ne fayda-senfonik beste

Yaptığınız Çalışmaları Bizimle Paylaşmak İstermisiniz ?

Moderator: Yöneticiler

Post Reply
Gönül_Dostu
Kıdemli Üye

ne fayda-senfonik beste

Post by Gönül_Dostu » 18 Jan 2007, 11:54

NE FAYDA

Zehirden beter gündüzüm gecem
sensiz uzaklara gitsem ne fayda
Ayrılık oklarına hedef bu sinem
kaderimi yeniden çizsem ne fayda

Olmuyor böyle perişan yaşamak
Kolay mı hasretini taşımak
Kaderimse gidene ağlamak
Hançeri bağrıma vursam ne fayda

Vefasız yar için ne gelir elden
Vicdanmı ararsın sevmeyen gönülden,
al sevdanı alda götür benden
baharı geri çevirsen ne fayda

söz:gencebay yasin(yasin yıldız)
beste-düzenleme-eloktro bağlama-okuyan:Gönül Dostu(Akın özdemir)
süre:8.36

NE FAYDA tıklayın

zip şifresi:gönül dostu
Last edited by Gönül_Dostu on 19 Jan 2007, 19:24, edited 1 time in total.

babakolik

Post by babakolik » 18 Jan 2007, 14:12

Akın abi eline yüreğine sağlık.Mükemmel bir eser taa 80'li yılların başlarından çıkıp gelen bir Gencebay eseri dinliyorum hissi verdi bana parça.Girişteki keman partisyonu dehşet.Bu partisyonlarda yine 80'li yıllardan Vedat Yıldırımbora tarzı çok hakim.Elektro bağlamaya diyecek yok zaten.Çok profesyonel bir çalışma olmuş.Ayrıca buradan Yasin Yıldız (Gencebay Yasin)kardeşime'de saygı ve sevgilerimi iletiyorum.Onunda yüreğine sağlık.Her yazdığı şiir ayrı bir lezzet ve güzellikte.Her şiiri duygu yüklü.Devamını her zaman bekleriz abi.
BİLMEZ İNSAN KADRİNİ
KENDİ İNSAN OLMAYAN

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 18 Jan 2007, 16:15

elinize,emeğinize,yüreğinize sağlık...akın abi..ve yasin kardes..tebrikler...resimde karizma abi..allah nazardan saklasın.. :wink:

gencebay_yasin
Deneyimli Üye

Post by gencebay_yasin » 18 Jan 2007, 18:35

abicim öncelikle tebrik ederim sabah uykudan kalkar kalkmaz senin sesini ve besteni duydum travma geçirdim diyebilirim mükemmel bişiy eline yüreğine gönlüne sağlık abicim

ss-sirius
Deneyimli Üye

Post by ss-sirius » 18 Jan 2007, 19:52

Ellerinize ve yüreğinize sağlık gönül dostları...Güzel bir beste ve güzel sözler...Yasin kardeş sözler gerçekten anlamlı...fakat hece ölçüsünü kullanabilirdin..Klavyeden gelen alt yapıyı düzenlemek gerekli biraz...Ses biraz alt da kalıyor ama kayıt fena değil...Tekrar yüreğinize sağlık..

Abi bende söz versem beste yaparmısın :):)
Müziksiz hayat bir hatadır!! (Niche)
Hatasız kul olmaz!! (Orhan GENCEBAY)

gencebay_yasin
Deneyimli Üye

Post by gencebay_yasin » 18 Jan 2007, 19:59

sağol abicim eksik olma bundan sonraki şiirler ve sölerde hece ölçüsü kullanıyoruz bu besteden sonraki çalışmalar hece ölçülü olacak abicim akın abiyle alınan ortak bi kararıımız

Gönül_Dostu
Kıdemli Üye

Post by Gönül_Dostu » 19 Jan 2007, 13:41

babakolik wrote:Akın abi eline yüreğine sağlık.Mükemmel bir eser taa 80'li yılların başlarından çıkıp gelen bir Gencebay eseri dinliyorum hissi verdi bana parça.Girişteki keman partisyonu dehşet.Bu partisyonlarda yine 80'li yıllardan Vedat Yıldırımbora tarzı çok hakim.Elektro bağlamaya diyecek yok zaten.Çok profesyonel bir çalışma olmuş.Ayrıca buradan Yasin Yıldız (Gencebay Yasin)kardeşime'de saygı ve sevgilerimi iletiyorum.Onunda yüreğine sağlık.Her yazdığı şiir ayrı bir lezzet ve güzellikte.Her şiiri duygu yüklü.Devamını her zaman bekleriz abi.

sağolasın gökhan çalışmayı çok güzel analiz etmişsin bu kadar kısa sürede
teşekkürlerimi ve selamlarımı sunuyorum.

