Popstar Alaturka 2

Yaptığı, katıldığı TV programları.

Moderator: Yöneticiler

burhansenkal
Kıdemli Üye

Post by burhansenkal » 09 Jan 2007, 23:49

Orhan baba kilitleri kırmaya karar verdi.
Ben yaşıyorum,burdayım diyor.
Bu medyatikleşme de -medya savaşı.
Ne kadar eleştirsekte doğru .
doğruyu doğruyla savunurken,yalana da doğrularla cevap ver.
tartışılabilir.öyleyiz de.
Popstar 2 de yer alması "kilit" çözümü....
Kapanık,suskun GENCEBAY, halk bütünleşmesine,konserine alt zemin oluşturmakta. Anlık tepkiler,yorumlar..
Bu güne kadar baba,hep antremanlı çıktı sahalara. Popstar onun için bir staj ve bunu kullanacak. Azıcık oturdu gibi oraya. ( Çok konuşup kendini övme gibi konuşmaları saymazsak)
Cemal SAFİ ye gelince yorumsuz.....
"Orhan beye yollamıştım şiirimi" dedi. Böyle bir şiirin düzenlemesi günümüz "dindar" kesimiyle "haşı neşir" likten uzak durması gibi yorumlanabilir. Ama eser mükemmel.

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 10 Jan 2007, 14:47

evet şiir süper...

bazan bir şair sadece bir şiiri ile başka bir şairin yüzlerce şiirini yok eder ortadan kaldırır iptal eder..Behcet Necatigil....

aynen bu tarzda bir şiir yani...

hilga
Deneyimli Üye

Post by hilga » 12 Jan 2007, 09:12

http://www.ensonhaber.com/news_detail.php?id=23885

Jüri üyeliği kesinleşmiş....... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Gülmek Çok Yakışır Sana,AĞLAMAK Değil.SEVMEKTİR Yaşatan, İnan SEVİLMEK Değil...İÇİMDE BİR DÜNYA VAR,HİS DOLU SENLE DOLU.(HERO)

VirtuE
Kıdemli Üye

Post by VirtuE » 12 Jan 2007, 11:54

Popstar Alaturka 2 elemelerinde izdiham

STAR TV'de yayınlanan Popstar Alaturka Yarışması'nın ikinci bölümünün ilk elemeleri İzmir Ege Palas Oteli'nde yapıldı.

Yapımcılığını Osmantan Erkır'ın üstlendiği yarışmaya katılabilmek için geceden otelin önünde oluşmaya başlayan kuyruk, günün ilk saatlerinde sokakları aşarak izdihama yol açtı.

Özel güvenlik görevlileri ve polisler zor anlar yaşarken, otelin önünde de bir ambulans gün boyu hazır bekledi. Hava muhalefeti nedeniyle jüri üyeleri Bülent Ersoy, Ebru Gündeş, Orhan Gencebay ve Armağan Çağlayan'ın gelemediği ön elemelere şehirlerarası otobüse binerek yetiştiğini belirten yapımcı Osmantan Erkır, "Selçuk Tekay ve Süheyla Yengi ile birlikte gün boyu herhalde beş bine yakın adayı dinleyerek, ön eleme yapıyoruz. Yarın jüri üyelerimizin gelişiyle finale kalacak isimleri belirleyeceğiz. Burada gördüğümüz ilgi son derece memnun edici. Programın beğenilmesi ve izlenmesinin bunda payı çok büyük. Türk Sanat, Türk Halk ve arabesk dallarında adayların kendi besteleri değil, bilinen eserleri seslendirmesini kısa sürede istiyoruz. Bugünkü katılım gerçekten muhteşem. Bir sınır koymadık. Herkesi dinleyeceğiz. Çok erkek adayın başvuru yapması da ilginç. İyi sesi olan, star zekası ve görümüne sahip adaylara şans vereceğiz” dedi.

Image

Popstar Alaturka 2'nin Adana seçmeleri 14 Ocak'ta Zaimoğlu Otel'de, İstanbul elemeleri ise 17-18 Ocak'ta Akgün Otel'de yapılacak.

Image

Sokaklara taştı

İzlenme rekorları kıran "Popstar Alaturka" yarışmasının ikinci bölümünün ilk seçmeleri İzmir'de yapıldı. Beş bine yakın aday, jürinin karşısına geçmek için saatlerce sokaklarda bekledi

Image
Selçuk Tekay, Süheyla Yengi, Osmantan Erkır
Orhan Gencebay

Yiyiniz, içiniz fakat israf etmeyiniz. (A’raf Suresi:31)
Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla, ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlana)

SerdarYilmaz
Kıdemli Üye

Post by SerdarYilmaz » 12 Jan 2007, 15:55

Orhan Gencebay forumunda Popstar konusur olduk..

