Popstar alaturka 2 ile ilgili yorumlarınız

Yaptığı, katıldığı TV programları.

Moderator: Yöneticiler

Post Reply
genex
Site Admin

Popstar alaturka 2 ile ilgili yorumlarınız

Post by genex » 02 Feb 2007, 23:09

Popstar ile ilgili pek çok eleştiri yaptık, programa çıkması doğru veya değil. Programla ilgili yorumlarınızı bu başlık altına yazabilirsiniz.

Erhan
Deneyimli Üye

Post by Erhan » 05 Feb 2007, 13:58

Siftahı benden bereketi Allah tan.

Valla ne diyelim.Katılmasın dedik.Olmadı.Hayırlısı...

Artık böyle:Madem öyle

Benim korkum Popstar3

Allah bizi deniyor bence:Sabrımızı.[/u]

sahan61
Kıdemli Üye

Post by sahan61 » 05 Feb 2007, 14:30

Popstar-3 bildiğim kadarı ile olucak dünde Osman Tan Popstar 3 ü eğer yaparsak felan diyordu.Ama Orhan Genceay bir daha Popstar'a katılmaz bence.Hele dün Bülent Ersoy'un yaptığı terbiyesizlikler yüzünden programdan ayrılmasını bile istedim ama verdiği sözün sonuna kadar arkasında durduğu için ancak Bülent Ersoy'u susturma formülünü bulması lazım Orhan Gencebay'ın.Gencebay bir şey anlatıyor (Yeniçeriler)Bülent Ersoy hemen konuya dalıyor ne alakası var diye.Peki bir önceki Popstar da şarkı okuyanlarla mantı'nın ciğer'in ne alaksı vardı ?
Şu Koskaca Alemden Yalnızlık Aldığımı, Nihayet Öldüğümü Nerden Bileceksin?

genbay
Kıdemli Üye

selamlar

Post by genbay » 05 Feb 2007, 15:21

arkadaslar bir kere bülent ersoy un nası birioldugunu hepimiz biliyouz nasi konusma tarzı oldugunu cekememezlik kıskanclık haddince var ben arlarında proplem oldugun sezmiştim cunku beraber cıkmadilar been bülent ersoy u görürüsem cok seyler söğlüycem bizim orhan abimizin konusma tarzı anlatma yorumlama tarzı cok güzel ersoy gıcıklıgından diyorum ben......sevgilerimle olann olmus orhan abiyi ekranlarda görelim önceden de programlarda görmek ıcın can atardık degil mi

turanamac
Kıdemli Üye

Post by turanamac » 05 Feb 2007, 16:44

"beni ketenpereye getirdiler" yani kandırdılar.."bir daha bu tarz programlara çıkmam" ..bu sözleri sarfetmemişse beni uyarınız hemen özür dileyeyim..

bunları söyleyen bir insan popstar alaturka 3 yarışmasına katılırsa tabiri caizse karizmasını bir daha eskisi gibi onarılamayacak şekilde zedeler..

şimdi programam katılmış olması tabi ki arzu ettiğimiz bir olay değildi..gerçi format başka türlü olsaydı amennah..bir müzik adamı olarak kaçılmaz bu görevden..

sorun programın kendisinde değil içeriğinde ..ve jüri seçiminde ..yoksa yarışmanın pek çok açıdan faydalı yönleri de yok değl..

ancak şunu göz ardı etmemek lazım..orada gerçektn gencebayın oturduğunu anlayabiliyoruz..hali tavrı farklı..benim izlerken koltuğumdan fırlayarak ne diyor bu bülent ersoy yahu! diye sinirlendiğim anlarda nun vakur harketleri beni de etkiliyor ve sakinleşiyorum..çok farklı bir insan ...

evet..katılması hata ..büyük hata ..ancak kendisine yakışmayan bir ortamda gencebay gibi davranmaı sürdürebilmesi ""olsun bakalım baba..bu seferlik böyle olsun"" dedirtiyor bana ..

saygılar..

genex
Site Admin

Post by genex » 05 Feb 2007, 17:16

Sözlerinize aynen katılıyorum. Dün akşam çileden çıkar bırakır dedim ama olmadı. Aslında Gencebay'ın değil Ersoyun bırakmasını tercih ederim. Programın kalitesini düşüren ne Gencebay ne Gündeş ne Çağlayan tek mesele Ersoyda. Armağan çağlayan bile katılmadığı fikirde söyleceğini söylüyor karşısındakinide dinliyor, anlaşır anlaşmaz o ayrı mesele. Ama ne alakası var kardeşiiim diye yırtınıp söz kesmiyor.