Gönül_Dostu
Kıdemli Üye

Post by Gönül_Dostu » 19 Jan 2007, 13:47

sabır taşı wrote:elinize,emeğinize,yüreğinize sağlık...akın abi..ve yasin kardes..tebrikler...resimde karizma abi..allah nazardan saklasın.. :wink:

sağololasın.ilgi ve alakan için berhudar ol.istediğin parçaya da az kaldı sanırım 3-5 çalışma sonrası sıra ona gelecek :)
bu arada resim karizma demişsin ,Allah razı olsun ,resmi geçici olarak koydum bu kadar reklam yeter kaldıracağım 8)

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 19 Jan 2007, 14:57

Gönül_Dostu wrote:
sabır taşı wrote:elinize,emeğinize,yüreğinize sağlık...akın abi..ve yasin kardes..tebrikler...resimde karizma abi..allah nazardan saklasın.. :wink:

sağololasın.ilgi ve alakan için berhudar ol.istediğin parçaya da az kaldı sanırım 3-5 çalışma sonrası sıra ona gelecek :)
bu arada resim karizma demişsin ,Allah razı olsun ,resmi geçici olarak koydum bu kadar reklam yeter kaldıracağım 8)

heyecanlandım şimdi.. :D

sagolasın..abi..allah kolaylıklar versin...bekliyorum... :oops:

zahmete sokuyoruz sizide ..hakkınızı helal edin..şimdiden.. :wink:

Gönül_Dostu
Kıdemli Üye

Post by Gönül_Dostu » 19 Jan 2007, 19:37

ss-sirius wrote:Ellerinize ve yüreğinize sağlık gönül dostları...Güzel bir beste ve güzel sözler...Yasin kardeş sözler gerçekten anlamlı...fakat hece ölçüsünü kullanabilirdin..Klavyeden gelen alt yapıyı düzenlemek gerekli biraz...Ses biraz alt da kalıyor ama kayıt fena değil...Tekrar yüreğinize sağlık..

Abi bende söz versem beste yaparmısın :):)

teşekürler sirius.
yaw sirius gardaşım(bizim burda böyle derler sıcak bir ifadedir) :)
bende biliyorum düzenlemek gereken yerleri ama imkanlar anca buna elveriyor.alet edavat yok bir 3-5 ytl pc microfunu var birde bilgisayar.
düzgün bir düzenek tesisat olsa ahh daha neler neler yapmak istiyor insan.... ama işte öyle.
beste işi ise yapmak isterim elbet gönderirsen şiirleri ama söz veremem tarih konusunda çünkü dostlardan gelen şiirler 200 civarında hepside bekliyor :cry:
benim işim zor be...... fazla boş vaktimde olmuyor çalıştığımız için fırsat buldukca elimden geleni yapmaya çalışıyorum.

Gönül_Dostu
Kıdemli Üye

Post by Gönül_Dostu » 23 Jan 2007, 18:34

gencebay_yasin wrote:abicim öncelikle tebrik ederim sabah uykudan kalkar kalkmaz senin sesini ve besteni duydum travma geçirdim diyebilirim mükemmel bişiy eline yüreğine gönlüne sağlık abicim

sağolasın yasin berhudar ol.şiir içinde teşekkürlerimi sunarım.

gencebay_yasin
Deneyimli Üye

Post by gencebay_yasin » 23 Jan 2007, 18:41

teşekküre gerek yok abicim nasıl olsa bu saatten sonra bağlamada çalamıyacağım bütün şiirlerin gönüllere hitap etme işi sana kalıcak beste olarak yapılandırıp gönül dostlarıyla buluşturacağız, Allahın izniyle

Post Reply