Orhan Gencebay Beyaz Showda

Yaptığı, katıldığı TV programları.

Moderator: Yöneticiler

SerdarYilmaz
Kıdemli Üye

Post by SerdarYilmaz » 22 Feb 2007, 16:47

topraktan bir can wrote:ömer aslında çok iyi olur da.ben beyaz'a tam güvenemiyorum ya.ne bileyim espri yapayım falan derken sorular arada kaynar. bu şekilde olursa sorularımız harcanabilir.bence tam verimli olması için senin telefonda birebir sorman daha avantajlı.ama televizyonun da bir avantajı var.o da tüm türkiye'nin izlemesi.ama acaba beyaz sorularımızı bizim kadar içten ve özenli sorabilecek mi?sonuçta sohbet olduğu kadar şov da var o programda.bilmiyorum yani ben şüpheliyim.bilmem siz ne düşünüyorsunuz?aslında beyaz gerçekten bunları sorabilse bizim sormamızdan çok daha etkili olur.çünkü bütün türkiye izliyor ve yine aslında programın süresi de bayağı uzun.o bakımdan sorularda eksik bırakmaması,atlamaması gerekir.olmazsa ;"bak beyaz kardeş,bu soruların hepsi sorulacak" diye namus sözü almalı :) ama dediğim gibi ben şüpheliyim.ömer'e güvendiğim gibi beyaz'a güvenemem.sonuçta gerçek bir gönül dostunun sormasıyla bir şovmenin sorması bir olabilir mi bilmiyorum.

bir de şu bakımdan düşünelim.gencebay'ın açısından.gencebay ömer'le konuşurken bulduğu samimiyeti,rahatlığı beyaz'ın programında bulabilecek mi?çünkü beyaz'ı sonuçta bütün türkiye izliyor.bu da gencebay'ın cevap verimliliğine etki edecek bir faktör olabilir.ama diğer yandan da şu var.beyaz koskoca programda bunları sormayacak da ne yapacak?gerçekten soruların hepsini sormayı başarabilirse çok verimli bir program olur.işte artılar ve eksiler bunlar.bence gönül dostlarının çoğunluğu ne derse o olsun.

bence beyaz'ın yaptıracağı en güzel şey canlı bağlama performansı olur.bunu izleyemeden yatarsam o geceme,harcadığım zamana,uykusuzluğuma acırım.

Basar´a katiliyorum.

Söyle diyeyim. Zaten böyle bir formatta sorulacak sorular vardir, bir de "uygunsuz" kaçabilecek sorular vardir. Çünkü herkes Gencebay ile bizim kadar hasir nesir degil. Düsünün, Beyaz, "abi, hani su x adli piyasada zor bulunan bir eser varmis ya, o sana mi ait?" tarzi veya benzeri bir soru soruyor :).Yani Beyaz çikip da biz gönül dostlarinin sormak istedigi her soruyu soramaz bir kere. Ama bence özellikle de bazi projeleri hakkinda sormasi gereklidir. Bu ortamda önemli olan Gencebay´in bize kesin bir cevap vermesinden ziyade tüm Dünya alemin Gencebay´in böyle projeler üzerinde çalistiginin haberi yayilmasi. Sonra biz yine Hocayi arar daha ayrintili bilgi aliriz, diger sorularimizi da siralariz. Ama projeler konusunu genis kitlelere duyurma açisindan biraz göstermeli gibi de olsa özellikle bunlarin programda sorulmasi güzel bir izlenim verir diye düsünüyorum. Bunlarin üzerinde yogunlasmaliyiz.

Yani diyecegim: Gencebay bazi belli konulara deginse de deginmese de bizim bunlari Ömer araciligiyla bir tel görüsmesiyle Gencebay´a tekrar sormamiz- ve daha saglikli cevaplar almamiz gerekir diye düsünüyorum. Arti diger sorular.

