Orhan Gencebay Beyaz Showda

Yaptığı, katıldığı TV programları.

Moderator: Yöneticiler

sds20_1907
Deneyimli Üye

Post by sds20_1907 » 21 Feb 2007, 18:44

burda bile Arabeskin Kralı diye bahsetmişler ya
Hatasız Kul Olmaz Hatamla Sev BEni Dermansız Dert Olmaz Dermana SAr beni
hatasız Kul Olmaz..ORhan Gencebay

aksamgunesi
Yeni Üye

Post by aksamgunesi » 21 Feb 2007, 19:03

aramızdan bir arkadaş canlı yayına telefonla bağlanabilir ve gönlümüzden gecenleri analtabiliriz..İzmirde önümüzdeki ay yapılacak Gencebay besteleri adı altınta yapılacak konsere katılıp katılmayacağı da sorulabilir..Beyaz la iletişim kuran arkadaşlar dan bir telefon bağlantısı istenebilir..

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 21 Feb 2007, 20:14

bence orhan abi bağlama ile ya evde yoksanı çalıp halık bilginer de söylese çok güzel bir sürpriz olur.haluk bilginer bu eseri neredesin firuze film müzikleri albümünde hiç de fena söylememişti.orhan abi bağlamasını çalıyor,haluk bilginer de söylüyor.yıllarca hafızalardan silinmeyecek bir olay olur bence.

idam_mahkumu
Site Admin

Post by idam_mahkumu » 21 Feb 2007, 20:31

arkadaşlar süpriz bir gelişme oldu..

Beyaz ve ekibinden cevap e-maili aldım.. Benimle ropojtaj yapıp, Gencebayla alakalı sorular soracak sanırım :)

Orhan abiye canlı yayında ne soralım, gibisinden .. :) heyyt be :)

beyazsayfa
Deneyimli Üye

Post by beyazsayfa » 21 Feb 2007, 20:50

Değerli dostlar.Bu çok güzel bir haber.Düşüncem odur ki içimizden hitabetine güvenen,heyecan yapmayıp meramımızı kısa ve öz bir şekilde anlatabilecek dostlar programa canlı telefon bağlantısı yapmak için elinizden geleni yapmalısınız.Zira ben o gece telefon başından kalkmayacağım.Bir öğretmen olarak kendime güveniyorum.Bunu yapabileceğine güvenen dostlar(özellikle İstanbul) telefonu elinizden düşürmeyin derim ben.
Bu ve başka bir şekilde programa ulaşabilecek dostlar beklenen projeler(bağlama albümü,tribute albüm ve okuyacak olanlar,popstar v.b) hakkında kesin konuşun lütfen.Lafı hiç dolandırmayın.Zira bu konuda çok dertliyiz bizler.
Saygı ve Selamlar...

turanamac
Kıdemli Üye

Post by turanamac » 21 Feb 2007, 21:13

vallahi arkadaşlar ben şimdiden heyecanlandım ..hepinizin ifade ettiği fikir ve sorulara katılıyorum..sanırım çok güzel bir program olacak..

ancak benim tek dileğim programda bağlamanın özelliklerini ortaya çıkartacak değişik eserler çalmasını istemek olacak ..

aman her neyse..telefonla ulaşmak en güzli olacaktır..allahparaklarımıza parmaklarımıza güç versin ...

saygılar...

genex
Site Admin

Post by genex » 21 Feb 2007, 22:55

Selam Ömer, Begüm hanımmı seninle irtibata geçti? başka birisiyse telefon numarası için benimle irtibata geçermisin?

SerdarYilmaz
Kıdemli Üye

Post by SerdarYilmaz » 21 Feb 2007, 23:43

idam_mahkumu wrote:arkadaşlar süpriz bir gelişme oldu..

