Popstar Alaturkada Orhan Gencebay Günü (3 ARALIK 2006)

Yaptığı, katıldığı TV programları.

Moderator: Yöneticiler

sahan61
Kıdemli Üye

Popstar Alaturkada Orhan Gencebay Günü (3 ARALIK 2006)

Post by sahan61 » 30 Nov 2006, 20:15

Arkadaşlar 3 Aralık ta popstar 'da Orhan Gencebay günü yapılıyor.Orhan Gencebayda dansçılar eşliğinde sahne alıcakmış...

Haftalardır zirvedeki yerini kimseye kaptırmayan, Pazar gecelerinin tek adresi POPSTAR ALATURKA bu haftada bomba gibi.

Son 6 finalistin kıyasıya mücadele ettiği yarışmada finalistler bu haftada ikişer şarkı seslendirecekler. Arabesk,Türk Halk Müziği,Türk Sanat Müziği eserlerinin dışında Orhan Gencebay klasiklerinin seslendirileceği gece sürprizlerle ve şovlarla devam edecek.
Arabeskin Kralı Orhan Gencebay`ın da dansçılar eşliğinde büyük bir şovla sahne alacağı POPSTAR ALATURKA`da yarışmacılar ` Bir teselli ver, Hor Görme Garbi, Yarabbim` gibi büyük ustanın unutulmaz eserleriyle izleyenlerin karşısına çıkacaklar.

Sadece 1 bayan, 5 erkek yarışmacının kaldığı POPSTAR ALATURKA` da bakalım bu hafta yarışmaya veda eden isim kim olacak, kimler hayalleri ve 100 bin ytl`lik büyük ödül için bu kıyasıya yarışa devam edecek.

3 Aralık Pazar 20:00/Canlı

http://www.startv.com.tr/programdetail.aspx?id=123
Şu Koskaca Alemden Yalnızlık Aldığımı, Nihayet Öldüğümü Nerden Bileceksin?

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 30 Nov 2006, 20:28

"Arabeskin Kralı Orhan Gencebay"

Hep aynı zihniyet, aynı zihniyet!...

Şu tanıtım, duyuru metnine bakın!! Dünya âleme karşı.

Bunu söyleyen de Gencebay'ın çıktığı programın yapımcı kanalı Star TV!

Ah Gencebay ah... Bu kaçıncı ah?
::::::
Image
"Türk ulusunun, yürümekte olduğu ilerleme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, pozitif bilimdir."
Atatürk, 1933

VirtuE
Kıdemli Üye

Post by VirtuE » 30 Nov 2006, 20:40

:roll:
Orhan Gencebay

Yiyiniz, içiniz fakat israf etmeyiniz. (A’raf Suresi:31)
Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla, ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlana)

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 30 Nov 2006, 21:57

bırakın ya,böyle iş olmaz.sonra soner haklı olarak eleştirince herkes üstüne geliyor.doğruları söylüyor soner,alın işte size bir örneği daha.gencebay'ın bizzat jüri üyesi olduğu bir yarışmada gencebay arabeskin kralı olarak lanse ediliyor.bundan hangi gerçek ve bilinçli gencebaysever rahatsız olmaz?bunda tabiki gencebay'ın da payı var.yıllar yılı müziğinin daha iyi anlaşılması adına hiçbir çaba sarfetmediği gibi hep kendisinin arabeskçi olarak lanse edildiği organizasyonların içinde bulundu.hep aynı klişe cümleler(arabeskin kralı)hep aynı şarkılar(bir teselli ver,yarabbim,kaderimin oyunu,batsın bu dünya vs..)hep aynı yüzeysel ve ezberci anlayış.
oooffffffff..........offffffffffffff :x :x :x :x :(

mavi.seytan
Deneyimli Üye

Post by mavi.seytan » 01 Dec 2006, 00:09

eleştirilerinizde son derece haklısınız arkadaşlar sizlere katılıyorum

asakallı
Deneyimli Üye

Post by asakallı » 01 Dec 2006, 09:49

haklısınız arkadaşlar eleştirilerinizde sizlerin burada yazıp çizdiğiniz
ısrarla üzerinde durduğunuz ve bunu her zaman dile getirdiğiniz
Orhan Gencebay'ın yaptığı müzik arabesk değil diye ama ne yapılsa bu olmuyor illaki birileri çıkıpta arabesk diye kestirip atıyor.

bide şu var arkadaşlar Orhan Gencebay yeni kasetinden parçalar okuyacaktır buda bizler için sevindirici bi haberdir

demekki yeni albüm çok yakındır

serhat_izmit
Kıdemli Üye

Post by serhat_izmit » 02 Dec 2006, 01:43

FB-GS maçına denk gelmesi çok üzücü. Haftaya veya daha ilerki haftalarda düzenlenseydi daha iyi olurdu, daha fazla ilgi göreceği kesindi.
"Yaptıklarım Türk müziğinin devamıdır."
"Müziğime arabesk denmesi çok saçma..."
Orhan GENCEBAY

genex
Site Admin

Post by genex » 02 Dec 2006, 11:44

bizim forumda mı hatırlamıyorum, arkadaşın biri "karanlığa küfür edeceğine bir ışık yak" gibi bir slogan kullanıyordu. Çok hoş.