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 22 Feb 2007, 17:07

nikrizruyası wrote:arkadaşlar tekrar aradım maili lütfen dikkate alın diye benim gönderdiğim maili metin yazarlarına iletmişler tekrar sordum baya diretiyormuş bağlam çalma va söylemeyle ilgili herhalde yapamayacak çok moralim bozuldu ama begüm hn."beyaz bir şekilde canlı programda onu kandırır,merak etmeyin ama yapmamak konusunda şu dakkaya kadar çok naz yapıyor" dedi size söyleyeyim sukut-u hayale uğramayalım

gencebay'ın şu nazı gerçekten illallah getiriyor. :evil: :( :? canlı söylemesinden vazgeçtik.hiç olmazsa canlı bağlama çalsın.türkiye'nin en iyi bağlama virtüözü olduğu iddia edilen(ki bence de öyle) sanatçı programda elime bağlamayı verecekler diye tir tir titriyor.yakışmıyor orhan babaya.beyaz'ın ne yapıp yapıp gencebay'ı kandırmasını bekliyorum.söylemesin istemiyorsa.ama canlı bağlamayı mutlaka istiyoruz.yoksa beni niye uykusuz bıraktın o gece diye ahirette iki elim yakanda olur orhan baba :lol:

bu arada nikriz rüyası arkadaşıma sorularımızı toparlayıp yetkililere ilettiği için sonsuz teşekkür ederiz.

murat yaşar
Kıdemli Üye

Post by murat yaşar » 22 Feb 2007, 17:31

Görüyorum ki gene haklı olarak beklentiler hayli yüksek...Fakat bence
herzamanki gibi birkaç parça playback yapar daha sonra beyaz kandırabilirse belki gene birkaç dakikalık canlı bağlama performansı olur.
Tabiki temennilerinize en az sizin kadar katılıyorum inşallah tüm gönül dostlarının gönlünü hoş edecek bir proğram olur...

Bana göre o akşamki gündem malesef gene popstar ve gelişen olaylar,
h.bilginer ve ö.namalın çevirdiği polis filmi,ve inşallah yargısız infaz kasedi
konuluşur ...

En azından bir şekilde beyaza canlı bağlama performansı için ısrarcı olması gerektiği hatırlatılırsa belki baba kıramayabilir..

Bizler çok nadirde olsa bu tür programlarda gencebay çıktığı zaman bir hafta önceden nerdeyse bir kuluçka evresi geçiriyoruz..Bakalım neler olacak diye fakat ya bizim beklentilerimiz çok yüksek yada bi şekilde gencebay arada kaynayıp gidiyor..Hep bir damlayla idare ettik şu bağlamayla en az 10 dk.performans bile bizi bir yıl idare eder oldu nerdeyse yaparsa tabii.

İnşallah en azından bağlama çalarda geceyi mutlu sonla kapatırız...

SerdarYilmaz
Kıdemli Üye

Post by SerdarYilmaz » 22 Feb 2007, 21:39

murat yaşar wrote:Bizler çok nadirde olsa bu tür programlarda gencebay çıktığı zaman bir hafta önceden nerdeyse bir kuluçka evresi geçiriyoruz..Bakalım neler olacak diye fakat ya bizim beklentilerimiz çok yüksek yada bi şekilde gencebay arada kaynayıp gidiyor..Hep bir damlayla idare ettik şu bağlamayla en az 10 dk.performans bile bizi bir yıl idare eder oldu nerdeyse yaparsa tabii.

Aynen öyle Murat abi.

Insan ister istemez kafasinda bir sürü hayaller kuruyor, bir süre sonra o hayaller insanin aklina öyle yerlesmis oluyor ki, hayaller beklentiye dönüsüyor, beklentilere de karsilik gelmeyince hayal kirikligina ugruyoruz, kiziyoruz.. Halbuki program aslinda alisagelmis, standart biçimde geçmis oluyor.. Yani "kötü" diye tabir edebilecegimiz bir durum da olmuyor..

Bakalim.. Gencebay ayni Gencebay.. Sahneden korkan bir Gencebay.. Dogruya dogru. Evet, mutfakta kalma olayina biz de katiliriz, ama bir sahne korkusunun olmamasi gibi bir ihtimalin olmadigina da inanmam..