Bence Gencebay yerine bu programdan çıkması gereken Bülent ERSOY 'dur.

genex
Site Admin

Post by genex » 05 Feb 2007, 17:21

beyazsayfa wrote:Öncelikle çook özür dileyerek başlıyorum.Bu konuda "Gececi" nickli dost konu açmış olsada ben konuya Gencebay tarafından yaklaşmak istedim.Bu son yaşanan olay kolay geçiştirilecek,yenilip yutulacak,hazmedilecek bir noktada değil.Aklını kaçırmış bu zavallı sanatçı bozması nasıl olurda Türkiye'nin biricik Orhan GENCEBAY'ına hakaret edebilir.Ben bu son olay karşısına kendimi tutamayıp ağladım.Şok geçirdim bu edepsizlik karşısında.Sinirlendim Orhan GENCEBAY'ın düşürüldüğü duruma.Kendini savunamayışına.
Ey Orhan GENCEBAY; sen bu kadar aciz olamazsın.Bizim Orhan GENCEBAY'ımız bu değil.Derhal o programdan ayrılmalısın.O şahıs kim oluyorda sana bu rezilce davranışı sergiliyor.Benim işim Bülent ERSOY denilen bilmem neyle değil.Ben Orhan GENCEBAY'a bakarım.Eğer o programdan ayrılmayıp güzel geçineyim demeye devam ederse uğruna gözyaşı döken ben Gencebay'ın bundan sonrasına nokta koyacağım.Bu kadar açık ve net.Bu ne rezilliktir yahu.Türkiye'nin en dev isimleri ellerini öperken düşülen bu durum kaldırılabilir mi?Ben kaldıramıyorum.Çok ağır geliyor.
Not:Hepinizden tekrar özür diliyorum.Ama biri bu işe bir dur demeli artık.Biri Orhan GENCEBAY'ı uyarmalı...

Gececi® wrote:
beyazsayfa wrote:Kendini savunamayışına.
Ey Orhan GENCEBAY; sen bu kadar aciz olamazsın.

Söylediklerinde ve tepkinde sana sonuna kadar hak veriyorum gönül dostu.. Ama şunu bilmelisinki Orhan Gencebay'ın ona cevap vermemesi acizliğinden değildi sadece seviyesine inmek istememesinden kaynaklanıyordu.. Orhan Gencebay elbette B.E denen şahsın ne olduğunu biliyor ama kendini kullandırarak ona reklam malzemesi vermiyor.. Bunu yaptıkçada saygısızlığın ve terbiyesizliğin dozu kaçıyor.. Buna kendi tarafından yada biz sevenleri tarafından toplu bir eylem yapılarak o şahsa haddini bildirmemiz gerekir.. Ama şunu bilsinki B.E çok kişiyi karşısına aldı..

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 05 Feb 2007, 18:02

gececi arkadaşımızın dediği gibi gencebay'ın cevap vermemesinin sebebi aczinden değil bülent ersoy'un seviyesine düşmek istememesiydi.düşmez de zaten.bu onun kişilğine aykırı.cevap verecek de ne olacak?olay büyüyecek,bülent ersoy'a kendisi üzerinden prim yaptırmış olacak.hastalıklı ruhlara cevap verilmez,normal insanlara cevap verilir.orhan abi de bunu bildiği için takdirini susmaktan yana kullandı.bazen en güzel cevap susmaktır.ve susmakla da orada çok güzel ve kendisine yakışan bişey yaptı.bundan sonra yapacağı en güzel şey yetkililere gidip bu şartlarda jüri kalmaya devam edemeyeceği ve jüriden ayrılmak istediğini bildirmesi olur.eğer bunu yapmazsa oradaki güzel davranışı yarım kalmış olur.anlaşmaymış,imzaymış,sözmüş.artık bunlar boş. çünkü orada bütün bunların çok daha üzerinde olan bir değer tuzla buz oldu.her ne pahasına olursa olsun haftaya orada olmamalı.bir yazımda yarışmayla aynı saatte bir başka yarışma olacağını ve bü yüzden reyting amacıyla bülent ersoy'un çirkefliklerinin dozunu arttıracağını söylemiştim,ve maalesef haklı çıktım.hemen ardından da daha ne kadar seviyesiz olunabilir bilemiyorum diye yazmıştım.bu sorunun da cevabını uygulmalı bir tatbikle görmüş olduk.

