"Orhan Baba hâlâ neyse odur, bir yanlış yapmamıştır

Kapanmış konulardan yararlanabilmeniz için arşiv bölümüne taşınmaktadır.
genex
Site Admin

Post by genex » 05 Nov 2006, 23:57

Sevgili Serhat, Gencebay doğrudan olmasada forumu takip ediyor hiç şüphen olmasın.

VirtuE
Kıdemli Üye

Post by VirtuE » 06 Nov 2006, 01:35

Bugün gazetede çıkan röportajından azda olsa bunu çıkarabiliyoruz.
Orhan Gencebay

Yiyiniz, içiniz fakat israf etmeyiniz. (A’raf Suresi:31)
Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla, ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlana)

idam_mahkumu
Site Admin

Post by idam_mahkumu » 06 Nov 2006, 11:48

Hikaye bunlar ya.. LAf var, icraat yok. Aynı sorular aynı cevaplar, aynı sorular, aynı cevaplar, aynı sorular cevaplar..

yilgor
Kıdemli Üye

Post by yilgor » 06 Nov 2006, 14:34

idam_mahkumu wrote:Hikaye bunlar ya.. LAf var, icraat yok. Aynı sorular aynı cevaplar, aynı sorular, aynı cevaplar, aynı sorular cevaplar..

:D :cry: :lol: :wink: :roll: :x :x :x

beyazsayfa
Deneyimli Üye

Post by beyazsayfa » 06 Nov 2006, 16:26

POPSTAR JÜRİLİĞİ V.B PROJELERİNE VE YAPACAĞI HEMEN HEMEN HER MEDYATİK GİRİŞİME HER FIRSATTA KARŞI ÇIKANLARIN KARŞISINDA OLDUM EN BAŞINDAN BERİ.BIRAKINDA BİR ŞEYLER YAPSIN.BU SAYEDE TV'DE GÖREBİLİYORUZ ONU.AMA YANINDAKİ İNSANLARLA AYNI KALİTE ÇİZGİSİNDE DEĞİL.KARŞI OLDUĞUM BUDUR.(HER FIRSATTA GENCEBAY'I EZMEYE ÇALIŞAN BİR BÜLENT ERSOY'U ÇEKEMİYORUM)

genex
Site Admin

Post by genex » 06 Nov 2006, 17:16

Hiçte ezilmiş bir Gencebay görmüyorum ben, ki böyle birşey mümkün değil. Her fırsatta kendi görüşlerini söylüyor. Son programda özellikle vurguladığı birşey oldu " bu benim kendi görüşümdür "

Gencebay'a çocuk muamelesi yapmaktan vazgeçin arkadaşlar.

asakallı
Deneyimli Üye

Post by asakallı » 06 Nov 2006, 18:12

evet haklısın genex bu kadar da üstüne gidilmesini hiç doğru bulmuyorum

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 06 Nov 2006, 19:02

hafta sonunu mersinde; akdenizin dalgalarini seyrederek gecirdim..(darısı marmaraya ins..)bir akrabamin hayirli bir isi nedeniyle..dönüş sirasinda mola verdigimiz sirada gazeteyi gördüm.basligi görür görmez gazeteyi almaktan vazgectim...simdi icerigini yeni okudum burda..yanlis tahmin etmemişim..

ciddi ve seviyeli elestiri yapan gencebay hayranlarina gencebay hocadan bir manifesto niteliginde bu rprtj bana gore..zaten yapilan yorumlarda bunun etkisi var sanki..öyle hissettim..

hep ayni tarz yorumlar...sunlari düşündüm,düşünüyorum.yapacagim edecegim..

can alici nokta: yanlis yaptigimi dusunmuyorum!

Sen bilirsin denilince,
Akan sular duracak..
İlle de sen bilir isen ,
Hiç akmayacak !

Kalenin kapisini acmissin sonuna kadar! bari iki tane muhafiz koy her ihtimale karsi..ustadim...

Seni seviyorum.! ama pop star uyeligini tasvip etmiyorum...etmiyorum..etmiyorum....!

