Popstar Alaturka 2

Yaptığı, katıldığı TV programları.

Moderator: Yöneticiler

sahan61
Kıdemli Üye

Post by sahan61 » 23 Jan 2007, 13:54

Popstar Alaturka-2 bu Pazar günü (28-01-2007)saat=20:00 de başlıyor.Hadi hayırlısı...
Şu Koskaca Alemden Yalnızlık Aldığımı, Nihayet Öldüğümü Nerden Bileceksin?

SerdarYilmaz
Kıdemli Üye

Post by SerdarYilmaz » 23 Jan 2007, 19:19

Neyse, ne kadar erken baslarsa o kadar erken biter. Böylece daha saglikli projeler üzerinde durmasi ihtimali de daha erken bir zamana çekilmis olur..

yasamak_bu_degil
Deneyimli Üye

Post by yasamak_bu_degil » 23 Jan 2007, 20:12

iyikide çıkıcak her hafta orhan babamı görüyorum hem hepsinden farklı öyle kimseyede uymuyo! keşke hep çıksa..........
GeRçEkLeRdEn BiRaZ kAçIp RüYaYa DaLdIk RüYaDa Da BiR sEvGiLi SaRaMaDıK kİ.........

OG4844
Kıdemli Üye

Post by OG4844 » 23 Jan 2007, 21:22

yasamak_bu_degil wrote:iyikide çıkıcak her hafta orhan babamı görüyorum hem hepsinden farklı öyle kimseyede uymuyo! keşke hep çıksa..........

Bencede "keske hep ciksa" karsimiza, ama seviyeli, kaliteli ve sanat icerikli projeler ile.
Benim özgürlügüm düsüncem ile hayat bulur

genex
Site Admin

Post by genex » 23 Jan 2007, 23:38

AYDIN23 wrote:çok yazık çok üzüldüm bir gazetede pop star jüri üyeliği için ketenpereye geldim demişti ama 2.yarışmadada jüri üyesiymiş elimiz yüreğimizde b.ersoyun gencebaya ne zaman çıkışacağını,ne zaman sözünü keseceğini,ne zaman bir saygısızlık yapacağınamı şahitlik edeceğiz yine yazık.....

O değilde Serhat kardeşim halkevinin hemen arka köşesinde bir köfteci abimiz vardı 98-99 senelerinde her ders çıkışı soluğu orda alırdık adam kayboldu sonraları. Şimdilerde dönmüş olabilir mi? :lol: :lol:

serhat_izmit
Kıdemli Üye

Post by serhat_izmit » 24 Jan 2007, 01:28

genex wrote:O değilde Serhat kardeşim halkevinin hemen arka köşesinde bir köfteci abimiz vardı 98-99 senelerinde her ders çıkışı soluğu orda alırdık adam kayboldu sonraları. Şimdilerde dönmüş olabilir mi? :lol: :lol:

:lol: Abi hiç bilgim yok, bu konuda yardımcı olamayacağım. :lol: Halkevi, Fevziye Cami o civarlar çok değişti zaten. En son ne zaman geldin bilmiyorum, baya değişti etrafı. Zaten yakında tam o hizadan D-100'e battı-çıktı yapılacak, böyle giderse halkevini de bulamayacağız artık... :D

Popstar Alaturka 2... Hayırlısı olsun...
"Yaptıklarım Türk müziğinin devamıdır."
"Müziğime arabesk denmesi çok saçma..."
Orhan GENCEBAY

burhansenkal
Kıdemli Üye

HAYRET

Post by burhansenkal » 19 Feb 2007, 02:40

GENCEBAY
bu akşam portresini çizdi.Hayret !
Karakter konuşturdu.
Giderim buradan diyebildi !!!
ama yine "GÖNÜL" yarası açamamak babında kötüye "kötü" demedi.
Bi de olmadı de be Üstad....
Bizi bu yarışmayı seyre mahkum ettinya ne diyim !!!!

