HAYATIMIN KADINISIN FİLMİNDE GENCEBAY

Kapanmış konulardan yararlanabilmeniz için arşiv bölümüne taşınmaktadır.
estarabim
Kıdemli Üye

HAYATIMIN KADINISIN FİLMİNDE GENCEBAY

Post by estarabim » 11 Nov 2006, 15:25

Eve Dönüş filminden önce fragmanda gördüm. Hayatımın Kadınısın ismli Uğur Yücel-Türkan Şoray filminin ana şarkısı Akşam Güneşi'dir. Sırf bu nedenle bile hepimiz izleriz sanırım
Hepimiz Mehmet'iz Hepimiz Türk'üz

http://mtiryaki.blogcu.com

VirtuE
Kıdemli Üye

Post by VirtuE » 11 Nov 2006, 19:11

Madem öyle izleriz tabi ya :) Hemde akşam güneşi hakkındaki sorularımız biraz da olsa gider diye düşünüyorum bu film sayesinde.
Orhan Gencebay

Yiyiniz, içiniz fakat israf etmeyiniz. (A’raf Suresi:31)
Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla, ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlana)

VirtuE
Kıdemli Üye

Post by VirtuE » 12 Nov 2006, 05:00

Uğur Yücel Sultan ile aynı filmde başrolde

Bologna Film Festivali Türk Filmleri Haftası'na 'Yazı-Tura' filmiyle katılan Türk sinemasının ünlü oyuncu ve yönetmenlerinden Uğur Yücel, yeni filmi 'Hayatımın Kadını'nda Türkan Şoray ile kamera karşısına geçmeye hazırlanıyor.

İtalya'nın Bologna kentinde 'Beyazperde'nin Sözleri' adlı uluslararası film ve edebiyat festivaline 'Yazı Tura' filmi ile katılan Uğur Yücel; 'Hayatımın Kadını' adını verdiği filminde Türkan Şoray ile birlikte oynayacağını açıkladı. Çekimlerine bu ay sonunda başlanacak olan filmin senaryosunu da Uğur Yücel yazdı. Ünlü bir şarkıcıya genç yaşından beri aşık olan bir adamın hikayesini anlatan film, İstanbul'da çekilecek. Yücel, "Bu film çocukluğumda yazlık sinema bahçelerinde gördüğüm seyirci için yazılmış bir melodramdır" diyor.

BİTMEYEN AŞK
Filmde, namus cinayeti isleyerek hapse giren bir adamın, 15 yıl içeride kaldıktan sonra, delicesine aşık olduğu ünlü şarkıcıyı ve kızını kötü kocasından kurtarışı hikaye ediliyor. Filmde Türkan Şoray, artık şöhretinin sonuna gelmiş bir şarkıcıyı oynuyor. Yücel'in oynadığı karakter, şarkıcı ve kızını yaşadıkları hayattan kurtararak yanına alıyor. Filmin müziklerinde ise Orhan Gencebay, Esengül ve Bergen imzası yer alacak. Filmin kasım sonunda vizyona girmesi bekleniyor. Uğur Yücel'i yönetmen olarak önümüzde yoğun bir dönem bekliyor. Kendi yazdığı senaryoları peş peşe çekmeyi planlayan Yücel, 'Hayatımın Kadını'ndan sonra sonbaharda Kars'ta 'Sessizlik' adını verdiği filmin senaryosunu çekecek. Yücel yeni filmiyle ilgili olarak şunları söyledi: "Bu film sert, kendi müziğim diyebileceğim bir film olacak, çok arzuladığım bir film, amatör oyuncuları da kullanacağım."

YENİ PROJELERİ VAR
Yücel filmin konusunu ise şöyle özetledi: "Çehov'un 3 kız kardeşinin adını taşıyan 3 Rus fahişenin Kars'taki trajik sonu anlatılacak." Rus kadınlarının güzellik ve zarafetinden çok etkilendiğini de belirten Yücel, bu filmde konservatuar döneminden kalan tiyatro tadını da tekrar yakalamak arzusunda olduğunu belirtti. "Tiyatroyu konservatuarda tanıdım. İlk tanıdığım Çehov oldu. Rus oyuncu arkadaşlarım oldu. Bir tane Çehov sahneye koymak istiyordum" diyen Yücel, ardından çekeceği diğer filmlere de değindi. 'Ramon' ve 'İmparatorluk Yolu' adlı 2 projesi daha olan Yücel, 'Ramon'un bir çingene filmi olacağını belirtirken, 'İmparatorluk Yolu'nun da mafya konulu bir film olacağını söyledi. Uğur Yücel, en çok yapmak istediği projesini ise şöyle anlattı: "Kurosawa'nın 'Kral Lear' uyarlaması olan 'Run' gibi bir filmi çekmeyi ben de çok istiyorum. Araştırmalar yapıyorum."

YASEMİN TAŞKIN İtalya/Bologna

http://arsiv.sabah.com.tr/2006/07/02/gn ... 2-200.html
Orhan Gencebay

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 12 Nov 2006, 19:26

VirtuE wrote:Madem öyle izleriz tabi ya :) Hemde akşam güneşi hakkındaki sorularımız biraz da olsa gider diye düşünüyorum bu film sayesinde.

Sorularına bir cevap bulacağını sanmıyorum. Sadece fonda müzik çalacak, ne gibi bir cevap bekleyebilirsin ki?