Beyaz ve ekibinden cevap e-maili aldım.. Benimle ropojtaj yapıp, Gencebayla alakalı sorular soracak sanırım :)

Orhan abiye canlı yayında ne soralım, gibisinden .. :) heyyt be :)

Allaaaah.. Sirala sen bizim sorulari Ömer kardes :D

uyger35
Deneyimli Üye

Post by uyger35 » 22 Feb 2007, 00:36

TEŞEKKÜRLER.
UYGER35

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 22 Feb 2007, 08:41

ömer aslında çok iyi olur da.ben beyaz'a tam güvenemiyorum ya.ne bileyim espri yapayım falan derken sorular arada kaynar. bu şekilde olursa sorularımız harcanabilir.bence tam verimli olması için senin telefonda birebir sorman daha avantajlı.ama televizyonun da bir avantajı var.o da tüm türkiye'nin izlemesi.ama acaba beyaz sorularımızı bizim kadar içten ve özenli sorabilecek mi?sonuçta sohbet olduğu kadar şov da var o programda.bilmiyorum yani ben şüpheliyim.bilmem siz ne düşünüyorsunuz?aslında beyaz gerçekten bunları sorabilse bizim sormamızdan çok daha etkili olur.çünkü bütün türkiye izliyor ve yine aslında programın süresi de bayağı uzun.o bakımdan sorularda eksik bırakmaması,atlamaması gerekir.olmazsa ;"bak beyaz kardeş,bu soruların hepsi sorulacak" diye namus sözü almalı :) ama dediğim gibi ben şüpheliyim.ömer'e güvendiğim gibi beyaz'a güvenemem.sonuçta gerçek bir gönül dostunun sormasıyla bir şovmenin sorması bir olabilir mi bilmiyorum.

bir de şu bakımdan düşünelim.gencebay'ın açısından.gencebay ömer'le konuşurken bulduğu samimiyeti,rahatlığı beyaz'ın programında bulabilecek mi?çünkü beyaz'ı sonuçta bütün türkiye izliyor.bu da gencebay'ın cevap verimliliğine etki edecek bir faktör olabilir.ama diğer yandan da şu var.beyaz koskoca programda bunları sormayacak da ne yapacak?gerçekten soruların hepsini sormayı başarabilirse çok verimli bir program olur.işte artılar ve eksiler bunlar.bence gönül dostlarının çoğunluğu ne derse o olsun.

bence beyaz'ın yaptıracağı en güzel şey canlı bağlama performansı olur.bunu izleyemeden yatarsam o geceme,harcadığım zamana,uykusuzluğuma acırım.

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 22 Feb 2007, 09:15

veya şöyle de olabilir.beyaz soruları sorar.tatmin olmadığımız ve eksik bulduğumuz kısımları da ömer veya diğer gönül dostları tamamlayabilir programa canlı telefon bağlantısıyla.sonuçta soruların metni elimizde.gencebay'la ilgili diğer konular başlığında.ama bu da biraz şansa kalıyor.alakasız kişiler de bağlanabiliyor canlı yayına.canlı yayına bağlanacağız diye önceden söz alınabiliyorsa en güzeli bu olur.beyaz'ın sorular sorup eksik bulduğumuz ve tatmin olmadığımız kısımları bizim tamamlamamız.yalnız gencebay'la ilgili diğer başlıklar bölümündeki sorular düzenlenip daha üst bir başlığa konursa gönül dostları daha verimli sorular soracaklardır.sonuçta bizim için öncelikli olan sorular onlar.arada kaynama olmasın.aslında yine ömer'in canlı yayına bağlanıp işi bitirmesi en kestirme yol olur :)

berhüdar olun...

senfonik
Kıdemli Üye

Post by senfonik » 22 Feb 2007, 11:08

evt arkadaşlar içimizden kim olursa olsun canlı veya dolaylı yoldan beyaza veya gencebaya ulaşbilirse...lütfen bağlama konçertosu ve gnecebay senfonik şiiri hakkında soru sorup bilgi alsın..vey en azında bağlama enstrumantel bir albüm...
ve o gece tabiiki en az 10 dk lık canlı bağlama performansı..
başka bişey istemem..
saygılarımla...
buna yakın en büyük aday sevgili ömer sanırım..
SENFONİK ŞİİR VE BAĞLAMA KONÇERTOSU İLE YANIP TUTUŞUYORUM..
SEVGİLİ KRAL HAYALMİ GERÇEKMİ BU SÖZLER..
UYANDIR BİZİ..