Arkadaşlar bu kadar yaygara koparmaya gerek yok, bizzat STR yapımı arayıp kim olduğumuzu bu konudan ne kadar rahatsız olduğumuzu hele ki Gencebay'ın programdaki o kadar sözlerine rağmen bunun yapılmasının yanlışlığını ifade ettim. Bunu bu şekilde yayınlatanın kendileri olmadığını star tv nin bu şekilde yazdığını, Bu yanlışlığın düzeltilmesi için star yetkilileriyle görüşeceklerini belirttiler.

Önceden bu forumda bir birlik beraberlik vardı, ben mi yanlış hatırlıyorum bu tip girişimlere karşı ortak hareket ettiğimizi?

unutmadan, start tv yede bir kaç mail adreslerinden formlardan bu konuyla ilgili mesaj gönderdim.

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 02 Dec 2006, 12:15

Hüseyin, ben o sağa sola e-mail'ler yağdıran, protesto mesajları kaleme alan yasakresim'i unutalı çok oldu... Güzel günler olarak hatırlıyorum şu an o günleri... Evet, birlik beraberlik içindeydik. Ve hevesliydik, hem de çok hevesli. Birşeylerin değişebileceğine dair inancımız yüreğimizden taşıyordu. Ne güzel günlerdi.. Fakat, en başta Orhan Gencebay'ın bu konulardaki umursamaz, "derin hoşgörülü" ve klişe açıklamaları beni olduça yıldırmış durumda artık. Öyle kendi kendimize uğraşıp didinirken, bir an "N'apıyorum ben?" diye düşündüğümü hatırlıyorum... Aslında hâlâ da soruyorum kendime: "N'apıyorum ben?..." Yazdığım binlerce mesaj ve elde var sıfır...
Image
"Türk ulusunun, yürümekte olduğu ilerleme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, pozitif bilimdir."
Atatürk, 1933

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 02 Dec 2006, 13:35

soneri seni iyi anliyorum...sende haklısın..

birlik ve beraberligimizi yine aynı sekilde ayakta tutabiliriz..yani bir şeyleri değiştirmek icin birlik ve beraberlik icersinde bulunmamiz ise sadece birlik denilen sey, o zaman hic bişi yapmama,gelişmeleri ibretle seyredip hikmet akıbetdedir bekleyişinde de birlik olabiliriz..birlik aktif iken degil bir köşede beklerkende olur..bir şeyler yaparken de yapmazken de..

neyse kafa karıştırmayayım karışık yazılarımla :D

hüseyin kardeşimin birlik çağrısına da hak veriyor ve onunda haklı oldugu yanlar olduguna inaniyorum..hüseyin kardeş ; bazi konularda insanlar mecburen kişisel hareket etmek zorunda kaliyor...buda insanın; gelişmeler karşısında kendi iç dünyasındaki etki ve tepkisi ile alakalı olsa gerek..şahsen bende soner gibi artik bazi seylerde etkimizin olmayacagina inaniyorum..ama bu demek degilki bir sorun ciktiginda tepkimizi göstermeyelim..

ama nereye kadar ve hangi sonuca kadar...??

bu tür meselelerde farklı tepkiler vermek birlik sorunundan kaynaklanmiyor bence..ha belki bunun dısında bir sorun varmidir birlik konusunda tartışılır...

hayırlısı olsun ...

önceden noluyor ya hani verilen sözler diye sitem eder haber yapardik ertesi gün basın acıklaması gelirdi... :lol: şimdi avazımız ciktigi kadar bagırıyoruz.. "durun ulen değişmedim diye azar işitiyoruz" :lol:

yeni albüm cıksa şu bulanık hava kalksa bazı konularda kendiliginden hallolacak belkide kim bilir ?

genex
Site Admin

Post by genex » 02 Dec 2006, 14:03

Sağolasın Murad, birlikteliğin bittiğine inanmıyorum sadece uykuda. Bir kaç gündür ortamda gergin, başka konular yüzünden bu tip ayrıntılar atlanılabiliyor.

Vallahi bir konuda çok haklısın herşeyimizi son albüme bağlamış durumdayız, çıksada neşemiz yerine gelse :lol: :lol:

genex
Site Admin

Post by genex » 02 Dec 2006, 14:17

Bu arada programa gidecegim, gitmeyi düşünen var mı?

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 02 Dec 2006, 14:32

:wink:

Gencebay_NL
Kıdemli Üye

Post by Gencebay_NL » 02 Dec 2006, 16:44

Huseyincim yapici ve olgun tarafini her zaman takdir ediyorum.
Hosgoru ve anlayisla yazdiklarimizi dusunurek yyazarsak daha verimli olabiliriz.
Keske orada olsaydim mutlaka sana alaturkada eslik ederdim.

KARANLIGA KUFUR EDECEGINE BIR MUMDA SEN YAK!!!!!!!

