Popstar Alaturka 2

Yaptığı, katıldığı TV programları.

Moderator: Yöneticiler

genbay
Kıdemli Üye

Post by genbay » 21 Feb 2007, 14:18

BEN ARMAGAN IN GENCEBAY A COK SAYGISIZ DAVRANDIGINI SÖYLEYEMEM AMA YAPTIGI KONUSMALARDA KİMSEYE BENZEMİYOR DAHA İYİ NİYETL BİR SEKİLDE DAVRANABİLİR YARISMACILARA.....

SANATI BİLDİGİ İÇİN KONUSUYOR GENCEBAY ARMAGANDA BEN KILIK KIYAFET KONUSUNDA KONUSUYUM BANADA KARISMASIN DİYOR BU DENGESİZLİK...

murat yaşar
Kıdemli Üye

Post by murat yaşar » 05 Mar 2007, 17:40

Dün akşam ki popstar da malum c.sabah ve oradaki diğer kişilerin o farklı müzik yapıyor sanat müziğinden anlamıyabilirin cevabını gene kendine has üslubla kimseyi rencide etmeden en güzel cevabı verdi.....

Gencebayın ne derece ucsuz bucaksız bir derya olduğunu herhalde anlamışlardır...Bizim milletin gözüne parmağını sokmazsan böyle olur olmaz konuşurlar...Herhalde hakkettiği derside anlamışlardır gencebay babamızdan....

Fakat gene ne kadar düzeyli,ne kadar olgun bir konuşma yaptı ki buda ancak ona yakışırdı...Herzamanki beyefendiliği ile kimseyi kırmadan incitmeden gereken mesajı verdi....

saygılarımla

turanamac
Kıdemli Üye

Post by turanamac » 06 Mar 2007, 14:53

EE ONUN İÇİN ORHAN GENCEBAY DENİNCE BİR KERE DURUP DÜŞÜNÜLÜYOR YA..

BU TARZINI HEP SEVDİM ..AMA BAZI KONULARDA YİNE KİMSEYİ KIRMADAN DAHA NET VE SERT BİÇİMDE TEPKİSİNİ DE KOYMALI..GEÇEN PROGRAMDA ARMAĞAN ÇAĞLAYANA VERDİĞİ CEVAP VE YAPIMCIYI " BURAYI BIRAKIR GİDERİM" DİYE UYARDIĞI GİBİ...

SAYGILAR..

ayşe

Post by ayşe » 08 Mar 2007, 13:46

Popstar alaturkadaki orhan babamızın çok iyi niyetli olduğunu hepimiz biliyoruz......sözünün kesilmesi,bazı olaylar karşısında çok üzülmesi,bunlara cevap vermemesi.... büyüklüğünün ispatıdır......her ne olursa olsun en büyük sanatçı sensin bizim için.......ORHAN BABAYI ÇOK SEVİYORUZ...... :) :)

HASAN
Kıdemli Üye

Post by HASAN » 15 Mar 2007, 23:20

Geçenlerde Gecce.Com adlı Magazin Sitesinin haberine Göre Mahsun Kırmızıgül'e Popsatar Alaturka Jüriliği Teklifinde Bulunulmuş.Kendisi Program Başına büyük ücret istemiş.Bu Yüzden Rota İbrahim Tatlıse'e Yönelmiş.Tatlıses Bu Teklife Sıcak Bakıyormuş.

Önümüzdeki Günlerde Popstar Alaturka'da Ki Jüri Üyelerinin 5'e çıkması söz Konusu.Ama bizim beklentimiz Orhan Gencebay'ın Ordan Ayrılması Yönünde.Orhan Baba'dan boşalacak yere İbo'nun geçmesi Söz Konusu Olur diye Düşünüyorum.
Onu Anlamak Sanattır

genbay
Kıdemli Üye

Post by genbay » 16 Mar 2007, 15:42

orhan baba katilmaz bir daha kendisi reportajında demisti...