nikrizruyası
Deneyimli Üye

Post by nikrizruyası » 22 Feb 2007, 11:32

arkadaşlar şöyle bir problem var eğer dikkat ettiyseniz beyaz show a erkek izleyicileri telefonla konuk etmiyorlar hep bayanlar nedense bunu çok merak ederim sebebini ama durum böyle ses taklidi yapabilen bir arkadaşa ihtiyacımız var yani bayan sesi taklit edecek

ömer bu iş gene sana düşüyor galiba :D

şakası bir yana bugün veya yarın içinde ömer orhan abi ye ulaşabilirse şahane olur

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 22 Feb 2007, 12:18

bence de ya,beyaz'la olacak işler değil bunlar.ciddi konular.birebir görüşüp duyarlılığımızı yansıtmamız lazım.zaten nikriz rüyası arkadaşımızın dediği gibi nedense özellikle hanımları bağlıyorlar canlı telefon konuğu olarak.beyaz şovdan tek bir beklentim var.canlı bağlama gösterisi.sadece enstrumantal olarak en az bir 10 dakika canlı bağlama gösterisi.

sds20_1907
Deneyimli Üye

Post by sds20_1907 » 22 Feb 2007, 12:34

Orhan Baba mız kırk yılda bir sevindirse bizi

Ama ben canlı olarak Yenceğim Kendimi yi dinlemeiy çok istiyorum
Hatasız Kul Olmaz Hatamla Sev BEni Dermansız Dert Olmaz Dermana SAr beni
hatasız Kul Olmaz..ORhan Gencebay

idam_mahkumu
Site Admin

Post by idam_mahkumu » 22 Feb 2007, 12:45

:) Abi ben canlı yayında konuşamam ya :S elim ayağım dolanır.. 70 milyon seyrediyo :) Yoksa içmii döker anlatırım evel allah ama.... :) yinede en mantıklısı beyaz'a rica etmek.. Sekreteri arayacak beni, hala bekliyorum...

Ki bizim evde sabit telefon yok :S

Bu iş Hüseyin Abiye düşüyo. Hem en büyüğümüz :)

nikrizruyası
Deneyimli Üye

Post by nikrizruyası » 22 Feb 2007, 15:06

Ömer bravo kardeş ulaşamadğın yer yok helal olsun Beyaz la görüşürsen gerçektm iyi olur güzel düşünmüşsün

nikrizruyası
Deneyimli Üye

Post by nikrizruyası » 22 Feb 2007, 15:16

arkadaşlar beyaz show u bende aradım editörlerden deniz Hn la konuştum
orhan abi canlı perfonmans istemediğini söyledi fakat canlı yayın ne olacağı belli olmaz dedi mail adresi verdi isteklerinizi buraya iletebileceğimizi söyledi beyaz@kanald.com.tr ömer tel den bizde maillerle isteklerimizi bildirelim orhan abi gene naz yapıyormuş yandık gene kanser olmayız inş.

nikrizruyası
Deneyimli Üye

Post by nikrizruyası » 22 Feb 2007, 15:41

Ben bunu gönderdim bilginize

Sayın Beyaz Show Yetkilileri,

Yarın akşam yapacağınız program da Orhan Gencebay ı konuk ettiğiniz için sizlere çok tşk ederiz.

gencebayforum.com üyeleri olarak gencebay a sormak istediğimiz bazı sorularımız var bunları iletebilirseniz çok memnun oluruz

İlk olarak mutlaka ondan istediğimiz bağlamasıyla canlı performans

sorularımız ise:

1)film müzikleri albümü ne zaman çıkacak?bu albümden kısaca bahsedebilir mi? hangi filmlerinin müzikleri olacağı ve muhtevası konusunda?

2)eski yıllarda kayıt edip o şekilde kervan plağa ait bantlarda kalan ama hiç gün yüzüne çıkmayan kayıtları var mı?varsa bunları çıkarmayı düşünüyor mu?

