Orhan Gencebay Beyaz Showda

Yaptığı, katıldığı TV programları.

Moderator: Yöneticiler

nikrizruyası
Deneyimli Üye

Post by nikrizruyası » 23 Feb 2007, 15:42

dostum zaten demiyoruz orhan abi piyasa sanatçıları gibi tv programı ve konserserleri olsun tabii ki O nun bir ağırlığı olacak ama bu kadar ağırlık olmaz ki altında ezildik valla

derdimiz büyük konuşmayla bitmez göreceğiz bakalım bu akşam

beyazsayfa
Deneyimli Üye

Post by beyazsayfa » 23 Feb 2007, 15:50

Orhan Abi bizi ne zaman doyurdu ki şimdi doyursun!Bu çok acı bir gerçek.Haa doyurduğu konularda yok değil.Arabesk şudur,pop şudur,bildiğim bir fıkra var,tarih,metafizik v.s!!!Eh arada birde canlı bağlama çalıverseydin olmaz mıydı Orhan Abim?

murat yaşar
Kıdemli Üye

Post by murat yaşar » 23 Feb 2007, 17:39

Anladığım kadarıyla nerdeyse hepimizde canlı bağlama konusunda ısrarcıyız..Hem son kasetten hemde eskilerden 3-4 parça söyleyeceği yazıyor..Eğer bunlar olursa canlı bağlamada hayal gibi....Yani bağlamadan
başka beklentisi kalmamış bizleri yine hayal kırıklığına uğratırsa gecemiz
zehrolacak..
Oysa ki tek tabanca katılmış olsaydı işte o zaman kesin olurdu fakat 2 misafir daha var yayında ve bakalım ne olacak..?

Burda önemli olan bide beyazın can alıcı sorular sormasında.Belkide beklentilerimiz olan projeler hakkında kapsamlı bilgiler verebilir yani ona sıradan sorulardan ziyade beklediğimiz sorulardan sorulursa bazı meraklarımız giderilebilir ama bu da gene zamana yayılan ve ne zaman biteceği belkide hiç yapmayacağı projeler....

saygılar

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 23 Feb 2007, 20:42

bence beklendik ve sıradan bir program olacak gibi geliyor bana.değişik ve sürpriz birşeyin olacağına dair hiçbir ümidim yok.bu benim kişisel hissiyatım tabii.içime öyle doğuyor.belki tek konuk olsaydı daha farklı düşünebilirdim.ama yine de canlı yayın tabi,belli olmaz.bütün kalbimle yanılmış olmamı diliyorum.

mavi.seytan
Deneyimli Üye

Post by mavi.seytan » 24 Feb 2007, 00:59

PROGRAMIN İLK 1 SAATİ AMA BEKLEDİKLERİMİZDEN HİÇ BİRİ YOK.ALALADE GİDİYOR.BİR TEK DİZİ PROJESİ ÖNÜMÜZDEKİ SEZONA KALMIŞ ONU ANLADIK.

genex
Site Admin

Post by genex » 24 Feb 2007, 01:39

Hay ağzını seveyim Haluk abi, senfonik çalışma yahuu senfonik!!!!

sds20_1907
Deneyimli Üye

Post by sds20_1907 » 24 Feb 2007, 02:50

yine olmadı bir başka bahara
Hatasız Kul Olmaz Hatamla Sev BEni Dermansız Dert Olmaz Dermana SAr beni
hatasız Kul Olmaz..ORhan Gencebay

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 24 Feb 2007, 09:14

tam bir 'sıfıra sıfır,elde var sıfır' programıydı.boruya falan da üflettirip sesini de incelttiler ya,onu da bütün magazin programlarında bıktırana kadar gösterirler artık.

sakaryali
Yeni Üye

Post by sakaryali » 24 Feb 2007, 10:03

Türk televizyonlarını izleyemediğim için bu programı da izleyemedim maalesef, ancak, buradaki yorumlardan anladığım kadarıyla pek bir şey kaybetmiş değilim. Herşeye rağmen izlemek güzel olurdu Orhan Babayı. Bu arada, "topraktan bir can" arkadaşımızın bahsettiği olay şimdiden youtube'a düşmüş bile...