Erhan
Deneyimli Üye

Post by Erhan » 08 Feb 2007, 15:33

topraktanbircan demişki

...bir yazımda yarışmayla aynı saatte bir başka yarışma olacağını ve bü yüzden reyting amacıyla bülent ersoy'un çirkefliklerinin dozunu arttıracağını söylemiştim,ve maalesef haklı çıktım.hemen ardından da daha ne kadar seviyesiz olunabilir...

Evet ben hatırlıyorum.Malesef haklı çıktın.Hayatta bazı zor,anlasılması güç ve neticesi önceden durumlarla karsılarız.Bu durumlarda olayı anlaşılır ve tahmin edilebilir duruma getirmenin yolu olayın anlasılmazlık derecesi kadar basite indirgemedir.Bu durumda da bu söz konusu:

Bu popstar reyting(para) amaçlı bir program mı-Evet...Diğer kanallar reyting savaşında ii bi rakipler mi-Evet...Eee ne yapmak lazım reyting yapmak lazım.Nasıl? :

Oyna Bülent in üstüne olsun bitsin.Gerisini ona bırak o halleder....

İşte ve yine maalesef olay bu kadar basit.

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 08 Feb 2007, 15:38

orhan abinin aklini kimler celdi...??

orhan abiyi bizden kimler caldi...????

orhan abi gidisatin farkindami ???

neredesin simdi nerede ?
her birimiz ayri yerde ???

:cry: :cry: :cry:

genex
Site Admin

Post by genex » 08 Feb 2007, 15:54

Bu program elbetteki reyting açısından rakiplerini zorluyor, ama bu tipte reyting getirecek uygulamalara ihtiyacı var mı? hiç gereği yok, program kendini izletiyor zaten. Bu işin arkasında STR yapım'ın olduğunu düşünüyorum, O.Erkır bu reyting işlerini iyi biliyor, eski popstarları anımsarsanız ne demek istediğimi anlarsınız.

ömrüm

Post by ömrüm » 09 Feb 2007, 10:30

genex wrote:
beyazsayfa wrote:Öncelikle çook özür dileyerek başlıyorum.Bu konuda "Gececi" nickli dost konu açmış olsada ben konuya Gencebay tarafından yaklaşmak istedim.Bu son yaşanan olay kolay geçiştirilecek,yenilip yutulacak,hazmedilecek bir noktada değil.Aklını kaçırmış bu zavallı sanatçı bozması nasıl olurda Türkiye'nin biricik Orhan GENCEBAY'ına hakaret edebilir.Ben bu son olay karşısına kendimi tutamayıp ağladım.Şok geçirdim bu edepsizlik karşısında.Sinirlendim Orhan GENCEBAY'ın düşürüldüğü duruma.Kendini savunamayışına.
Ey Orhan GENCEBAY; sen bu kadar aciz olamazsın.Bizim Orhan GENCEBAY'ımız bu değil.Derhal o programdan ayrılmalısın.O şahıs kim oluyorda sana bu rezilce davranışı sergiliyor.Benim işim Bülent ERSOY denilen bilmem neyle değil.Ben Orhan GENCEBAY'a bakarım.Eğer o programdan ayrılmayıp güzel geçineyim demeye devam ederse uğruna gözyaşı döken ben Gencebay'ın bundan sonrasına nokta koyacağım.Bu kadar açık ve net.Bu ne rezilliktir yahu.Türkiye'nin en dev isimleri ellerini öperken düşülen bu durum kaldırılabilir mi?Ben kaldıramıyorum.Çok ağır geliyor.
Not:Hepinizden tekrar özür diliyorum.Ama biri bu işe bir dur demeli artık.Biri Orhan GENCEBAY'ı uyarmalı...

Gececi® wrote:
beyazsayfa wrote:Kendini savunamayışına.
Ey Orhan GENCEBAY; sen bu kadar aciz olamazsın.