BERDUSH

Post by BERDUSH » 24 Mar 2007, 00:20

SEVGİLİ GÖNÜL DOSTLARI...
GENCEBAYCILAR OLARAK BİZDE BİR AKTİVİTE DÜZENLEYİP BİR ARAYA GELİP TANIŞSAK YA....
Bekledim yağmuru bahar zamanı,cimriymiş gökyüzü damla vermedi....

genex
Site Admin

Post by genex » 24 Mar 2007, 07:54

Hersene 10 kişiyle düzenlediğimiz geleneksel buluşmamıza senide bekleriz :lol:

Haziran ayi sonuna doğru oluyor buluşmamız. detaylari ilerleyen gunlerde ilgili baslikta aciklariz.

burhansenkal
Kıdemli Üye

Post by burhansenkal » 27 Mar 2007, 01:35

ya biladerim. şu buluşma işini Allah aşkın önceden yayınla yaw.
3 senedir izin ile denkleştiremiyorum. Adını şimdiden koyalım.

nikrizruyası
Deneyimli Üye

Post by nikrizruyası » 27 Mar 2007, 12:39

evet önceden günü belirlenirse iyi olur geleceğim inşallah 11 kişi olduk bile :D

genex
Site Admin

Post by genex » 27 Mar 2007, 15:49

24 Haziran yada 1 Temmuz nasıl olur?

şimdi yandık işte :lol: :lol: :lol:

inanın bende daha kalabalık olmasını isterim. bu konuyu yeni bir başlığa taşıyacağım, şimdilik fikir vermesi açısından yazıyorum.

hersene yaşadığımız bir sorun var umarım bu sene o sorun çok fazla ön plana çıkmaz. bana uyan tarih sana uymaz sana uyan diğer bir arkadaşa uymaz. Dolayısıyla genelde çoğunluğa uyan bir tarih olması daha uygun olacaktır.

ilk seneyi hatırladım da şimdi, habitat a denk gelmişti de avrupa yakasından anadolu yakasına gemiler çalışmadığı için geçemeyenler olmuştu. bize kavuşamasalarda gönüllerine sağlık o kardeşlerimin.

BERDUSH

Post by BERDUSH » 27 Mar 2007, 23:38

GERÇEKTEN NİYE SENEDE BİR GÜN YAAAA.... :-(
HER ZAMAN BİRBİRİMİZE DESTEK OLUP ORHAN BABA HAKKINDA BİLDİKLERİMİZİ YÜZYÜZE SICAK BİR SOHBET EŞLİĞİNDE PAYLAŞMAK ÇOK MU ZOR?

genex
Site Admin

Post by genex » 28 Mar 2007, 00:01

Sevgili kardeşim, bahsettiğimiz toplu görüşme tarihi. Ama bununla sınırlı kalacak değil daha önce olduğu gibi görüşmek isteyen gönül dostlarımızla ayrıca görüştüğümüzde oldu.

Ben istanbul sarıyerdeyim, sen galiba acıbadem tarafındasın. istersen haftaya uygun bir günde görüşüp tanışabiliriz. Başka katılmak isteyen dostlar olursa onlarıda bekleriz.

istersen gerisini özel mesaj yoluyla konuşalım.

saygılarımla

BERDUSH

Post by BERDUSH » 28 Mar 2007, 09:14

SEVGİLİ GÖNÜL DOSTUM HASSASİYETİN İÇİN TŞK EDERİM...
GÖRÜŞME İÇİN HABERLEŞİRİZ...

burhansenkal
Kıdemli Üye

Post by burhansenkal » 29 Mar 2007, 00:23

24 HAZİRAN VEYA 1 TEMMUZ süper. ama adını kesin koyalım.Ünv. sınav takvimlerini de göz ardı etmeyelim. HAZİRAN 2-3 AÖF sınavları var mesela. AĞUSTOS a da sarkabiliriz.

beyazsayfa
Deneyimli Üye

Post by beyazsayfa » 29 Mar 2007, 10:07

Aranızda olmak isterim.Ama yine de o güzel ortama şimdiden Samsun'dan selamlarla...
Bir zaman ağlayıp koştun peşimden
Sahte gözyaşını silen ben oldum

beyazsayfa
Deneyimli Üye

Post by beyazsayfa » 15 Apr 2007, 21:17

Dostlarım üzgünüm ki sözlerim yanlış anlaşılmış.Benim GENCEBAY eserlerine küflenmiş demem ne haddime.Bu sözden kastım her programda bu şarkıları söylüyor oluşunu vurgulamak.Yoksa müzikal manada asla.Hakaret anlamı çıkmasın bu sözden.