idam_mahkumu
Site Admin

Post by idam_mahkumu » 24 Feb 2007, 10:23

ah orhan abi ah... Yeter artık yahu! ?...

beyazsayfa
Deneyimli Üye

Post by beyazsayfa » 24 Feb 2007, 11:40

Bir şeyden ya çok tüketip bıkarsınız ya da çok isteyipte hiç ulaşamadığınızda.İçimden bir ses(bir yönüm) Orhan GENCEBAY'a zehir-zemberek sitemlerde bulunuyor.Yıllardır ağzımıza bal çalınıyor sonrası yok.Bu başlı başına bir işkence.

Kurgu:"Bir Gencin gözüyle"(Ben Gencebay'ın bırakın bağlama ustası olmak bağlama çalabildiğine bile inanmıyorum.Kasetlerinde başkası çalmıştır.Baksanıza nasılda korkuyor bağlama çalmaktan!!!İnsan ustası olduğu bir işi yapmaktan korkarmı?)

Evet dostlar,bu düşünceye karşı savunmamız ve ispatımız nedir?
Last edited by beyazsayfa on 24 Feb 2007, 11:47, edited 1 time in total.

senfonik
Kıdemli Üye

Post by senfonik » 24 Feb 2007, 11:42

arkadaşlar dün akşam merakla izledim ama yine hüsran..yani biz sanatsal proje bakleyen arkadaşlar için diyorum..
ağzından çıkacağı her kelime önemli olan bir müzik adamından bu alanda değilde kısa vadede dizi projesi hakkındaki düşünce ve hayali beni şaşırttı sanki ordaki konuklardan gencebay oyuncu haluk bilginer müzisyen di..!!!

çünkü gencebay müzik sanatı hakkında proje lerden bahsetmezken oyuncu haluk bilginer hatasız kul olmazdaki melodilerin senfoni çağrışımı yaptığından bahsetti..yani ne kaadr acı bi durum..
sevgili gencebay müzik adamı dizi önceliği oyunculukla ilgili söylemelerde bulunurken oyuncu haluk kalkıp canlı şarkı söyledi ve senfoni den bahsettii...!!!

birde gencebaydan canlı performans bekleyen arkadaşlar hayal krıklığına uğradılarki ben hiç şaşırmadım..!!
çünkü gencebayda canlı söyleyebilecek ne cesarat ne ses nede sahne özgüveni var..
ama isterdimki kral canlı bağlama bari çalsaydı oda olmadı..

artı seçilen albüm şarkıları yine yanlıştı..yeneceğim kendimi haricinde bence..

programda sırf gencebay için getirilimiş kurulmuş canavar gibi kaliteli bir orkestra vardı az sayıda olsalarda hepsi çok sağlamdı..belki kral canlı okuyabilir umuduyla..ama nerdeee?

beyaz bile malzeme yaptı canlı performansını...

ya çıkıp neden demiyor ben canlı okuyamam alışık değilim vs...
her seferinde hazır değilim ii değilimm..iidee ne zaman hazır olucaksın sevgili kral..gerçi ben bunu hiç beklemiyorum bu saaten sonra ama hala umut eden arkadaşlar var aramızda sağolsunlar...!!

herşey bir yana artık senfonik şiir ve bağlama konçerosuyla ilgili beklenti ve hayallerim suya gömülmeye başladı umudum kayboluyor..

ama umudum haluk bilginerde çünkü sevgili kral senfoni konusunda susarken o hatasız kul olmazdaki senfonik nağme ve melodilerden bahsedip şarkı söyledi.. :lol: :) :( :x

şaka bi yana durum hiç görünmüyo burdan...

saygılar
mesut
SENFONİK ŞİİR VE BAĞLAMA KONÇERTOSU İLE YANIP TUTUŞUYORUM..
SEVGİLİ KRAL HAYALMİ GERÇEKMİ BU SÖZLER..
UYANDIR BİZİ..

murat yaşar
Kıdemli Üye

Post by murat yaşar » 24 Feb 2007, 13:47

Tüm beklentiler gene boşa çıktı..Senfonik kardeşinde dediği gibi biz canlı

ses performansının bundan sonra olmayacağını fakat en azından bağlama

performansını duymak ve kendi sözünü verdiği projeler hakkında olumlu gelişmeler beklerken malesef hiçbiri olmadı..

