CNN TÜRK DE ORHAN GENCEBAY!!!!!

Yaptığı, katıldığı TV programları.

Moderator: Yöneticiler

Locked
hilga
Deneyimli Üye

CNN TÜRK DE ORHAN GENCEBAY!!!!!

Post by hilga » 29 Dec 2006, 08:56

29 ARALIK CUMA GÜNÜ 20,00 DE CNN TÜRK 5 N 1 K PROGRAMINDA ORHAN GENCEBAY KONUK.KAÇIRMAYALIMMMMMM :wink:
Gülmek Çok Yakışır Sana,AĞLAMAK Değil.SEVMEKTİR Yaşatan, İnan SEVİLMEK Değil...İÇİMDE BİR DÜNYA VAR,HİS DOLU SENLE DOLU.(HERO)

Gönül_Dostu
Kıdemli Üye

Post by Gönül_Dostu » 29 Dec 2006, 10:52

haber için teşekkürler izleme imkanı buluruz inşlh

Erhan
Deneyimli Üye

Post by Erhan » 29 Dec 2006, 16:45

HAyırlısı ins..

divanist
Yeni Üye

Post by divanist » 30 Dec 2006, 01:27

Programın başını kaçırdım. Orhan Baba kendisinden , hayat anlayışından , güncel hayattan , felsefesinden çok önemli mesajlar verdi. İmkanım yoktu kaydedemedim . Umarım kaydını elde edebiliriz .

Şarkılarındaki ' kader ' kelimesinin nasıl anlaşılması gerektiğini -belkide birdaha - açıkladı. Açıklama filozofça. Aktarmak zor. Tüm Gencebay cı arkadaşların kendilerinin dinlemesi lazım.

Ancak Orhan Baba nın '' kader ' anlayışını , anladığım kadarıyla ve kendi örneklerimle şöyle açıklayabiliyorum :

Bir canlının yaşamında ; bulunduğu ortama, doğa şartlarına, yaşadıklarına , zamana vs. bağımlı olarak başına gelebilecek bir sürü ''olası'' olay vardır.
Bu , olası olaylar zinciridir hayatımızı yönlendiren. Piyango aldıysanız kazanmanız olasıdır. Arabayla giderken lastiğin patlaması olasıdır..

Orhan Baba nın şarkılarındada değindiği ' kader ' anlayışı , önceden yazılmış olduğuna inanılan anlamdaki kader değil . Doğanın bir parçası olarak , zaman içerisinde yaşamın her saniyesinde meydana gelebilecek , hayal gücü, bilgi ve tecrübelere orantılı olarak önceden tahmin edilebilecek binlerce '' olası '' olaydan herbirisi kader dir. Fakat o anki şartlara göre bir veya birkaç tanesi oluşur. Bu sebebten diyorki :
KADER , TÜM HAYATIN OLAYLAR ZİNCİRİ .

Orhan Babanın felsefesi doğa sevgisi üzerine kurulu. Doğanın canlısınıda , cansızınıda seviyor. Doğaya hayran. Bir atomdan , güneş , gezegen ve galaksilere kadar uzanan ve sanki doğanın üstünde bir bilgisayar tarafından yönetilen muazzam ve şaşmaz bu sistemin elbette bir yaratıcısı var. Doğa sevgisi bu doğanın yaratıcısına sevgi ve saygıyı ve o yaratıcıya ulaşmayı getiriyor. Ulaşılmak istenen bu yaratıcı kimine göre Allahdır , kimine göre başka bir güçtür. Yaratıcıya ulaşmanın yolu ise müspet ilimden , okumaktan , araştırmaktan, öğrenmekten geçer.
Bu kadar yazıdan sonra özetle , Allaha ulaşmak için , insanoğlu sürekli mikroskopun daha mikroskopiğini , teleskopun daha teleskopiğini yapıp gelecek nesillere aktarmalı desem anlam kazanırmı :)

Orhan Baba , siyaseti yakından izliyor , memleket davalarında çok duyarlı , fakat politikayla ilgilenmiyor. Kendisine partilerden birkaç kez teklif geldiğini belirtti.
Görüşleri ve mesajlarının herhangibir parti veya zümreyle sınırlı olmadığını , hem memleketin hem dünya nın tüm insanlarına hitap ettiğini belirtti.