Kendi Düşen Aglamaz..!

gonuldostu
Deneyimli Üye

Post by gonuldostu » 06 Nov 2006, 19:33

bence gereken acıklama yeterince yapılmıştır. sanırım artık bu konuları burda kapatmak en güzeli

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 06 Nov 2006, 20:20

Pazar günü gazetedeki başlığı görüyorum:
"Orhan Baba hâlâ neyse odur, bir yanlış yapmamıştır"
Ve diyorum ki: Bu lâf bize galiba :)

Röportajı su gibi içtim tabii. Ve kendi kendime dedim ki, Orhan Baba'nın Orhan Dede'liği tutmuş... "Dedelik" kelimesini hem yaş hem makam olarak söylüyorum, yanlış anlaşılmasın. Dervişlik gibi... Gencebay, dedeliğini sergilemiş. O herşeyi iyi yönden gören üslubu :), hoşgörüsü :) cevaplarındaki sevimlilik :)...
Ah dede ah...

Kafamızı bozan bu kadar çok şeye karşı, bizi yine tebessüm ettirmeyi başardınız...

Ama kafamı bozan birşey vardı ki... "Babadan Babişkoya" başlığı... Muhabir, sanki bu başlığı bizim üstümüze yıkmış. İyi de, bu başlığı atan Zaman gazetesi. Orhan Gencebay, kendi röportaj verdiği bir gazetenin, o röportaja hangi başlığı attığını bilmiyor mu?

Şu cümlelerin takip ettiği diyaloglar da beni hayliyle güldürdü:
"Siz ne zaman baba oldunuz?"
"Botlarınız da çok güzel."
"Hip-hop da dinler misiniz?"

Gülüyorum, çünkü muhabir de biraz saf... :) Aklına ne gelirse sormuş, oradan belli oluyor... :)

isocity wrote:burada elbette eleştiri yapılacak ancak her eleştirinin bir sınırı ve dozu olmalı.. insan hata yapar.. orhan babada yapar buradakilerde.

Orhan Baba, dediğin gibi, sen hâlâ Orhan Baba'sın. :) Biz senin babalığına birşey demiyoruz. Biz senin icraatlarını eleştiriyoruz, eleştirmek de hakkımız. Bizim eleştirimiz seni "babalık"tan etmez, kimse de öyle sanmasın.

Ama "Orhan Baba yanlış yapmaz" diyorsun, "Hatasız Kul Olmaz" diyen de sen değil miydin? :)

Sen Orhan Baba yanlış yapmaz dersin, ben çıkarım yasakresim yanlış yapmaz derim, isocity çıkar isocity yanlış yapmaz der... Oldu mu şimdi? :) Hepimiz "en nihayet bir insanız"...

yılgör wrote:Orhan Gencebay bişey yapıyorsa mutlaka bi sebebi vardır ( demiş idik ) neyse herkes kendine göre haklı tabiki. bende çok kızdım kimi zaman.. Ama hep şu dinlemeden anlamadan sazan gibi atlıyoruzya o kötü işte..

Hatalıyız baba, biz hatalıyız... Sazan gibi atlıyoruz herşeye. Hiç araştırmıyoruz. Hiç soruşturmuyoruz. Dinlemiyoruz, anlamıyoruz. Hemen önyargılarımızı imdada çağırıp "Orhan baba yanlışsın." diyoruz. Ha, bazıları da bizim gibi önyargılarını imdada çağırıp "Orhan baba ne derse doğrudur" diyorlar ya gerçi, ama onlarınki önyargı değil haşa, o makbul, o müstesna...

isocity wrote:o su ana kadar zaten cok sey yaptı.. senfoni, koncerto, kitap, okul bunlar gercekleşmesi imkansıza yakın hayallerdir.. olsaydı 10 sene önce olurdu..

Yaa işte Orhan baba... "Ne yapsa razıyım" diyen hayranlarının bile dilinden "senfoni, koncerto, kitap, okul bunlar gercekleşmesi imkansıza yakın hayallerdir.." gibi bir cümle çıkabiliyor... Siz hâlâ röportajlarınızda "müzik okulu açacağım, kitap yazıyorum, konçerto yazıyorum" diyedurun. Hayranlarınız tutulmayan sözlere o kadar çok alıştı ki...artık sizden fazla bir beklentileri kalmadı... Avunuyorlar işte öyle popstarla falan... Razıyız Orhan baba, ne yapsan razıyız...

genex wrote:Hala albümünü mükemmelleştirmek için uğraşıyor, peki neden? olduğu gibi sunamaz mı? bal gibi sunar ama bu Gencebay'ın tarzı değil oldumu en güzeli olsun istiyor. Bunu da bizler için yapıyor piyasa için değil. İyi düşünürseniz albüm işini ne karlı ne akıl karı, piyasayı biliyorsunuz en fazla yasal olarak 300.000 satacak. Bunun için mi uğraşıyor?