İnanın ben bile izlediğim yerde bir ara utandım...Yahu koskoca bir topluluk ve sayısı az olsada harika bir orkestra var ve senin parçalarını söylüyor beyazın da o kadar çabasına rağmen sen hala iyi değilim diyosun

Al bağlamayı kucağına hiç değilse bağlamayla eşlik et..Canlı ses hayal bunu biliyor ve anlıyoruz ama sazıda çalmıyacaksan bu tür programlarda işin olmaz...Pop star varken ne gereği var....!!!
Beyazda elinden geleni yaptı doğrusu ama nafile...Kral çıplak....

İşin diğer yanı daha öncede bahsetmişti kaset yok bundan sonra single olacak diye...Yani buda şu demek oluyor biz gönül dostları artık eskiden senede bir çıkacak yeni kaseti bekler dururduk( bu süre 2.5 yıla kadar uzadıya herneyse)bundan böyle senede 3-4 şarkıyla yetinmek zorunda kalacağız...
Bini aşkın bestesi olan biride böyle yaparsa gerisini siz hesaplayın..Bunu korsana bağlamak işin kaçar yolu..Ben artık böyle düşünmeye başladım malesef...Her işin arkasında korsan çıkıyor ama herkese çıkıyor...Mutlaka çok büyük zarar ediyorlar bunun en büyük faturasınıda kral yıllardır çekiyor ama genede hazır bahane gibi temcit pilavı gibi sürekli ısıtılıp önümüze koyuluyor..
Laf nerden nerelere gidiyor..Bence olmadı hemde hiç olmadı bu defa..En büyük hayal kırıklıklarımdan biriydi dün gece..Bizler herşeye rağmen kendisini çok sevmeye devam edeceğiz..Allah yokluğunu vermesin...
saygılarımla

turanamac
Kıdemli Üye

Post by turanamac » 24 Feb 2007, 14:07

""Kurgu:"Bir Gencin gözüyle"(Ben Gencebay'ın bırakın bağlama ustası olmak bağlama çalabildiğine bile inanmıyorum.Kasetlerinde başkası çalmıştır.Baksanıza nasılda korkuyor bağlama çalmaktan!!!İnsan ustası olduğu bir işi yapmaktan korkarmı?)

Evet dostlar,bu düşünceye karşı savunmamız ve ispatımız nedir?""

sevgili beyaz sayfa ispatımız şudur..daha önce ( bayram konserleri vs ) canlı canlı çaldığı bağlamadır..ona buna bağlama çaldığını ispatlamak için her çıktığı programda başlama çalmasını bekleyemeyiz herhalde..ben bu kurguyu anlamış değilim ...

beyaz şov benim de isteklerimi karşılayacak nitelikte değldi..haluk bilginerin bahsettiği "" batsın bu dünyanın farklı bir versiyonda ele alınması "" olayı gerçekten çok enteresan ve kaydadeğer bir olaydı..ancak canlı şarkı söylemesi bence hata idi ..belki film ve rol gereği söyleyebilirsin ama orada orhan gencebayın olduğu bir yerde şov anlamında canlı söylemek ne kadar doğru tartışırım.. diyeceksiniz ki orhan gencebay söylemezse haluk bilginer söyler..söylememeli.. özgü namal bu konuda doğrusunu yaptı..""orhan gencebayın olduğu yerde bana söylemek düşmez"" tarzında bir ifade ile kısaca geçiştirdi..