sevgiler
Yavuz Gül[/b]

Gencebay_NL
Kıdemli Üye

Post by Gencebay_NL » 30 Dec 2006, 04:09

Evet abi izledim ve kayit ettim. cok hos guzel ve seviyeli bir sohbet etti.
Anlayanlar anladi cok guzel mesajlar vardi. Can kulagi ile dinledim.
Zaman akip giderin sozlerinin de bir bolumunu okudu.
Alt yazida farkli bir orhan baba yaziyordu. bizim icin farkli olmasada cogu icin oyleydi.
programi izlereken bir toplulugn icindeydim. oradakiler biraz sasirmis haldeydi:) oylece dinleyip kaldilar.
Tam bir bilgin gibi konustu.
Hatta bazilari cevizkabuguna ciksin diyenler bile vardi :)
Karanliga Kufur Edecegine Bir Mumda Sen Yak !

http://gencebaynl.spaces.live.com/

mavi.seytan
Deneyimli Üye

budur işte

Post by mavi.seytan » 30 Dec 2006, 11:17

gencebay budur işte arkadaşlar o hepimizin

kdeniz
Yeni Üye

Post by kdeniz » 30 Dec 2006, 12:13

Ben işte olduğum için izleyemedim ama bu tür olaylar sevindiriyor beni. İnsanlar Orhan Gencebay farkını görmeye başladılar ve en azından O hala hayattayken bu oluyor...
Ümit bekleyiştir, hasret aramak,
Sevmek bulanık bir denize dalmak...

Aytac
Deneyimli Üye

Post by Aytac » 30 Dec 2006, 12:26

Ya arkadaslar bende isdeydim ve bende kacirdim! Burda okudum ama yinde de izlemek istiyorum!

Bir kardes kayit Etmis (Gencebay_NL) upload ederse ben ve öbür izlemeyen kardesler cok sevinirler!

Saygilar ve Selamlar

Aytac
Aritik Sevenlere Saygi Kalmamis

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 31 Dec 2006, 11:28

bastan sona izledim..gencebay ustanın genel kültür bilgilerinde ve hobilerindeki bilgi derinliği beni şaşırtmadı..çünkü daha önceden de biliyordum..bu halini... :D

Gencebay_NL
Kıdemli Üye

Post by Gencebay_NL » 02 Jan 2007, 16:54

Aytac Kardesim kayitlari VHS video bantlarira yaptigim icin pc ye aktaramiyorum.
TV kart alinca yeniden net olarak yuklerim elimde bazi kayitlar var.
Ama bu goruntuyu senin ve seyredemeyen dostlarimiz icin camcorder la cekip yukledim.
Gorunyu kalitesi iyi degil ama zaten buradaki onemli olanda sohbetin guzelligi.
Simdiye kadar seyrettgim en hos sohbetlerinden birisiydi. hatta en iyisiydi diyebilirim.
Yavuz abinin program hakkindaki aciklamasi icinde tesekur ederim.

http://rapidshare.com/files/9894946/CNN ... k.wmv.html
Karanliga Kufur Edecegine Bir Mumda Sen Yak !

http://gencebaynl.spaces.live.com/

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 02 Jan 2007, 22:09

sağol gencebay nl kardes..eline saglık...eyv..

kdeniz
Yeni Üye

Post by kdeniz » 02 Jan 2007, 23:02

Saol Gencebay_NL izleyememiştik. En azından yüreğimize su serptin. Sohbet çok farklı olmuş gerçekten. Keşke daha geniş kitlelere ulaşsaydı. Ben İnşaat Mühendisiyim ve deprem mühendisliği üzerine okudum. Anlattıklarının hepsi doğru sallama bilgi yok ve bu konuda benden kat kat bilgili Orhan Gencebay. Boşuna filozof demiyoruz bu adama...
Ümit bekleyiştir, hasret aramak,
Sevmek bulanık bir denize dalmak...

Locked