Yaa işte Orhan baba, arkadaşların dediği gibi... Bizim için uğraşıyorsun... Biliyoruz... Bizim için albüm hazırlıyorsun. Belki de son albümün olacak biliyoruz... Onun için belki de şu an üstüne titriyorsun... Biliyoruz... Şunu da biliyoruz ki: Elinden gelse daha fazlasını yapacaksın......... Ama biz umduğumuzu değil bulduğumuzu yeriz, kalender insanlarız vesselâm...

Çık baba TV'ye... Bir zamanlar çıkamadığın yıllara inat... İntikamını al... Sonuna kadar hakkındır... O yıllarda çıkamıyordun gerçi ama, albümlerin de bir başkaydı, sen de bir başkaydın be Orhan baba, gözünü seveyim... Şimdi çık çıkabildiğin kadar... Özgürlük sana yaradı mı Orhan baba?...

Bu konuları kapatmak en güzeli. Ama kanayan bu yarayı hangi merhem, hangi dikiş kapatır bilmem... Cânım Orhan baba... Senli benli konuştuysam affola... "Sen de Bizdensin" yakınlığını bize aşıladığın içindir Orhan baba...
::::::
Image
"Türk ulusunun, yürümekte olduğu ilerleme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, pozitif bilimdir."
Atatürk, 1933

idam_mahkumu
Site Admin

Post by idam_mahkumu » 06 Nov 2006, 20:39

:) mesajında sitem mi ediyorsun, yoksa popstar olayına destek mi veriyorsun anlayamadım :)

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 06 Nov 2006, 20:45

Sence ne yapıyor olabilirim Ömerim? :)
Tecâhül-i ârif ü istihzâ derler buna bizim enderunda....Hey gidi hey...
Image
"Türk ulusunun, yürümekte olduğu ilerleme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, pozitif bilimdir."
Atatürk, 1933

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 06 Nov 2006, 21:11

m.ozer wrote:
İNSANLAR HEM BİYOLOJİK OLARAK HEMDE PSİKOLOJİK VE SOSYOLOJİK OLARAK BULUNDUKLARI ORTAMA EN HIZLI ADAPTE OLAN CANLILARDIR..GÖRÜYORUM Kİ ÇOĞU ARKADAŞ HEM BU OLAYIN BAŞLANGICINDA HEM DE AÇIKLAMALAR SONUNDA HIZLICA KARARLAR VERİP SONUCA ULAŞMIŞLAR..

BENCE SÜREÇ VE SÜRECİN SONUCU DAHA DERİNLİĞİNCE İRDELENMELİDİR..BU BAĞLAMDA DA BU SİTEDE YORUM YAZAN BAZI ARKADAŞLARIN TESPİTLERİ DE ÖNÜMÜZDE Kİ GÜNLERDE YAPACAĞI YORUMLARI DA DEĞERLENDİRİLMELİDİR..(YASAK RESİM,SABIR TAŞI,SENFONİK,VB.. GİBİ)

m.özer ;

kendi adima söyle diyeyim kardes...

orhan abinin halk ile diyalogu noktasinda..daha güzel ve özel alternatifler var iken pop star gibi bir yarismaya katilmasina sitem etme elestirme hakkina sahibim..tipki diger dostlarimizin ve insanlarinda oldugu gibi ve sizlerinde oldugu gibi..

asla ama asla orhan abiyi kirma gibi bir saygisizliga basvurmak bir yana tamamiyle onun icin kaygilandigimiz vesilesi ile böyle yorumlar yapmaktayim...

kesin yargiya varmış bir insan degilim..yorumlarimdan böyle anlaşilabilir..böyle bir intiba vermiş isem ; kendimi daha acik anlatmaktanda geri durmam..cunku insanlara verdiginiz intiba kadar adiniz,şanınız ve guvenirliliginiz,sayginliginiz olur...