tüm yaşanacak olaylar önceden konuşulduğu için orada bir orkestranın sadece orhan gencebay için getirilmiş olması ( hani emrivaki olsunda söylesin diye ) mantıklı değil..beyaz zaten önceden orhan gencebaya bu teklifi yapmış o da her zamanki gibi reddetmiştir..beyaz aslında akıllıca bir çözümle biraz espri ve sitemi karıştırarak seyircilere bu işi yaptırdı ..ama atladığı nokta şu idi seyirciler okurken orhan gencebay da bir ara heyecanlanığp ayakta onlara eşlik ettiği bölümde yaka mikrofonuna biraz ses verdirerek bu işi halledebilirdi..ya da eline o anda bir mikrofon tutuşturabilirdi..çok fazla ısrarcı olmadığını gördük..demekki önceden bu konu aralarında konuşulmui ve sözleşilmiş..

ama seyircilerin hep bir ağızdan ( ellerinde sözler yazan kağıtlara baksalarda ) orhan gencebay şarkıları söylemeleri bence akşamın olayı idi..

haluk bilginer ve özgü namal ın gerçek bir sanatçıya karşı tavrın nasıl olması gerektiği ile ilgili davranışları tam bir örnekti..haluk bilgineri sanat camiasında parmakla gösteririm..sinema anlamında da türküyenin en iyi üstatlarından...

program ağırlıklı olarak orhan gencebay üzerine idi ..elbette böyle bir formatta orhan gencebaydan çok şeyler bekliyoruz ..ancak o ısrarla bunları yapmaktan çekiniyor..ya da yapmak istemiyor..eleştiriyoruz..kendi açımızdan haklıyız ..

şu helyum gazı ile ilgli eleştiriye gelince. : )) esprili bir olay olarak zihinlerimizde yer kaplaması bile mantıksız..youtube da gösterilmiş ve karizma çizdirici imöiş..güler geçerim ..bence siz de gülün böyle ufak meselelere takılmayın ..karşımızdaki bir insan ..makine değil kuralımda hareket etsin ...

orha gencebayın hazır televizyonlarda bu kadar görünüyorken sanatını playbackler le değil canlı perfonmanslarla süslemesi gerçeğinin farkına varması temennisi ile ...

saygılar...

SerdarYilmaz
Kıdemli Üye

Post by SerdarYilmaz » 24 Feb 2007, 14:58

Bir cok sey söylenmis, coguna katilirim.

Beyaz Show acisindan alisagelmis-, Gencebay acisindan ise standart bicimde gecen bir program oldu. Yine hayaller kurmustuk program öncesi, ama program yine herzaman ki gibi gecince, hayal kirikligina ugramis oldu bir cogumuz.

Gencebay acisindan kötü olanlar:

Ömer kardes kendisiyle iki saat konustu, herhalde ondan en cok istedigimiz bir kac projenin adini da orada bir kac kez hatirlatti, sonrasi "Popstar" mektuplarimiz yollandi, ama bütün bunlara ragmen kendisi hala dizi projesiyle ugrasiyor... Bunun yanisira müzik ile alakali konular hakkinda can alici yorumlar yapmak var iken, O kendisine verilen zamani film endüstrisi hakkinda beyanlar getirmeye veriyor.. Vs. vs.. Burada arkadaslar, program yetkilileriyle o kadar irtibata gecti, bir sürü önemli soru siraladi, ama programda hic birinin esamesi okunmadi. Burada Gencebay´in da, Beyaz´in da payi büktür..

Bir canli ses- veya baglama performansinin olmamasini "kötü" olarak degerlendiremeyecegim, cünkü beklemiyordum zaten..Normal olani buydu.. Yine herzaman ki gibi "bugün pek iyi degilim" diye gecistiriverdi.. Ne zaman iyisin ki be Orhan hoca? .. :roll:

Beyaz güzel hazirlanmis, güzel sürprizler yapmis, program da, bir Haluk Bilginer gibi kendi alaninda cok önemli bir usta da konuk olmasina ragmen, Gencebay etrafinda dolasti.. Hakettigi gibi.. Bunun karsiligi Beyaz´in defalarca istedigi gibi canli performans olabilirdi, yakisirdi, ama Gencebay bilinen cizgiden ayrilmadi.