Bu sözlerimle amaçladığım Orhan Abi'ye hakaret değildir.Dilim kopar.Sadece durum tespiti yapmak istedim.Bence bunlar doğrulardır fakat her doğru her yerde söylenmez.
Özür diliyorum ve o yazıyı SİLİYORUM.

(SİZLER ANLAYABİLECEK OLSANIZDA DIŞARIDAN BAKANLAR YANLIŞ DEĞERLENDİREBİLİR)
Last edited by beyazsayfa on 16 Apr 2007, 12:02, edited 2 times in total.
Bir zaman ağlayıp koştun peşimden
Sahte gözyaşını silen ben oldum

SerdarYilmaz
Kıdemli Üye

Post by SerdarYilmaz » 15 Apr 2007, 23:24

beyazsayfa;

Gencebay bir kaç sarki ile çok ön plana çikiyor olabilir, bizlerin sadece bunlar ile kalinmasina tepkimiz olabilir - ben de dahil olmak üzere - fakat bunlara, özellikle Batsin Bu Dünya ve Dil Yarasi gibi eserlere, küflenmis demek yakisik almaz bence.. Ben biliyorum elbette aslinda maksadinin bu olmadigini, neden o sözcügü kullandigini, ama yine de biraz agir kaçiyor..

Gencebay "ürkek, korkak, tepkisiz v.s" bir durus sergiliyor görüntüsü verebilir, katiliriz, kismen katiliriz, katilmayiz, o ayri konu (saydigin o noktalarin bir kismina katilirim), ama bu durus son yillarin degil Gencebay´in kariyerinin ilk yillarindan beri gelen durusu. Sadece medyada Popstar vesilesiyle eskiye oranla çok daha fazla boy göstermesiyle bu yapisinin alti çizilmis oldu.. Zaten ne demisti gönül dostlari basindan? "Gencebay o ortamlarin adami degil.." Jüri üyesi dedigin insan jüri üyelik pozisyonuna uygun biçimde elestirilerde bulunur.. Gencebay gibi "iyiydi, daha iyi olabilir" tarzi yorumlari sonuçta müzigi az çok bilen bir çok insan da yapar.. Madem oradasin, o halde bilgini konusturacaksin.. Bazen konusturmaya çalisiyor, ama yanindaki bazi saygisizlar yüzünden susturuluyor.. Kendisi de gayet kibar bir insan oldugundan dolayi masaya yumrugunu vurmuyor.. Bu da böyle devam ediyor.. Yani sonucunda o ortam Gencebay için müthis bir kayip. Bana göre müzik kariyerinin en büyük hatalarindan birisidir Gencebay´in orada bulunmasi..

Olayda baska derin noktalar da var esasinda.. Gencebay´in Popstar gibi milyonlarin izledigi bir programda bulunup - yanindaki iki sahis bangir bangir canli okurken - canli sarki söylememesi bazen bazilarimiza ve bazilarina Gencebay adina bir dezavantaj olarak gözükebilir. Ben ise bunu böyle algilamiyorum, bu durumu Gencebay´a has, Gencebay´a yakisan bir durum olarak görüyorum.. Bu konuda yillardan gelen kesin bir durus var çünkü, ve bundan da vazgeçilmiyor, bundan dolayi da bence bir sekilde bir büyü var.. "Acaba Gencebay canli canli bir konser verse, nasil olur, ne muhtesem sey olur" büyüsü.. Herzaman insanlar merak edecek, bu merak oldukça bu konu etrafinda hos bir "büyü" de olacak.. Ben böyle bakiyorum olaya, böyle de kalmasi tercihim.. Katilmayanlarimiz da olacaktir.. Sadece ben kendisinin ille konser vermesini istemiyorum, konserden öte öyle önemli projeler var ki gerçeklesmeyi bekleyen..