Sagol Gencebay, sagol...

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 12 Jan 2007, 16:06

gecen yıl yada iki yıl önceydi galiba..şehrimde bir otelin önünden geciyorum...tam karşıda kaldırımda birisi dikkatimi cekti yürüyerek o mevkiyi gecerken..

göğsünde numarasi hala duruyordu...dalmış gitmiş..sanki dünyası başına yıkılmış gibiydi..neler olup bittigini anlamaya çalışırken adımlarım yavaşladı tabii. o sırada tam karşıya bakınca kalabalıgı gördüm..bilmem ne star yarışmalarının elemesi oluyormus..elendigi tabi belli oluyordu..halinden..

gülermisin aglarmısın ??

insanları allah rızası icin biraz starlık pop starlık der gibi dilenci haline getirir gibi bir noktaya sürükleyen,insanların hayal ve duygularini sömüren aşağılık kapitalist düzenbaz dünyanın anlamsız organizasyonlarinda kimin ne işi var ?????????????

dogru ya orhan gencebayda kırk yıl önce pop star yarısması ile ünlü olmustu..böyle boynunu büküp juriden starlık dilenmişti..

unutmusum !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

vatana millete hayırlı olsun...müziğe değer vermiş insanlar bayram etsin.

yarışmadan önce ev kiramı deniz feneri ödüyordu !!!!!!!!!!!! ( pop star birincisi hasret bacımız....)

Geçiminizi nasıl sağlıyorsunuz?

- Yarışma öncesinde bizim kiramızı Deniz Feneri veriyordu. Belediye de yardım ediyordu. Girdiğim bir sınav sonrası aldığım bursla geçiniyorduk. Ama belli bir yaştan sonra insanlardan yardım almak insanı çok kötü etkiliyor. Evet, bu yarışmada ödül aldım ama önemli olan ödülü almak değil. Çünkü devamı gelmeyecek! Başarılı olmam gerek.

ALINTI asagdaki linkten...

http://kelebek.hurriyet.com.tr/magazin/ ... 3430&oid=3

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 12 Jan 2007, 17:58

sabır taşı wrote:gecen yıl yada iki yıl önceydi galiba..şehrimde bir otelin önünden geciyorum...tam karşıda kaldırımda birisi dikkatimi cekti yürüyerek o mevkiyi gecerken..

göğsünde numarasi hala duruyordu...dalmış gitmiş..sanki dünyası başına yıkılmış gibiydi..neler olup bittigini anlamaya çalışırken adımlarım yavaşladı tabii. o sırada tam karşıya bakınca kalabalıgı gördüm..bilmem ne star yarışmalarının elemesi oluyormus..elendigi tabi belli oluyordu..halinden..

gülermisin aglarmısın ??

insanları allah rızası icin biraz starlık pop starlık der gibi dilenci haline getirir gibi bir noktaya sürükleyen,insanların hayal ve duygularini sömüren aşağılık kapitalist düzenbaz dünyanın anlamsız organizasyonlarinda kimin ne işi var ?????????????

dogru ya orhan gencebayda kırk yıl önce pop star yarısması ile ünlü olmustu..böyle boynunu büküp juriden starlık dilenmişti..

unutmusum !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

vatana millete hayırlı olsun...müziğe değer vermiş insanlar bayram etsin.

ibret alınması gereken sözler...herşeyi özetliyor.

sahan61
Kıdemli Üye

Post by sahan61 » 12 Jan 2007, 20:33

Tek diyebileceğim şey hayırlı olsun.
Şu Koskaca Alemden Yalnızlık Aldığımı, Nihayet Öldüğümü Nerden Bileceksin?

kıral
Kıdemli Üye

Post by kıral » 15 Jan 2007, 00:02

sabır taşı çok güzel bir nokktaya değinmiş
herkes işin kolayında

burhansenkal
Kıdemli Üye

Post by burhansenkal » 15 Jan 2007, 00:56

dostlar dökürmüş.Sağolsunlar.
Özellikle Sabır taşı iyi noktaya dem vurmuş.eline sağlık.
Ama bir şey hariç O da GENCEBAY'ın boyun bükmesi.
O yılların medyası ile günümüz çok farklı. GENCEBAY ekmek edebiyatı , geçim,varoş felsefesi ile var olmadı.
elinde sazı,yüreğinde söz ve besteleri ile geldi.Alt yapı vardı.Sağlam duruşu ile adım attı.
Kimse gökten zembille gelmedi tabiki.
Ama İnce noktanın ayarını siz yapın.
Bir yanda "evde oksijen tüpleriyle yaşıyorum"deyip ön sıralarda alkış tutanlar.......... sustum... Bu saatte benden bu kadar...

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 15 Jan 2007, 13:35

eyv..abi...