GENCEBAY BİLGE BİR İNSANDİR...KENDİ DALİNDA...VE O BİLGELİGİ BU TÜR ORTAMLARDAN UZAK DURARAK,MUHALİF DURARAK KAZANDİ..BİR ANLAMDA..CALİŞMALARİNİN ESPRİSİNDE BU VARDİ..

ŞİMDİ O BİLGELİGİ BİR CİRPİDA OLMAMASİ GEREKEN SEYDE DUMURA UGRATACAK ADİMLAR ATARSA...O BİLGELİGİNE TAV OLMUS BİR İNSAN OLARAK ELESTRİMİ YAPARİM....

GENCEBAY KAYBEDECEKMİ BİLGELİGİNİ ? HAYIR DİYELİM...EVET DOGRU BELKİDE..

HER TARAF OLAN BERTARAF OLUR !

BİLGELİĞİN KANINDA,SUYUNDA,CANINDA,HUYUNDA VARDİR MUHALİF OLMAK VE FARKLİ OLMAK...!

GRİLİK ÖLDÜRÜR....BAZİ ŞEYLERİ....

İNŞ..ANLATMAK İSTEDİKLERİMİ ANLATABİLMİŞİMDİR..!

SAYGİLAR..M.ÖZER KARDES...

ben kendi fikrimi söyledim ve söylüyorum hep..baska fikirlerede saygim vardir...orhan abinin pop star karari ve fikrinede saygi duyuyorum...!gözü kapali! ve rahmetli kemal sunalin bir filminde :" sen daha iyi bilin emmi " tavrina düşmemek sartiyla...

genex
Site Admin

Post by genex » 06 Nov 2006, 22:44

Daha ne denir ki :shock: :shock:

Bravo Soner, mesleğini eleştirdin maşaallah bunca yıllık Gencebay'a tek başına yön vermeye çalıştın. Peki bu tavır nedir, bu alaycılık? hiç bir şeyine saygın kalmadıysa yaşınada mı saygın kalmadı?

Biraz kendinize gelin arkadaşlar, Gencebay çocuk değil anlayın artık. Eleştirinin dozu aşıldı.

Bu yazdığımızda yarın gazeteye haber olur, buyrun izleyin makaleleri. Övüneceğiniz bir sebep olur.

isocity
Site Admin

Post by isocity » 06 Nov 2006, 23:47

bizim oğlan bina okur döner döner bir daha okur...

bu konuyu kilitleme zamanı geldi bence...

yilgor
Kıdemli Üye

Post by yilgor » 07 Nov 2006, 08:20

Arkadaşlar sanırım birbirinizi yanlış anlıyorsunuz ? Yazıları biraz dikkatli okuyun... Bizde kendi aramızda bunları aşamazsak yazık olur emeklere...

senfonik
Kıdemli Üye

Post by senfonik » 07 Nov 2006, 11:59

sevgili hüseyinim kimse kimseyi küçültmüyo inciltmiyo yanlış anlıyosun hislerimizi ve duygularımızı..(soner kardeşim için diyorum)

bak m.özer kardeşim gayet ii anlamış özümsemiş bizim ne anlatmak istediğimizi sevgili kraldan neler beklediğimizi..

biz madem bu gibi geçici ve sanat a fazla hizmet etmeyen projelerde her pahasına olursa olsun varsa diyoruz bununla beraber yıllar önce vermiş olduğu sözleride yerine getirsin istiyoruz ondan sonra isterse hergün magazin programlarına çıksın çok üzmez bizleri...

o yüzden sevgili krala saygım sevgim sonusuz onun bilgeliğinden müzik adamlığından hiç birzaman şüphe etmedim..ama bu doğrultuda eserler bırakmanın zamanı geldi geçiyooo sitemim odur..yoksa kimse babayı yeremez..

saygılar..
SENFONİK ŞİİR VE BAĞLAMA KONÇERTOSU İLE YANIP TUTUŞUYORUM..
SEVGİLİ KRAL HAYALMİ GERÇEKMİ BU SÖZLER..
UYANDIR BİZİ..

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 07 Nov 2006, 16:19

sabır taşı wrote:HER TARAF OLAN BERTARAF OLUR !