Hayirlisi..

genex
Site Admin

Post by genex » 22 Feb 2007, 23:16

idam_mahkumu wrote:Bu iş Hüseyin Abiye düşüyo. Hem en büyüğümüz :)

:lol: :lol: erkekleri telefona bağlamıyorlarmış Ömer kusura bakma bende sıramı savdım :P

Bu arada bağlama çalması konusunda bende istekte bulundum, ayrıca sorularımızı toparlayıp bende gönderdim ellerine geçtiğinide teyid ettim, hatta arada kaynamasın diye de ricada bulundum. Gerisi onlara kalmış artık.

mavi.seytan
Deneyimli Üye

Post by mavi.seytan » 22 Feb 2007, 23:22

arkadaşlar hepinizin eline,yüreğine,emeğine,gönlüne sağlık.hiç bir şey yapamazsak oturur seyrederiz olacakları.hem canlı yayın bu ne olacağı belli olmaz.her an süprizlere hazır olalım.ve arkadaşlar bu programı kaydedeceksiniz değil mi?

murat yaşar
Kıdemli Üye

Post by murat yaşar » 22 Feb 2007, 23:24

Bundan önceki beyaz show da aklımıza yer eden tek olay gencebayın
bağlamasıyla çaldığı o mühtiş batsın bu dünya parçasıydı ve gayet güzel bir performanstı...Hem ses hemde bağlama açısından...Acaba diyorum gene böyle bir süpriz yapar mı..?

Kendine kalsa yapmaz ama belki beyaz ve konukların ısrarı olursa gene tek şarkılık bir performans bekliyorum açıkcası...

birde arkadaşlar bugün misafirlerimiz vardı salı akşamı trt 2 de gencebay belgeseli oynadı dediler ve bu 2.ci haftasıymış haftayada devamı var dediler..Bilmem haberdar olan arkadaşlarımız var mı..?

Serdar kardeş gene haklı olarak kaygılarını dile getirmiş canlı performans
ve sahne olayı ile ilgili..

Bende 1985 yılına ait bir dergiden kestiğim küpür var,o zamanın parasıyla tam 100 milyon bir konser için teklif edilmiş ve kendisi red etmiş
dergi bu adam delimi gibisinden yorumlarda bulunuyor..
kendiside işin mutfağından bahsediyor...Gerisini tahmin edersiniz.
Yani serdar kardeş mutfak aynı mutfak... :wink:

Bu arada beyazada en azından 10 dk. lık canlı bağlama konusunda ısrarcı olması dileklerimizide ilettim..
İnşallah yarın beklentilerimize bir yanıt gelir hepimizin yüzü güler....

saygılarımla

genex
Site Admin

Post by genex » 22 Feb 2007, 23:25

Bu arada aklıma gelmişken Gencebay ve Beyaz birlikte gemilerde talim var'ı söyleyebilirler. yada Gencebay çalar Beyazıt söyler.

idam_mahkumu
Site Admin

Post by idam_mahkumu » 23 Feb 2007, 08:40

hayırlısı diyelim ama.. öyle görünüyor ki sonuç sıfırım'sı sanki.. :(

nikrizruyası
Deneyimli Üye

Post by nikrizruyası » 23 Feb 2007, 09:37

BENCE DE BİŞEY OLMAYACAK ÖYLE DUYUMLAR VAR BİRDE PROGRAM DA YALNIZ OLMAYACAK DÜŞÜNSENİZE KOSKOCA ORHAN GENCEBAY TEK ÇIKMIYOR SEZEN AKSU YU TEK ALIYORLAR NİYEMİ ÇÜNKÜ KADIN ÇIKIYOR SANATINI İCRA EDİYOR PROGRAMI DOLDURUYOR AMA BİZİM ABİMİZ NE YAPIYOR BUGÜN PEK İYİ DEĞİLİM SESİMDE PROBLEM VAR PARMAKLARIM İYİ DEĞİL AMA KISA BİŞEY YAPAYIM EE OYLE OLUNCA 2-3 SAATLİK PROGRAMI NASIL DOLDURACAKLAR HAKLI ADAMLAR AH ORHAN ABİM AHHHH LÜTFEN BIRAK ŞUNU İNADINI YETER ARTIK DUY SESİMİZİ BOYNUMUZU EĞRİ BIRAKMA SEN Kİ BU GEZEGENE GELMİŞ EN BUYUK SANATÇISIN SEN BİR EVLİYASIN FAKAT BUNU HERKESE GÖSTERMEN GEREKİRKEN BU KENDİNİ GİZLEME KENDİNİ GERİ ÇEKME NEDİR BİR TÜRLÜ ANLYAMIYORUZ VE MAALESEF BU BÖYLEDE SÜRÜP GİDECEK VE BİZLER MEZAR TAŞLARIMIZA ORHAN ABİMİZE DOYAMADAN ÖBÜR DÜNYA YA GÖÇ ETTİK YAZDIRACAĞIZ