OG4844
Kıdemli Üye

Baba, Popstar alışverişine çıktı

Post by OG4844 » 15 Jan 2007, 15:25

http://www.aksam.com.tr/haber.asp?a=64480,8
Baba, Popstar alışverişine çıktı
‘Popstar Alaturka’ yarışmasında jüri üyeliği yapan sanatçı Orhan Gencebay, geçen haftaki finalin ardından rahat bir nefes aldı. Yarışmanın stresini atmak için eşi Sevim Emre ile birlikte gezmeye çıkan Gencebay, dün akşam Akmerkez’de objektiflere yakalandı. İkincisi düzenlenecek program için yapılan ön elemelerinin ardından yeniden kamera karşısına geçecek olan Gencebay, gazetecilere yarışma için kıyafet almaya çıktığını söyledi. Gencebay ve Sevim Emre, satın aldığı takım elbise ve ayakkabılar için 5 bin YTL harcadı.
(Yorumsuz)
Benim özgürlügüm düsüncem ile hayat bulur

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 15 Jan 2007, 16:09

baba iyice kaptırdı kendini bu popstarlara.herşeyini yarışmaya göre düzenliyor artık.alışverişlerini bile..

senfonik
Kıdemli Üye

Post by senfonik » 15 Jan 2007, 17:42

mukadderat taktiriilahi... :lol:
SENFONİK ŞİİR VE BAĞLAMA KONÇERTOSU İLE YANIP TUTUŞUYORUM..
SEVGİLİ KRAL HAYALMİ GERÇEKMİ BU SÖZLER..
UYANDIR BİZİ..

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 15 Jan 2007, 19:23

akmerkez denince aklima bişi geldi..

akmerkezden cikinca sol tarafta bir simitci var,simitci arabasi ile simit satiyor.. süper simitleri var... :lol:

yolunuz düşerse..tavsiye ederim.. :wink:

tabi devamli orda duruyorsa o simitci...

sahan61
Kıdemli Üye

Post by sahan61 » 15 Jan 2007, 19:37

Her şeyin mükemmel olmasını istiyor üst baş da buna dahil...
Şu Koskaca Alemden Yalnızlık Aldığımı, Nihayet Öldüğümü Nerden Bileceksin?

serhat_izmit
Kıdemli Üye

Post by serhat_izmit » 16 Jan 2007, 01:09

sabır taşı wrote:akmerkez denince aklima bişi geldi..

akmerkezden cikinca sol tarafta bir simitci var,simitci arabasi ile simit satiyor.. süper simitleri var... :lol:

:D Eyvallah abi.

Ama İzmit'in simiti başka hiçbiryerde bulunmaz onu da söyleyeyim... Bol susamlı, çıtır çıtır... :)
"Yaptıklarım Türk müziğinin devamıdır."
"Müziğime arabesk denmesi çok saçma..."
Orhan GENCEBAY

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 16 Jan 2007, 10:00

serhat_izmit wrote:
sabır taşı wrote:akmerkez denince aklima bişi geldi..

:D Eyvallah abi.

Ama İzmit'in simiti başka hiçbiryerde bulunmaz onu da söyleyeyim... Bol susamlı, çıtır çıtır... :)

fethiye caddesinde ifa ettik o görevi... :D :wink:

serhat_izmit
Kıdemli Üye

Post by serhat_izmit » 16 Jan 2007, 22:49

sabır taşı wrote:fethiye caddesinde ifa ettik o görevi... :D :wink:

Eyvallah. Çok mutlu oldum.

Herkese tavsiye ederim. İzmit'e yolu düşenler varsa simit yemeden geçmesinler. Öyle simit saraylarının simitlerine de benzemez. Ayrıca her fırından da yenmez, çok iyi yapan bir fırın bilirim; eğer niyetliler varsa yardımcı olurum.

Ayrıca 1 tane kesmez, en az 2 tane yemek lazım. :D
"Yaptıklarım Türk müziğinin devamıdır."
"Müziğime arabesk denmesi çok saçma..."
Orhan GENCEBAY

AYDIN23
Yeni Üye

Post by AYDIN23 » 23 Jan 2007, 13:03

çok yazık çok üzüldüm bir gazetede pop star jüri üyeliği için ketenpereye geldim demişti ama 2.yarışmadada jüri üyesiymiş elimiz yüreğimizde b.ersoyun gencebaya ne zaman çıkışacağını,ne zaman sözünü keseceğini,ne zaman bir saygısızlık yapacağınamı şahitlik edeceğiz yine yazık.....
HEP BÖYLE OL BÖYLE KAL İSTİYORSAN CANIMI AL DUYDUNMU BİLMİYORUM SENİ ÇOK SEVİYORUM

Post Reply