Olayda baska derin noktalar var demistim..; Canli okuma bir yana, Gencebay orada dururken, Bülent Ersoy resmen müzik hocaligi yapiyor.. Her türlü teknik konuya, orada o isin profesörü dururken, Bülent Ersoy uzun uzun deginiyor.. Bunu yaparken Ersoy ne kadar basarili oluyor, orasina deginmiyorum, o ayri konu.. Burada konumuz; Orada otorite diyebilecegimiz, yetkili agiz diyebilecegimiz kisi açik ara farkla Gencebay´dir.. Fakat kendisinin suskun yapisi-, Ersoy´un da geveze agzi hasebiyle bunu bilmeyen haliyle öyle algilamiyor... Gencebay´i fazla tanimayanlar da sanacak ki Ersoy orada yegane yetkili agiz.. Iste ben buna çok üzülüyorum.. Bu vahim durumun cabasi misali Gencebay da az uz konusma firsati buldugunda "iyiydin, daha iyi olabilirsin" gibi artik neredeyse banttan veriliyor gibi duran sözler disinda müzik disi konulara deginmeyi tercih edince (bu deginilen müzik disi konulari degersiz veya önemsiz buldugum anlasilmasin), manzara Gencebay açisindan pek iyi durmuyor haliyle.. Bazen gerçekten bilgisini konusturma firsati buluyor (nadiren de olsa), ama bu kendisinde varolan birikime oranla degersiz bir miktardir bana göre.. Hani sen müzik bilgini konusturursun, sonra da bazen bir müzik disi not geçersin, olur.. Ama Gencebay - sadece Popstar degil - artik hangi programa çikarsa çiksin müzik ile alakali olmayan konulara daha fazla agirlik veriyor zaman zaman.. Halbusa bu ülkede müzik dedin mi, konusacak ilk adam Gencebay´in ta kendisidir..

Neyse.. Gene lafi uzatmisiz. Neticesinde ayni seylere dönüp dolasiyoruz..; Bu isleri daha olumlu bir yöne çekecek islerin ismini hepimiz biliyoruz.. Ne hakkinda bahsettigimi biliyorsunuz süphesizki...

Ahhh, diyorum sadece.. Allah, Gencebay´a sözünü verdigi bir takim seyleri gerçeklestirmeyi nasip etsin.. Amin.

genex
Site Admin

Post by genex » 15 Apr 2007, 23:39

Beyazsayfa, kullandığın kelimeleri sana yakıştıramadım. Gencebay çocuk değil, ne yapacağını bilmeyecek birisi de değil.

eleştirirken biraz elinizi vicdanınıza koyup öyle eleştirin. Hele ürkek korkak vs. kelimeler yakışmıyor

seçtiği şarkılar Gencebay'ı Gencebay yapan şarkıların başında geliyor, hiçte küflenmiş değil! 100 yıl geçse yinede dinlenilecek şarkılar. Tamam seçim yanlış olabilir ama bu şekilde ifade yanlış olmuş.

nikrizruyası
Deneyimli Üye

Post by nikrizruyası » 16 Apr 2007, 16:52

gencebay ın sessiz kalışının bence en büyük sebebi programdan sıkılmış olması hata yaptığının sanki farkıydaymış gibi geliyor bana o yüzden pek fazla söze karışmıyor çünkü konuştuğu zaman sözü kesiliyor ve buna çok rahatsız oluyor özellikle bülent ersoy tarafından kısacası gününü dolduruyor gibi geliyor bana

dünkü programda bülent hanım ın klasik eserleri seslendirmesi ayrıca beni çok memnun etti kızdığımız çok yönü var bülent hn ın ama müzik bilgisi ve görgüsü bana göre 10 numaradır

berhudar olun

Post Reply