Ayrıca, zaten gereken cevapları forumda vermiştik...
::::::
Image
"Türk ulusunun, yürümekte olduğu ilerleme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, pozitif bilimdir."
Atatürk, 1933

VirtuE
Kıdemli Üye

Post by VirtuE » 12 Nov 2006, 20:19

Öyle olsun..
Orhan Gencebay

estarabim
Kıdemli Üye

Post by estarabim » 13 Nov 2006, 10:47

Hem zaten yeni versiyonu çalacak :D

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 13 Nov 2006, 11:30

yeni versiyonu mu :o o zaman gitmeme gerek yok :(

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 13 Nov 2006, 15:51

Yeni versiyonsa ben gidilir derim, nasıl yapmışlar merak ettim. Büyük ihtimalle beğenmeyeceğim ama.. :lol:
Image
"Türk ulusunun, yürümekte olduğu ilerleme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, pozitif bilimdir."
Atatürk, 1933

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 13 Nov 2006, 16:45

yeni versiyon deyince ben klasiklerdeki versiyon olarak düşündüm.yeni versiyondan kasıt film için yeniden düzenlenmesi mi acaba?

VirtuE
Kıdemli Üye

Post by VirtuE » 13 Nov 2006, 17:02

Öyle olur büyük ihtimalle.Örnek verecek olursak istanbul Hatırası filmindeki Hatasız Kul Olmaz...
Orhan Gencebay

estarabim
Kıdemli Üye

Post by estarabim » 13 Nov 2006, 19:21

aceleyle mesaj yazınca böyle oluyor demek :lol:

telaşa mahal yok arkadaşlar, Akşam Güneşi klasiklerdeki versiyon

Ama Akşam Güneşi haricinde şarkılar var mıdır bilmiyorum, zira fragmanda sadece Akşam Güneşi, çaldı ama afişte "şarkılar: O.Gencebay" yazıyor

Tabii buarada kimsenin Eve Dönüş filmini izlemediği hemen belli oluyor :lol: :twisted:

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 13 Nov 2006, 19:39

estarabim wrote:
Tabii buarada kimsenin Eve Dönüş filmini izlemediği hemen belli oluyor :lol: :twisted:

İzleriz bir ara, kaçmıyor ya :mrgreen:
O kadar yoğunum ki iki haftadır ne Garez'e ne Testere'ye gidebildim :twisted:
Image
Atatürk, 1933

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 13 Nov 2006, 19:42

estarabim wrote:aceleyle mesaj yazınca böyle oluyor demek :lol:

telaşa mahal yok arkadaşlar, Akşam Güneşi klasiklerdeki versiyon

Ama Akşam Güneşi haricinde şarkılar var mıdır bilmiyorum, zira fragmanda sadece Akşam Güneşi, çaldı ama afişte "şarkılar: O.Gencebay" yazıyor

hiç sorma esterabim,o filme de ha bu hafta ha bir dahaki hafta diye diye gidemedik.ama bu hafta mutlaka gideceğim.mesajına bakılırsa o filmde de gencebay şarkısı geçiyor :)

estarabim
Kıdemli Üye

Post by estarabim » 13 Nov 2006, 19:42

Kaçmak üzere. Kısa bir yorum:

Sinematografik açıdan: 10 üzerinden 5
12 Eylül filmleri açısından: 10 üzerinden 9

Testere-3 için Çorlu Orion Sineması hala beni bekliyor :twisted:

estarabim
Kıdemli Üye

Post by estarabim » 13 Nov 2006, 19:45

topraktan bir can wrote:hiç sorma esterabim,o filme de ha bu hafta ha bir dahaki hafta diye diye gidemedik.ama bu hafta mutlaka gideceğim.mesajına bakılırsa o filmde de gencebay şarkısı geçiyor :)

Hay sen çok yaşa, unutmuşum bak

Evet Eve Dönüş filminde de Gencebay çalıyor. Mahalle kahvesindeki tüm sahnelerde Hatasız Kul Olmaz var ama yönetmen neden özellikle bu şarkıyı seçmiş çözemedim. Bir de bir kaç defa Atatürk, Ecevit ve Gencebay fotoğrafları aynı karedeyken görüntü yönetmeni zoomlamış. Bu da tabii beni pis pis sırııttırmmıştı salonda :twisted:

(Şu sırıttırmıştı ne acaip kelime yahu :twisted: )

yilgor
Kıdemli Üye

Post by yilgor » 14 Nov 2006, 09:18

VirtuE wrote:Öyle olsun..

:D :lol: :wink:

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 14 Nov 2006, 13:17

şey..kusura bakmayin şimdi bu diyeceğimden dolayi..lütfen kimse üzerine almasin..!

filmde sırf akşam güneşi çalacak diye o filmi seyretme nedenlerim tamamlanmiş olamaz.. :lol:

media playerimi acar akşam güneşini filmsizde dinleyebilirim..şimdi..hatta açıp dinleyeyim..

kendi fikrim..tabii.sürç-ü lisan olduysa affola..

estarabim
Kıdemli Üye

Post by estarabim » 22 Nov 2006, 21:00

:D O zaman şöyle yapalım. Ben filmi izleyim, sonra "sabırtaşı bak çok güzel film gitmezsen ölümü gör" deyim. O zaman olur. Olur değil mi? :twisted: :D

VirtuE
Kıdemli Üye

Post by VirtuE » 23 Nov 2006, 20:12

:D film firmasiyla akrabaligin mi var :D
Orhan Gencebay

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 23 Nov 2006, 20:35

estarabim wrote::D O zaman şöyle yapalım. Ben filmi izleyim, sonra "sabırtaşı bak çok güzel film gitmezsen ölümü gör" deyim. O zaman olur. Olur değil mi? :twisted: :D

olur tabi niye olmasın... :wink:

saygilar...

Locked