nikrizruyası
Deneyimli Üye

Post by nikrizruyası » 19 Feb 2007, 10:33

burhan komutanım doğru söylüyorsun mahkum olduk vallahi fakat dediğin gibi masaya yumruğunu vurdu kötüye kötü demez gencebay onun da öyle bir karakteri var kimsenin kalbini ve hevesini kıramayan bir yapısı var

senfonik
Kıdemli Üye

Post by senfonik » 19 Feb 2007, 11:06

evt gencebay dün akşam benide şaşırttı..yani o sakin insan dün cidden çok kızıp sinirlendi ama bunun altında yine bülent ersoyun etkisi büyüktü o galyana gelmeyip sussaydı sanırım kralda susardı..ama kral çeker giderim demesi hoştu..

yinede keşke bu formatta bulunmasaydı diyorum başından beri..yani evt müzik ilmi tartışılmaz ama orası dendiği gibi konservatuarlıların katıldığı yani ilim almış yarışmacılarının plartformu değil..

burda verilmek istenen sadece bilgi teknik müzik konusunda..
armağanda diyor ya kılık kıyafet ve tv cilikte benim işim..sizde bu konuda yorum yapmayın..fakat bu göreceli bi kavram derler ya zevkler ve renkler tartışılabilri..orda herkes bu konuda bişeyler söyleyebilri ama armağan müzikal teknik konusunda susmalı saygı göstermeli tartışılamaz bir ilmi tartışmamalı..(çünkü anlmadığı bilmediği bir konu)

saygılarımla..
SENFONİK ŞİİR VE BAĞLAMA KONÇERTOSU İLE YANIP TUTUŞUYORUM..
SEVGİLİ KRAL HAYALMİ GERÇEKMİ BU SÖZLER..
UYANDIR BİZİ..

nikrizruyası
Deneyimli Üye

Post by nikrizruyası » 19 Feb 2007, 11:24

ayıp olacak ama yazmayayım boşverin şöyle yazayım armağan çağlayan dün tersinden kalkmıştı herhalde çok asabiydi ve gencebay a da çok yüklendi arkadaşların dediği gibi görsellik konusunda herkes yorum yapabilir bir zevk olayıdır bunun eğitimini almaya gerek yok armağan çağlayan orada saçmaladı müzik öyle değil fakat bu noktayı herkes o karmaşada kaçırdı bunu söyleselerdi a.çağlayan sesi kesilirdi şunu düşünüyorum acaba gencebayın bu çıkışında bzizm katkımız olmuşmudur?
ne dersiniz?

genex
Site Admin

Post by genex » 19 Feb 2007, 11:28

OOO dostlar bakıyorum da alaturka izleyenlerin sayısında artış var :lol: :lol:

cezamız müebbet değildir inşaallah! (amin)

serhat_izmit
Kıdemli Üye

Post by serhat_izmit » 19 Feb 2007, 12:17

Programı sonlara doğru açtım. Daha sonra sizlerden öğrendim ki Orhan Gencebay'a yine saygısızlık yapılmış. Bakalım daha ne kadar sürecek.

Bu arada dikkatimi çeken; yarışmacılardan ikisinin ismi Ayşen ve Almina :)
"Yaptıklarım Türk müziğinin devamıdır."
"Müziğime arabesk denmesi çok saçma..."
Orhan GENCEBAY

nikrizruyası
Deneyimli Üye

Post by nikrizruyası » 19 Feb 2007, 12:24

ALMİNA ELENDİ :cry:

genbay
Kıdemli Üye

Post by genbay » 19 Feb 2007, 13:13

ben her hafta izliyorum orda gencebay ın bulunmasına karsı değilim ben sadece ona göre seviyeli program degil önceden tartısmıstık bunlrı dun evet haketden GENCEBAY cok iyi perförmans göSTERDİ gayet basarılkı buldum nerde naıs konscanı iyi biliyor ARMAGAN CAGLAYAN nın bilgisizliğine veriyorum TARİHe kafa tutuyor gelmiş gecmiş türk müziğini eliştirmek engin bilgiye sahip olmak gerekmektedr.türk müziğini konusurken gecmişe bakması gereklidir kim ne yapmıs yapiyor.........bilgisizliğinden klaynaklanıyoı.ayrıca zorda kaldıgı zaman konuları saptiriyor armagan ben öğle hissdeyorum onun bilgisi yetrsiz ayrica işinide fena yapmiyor o kendi fikrini söğlerken nsanların dikatini cekiyor.....