3)azize gencebay'ın kervan plak'ın 70 no.lu 45liğinde okuduğu, daha sonra aynı altyapıyla biricik'in okuduğu "sen varsın" adlı şarkı gencebay bestesi mi?

4)bağlama,elektrobağlama,divane,buzuki gibi aletleri kendisinin çaldığı bir senfoni orkestrası eşliğinde özel olarak yazdığı enstrumantelleri,konçertoları,film müziklerini ya da bazı eserlerinin enstrumantallerini icra etme projesi ne aşamada?senfoni orkestrası dış kaynaklı mı yoksa bizden mi olacak?bu proje olursa bir kere mi olacak yoksa yurt içinde ve dışında önemli merkezlerde birkaç kez mi tekrarlanacak?

5)sadece eserlerinin doğuş hikayesini,yapım aşamasını,yaparken hangi duygularla yaptığını ve bu eserleri yaparken müzikal olarak ne yapmak istediğini ve analizlerini anlatan bir kitap çıkarmasını çok istiyorum.mesela hepsi olmasa ama 200 tane eserini ele alsa ve sırayla onları bu yukarıda saydığım dört başlıkta ele alsa.böyle bir proje düşünüyor mu?

6)bugün senin doğum günün klibiyle gördük ki gencebay'ın 70li yıllarda kamera merakı varmış.buradan yola çıkarak kendisinin geçmişte kendi kendine evinde ya da ofisinde bağlama çalarken çekilmiş videoları var mı?varsa bunları dvd ve vcd halinde biz gönül dostlarına sunması müthiş bişey olur.böyle bir proje düşünüyor mu?

7) Gencebay Müzik Akademisi projesi hangi asamada? (Bu soruyu sormak artik komik gelmeye basladi ya, madem hocayla görüseceksin, sormakta yine de fayda var)

8) Baglama albümü ile semfonik orkestrasi çalismasi iki ayri proje mi, yoksa iki seyin de yer aldigi bir projeden mi bahsediyoruz?

9)gencebay'ın müziğinin belgeselini kendi yazımıyla çekme projesi vardı.belgeselde ilk önce türk müziği bütün tarihi ,yapısı ve dönemleriyle ele alınıp,kendi müziğinin türk müziği içindeki yerini,müzikte yaptıklarını,eserlerinin analizini ve müziğinin arabesk olarak nitelendirilmesinin neden yanlış olduğunu herkesin gözü önüne seren bir belgesel projesi vardı.ben mümkünse bu belgeselin aynı fatih akın'ın "istanbul hatırası-köprüyü geçmek" belgeseli gibi yurt içi ve yurtdışında sinemalarda gösterilmesini istiyorum.böyle bir projesi var mı?

10) gün yüzüne çıkmamış eserleriyle ile ilgili ne yapamayı düşünüyor? 2 sene gibi bir zaman diliminde bu eserlerin olacağı albümler yapabilirmi?

11) diğer icraacıların yer alacağı gencebay albümü konuşuluyordu bu albüm ne durumda?

12) müzik okulu projesi kısa vadede olma ihtimali yoksa bağlama icraasında ki kendi özel tekniğini anlatan ve ders niteliğinde olabilecek görüntülü vcd-dvd bizlere sunabilirmi?

İlgi ve alakanız için gencebayforum.com üyeleri olarak şimdiden tşk eder çalışmalarınızda başarılar dileriz.

saygılarımla,

Suat Coşkun
Sinemaj Dijital Vizyon A.Ş.

Başar kardeşin sorularını ekledım forumdan ve diğer sorularda var

nikrizruyası
Deneyimli Üye

Post by nikrizruyası » 22 Feb 2007, 15:54

arkadaşlar tekrar aradım maili lütfen dikkate alın diye benim gönderdiğim maili metin yazarlarına iletmişler tekrar sordum baya diretiyormuş bağlam çalma va söylemeyle ilgili herhalde yapamayacak çok moralim bozuldu ama begüm hn."beyaz bir şekilde canlı programda onu kandırır,merak etmeyin ama yapmamak konusunda şu dakkaya kadar çok naz yapıyor" dedi size söyleyeyim sukut-u hayale uğramayalım

Locked