MAHSUN KIRMIZIGÜL'ÜN DENSİZLİĞİ

Kapanmış konulardan yararlanabilmeniz için arşiv bölümüne taşınmaktadır.
Post Reply
topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 09 Nov 2006, 09:43

mahsun kırmızıgül bugün hürriyet gazatesinin kelebek ekinde verdiği röportajda artık günümüzde orhan gencebay,ferdi tayfur ve müslüm gürses'in yaptıkları müziğin çok masum kaldığını söylemiş.arkadaşlar bence bu sözde asıl hedef gencebay.kırmızıgül bu sözü söyleme bahanesiyle bu sözde gencebay,ferdi tayfur ve müslüm gürses'in müziklerini ve sanatçı kimliklerini aynı çerçevede(yani arabesk) gördüğünü belirtiyor . ayrıca bugün artık çok masum kaldı gibi bir ifade kullanmış. sanki eskiden masum değil ve sakıncalı mıydı,yoz muydu,kötü yola mı sevk ediyordu gencebay'ın müziği.bu sözlerden bu anlam çıkmaz mı?bu ne densizlik! arkadaşlar soruyorum size allahaşkına mahsun kırmızıgül kimdir?sanat adına ne yapmıştır?kaç tane adam gibi dinlenecek,söylenecek,icra edilecek üst düzeyde eser bırakmıştır müzik dünyasına ki gencebay gibi duayen bir müzik adamı hakkında böyle konuşmaya cüret ediyor. neyse arkadaşlar ben çok sinirlendim.daha fazla kontrolümü kaybetmeden haberin linkini vereyim.

http://kelebek.hurriyet.com.tr/magazin/ ... asp?gid=90

Gececi®
Deneyimli Üye

Post by Gececi® » 09 Nov 2006, 10:32

Bazı sanatçılar vardırki konuşturmayacaksın sadece şarkı söyleteceksin. Bu sanatçıda bu duruma örnek birisi. Konuşunca saçmalayan tipler! (Kendilerine sanatçı demişler ama alakası yok bana göre!)

Senin "Masum kalmış" dediğin müzik bu gün bile hala dillerden düşmeyen müzikler. Yaşlısından gencine her ne kadar dinleyen veya dinlemeyen olsada Orhan Gencebay müziğini bilmeyen yoktur bu topraklarda. Buda demektirki masum kalan Gencebay değil sen ve senin gibilerdir: "Mahsun Kırmızıgül"

Sen Gencebay ile Müslüm Gürses'in müziğini bir gördükten sonra ne diyecek söz kalır nede derdimizi anlatacak bir kelime. Bunlar sanatçı ise o zaman Gencebay'a başka bir isim başka bir sıfat bırakmak lazım çünkü sanatçı kelimesi onu anlatmaya yetmez.
ByGeCeCi

yilgor
Kıdemli Üye

Post by yilgor » 09 Nov 2006, 11:19

Değil okumak eleştirmeye bile Değmez Allah'ın öküzünü ! ( k.bakmayın ağır oldu biraz !). O ne anlar Sanat'tan. Çığırkan dallama !

Yakut
Yeni Üye

Post by Yakut » 09 Nov 2006, 11:28

slm

bunun icin kafa yormak bile degmez.

Orhan Gencebayin tozu bile olamaz.

konussun dursun,gündemde kalabilmek icin bunlara yaparlar bazi sanatcilar.

saygilar

OG4844
Kıdemli Üye

Post by OG4844 » 09 Nov 2006, 14:22

Yilgor´e tamamen katiliyorum.
Benim özgürlügüm düsüncem ile hayat bulur

senfonik
Kıdemli Üye

Re: MAHSUN KIRMIZIGÜL'ÜN DENSİZLİĞİ

Post by senfonik » 09 Nov 2006, 15:22

OG4844 wrote:Yilgor´e tamamen katiliyorum.

bende katılıyorum ama sadece sanatçılar kısmı yerine şarkıcı veya başka bi kelime kullanmak şartıyla..
çünkü sanatın bir dalı olan müzikle uğraşmak sanatçı oldu anlamına gelmez..
sanatçı allah vergisi özel yeteneklerini bilgiyle geliştiren yaratıcı ve araştrımacı bir ruh taşımalı..bakalım bu özellikleri taşıyan kaç sanatçı adayı var magazinel şarkıcı ve müzisyenler içinde?
SENFONİK ŞİİR VE BAĞLAMA KONÇERTOSU İLE YANIP TUTUŞUYORUM..
SEVGİLİ KRAL HAYALMİ GERÇEKMİ BU SÖZLER..
UYANDIR BİZİ..

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 09 Nov 2006, 22:04

özümü kaybetmedim..değişmedim sadece geliştim diyor röportajda;

önceki haliyle geliştim dediği hal arasinda parallelik olmali insanin..ve soru isareti bırakacak argümanlar olmamali.???? eskiyle yeni arasinda..

neyse yav..en iyisi konusmayayim... almanyada bir konser icin cagiran organizasyon işiyle ugrasan kişinin bir arkadışma anlattigi bir hikayesi geliyor aklima..bu kişiyi duyunca yada görünce..

değmez....bırakin konuşsun..

yilgor
Kıdemli Üye

Re: MAHSUN KIRMIZIGÜL'ÜN DENSİZLİĞİ

Post by yilgor » 10 Nov 2006, 08:18

senfonik wrote:
OG4844 wrote:Yilgor´e tamamen katiliyorum.

bende katılıyorum ama sadece sanatçılar kısmı yerine şarkıcı veya başka bi kelime kullanmak şartıyla..
çünkü sanatın bir dalı olan müzikle uğraşmak sanatçı oldu anlamına gelmez..
sanatçı allah vergisi özel yeteneklerini bilgiyle geliştiren yaratıcı ve araştrımacı bir ruh taşımalı..bakalım bu özellikleri taşıyan kaç sanatçı adayı var magazinel şarkıcı ve müzisyenler içinde?

Abicim sanatçılar demedimki.. O ne anlar sanattan dedim. Sözümünde arkasındayım.. O kim ya ! Sanatçımı ? Hokkabazmı ? Soytarımı ? Yineliyorum; Yoruma bile gerek yok bu dalkavuğu.. Soralım bakalım Mahsun beye; Acaba albümleri kaç satmış ( işin en basitine maddi boyutuna değindim sadece) buna cevap verirse yeterlidir benim için :lol: :D

CennetGozlum

Post by CennetGozlum » 11 Nov 2006, 18:52

mahsun kirmizigul sen nerdesin orhan gencebay nerde ?Baskasinin muzigini elestirecegine kendi muzigine bak sari sari kimin yari :? ,,orhan gencebay yillarin sanatcisi birisnin muzigine laf etmamistir, simdikiler utanmadan koskoca orhan gencebaya laf atabiliyor bu ne yaa.
Gecen sene de bi roportaj da turk muziginde kalite kalmadi sanatci diyecek biri yok sezen aksu , orhan gencebay disinda demisti ...simdi de gelmis bunu diyorsun ..Neyse o gun oyle demistin bugun boyle ama gencebay ne senin lafinla yukseldi ,nede dustu.

VirtuE
Kıdemli Üye

Post by VirtuE » 11 Nov 2006, 19:28

O kim ya :?:
Orhan Gencebay

Yiyiniz, içiniz fakat israf etmeyiniz. (A’raf Suresi:31)
Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla, ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlana)

Post Reply