BERHUDAR OLUN

idam_mahkumu
Site Admin

Post by idam_mahkumu » 23 Feb 2007, 11:27

nikrizruyası wrote:BENCE DE BİŞEY OLMAYACAK ÖYLE DUYUMLAR VAR BİRDE PROGRAM DA YALNIZ OLMAYACAK DÜŞÜNSENİZE KOSKOCA ORHAN GENCEBAY TEK ÇIKMIYOR SEZEN AKSU YU TEK ALIYORLAR NİYEMİ ÇÜNKÜ KADIN ÇIKIYOR SANATINI İCRA EDİYOR PROGRAMI DOLDURUYOR AMA BİZİM ABİMİZ NE YAPIYOR BUGÜN PEK İYİ DEĞİLİM SESİMDE PROBLEM VAR PARMAKLARIM İYİ DEĞİL AMA KISA BİŞEY YAPAYIM EE OYLE OLUNCA 2-3 SAATLİK PROGRAMI NASIL DOLDURACAKLAR HAKLI ADAMLAR AH ORHAN ABİM AHHHH LÜTFEN BIRAK ŞUNU İNADINI YETER ARTIK DUY SESİMİZİ BOYNUMUZU EĞRİ BIRAKMA SEN Kİ BU GEZEGENE GELMİŞ EN BUYUK SANATÇISIN SEN BİR EVLİYASIN FAKAT BUNU HERKESE GÖSTERMEN GEREKİRKEN BU KENDİNİ GİZLEME KENDİNİ GERİ ÇEKME NEDİR BİR TÜRLÜ ANLYAMIYORUZ VE MAALESEF BU BÖYLEDE SÜRÜP GİDECEK VE BİZLER MEZAR TAŞLARIMIZA ORHAN ABİMİZE DOYAMADAN ÖBÜR DÜNYA YA GÖÇ ETTİK YAZDIRACAĞIZ

BERHUDAR OLUN

haklısın suat...

özellikle şu konuda

"MAALESEF BU BÖYLEDE SÜRÜP GİDECEK VE BİZLER MEZAR TAŞLARIMIZA ORHAN ABİMİZE DOYAMADAN ÖBÜR DÜNYA YA GÖÇ ETTİK YAZDIRACAĞIZ "

Bu yazıyı orhan abiye söylemem lazım, çatlarım yoksa..

Tatmin etmedi bizi 40 yıldır.. Her kaseti tadımdık, her sözü, her taksimi, her filmi tadımlık..

:(

orhanım
Yeni Üye

Post by orhanım » 23 Feb 2007, 11:31

bu sefer karamsarlık yok ne istersek yapacağından şüphem yok hislerim öyle diyo inşallah hislerim beni yanıltmaz babada tabikide ama ne isterlerse yapacak gibime geliyo canlı performans hariç adam yaşını aldı söyleyemiyor koskoca müziğin kralı ses bozukluğunu kaldıramaz ama bir bağlama show izleyeceğimiz kesin :wink:
SANMAKİ İNSANLAR HİÇ MUTLU OLMAZ ŞUNU BİLİN MUTLULUĞA ÖLÇÜ BULUNMAZ ÜMİDİN ÜMİTTEN ANLAMIN ANLAMDAN YAŞAMIN YAŞAMDAN FARKI VAR

