Popstar Alaturka 2

Yaptığı, katıldığı TV programları.

Moderator: Yöneticiler

kdeniz
Yeni Üye

Popstar Alaturka 2

Post by kdeniz » 07 Jan 2007, 21:17

Bülent Ersoy ikincisini yapıcaz ya onda konuşurum dedi. Yani yine aynı jüri olacak kesinleşti... Hayırlısı olsun bakalım :!:
Ümit bekleyiştir, hasret aramak,
Sevmek bulanık bir denize dalmak...

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 07 Jan 2007, 22:01

Vatana millete hayırlı olsun.
::::::
Image
"Türk ulusunun, yürümekte olduğu ilerleme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, pozitif bilimdir."
Atatürk, 1933

isocity
Site Admin

Post by isocity » 07 Jan 2007, 22:45

oofff of star alaturka 2 demek ha.. hayırlısı bakalım.. bir gencebay ölse 4 ü yasayacaktır... :) orhan babadan daha bize hayır yok kalan 3üne bakalım..

kdeniz
Yeni Üye

Post by kdeniz » 07 Jan 2007, 23:01

Bu arada Popstar'da Cemal Safi'nin okuduğu son şiiri çok güzeldi. Orhan Gencebay'a da yollamış. "Kainatın ulu imparatoru" yine sözler muhteşem. Bilmiyorum Orhan Gencebay besteler mi bu şiiri...

hilga
Deneyimli Üye

Post by hilga » 07 Jan 2007, 23:01

O ne muhteşem bir şiir di Allahım.Cemal Safi YÜREĞİNE sağlıkkk.Arkadaşlar kaydeden varsa lütfen paylaşşsın....

Sözlerini bulabildim şimdilik...
http://www.gencebayforum.com/viewtopic. ... 0606#10606
Last edited by hilga on 07 Jan 2007, 23:42, edited 1 time in total.
Gülmek Çok Yakışır Sana,AĞLAMAK Değil.SEVMEKTİR Yaşatan, İnan SEVİLMEK Değil...İÇİMDE BİR DÜNYA VAR,HİS DOLU SENLE DOLU.(HERO)

Yakut
Yeni Üye

Post by Yakut » 07 Jan 2007, 23:24

soluk almadan hür dikkat dinledim Cemal Safi yi .....

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 08 Jan 2007, 00:54

http://www.youtube.com/watch?v=L_18jE-lYG4

bir ay kadar önce yotubede ben dinlemiştim...forumda paylaşayım demiştim...ancak araya yeni albüm olayi falan girince unutmustum..bu linkten dinleyebilirsiniz..baska bir prgramda okumus..üstad cemal safi..

ya ben pop star belasini bu gece az bişi seyrettim..sonra işim vardi..işime baktim :D pek fazla bakmadim zaten haftalardir..kacirdim demekki üstadi..hayirlisi olsun..

gencebay alaturka takılıyor ne iş :lol: prgramin ikincisi falan filan..bülend ersoya kızmıyorum artik...orhan abiye bazan takıldıgı icin..eline firsat gecerse tabi rezil eder...

şimdi bizdemi alaturka takılacaz :D

serhat_izmit
Kıdemli Üye

Post by serhat_izmit » 08 Jan 2007, 02:29

Cemal Safi'nin şiiri harikaydı hakikaten...

Bu arada Popstar Alaturka'nın 2. bölümünü ben de beklemiyordum, şaşırdım doğrusu. Ne diyelim, hayırlısı olsun. İnşallah 3...4 diye gitmez, tadında kalır. Bağlama konçertosu, konser beklerken Orhan Gencebay bu tempoyla single albümleri bile nasıl hazırlayacak merak ediyorum doğrusu. Bir de dizi çekimleri var... Keşke Popstar Alaturka dün itibariyle Orhan Gencebay için de sona ermiş olsaydı...