Söylediklerinde ve tepkinde sana sonuna kadar hak veriyorum gönül dostu.. Ama şunu bilmelisinki Orhan Gencebay'ın ona cevap vermemesi acizliğinden değildi sadece seviyesine inmek istememesinden kaynaklanıyordu.. Orhan Gencebay elbette B.E denen şahsın ne olduğunu biliyor ama kendini kullandırarak ona reklam malzemesi vermiyor.. Bunu yaptıkçada saygısızlığın ve terbiyesizliğin dozu kaçıyor.. Buna kendi tarafından yada biz sevenleri tarafından toplu bir eylem yapılarak o şahsa haddini bildirmemiz gerekir.. Ama şunu bilsinki B.E çok kişiyi karşısına aldı..

hiç yakışmıyor oraya..ama
sizin sözlerinize katılıyorum...
Sana küçük kendime büyük gelen yüreğimde,
Birtek sen varsın.
Ve bil ki sevdiğim,
uslanmaz ruhum yaşadıkça seni sever,
!!! SENİ SEVDİKÇE YAŞAR !!!

turanamac
Kıdemli Üye

Post by turanamac » 09 Feb 2007, 15:14

ORHAN GENCEBAY YERİNE BİZLER CEVAP VERİYORUZ YA ..YETMEZ Mİ..???

SAYGILAR...

divanist
Yeni Üye

Post by divanist » 10 Feb 2007, 01:13

Bülent Ersoy , bilgili , kültürlü , çok iyi Türkçe konuşan , alçakgönüllü , Müslüman bir hanımefendi rolünde . Belliki kursuna gitmiş ve iyide öğrenmiş.

Diğer yandan , mikrofon diğer jüri üyelerinde iken , hemde konuşurlarken , pervasız bir şekilde araya girmesi , konuşmayı kesmesi , oynadığı role hiç yakışmayan bir terbiyesizlik ve saygısızlıktır. Bunun kursu yoktur . Ruhundan gelen gerçek Bülent, kendini burada göstermektedir. Bu hareket , değil Türkiye coğrafyasında , Dünyanın hiçbir insanında pozitif etki yaratmaz ve puan kaybettirir. Kalıcı izler bırakır.

Birde işin içine - bazen maalesef tiksintiye benzer bir his bırakan- hilkat garibesi görünümü girince. :twisted:
Bülent Ersoy, o yerlere göklere sığdıramadığı halkın gözünde inişe geçtiğinin farkında değil zavallı.

Heleki birde tüm bunlar , efendiliği , ağırbaşlılığı ve erdemiyle halkın gönlünde taht kurmuş olan Orhan Gencebay gibi birisinin bulunduğu bir ortamda oluyorsa ...
Olaylara şahit olanların artık Ersoy dinleyeside gelmeyecektir.

Orhan Baba , tüm bu terbiyesizlik karşısında , onun seviyesine inmiyor. Ersoy'u gizli gizli bitiriyor. Ah aniden Bülent'e bir tokat atsa. Bülent'in ekmeğine yağ sürülecek. :)

Ya birde , medyaya malzeme olmak var. Herkesin gözü şimdi Orhan Baba 'da. Malzeme arayan paparazi medya bunun bilincinde.

Haksıza , haklı pozisyona geçme fırsatı vermedi, vermiyor, vermediği sürece güçlü. Sonuçta şuurunu kaybetmiş bir Orhan Babayı tasavvur bile edemeyiz...
Bazen , acaba diyorum olaylardan etkilenipte içimizi harap edeceğimize , sakinleşip , gerçek kimliklerin sergilendiği o ortamın doğal akışını sonuna kadar bir gözlesek muhakememizi sonra yapsak. Nasıl olsa bu işin sonu istesekte , istemesekte gelecek..

sevgiler
Yavuz

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 10 Feb 2007, 01:20

yavuz abiye katiliyorum....

orhan abi cok sabirli davraniyor...onun kumasi belli zaten :wink:

bülent ersoy gibiler yüzünden müslümanlik kavraminada gölge düşüyor maalesef..... hanim efendinin karşisina gecip bırak agam bırak bu ayaklari diyesim geliyor ya..olay oluruz..tv ler rahat birakmazki :D

özdemir erdogan...dünyada önemli güclerin her ülkede göze carpacak kişileri destekleyerek( gizli yada aciktan) star yaptigini...asimilasyon manipulasyon vs vs vs ne varsa arac olarak kullandigini falan demişti..bir iki isim vermişti...bu hanimefendiyide zikretmişti...yanlis hatirlamiyorsam..neyse...derin mevzuuu....ustam kizar böyle konustugumu görünce.. :D susayim...

ikinci baharin kahramani özdemir beyin kulaklari cinlasin... :D

Post Reply