniz? :):):) :(:(

herkese saygılar

OG4844
Kıdemli Üye

Post by OG4844 » 24 Dec 2006, 03:21

Degerli gönül dostlarim, az önce KralFmde Yargisiz Infaz parcasinin ikinci kismini dinleyebildim, cok begendim. Sevincimi paylasitiginiz icin tesekkürler. Sözleri saniyorum burda mevcut.
Saygilarimla
Arzu
Benim özgürlügüm düsüncem ile hayat bulur

Gencebay_NL
Kıdemli Üye

Post by Gencebay_NL » 24 Dec 2006, 03:36

Yargisiz Infaz (ikinci kublesi)

Ya benden biktin ya bir hata yaptin
Ya bir iftiranin camuruna battin
Istemeyerek belkide beni bir pula sattin
Anlasilamayan ne varsa hep kendin yarattin
Soylede bileyim sucumu acama ne yaptin
Anlayamiyorum , anlamiyorum
Sen beni askin dar agacinda birakip giderken
Ben sana yapma buna yargisiz infazdir derken
Hic mi acimadin bana idam ederken
Seni seviyorken sana agliyorken affetmiyorum effedemiyorum.
Karanliga Kufur Edecegine Bir Mumda Sen Yak !

http://gencebaynl.spaces.live.com/

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 24 Dec 2006, 12:11

Erhan wrote:Bi de söyle bişey duydum çok üzüldüm sesimide çıkaramadım,biri bana dediki:"Orhan Gencebay reklam yapmak için popstara katıldı, jüri oldu.Albümüde popstar zamanlarına denk getirdi hatta son zamanlara denk getirdiki yarısma telasından albüm ikinci planda kalmasın,Orhan baba reklamını böyle yapacak kadar çaresizmi kaldı(başka bi laf söyledide onu yazmayayım dedim...)...." İnanın çok kalbim kırıldı biz niye karsı çıktık bu jüri olma işine işte bu yüzden.Bakın yeni yeni acısı belli oluyor.Şimdi bişey de diyemiyorsun ki adama.İki kelime bişey dedim,adam bana "o zaman Orhan Gencbay ın ne işi var böyle yarısmalarda ne yapmay çıktı oraya ne yapıyor..." dedi.Ne diim öyle sustum kaldım...Tamam belki reklam için çıkmadı o amacla hareket etmedi ama elalemin ağzı torba değil ki büzesin...Valla şu albüm telası içerisinde söylemeyim dedim ama duramadım...Offf offf...ins dertli bi parça vardır şu albümde...

Ebru Gündeş de son albümünü Popstar programına denk getidi, dikkat edin... Orhan abinin de bu kadar beklemesinde "bir bildiği vardır" değil mi? :lol: Bence plânlanmış bir süreç. Her ne kadar Orhan Gencebay'ın reklâma (bizce) ihtiyacı olmasa da, Orhan Gencebay bir şekilde albümünün tanıtımını en yüksek düzeyde gerçekleştirmek zorunda...

Reklâm yapması gerekiyorsa yapar, bunda yerinecek birşey yok...

alperen.58 wrote:klip konusuna ben de değinmek istiyorum.
telif meselesi yüzünden gencebay'ın şarkıları da klipleri de diğer "şarkıcılara" nazaran neredeyse hiç çalınıp gösterilmiyor.
bence gencebayın kliplerinin tutmama sebebi kaliteden değil de bu telif hakları meselesi yüzünden olsa gerek.
gencebay abimiz bu konunun marşandizliğini yaptığı için onun eserlerini kolay kolay kimse çalmaya cesaret edemiyor.
sonra da kliple kısa bür süre sonra gösterimden kalkıyor.

Gencebay'ın kliplerinin uzun süre gösterilmemesinin ne kaliteyle, ne de telif haklarıyla falan bir ilgisi yok... Yani ne ilgisi var anlayamadım. Sebep gayet ortada. Ulusal müzik kanalları piyasasında para konuşuyor da ondan. Parayı ödediğin sürece klip gösterimde duruyor. Parayı veren düdüğü çalıyor... :lol:

Hatırlıyorsanız, Gencebay bir ara klipler cüzî bir miktar karşılığında yayınlansın (yani ücreti abartmanın anlamı yok) demişti... Bakalım, bu albümüne çekeceği kliplerde bu sorunu aşabilecek mi...
::::::
Image
"Türk ulusunun, yürümekte olduğu ilerleme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, pozitif bilimdir."
Atatürk, 1933

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 24 Dec 2006, 14:35

Gencebay_NL wrote:Yargisiz Infaz (ikinci kublesi)

Ya benden biktin ya bir hata yaptin
Ya bir iftiranin camuruna battin
Istemeyerek belkide beni bir pula sattin
Anlasilamayan ne varsa hep kendin yarattin
Soylede bileyim sucumu acama ne yaptin
Anlayamiyorum , anlamiyorum
Sen beni askin dar agacinda birakip giderken
Ben sana yapma buna yargisiz infazdir derken
Hic mi acimadin bana idam ederken
Seni seviyorken sana agliyorken affetmiyorum effedemiyorum.

.....................

güzel olmuş..

bende affedemiyorum orhan abi...nasıl yapıcaz...? :cry:

:D

idam_mahkumu
Site Admin

Post by idam_mahkumu » 24 Dec 2006, 14:53

Unutmadim seni unutamiyorum.
Aradim her yerde hic bulamiyorum.
Sen beni askin dar agacinda birakip giderken,
ben sana yapma buna yargisiz infaz dir derken
hic mi acimadin askimizi idam ederken
inanamiyorum... kabul edemiyorum

eee Boşamı İdam Mahkumu Olduk Beyler.. :) Bakın Orhan Abi Benim İçin Beste Yapmışşşş :lol: 8) :)

turanamac
Kıdemli Üye

Post by turanamac » 25 Dec 2006, 01:01

HEY ALLAHIM SEN BİLİRSİN YARABBİM...REKLAMMIŞ..BİLMEM NE İMİŞ..

MEYVE VEREN AĞAÇ TAŞLANIR ARKADAŞLAR..

REKLAMSIZ HERHANGİ BİR TİCARİ BAŞARI MEVCUTMUDUR BU SİSTEMDE SORARIM SİZE..

DAHA ÖNCEKİ ALBÜMLERİNDE DE HABERLERE ÇIKIP HABER OLMUŞTU ..HABERLERDE REKLAMINI YAPMIŞTI..

NE YAPTI ..BAŞKA BİR BAYANLA BİR YERDEN ÇIKARKEN Mİ YAKALANDI..BÜLENT ERSOYA YA DA HERHANGİ BİRİSİNE TERS BİR ŞEY SÖYLEYEREK KAVGA ÇIAKRTARAK MI REKLAM YAPTI..REKLAMLAEI KARIŞTIRMAYALIM...BİZDE ŞU AN BU SİTEDE ORHAN GENCEBAYIN REKLAMINI YAPMIYOR MUYUZ BİR ANLAMDA...

BİZ ALBÜME KAVUŞALIM.. ŞARKILARI ORADAKİ DUYGULARI TARTIŞALIM ..BIRAKIN ELALEM KONUŞSUN ..AĞIZLARI TORBA BİLE OLSA BIRAKINDA ESERLER BÜZSÜN O AĞIZLARI...

SAYGILARIMLA........

ss-sirius
Deneyimli Üye

Post by ss-sirius » 25 Dec 2006, 11:47

Az kaldı canlar ha gayret buluşacağız albümle..Sabır :)
Müziksiz hayat bir hatadır!! (Niche)
Hatasız kul olmaz!! (Orhan GENCEBAY)

Locked