Galiba bu albüm için imza günü de yapamayacak bu gidişle... :(
"Yaptıklarım Türk müziğinin devamıdır."
"Müziğime arabesk denmesi çok saçma..."
Orhan GENCEBAY

senfonik
Kıdemli Üye

Post by senfonik » 08 Jan 2007, 11:55

evt dün akşam izledim..bence cemal safi bu şiiri orhan gencebaya da yolladım demesinde sitem vardı..(yani albümde bir cemal safi güftesi olmaması) genceabayında ayağa kalkıp cemal safiye sarılıp öpmesi bir özür niteliğindeydi bu benim şahsi düşüncem..
ki gencebay o şiiri dinlerken ah ben naptım..niye tek hece gibi beste yapmadım veya bu şiire nasıl bir melodi yaratabilirim izlenimi ve bakışları içindeydi kameranın her zoom yapışında..

evt en önemli olayda..artık bangır bangır arabesk te katagorilerde ağıza alınmaya başlandı reklamlarda ararbesk te geçiyor artık...yani 2.popstarda arabesk kelimesini daha çok duyacağız..ki genceaby bunu yakinen hissedip duyucak.. :x

saygılar
mesut
SENFONİK ŞİİR VE BAĞLAMA KONÇERTOSU İLE YANIP TUTUŞUYORUM..
SEVGİLİ KRAL HAYALMİ GERÇEKMİ BU SÖZLER..
UYANDIR BİZİ..

kdeniz
Yeni Üye

Post by kdeniz » 08 Jan 2007, 12:53

Evet şiirir dinleyince hemen benim aklıma da "tek hece" geldi. Zaten Orhan Gencebay'dan başkası da o sözlere beste yapamaz. Ancak şiir olarak okunur. Ancak Gencebay da bu haliyle beste yapabilir mi bu şiire o da ayrı konu.
Ayrı Arabesk olayına ben de takıldım. Osman Tan bile Arabesk kelimesini kullandı Gencebay'ın gözünün önünde. Zorla yedirecekler yani...

VirtuE
Kıdemli Üye

Post by VirtuE » 08 Jan 2007, 14:29

Bırakın şiiride Orhan Baba elden gidiyor arkadaşlar :oops: Ne yapacaz offf offf :roll:
Orhan Gencebay

Yiyiniz, içiniz fakat israf etmeyiniz. (A’raf Suresi:31)
Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla, ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlana)

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 08 Jan 2007, 16:23

VirtuE wrote:Bırakın şiiride Orhan Baba elden gidiyor arkadaşlar :oops: Ne yapacaz offf offf :roll:

cok güzel bir yorum yeminle..virtue :D

kardes bana gore orhan abi ; ideal askı baglama ile calarken yanında afedersin baldırı cıplak kizlarin dansla kendinden gecmesi ile bir cok noktada kaybetmistik...zaten...yıllarca onu asagilayan disko ahalisi icin saz calarken yani... :cry:

kulaklari cinlasin..su an asker olan yılgör manifesto gibi bir yazi yazmisti sitesine..bu konuyla ilgili o zamanlarda..star tv de falan bile okunmustu bu yazi..sonra orhan abi hata ettim demişti..ama şimdi cevizin daha buyugunu kırıyor ve bununla yetinmeyip ikinicisine hazirlaniyor...

elbet bir bildigi var..bu tarz calısmalarında..ki faydasida oluyor..ama nasil oluyor ..ne kadar suur ve bilincde oluyor..orasi ciddi derecede tartislir..

sadece gencebay degil orada bulend ersoyda kendini cigniyor..kendi kendilerini cigniyorlar..cunku onlarda cok iyi biliyorlarki kendileri oyle on yirmi haftalik yarismalarla o noktaya gelmediler..ortaya bir hayat bir emek koydular..

bunlari bildikleri halde böyle davranmalarinin disariya yansittiigi ilk anlam ; kendilerine ihanet.....

uyuyani uyandirmak kolaydir..

ama uyku taklidi yapani ??????

...................

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 08 Jan 2007, 18:52

Ben mi yanlış hatırlıyorum yoksa Orhan Gencebay şöyle bir röportaj mı vermişti?