orhanım
Yeni Üye

Post by orhanım » 23 Feb 2007, 11:32

bide elinde bağlamasıyla farkı var(küçüksün yavrumun) bir bölümünü okusa öleyim gam yemem
SANMAKİ İNSANLAR HİÇ MUTLU OLMAZ ŞUNU BİLİN MUTLULUĞA ÖLÇÜ BULUNMAZ ÜMİDİN ÜMİTTEN ANLAMIN ANLAMDAN YAŞAMIN YAŞAMDAN FARKI VAR

nikrizruyası
Deneyimli Üye

Post by nikrizruyası » 23 Feb 2007, 11:52

harbiden söyle ömer

bakalım ne diyecek artık sitem etmenin zamanı geldi

sevgimizin karşılığını alamıyoruz

VAZGEÇ GÖNLÜM SEN BU AŞKTAN
SANA KIYMET VEREN Mİ VAR
UNUT DERTTEN ZEVK ALMAYI
BİZİ ANCAK BABA ANLAR

HASAN
Kıdemli Üye

Post by HASAN » 23 Feb 2007, 12:26

Programın tamamını kaydetme imkanı olan arkadaşlardan rica ediyorum.Programı kaydedip burdaki tüm gönül dostları ile paylaşsınlar.Gecenin geç zamanına denk geldiği için İzleyemeyen arkadaşlarımız olacaktır.
Onu Anlamak Sanattır

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 23 Feb 2007, 12:38

nikrizruyası wrote:BİZLER MEZAR TAŞLARIMIZA ORHAN ABİMİZE DOYAMADAN ÖBÜR DÜNYA YA GÖÇ ETTİK YAZDIRACAĞIZ

aynen öyle valla suat abi,aynen öyle.şöyle bir doya doya, kana kana tadına varamadık bağlamasının.hep bantlarden,plaklardan,kasetlerden;hep tadımlık.onun bağlamayı eline alıp saatlerce çaldığını ancak yakın dostlarından,müzisyen arkadaşlarından dinledik bir efsane gibi yıllarca.bize bunu çok görmekle gerçekten ayıp ediyor gencebay,ne diyeyim...

idam_mahkumu
Site Admin

Post by idam_mahkumu » 23 Feb 2007, 12:53

72 yılından beni solo bağlama albümü "yapayım mı yapmayayım mı" diye düşünüyorsa hala, artık gerisini siz hesaplayın..

En az 5 tane solo bağlama albümü olması lazım dı, 75,80,85 ve 95 ve 2000 yıllarına ait.. Bağlamada en verim li zamanları uçtu gitti.. :(

Birde sen vur!(ma) orhan abi..

genbay
Kıdemli Üye

Post by genbay » 23 Feb 2007, 14:07

KARAMSARIGA KAPILMAYIN ARKADASLAR ALLAH BABAYA UZUN ÖMÜR VERSİN......,BAGLAMA SOLO HAKKINDA BİZİ BİLMEDİKLERİİZ OLAMAZ MI BAGLAMA SOLA ALBÜM YAPINCA KONSER VERMEK GEREKMEZ Mİ KONSER TARTISMASINI HERKEZ BİLİR BENCE BAGLAMA SOLO ALBÜM YAPINCA KONSER E DE CIKMAZ GEREKMİYOR MU BEN ÖĞLE DÜŞÜNÜYOM AMA COK FAZLA BİLGİM YOK........DÜŞÜNCEM BUDUR KARAMSARLIGA KAPILIYOZ İSTER İSTEMEZ AMA BİZİM BİLMEDİKLERİMİZDE Bİ HAYLİ COK...........

nikrizruyası
Deneyimli Üye

Post by nikrizruyası » 23 Feb 2007, 14:13

tamam kardeşim olabilir anlatsın o zaman bak burdan ömer onun la konuşuyor o na söylesin bari de anlayalım gerçekten tak etti artık bazı şeyler feryadımız ondan, sen de biliyosun. yaşı oldu 63 neleri verebilecek bize bu saatten sonra bilemiyorum ama zamanında bunları yapsaydı iyi olmazmıydı

genbay
Kıdemli Üye

Post by genbay » 23 Feb 2007, 14:16

evet haklısın ama belkide bizim bilmediğimiz hassas konularda olur ondan dedim saygılar ben suna inaniyorum ama hencebay konser verse idi bu kadar güçlü bir yapıda duramazdı bence....

Locked