Insallah bu mumlar cogalir heryer aydinlik olur.
Bu haftaki programda unutulmaz anlarin yasanmasi dileklerimle
Karanliga Kufur Edecegine Bir Mumda Sen Yak !

http://gencebaynl.spaces.live.com/

genex
Site Admin

Post by genex » 04 Dec 2006, 09:17

Orhan Gencebay gecesinin ardından gelen bir mesaj ( OrhanGencebayVe.Biz aracılığızla gönderilmiştir.)

esra

ben 27 yasindayim sizi tanima firsatini popstar yarismasinda buldum
neyazikki.besteleriniz kisiliginiz tavirlariniz biz genclere cok buyuk ve
degerli ornek olmali.sizden tek beklentim sizin gibi buyuk bir insandan
en ufak birsey ogrenir ve aliskanlik kazanirsam ne mutlu bana ben su
anda kuwaitteyim sizin kasettlerinize ulasmak icin turkiyeye gitmeyi
sabirsizlikla bekliyorum.bu yarismaya sizin gibi degerli ustatlarin juri
uyesi olmasi cok guzel bir davranis.duygularim cok yogun ne diyeyim siz
cok sag olun cok yasayin allah sizin gibileri korusun

estarabim
Kıdemli Üye

Post by estarabim » 04 Dec 2006, 13:16

Maalesef sonlarına yetiştim. Açtığımda baba ağlaya ağlaya Turan Saydam'ın öyküsünü anlatıyordu. Sonra Hasret Gurbet şarkısının altında ezildi, ardından Armağan duyduğum en kötü Dil Yarası icrasını sundu.

Yarışmanın bu etabını Armağan kazandıysa demek ki diğerleri çok fena okudular şarkılarını.

ve durmadan Arkadaşlar Hazır mısınız? anonsları fena halde sıktı.

Umarım programın başı güzel olmuştur zira sonu çok kötüydü
Hepimiz Mehmet'iz Hepimiz Türk'üz

http://mtiryaki.blogcu.com

genex
Site Admin

Post by genex » 04 Dec 2006, 15:40

mail yoluyla gelmistir.

merhaba arkadaþlar yaþým 35, ben nekadar þanslý bir insanýmki
çocukluk ve gençlik yýllarým orhan babanýn sevgi dolu þarkýlarý
ile geçti.nerde bir þarkýsýný duysam yolda yürürken,biryerde
otururken hemen bende mýrýldanýrým.hatta sözlerini hala unutmadýðým
aklýma gelir. yani artýk içimize yerleþmiþ sevgisi ve saygýsý
ile.
dünde izledim orhan babayý popstarda o güzelim þarkýlarý yine
gönüllerimizi fethetti, bizi alýp götürdü bambaþka yerlere.inanýn
bu yarýþmada onunda jüri olmasýna çok sevindim.neden derseniz,bu
yarýþmada diðer jürilerde saygýn kiþiler, tüm yarýþmacýlarda
yetenekli kiþiler.sanýrým orhan baba sayesinde yarýþmanýn
formatýda diðer kalitesiz olanlardan ayrýlýyor.kesinlikle reyting adýna
yapýlan hiçbirþey yok. yarýþmacýlarýn özel hayatlarý
kurcalanmýyor.tam tersi orda insanlara sanat dersi veriliyor.
bende düþüncelerimi orhan gencebay sevenlerle paylaþmak
istedim.teþekkürler selamlar

genex
Site Admin

Post by genex » 04 Dec 2006, 15:41

dun aksam starda programinizi seyrettim genclerin agzindan bukadar
guzel yorumlanan bestelerinizi dinlemek cok mutluluk verdi bunlari
genclerin agzindan yeninesile duyurmak
cok guzel bir sey cok guzel yorumladilar buyuk
zevk aldik enfisti tebrikler
belkis yurek

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 04 Dec 2006, 16:48

Buradan "halkın beğendiği herşey iyidir güzeldir" gibi bir genellemeye mi varıyoruz? Bu yorumlara ancak saygı duyabilirim. Bana halkın değil işbilenlerin (entelektüellerin) yorumu lâzım. Entelektüel derken, Gencebay hakkında bir halt bilmeden konuşan göstermelik entelektüel kesimini kast etmiyorum. Kayda değer bir bilgisi olan müzik eleştirmenlerini kast ediyorum (Naim Dilmener vs.)... Bana bu olayı takdir ve tasdik eden bunlar gibi kaç tane yazı gönderebileceksiniz entelektüellere ait?

Sevmek ayrıdır, kafa yormak ayrıdır.
Image
Atatürk, 1933

genex
Site Admin

Post by genex » 04 Dec 2006, 17:00

Beğeniyle ilgili değildi yazdıklarım. Programın geniş kitlelerde yarattığı etkinin yansıması diye düşünüyorum. Gencebay'ı farklı bir kategoride görürken aaa meğer öyle değilmiş bu adamda farklı birşeyler var diyenler bunlar. Bugün çevremdekilerden de bu tip tepkiler geldi. şarkıları ne güzelmiş, sözleri çok anlamlı şeklinde.

Ayrıca OrhanGencebayVe.Biz'e bugün üye olanların sayısı 51. Merak uyandırdı dünkü program.

Post Reply