Yine bir "her sözünde bin şüphe dolu, tutmuyor ki dediğin" vak'ası.

Bu kaçıncı vaka artık? İnanın bana, güvenim sarsılıyor artık :(
::::::
Image
"Türk ulusunun, yürümekte olduğu ilerleme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, pozitif bilimdir."
Atatürk, 1933

VirtuE
Kıdemli Üye

Post by VirtuE » 08 Jan 2007, 18:59

Peki ya bunları Gencebay gerçekten dememişse yani medyanın bize ketenperesiyse...

Çünkü inanılacak gibi değil işin içinden çıkamıyorum.
Orhan Gencebay

serhat_izmit
Kıdemli Üye

Post by serhat_izmit » 09 Jan 2007, 01:07

sabır taşı wrote:kulaklari cinlasin..su an asker olan yılgör manifesto gibi bir yazi yazmisti sitesine..bu konuyla ilgili o zamanlarda...

Bizim Yılgör arkadaşımız mıydı o yazıyı yazan?

Bir internet kafede heyecanla okuduğumu hatırlıyorum... Hatta diskete atıp evdeki bilgisayara da nakletmiştim, defalarca okumuştum.

Kayserili bir arkadaşın yazdığını hatırlıyordum. Yazının sonunda telefon numarasını da vermişti her türlü yoruma açığım diye. Aramayı da düşünmüştüm. :D 'Durum bu kadar vahim değil arkadaşım, merak etme' diyecektim...

Vay be. Demek bizim Yılgörmüş. :D Selam olsun, hayırlı tezkereler dileyelim kardeşimize...
Orhan GENCEBAY

serhat_izmit
Kıdemli Üye

Post by serhat_izmit » 09 Jan 2007, 01:12

VirtuE wrote:Peki ya bunları Gencebay gerçekten dememişse yani medyanın bize ketenperesiyse...

Çünkü inanılacak gibi değil işin içinden çıkamıyorum.

2-3 ay sabredelim Erdem...

Bu Popstar macerası benim de canımı sıkmaya başladı.

Keşke tadında bıraksaydı...
Orhan GENCEBAY

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 09 Jan 2007, 02:08

serhat_izmit wrote:
sabır taşı wrote:kulaklari cinlasin..su an asker olan yılgör manifesto gibi bir yazi yazmisti sitesine..bu konuyla ilgili o zamanlarda...

Bizim Yılgör arkadaşımız mıydı o yazıyı yazan?

Bir internet kafede heyecanla okuduğumu hatırlıyorum... Hatta diskete atıp evdeki bilgisayara da nakletmiştim, defalarca okumuştum.

Kayserili bir arkadaşın yazdığını hatırlıyordum. Yazının sonunda telefon numarasını da vermişti her türlü yoruma açığım diye. Aramayı da düşünmüştüm. :D 'Durum bu kadar vahim değil arkadaşım, merak etme' diyecektim...

Vay be. Demek bizim Yılgörmüş. :D Selam olsun, hayırlı tezkereler dileyelim kardeşimize...

evet kardeş,bizim yılgör idi...

VirtuE
Kıdemli Üye

Post by VirtuE » 09 Jan 2007, 11:48

Allah hayırlısını nasip eylesin.
Orhan Gencebay

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 09 Jan 2007, 14:18

amin...kardeş..amin...

kdeniz
Yeni Üye

Post by kdeniz » 09 Jan 2007, 21:25

* Bu tür bir yarışmada tekrar jüri üyesi olur musunuz?
Kesinlikle hayır. Böyle bir şey artık söz konusu bile olamaz. Sadece akademik bir ortam söz konusu olursa jüri üyeliği yaparım. İlk ve son kez böyle bir yarışma programın içinde bulunuyorum.

Heralde Popstar Alaturka dışında jüri üyesi olmam demek istedi Alaturka 2 için olmam dememiş :x
Töbe töbe ya... Nasıl iştir bu röportaj

Post Reply