Kisacasi, canli performasi Haluk Bilginer ile halk yapti, baglama showu ise orkestrada ki baglamaci arkadas yapti.. Gerci pek caldigi birsey yoktu ya, bu da lafin gelisi iste.. Gencebay ise seyretti..

Okunan sarkilar kismen dogruydu bence. Sensin Benim Cilegahim ile Yenecegim Kendimi cok dogru secimler. Orada bir cokkisi Yenecegimi Kendimi´yi hayatinda ilk kez dinlemistir, buna ragmen ilgi ceken bir eser oldu. Klibi artik cekilmeli... Diger iki sarki yerine ise daha farkli eserler secilebilirdi, ama neyse..

Helium olayi ise herkese uygulanan bir olay.. Istemeyen istemez, Gencebay ise istedi, yapti, bence eglenceli de oldu.. Bunlara takmamak gerekir.

Tribüte olayi ise tam bir efsane oldu..Gencebay´in diger projeleri gibi..

Bu kadar irtibata ragmen hala medya araciligiyla tatmin edici bir aciklama bulamadik... Okkali bir mektup sart oldu. Sanirim ev adresine de böylesi bir mektup yollayacagim ve bir süre bekleyecegim.

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 24 Feb 2007, 16:07

arkadaşlar zaten canlı ses performansından çoktan vazgeçtik.vazgeçmekten öte benim zaten hiç böyle bir beklentim ve isteğim olmamıştı. ama bağlama gösterisi niye yapmıyor?bir bağlama virtüözünün bağlama çalmaktan çekinmesi hangi bahanelerin arkasına sığınılarak açıklanabilir?gerçekten aklım duracak gibi oluyor.aklın alacağı birşey değil..daha da önemlisi sorularımızın esamesi bile okunmadı.

artık ömer'le mi olur diğer gönül dostlarıyla mı olur bilmiyorum ama sorularımızı,isteklerimizi duyurmalıyız.ömer'in bundan önceki konuşması daha çok popstar üzerinde şekillenmiş,o konuşmadan pek somut bişey çıkmamıştı.onu bir tanışma ve ilişkimizi güçlendirme diyaloğu olarak nitelendiriyorum .bu sefer sorular da elimizde.bu sorduğumuz soruları sırayla gencebay'a ileterek net cevaplar almalıyız,yuvarlak cevap kabul etmemeliyiz.artık yeteerrr, yetti yahu :!: :!: :evil:

SerdarYilmaz
Kıdemli Üye

Post by SerdarYilmaz » 24 Feb 2007, 16:50

topraktan bir can wrote:arkadaşlar zaten canlı ses performansından çoktan vazgeçtik.vazgeçmekten öte benim zaten hiç böyle bir beklentim ve isteğim olmamıştı. ama bağlama gösterisi niye yapmıyor?bir bağlama virtüözünün bağlama çalmaktan çekinmesi hangi bahanelerin arkasına sığınılarak açıklanabilir?gerçekten aklım duracak gibi oluyor.aklın alacağı birşey değil..daha da önemlisi sorularımızın esamesi bile okunmadı.