Bravo... Bu söz tam da Gencebay için söylenmiş sanki. Demek istediğim de bu. Gencebay'ın "ona eyvallah buna eyvallah, ona kardeşim buna kardeşim" yaklaşımındaki prensipsizlikten bunu kast etmiştim.

genex wrote:Bravo Soner, mesleğini eleştirdin maşaallah bunca yıllık Gencebay'a tek başına yön vermeye çalıştın. Peki bu tavır nedir, bu alaycılık? hiç bir şeyine saygın kalmadıysa yaşınada mı saygın kalmadı?

Hüseyin, üzülerek görüyorum ki yazımın içeriğini ve üslubumu net olarak anlamamışsın. Ben kimi nasıl eleştireceğimi bilirim çok şükür. Beni saygısızlıkla itham etmen sence de ağır olmadı mı Hüseyin? Saygıyı da saygısızlığı da ayırt etmeyi bilirim.

genex wrote:Bu yazdığımızda yarın gazeteye haber olur, buyrun izleyin makaleleri. Övüneceğiniz bir sebep olur.

O çıkan haberlerle övünme(!) hakkı Orhan Gencebay'ın kendisine aittir!...

isocity wrote:bu konuyu kilitleme zamanı geldi bence...

Allah Allah, neden? Öyle her canınızın istemediği şeylerle karşılaştığınızda konu mu kilitleyeceksiniz? Somut bir sebep gösterirsiniz önce, sonra kilitlersiniz. Ben bir sebep göremiyorum. Yazımda/diğer yazılarda kilitleme gerektirecek somut birşey varsa bir zahmet gösterin. Keyfe keder olmaya mı başladı bu işler artık, herhalde?!...
Last edited by yasakresim on 07 Nov 2006, 16:29, edited 2 times in total.
Image
Atatürk, 1933

genex
Site Admin

Post by genex » 07 Nov 2006, 16:24

yasakresim wrote:
genex wrote:Bravo Soner, mesleğini eleştirdin maşaallah bunca yıllık Gencebay'a tek başına yön vermeye çalıştın. Peki bu tavır nedir, bu alaycılık? hiç bir şeyine saygın kalmadıysa yaşınada mı saygın kalmadı?

Hüseyin, üzülerek görüyorum ki yazımın içeriğini ve üslubumu net olarak anlamamışsın. Ben kimi nasıl eleştireceğimi bilirim çok şükür.

Soner zaten kimse eleştirme demiyor, sen bunu anlamıyorsun,üslubunu gayet iyi anladığımı düşünüyorum. Eleştirirken kantarın ayarını kaçırdığını görmüyorsun.
yasakresim wrote:
genex wrote:Bu yazdığımızda yarın gazeteye haber olur, buyrun izleyin makaleleri. Övüneceğiniz bir sebep olur.

O çıkan haberlerle övünme(!) hakkı Orhan Gencebay'ın kendisine aittir!...

övünmüyorum, malzeme olduğumuz için üzülüyorum. Bunu daha açık nasıl ifade edebilirim?
yasakresim wrote:
isocity wrote:bu konuyu kilitleme zamanı geldi bence...

Allah Allah, neden? Öyle her canınızın istemediği şeylerle karşılaştığınızda konu mu kilitleyeceksiniz? Somut bir sebep gösterirsiniz önce, sonra kilitlersiniz. Ben bir sebep göremiyorum. Yazımda/diğer yazılarda kilitleme gerektirecek somut birşey varsa bir zahmet gösterin. Keyfe keder olmaya mı başladı bu işler artık, herhalde?!...

Konunun yönü değişir birilerine zarar vermeye başlarsa kilitlenebilir, ancak kendi içimizde bu tip bir durumun olacağını düşünmüyorum. Gencebay sevgimizi savaşa çevirmeyelim.

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 07 Nov 2006, 16:29

Beni saygısızlıkla itham etmen sence de ağır olmadı mı Hüseyin? Saygıyı da saygısızlığı da ayırt etmeyi bilirim. Size ikinci mesajımda maksadımı anlatmaya çalıştım. Üsul erkan olayıdır bu. Anlayan anlamıştır. İroni ile saygısızlığı aynı kefeye koyuyorsunuz galiba!... Biri elma, biri armut onların. Kantarın ayarını kaçırdığım yeri gösterirsen sevinirim.
Last edited by yasakresim on 07 Nov 2006, 16:32, edited 1 time in total.
Image
Atatürk, 1933

Locked