Popstar Alaturka Bağlama Şov Yorumlar

Yaptığı, katıldığı TV programları.

Moderator: Yöneticiler

senfonik
Kıdemli Üye

Post by senfonik » 01 Aug 2007, 12:40

arkadaşlar ne derseniz deyin ben soloyu tutmadım ve beğenmedim..akortundan bariz kaçtığı bozulduğunuda duymadım..

fakat ne hikmetse zaten kırkyılda bir canlı performansını gördüğümüz kraldan yine nihavent gezintiler le başlaması üzdü beni..yani ondan bir hicaz bir hüzzam bir segah bir rast dinleyemiyecekmiyiz?

yani oda klasikleşmiş kalıplaşmış modda devam ediyor performanslarına..
bu nedir nihavent üvertür takıntısı leylayla mecnun çeşnisi ve dertler benim olsun örnekleri..??

nihavent üvertür intro yani acilite isteyen yerde resmen parmakları tutuldu ve takıldı işin içinden çıkmak istediysede çıkamadı ve akort bozuldu moduna soktu kendini bu bir gerçek çünkü eğer o geçkiyi başarılı yapabilseydi hiç duraksamadan ve bahanesiz devam ederdi çalmaya..:(

bu performans artık şu gerçeği gösteriyor..işlemeyen demir pas tutar:::!

antremansız bir gencebaya klasik heyecan ve telaş kendini gösterememe ve ispatlama fobisi eklenince olacağı buydu..

ben daha umutlu ve daha ii performans bekliyordum..

bence tam hazır olmadan canlı performanslara çıkmamalı..bendeki ve bilinçli bilinçsiz gencebay sevenlerindeki o sihri gizemi gücü hatasız (mükemmel viritüöz)gencebay imajını zedeliyor eritiyor..:(

bence böyle riskli eserlere yer vericeğine halk müziğinden örnekler sunan eserleri icra etse hem kendi hem izleyenler zevk alıcak..

off kocayürek off...

yıllar yaşlar değişiyor geçiyor..

ya bugüne kadar kaldığın gibi kabuğunda(gizemin) işin mutfağında kal yada ekranlara canlı performanslarınla hatasız parmak ısırtan icraalarınla gel..
ama maalesef ne yardan ne serden geçemiyorsun:(

seni ben konçerto senfonik şiir ve bağlama albümüyle bekliyorum gerisi yalan bana...

saygıyla sevgiyle koca yürek..
SENFONİK ŞİİR VE BAĞLAMA KONÇERTOSU İLE YANIP TUTUŞUYORUM..
SEVGİLİ KRAL HAYALMİ GERÇEKMİ BU SÖZLER..
UYANDIR BİZİ..

murat yaşar
Kıdemli Üye

Post by murat yaşar » 01 Aug 2007, 14:55

Senfonik kardeşimle birçok konuda hemfikiriz..Fakat canlı bağlama olayında ilk bölüm olan gencebay tarzı diye tabir ettiğimiz bölüm haricinde
ben tambur tınısı ve bozlağı oldukça beğendim..Nerdeyse hatasızdı..
Gencebay tarzı diye tabir ettiğimiz yani dertler benim olsun,leyla ile mecnun ve nihavent üvertür üçlemesinde hatalar vardı fakat bunlar oldukça zor parçalar...Ve eğer hazırlıksızsanız bu fireler verilebilir..Hatta ne kadar hazırlanırsanız hazırlanın genede verilebilir...
Ben kendi adıma gencebay öksürse genede dinlerim...Fakat senfonik kardeşiminde dediği gibi eğer sıfır hata ile yada mükemmelliyetçilik adına birşeyler olacaksa stüdyoya girip bir konçerto yada kendine has yorumuyla bağlamanın inceliklerini gösteren dinleyenleri mest eden belkide şimdiye kadar yapılmamış bir albüm,dinleyenlere ve bağlamacılara dersler niteliği taşıyan tavırlar,geçkiler vb..gibi bir albüm ..

işte en büyük hayalim budur gencebay adına...Böyle bir albüm yok bence.
Bunu ilk yapmakta babamıza yakışır diye düşünüyorum...Hatta ben bunu
film müziklerinden önce yapar diye düşünüyordum ama olmadı..Bence elzem olan buydu..Film müzikleri değil..

senfonik
Kıdemli Üye

Post by senfonik » 01 Aug 2007, 15:17

hayır ben katılmıyorum sözlerine gencebay gencebaysa herşeyin tedbriini alıcak sazını çalışacak yada hiç çıkmayacak sahneye..

onu binlerce müzisyen örnek aldı ve hala alıyor idol görüyor..
ben hocayı bu şekilde fireler verirken görmekten mutlu olmuyorum..gencebayı gencebay yapan tarzında gencebay fire verebiliyorsa herkes verir fireyi..vermemeli hatasız çalmalı..

herşeyden önce hoca sahne adamı değil yıllardır çıkmamış olduğu sahne ve canlı performansları yüzünden omuzuna hergeçen gün viritüözlük yükü yükleniyor ve kendini ispatlamak istercersine bir psikolojiyle sahneye çıkıyor heyecanlanıyor eli ayağı titriyor..

bu vücut dili hareketleriyle anlaşılıyor biz izleyenler tarafından..

ben istiyroum zaten nadir çıkıyorsun madem titiz mükammeliyetçisin ee hanii hatasız kusursuz bahanesiz icraalar??

ekranlarda onda varolan donanımın süper icraacılığın 10 da birini göremiyoruz..

o yüzden müziğin mutfak kısmına geçip artık tekte olsa (hayatı boyunca yaptığı)bağlama albümünü hayata geçirmeli..ki bu proje gencebay gibi bu hocaya çerez gelmeli işi büyütüp bağlama konçertosu yazıp çalmalı veya çaldırmalı oan yakışan budur gerisi yalan..

artık bıraksın halkı dinlemeyi onları memnun etmeyi..sanat için sanatla yola devam etmeli bu son demlerinde..yaşlar 30 larda değil maaalesef..

hocam duy bizi seni bekleyen dinleyen yolunda iz tuatan idol sayan müzisyenlere sanatçılara kalıcı miras bırak...

saygılarımla..
mesut
SENFONİK ŞİİR VE BAĞLAMA KONÇERTOSU İLE YANIP TUTUŞUYORUM..
SEVGİLİ KRAL HAYALMİ GERÇEKMİ BU SÖZLER..
UYANDIR BİZİ..

murat yaşar
Kıdemli Üye

Post by murat yaşar » 02 Aug 2007, 11:30

Bence tek ayrıldığımız nokta gene canlı performans yönünde...Ne kadar hazırlansanızda en iyi virtiözlerden olsanızda,o günün havası,o anın heyecanı,o atmosfer herkese heyecan verebilir...Bizlerde verdiği firelerden elbet zevk almıyoruz ama olabilir diyorum...Diyeceksin ki yılların sanatçısı ne heyecanı...Hazır olmalı..

İşte gencebay böyle biri değil...Belki sahnelere çıkmamanın,belki hata yaparım korkusu,yada diğer etkenler ...Gencebayın bence karakterist özelliklerinden biri...Oldukça mütevazi,utangaç ,bazen sıkılgan olan yapısının getirdiği fireler...Ben onu tv sahnelerinde seyrederken anlayabiliyorum...Hiç rahat değil...

Mesela albüm kayıtları,eserlerdeki çalınan yönüyle hiç eleştirmiyoruz..Neden çünkü yapılması gerekenin en iyisini yapmış zaten..
Diğer konu ettiğin meselelerde senle hemfikirim...

Post Reply