Korkuyor, Basar.. Hata yaparim diye, bekleneni veremem diye. Simdiye kadar her baglama performansi öncesi bu tedirginligi ya yüzünden, ya da ifadelerinden belli oluyordu.. Ama ne zaman sazini eline alip calmaya baslasa, hemen isiniyordu, hepimizi büyülüyordu.. Ama yine cesaret edemiyor, yine cesaret edemiyor.. O heyecani yok mu.. Müthis bir heyecan.. Ve o mükemmeliyetciligi yok mu, o da bir o kadar müthis.. Olmayacak.. Canli bir performans vermesi olmayacak gibi galiba.. Böyle bir ortamda, o kadar heyecan ve mükemmeliyetcilik var iken, hala konser lafinin gündemde olmasi ise müthis derecede abes kaciyor.. Zaten cogumuz da istemiyoruz ki böyle bir olayi.. Ne var ki gönül dostlarinin cogunlugu bizim ile ayni fikirde degil..

topraktan bir can wrote:artık ömer'le mi olur diğer gönül dostlarıyla mı olur bilmiyorum ama sorularımızı,isteklerimizi duyurmalıyız.ömer'in bundan önceki konuşması daha çok popstar üzerinde şekillenmiş,o konuşmadan pek somut bişey çıkmamıştı.onu bir tanışma ve ilişkimizi güçlendirme diyaloğu olarak nitelendiriyorum .bu sefer sorular da elimizde.bu sorduğumuz soruları sırayla gencebay'a ileterek net cevaplar almalıyız,yuvarlak cevap kabul etmemeliyiz.artık yeteerrr, yetti yahu

Ömer sorularimizi sorsun, ben de buna ilave olarak bir bireysel mektup yazmaya baslayacagim Gencebay´a.. Ev adresine gönderecegim. En azindan yazmis ve göndermis olayim. Ondan sonra da artik tabiri caizse kabugumuza cekilir, bekleriz..

idam_mahkumu
Site Admin

Post by idam_mahkumu » 24 Feb 2007, 21:26

Dostlar yorumlarınızda haklısınız.. Ben tekrar görüşmek için düğmeye bastım, soruları kafamda şekilllendiriyorum ama; İnanın soruları ben ilk görüşmedede sordum

"yapacağız, edeceğiz..." :( deyiverdi,

"dayanacak gücümüz kalmadı,inan orhan abi Gencebay net alemi 7 - 8 yıldır var ve ilk oluştuğu günden beri aynı şeyleri konuşuyoruz; 'ne olacak projelerin hali..?' bu çaresiz durumumuzla işin içinden çıkamadık..." Dedimsede;

Ya güldü ' :D ' Ya; "Berhüdar ol'un" dedi yada sustu.. :roll: Yada ilginiz beni mutlu ediyor dedi. En çokta "düşünmüyor değilim" dedi.. Ama inanın, diğer başlıklarda anlatmadım ama, inanın bir ara bir kaç damla süzüldü gözümden, o "ben hala düşünüyorum" derken...

Ama gönül dostları şunu söyleyeyim, bu seferki konuşmada işi bitireceğim (inşallah diyelim.. )

mavi.seytan
Deneyimli Üye

Post by mavi.seytan » 24 Feb 2007, 22:34

istanbuldaki gönül dostlarım lütfen elinizi çabuk tutun.şu popstar bitmeden..bir şeyler yapın bir daha böyle bir görüşme ortamı bile bulamayabiliriz..artık hareket zamanıdır.HÜSEYİN abi ALTAN GENCEBAY la tekrar bir araya gelsen bir faydası olmaz mı..

mavi.seytan
Deneyimli Üye

Post by mavi.seytan » 24 Feb 2007, 22:54

ha arkadaşlar bu arada programın sonunda çalınan SEZEN AKSU nun söylediği SEVEMEDİM KARA GÖZLÜM adlı GENCEBAY bestesi TRİBÜT albümün içinde yer alacaktır bence..

ve bu konudaki diğer sanatçı tahminlerim

EBRU GÜNDEŞ:Benim Dünyam veya Dertler Benim Olsun
HALUK LEVENT:Kaderimin Oyunu
AJDA PEKKAN:Kaderimin Oyunu
MUAZZEZ ERSOY
KIRAÇ & FUNDA ARAR
LEVENT YÜKSEL:Yarabbim
TARKAN
İBRAHİM TATLISES:Hor Görme Garibi
DUMAN
ERKİN KORAY
FERDİ TAYFUR