armagan caglayan yeni neslin yeni devrin görünen yüzünü belirtiyo ama gecmiş müziğide saygılı olması gerek tıkpkı hayatda olan büyük sanatkarların suandakı tw müzik yapısının ne kadar iyi veya kötü eleştirdigi gibi armagan caglayanında düzgün sanatı bilen kişiler konusması gerek......baba ya helal olsun giderim derken cok dein bir hareket meydana getirdi....yüz ve mimiklerden de anlasılıyo

herhangi bi yalnısım varsa yorumlarını bekliyorum.........

sevgiler....

genbay
Kıdemli Üye

Post by genbay » 19 Feb 2007, 13:18

ayrıca bazı sanatkarlar saydı notayi bilmeden okuyo diye hissetdiriyor diyor evet dogru notayı bilmemek bestyi düzgün okumama alnamına gelmez basarı neticesinde olan bişey armagan caglayanın saydıgı kişiler ORHAN BABA NIN elinden gecmiş kişler SİBEL CAN örnegin

ben gencebay ın yarısmayı bırakmaz diye düşünüyorjum ama onu tw dende görmekten büyük zevk alıyorum...

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 19 Feb 2007, 15:02

bülent ersoy'u sevmem ama dün dediği bir laf çok hoşuma gitti.önemli olan şovdur,görselliktir diyen çağlayan'a "sizin gibiler yüzünden şu anda müzik piyasası bu duruma düştü" dedi.doğru söze ne denir?

gencebay'ın dün yarışmada çizdiği portreye gelince.yine son derece seviyeli,kendi üslubunca ama kararlı ve gerçekten masaya yumruğunu vuran bir görüntü sergiledi.sonuç da gencebay da bir insan ve her ne kadar diğer insanlara göre çok yükseklerde olsa da onun da sabrının bir taşma noktası var.

hepsinden öte çağlayan sesinin tonunu ayarlamayı öğrenmeli.gencebay'a karşı bağırır tonda konuşması çirkindi.

idam_mahkumu
Site Admin

Post by idam_mahkumu » 19 Feb 2007, 15:20

Dostlar telefon konuşmamız mevyelerini vermeye başladı ha ne dersiniz ?.. 20-25 haftadır sesini çıkarmayan orhan abi dün masaya yumruğunu vurdu sonunda.. İyi bir gelişme.. İletişim kurmamızın mutlaka yararı olmuştur.

Çünkü sonuna kadar onun arkasında olduğumuzu anladı, hisetti.

Ben konuşmaların hepsini burada yayınlayamadım, ama merak etmeyin popstar olayını her yönüyle anlattım babaya.. ;)
Göreceksiniz, popstardan sonra orhan abi bizlere kesin dönüş yapacak :)

Hadiyin hayırlısı.

HASAN
Kıdemli Üye

Post by HASAN » 19 Feb 2007, 15:33

Aslında bu popstara bizler gitsek orda grubumuzu kursak yarışma sonuna kadar Babaya destek olsak Bizde o kendini bilmezlerin sözlerini kessek ne güzel olurdu.Bence güzel bi fkir.
Onu Anlamak Sanattır

sds20_1907
Deneyimli Üye

Post by sds20_1907 » 19 Feb 2007, 15:45

HASAN wrote:Aslında bu popstara bizler gitsek orda grubumuzu kursak yarışma sonuna kadar Babaya destek olsak Bizde o kendini bilmezlerin sözlerini kessek ne güzel olurdu.Bence güzel bi fkir.

HArika olur
Hatasız Kul Olmaz Hatamla Sev BEni Dermansız Dert Olmaz Dermana SAr beni
hatasız Kul Olmaz..ORhan Gencebay

nikrizruyası
Deneyimli Üye

Post by nikrizruyası » 19 Feb 2007, 16:16

ben tekrar gideceğim nektup olayı vardı ama ömer kardeş işi çözdü gidersem selamınız iletirim inş.birde tabii foto çektirecem geçen gittiğimde fırsat bulamadım bu sefer olur inş.

aslında toplu da gidilebilir gencebayforum diye de bir pankart açarız baba ya sesini yükselten oldummu alkışla sözünü keseriz güzel ve matrak olur aslında tabbi studyodan atmazlarsa :)

Post Reply