Gönül Dostluğu Nedir? Nasıl Olmalıdır?

Diğer Gönül Dostları İle Tanışma Fırsatı.

Moderator: Yöneticiler

genex
Site Admin

Gönül Dostluğu Nedir? Nasıl Olmalıdır?

Post by genex » 24 Jan 2005, 15:12

Nedir bu kin ne bu nefret
Hiç kalmamış cana kıymet
Parça parça olsan bile
Sabret gönlüm yine sabret

Bu sözleri lütfen tekrar tekrar okuyun. Gönül Dostluğu aslında hem çok kolay hem de çok zordur. Gerçekten gönülden isterseniz "Gönül Dostu" olursunuz. ama içinizde birazcık kötü niyet, fesatlık varsa siz LAFTA Gönül Dostu olanlardan olursunuz.

Gönül Dostu parayla, pulla, birilerinin kayırmasıyla olunmaz.
Gönül Dostu doğaldır, fitne fesat düşünmez. İyi niyetlidir.
Gönül Dostu büyüklerine saygıda kusur etmez, küçüklerini incitmez.
Gönül Dostu Gönül Dostum dediklerinin arkasından iş çevirmez.

Gönül Dostluğu bir selamla, bir tebessümle başlar. Selah ile biter.
Gönül Dostunun Dostundan bir çıkarı,beklentisi yoktur. Gönül Dostuna güvenir. Onu kırmaz.

Bize Yapılan yanlışlar bizi bu tarife itti. Bazı sözde Gönül Dostları hala bu felsefeyi anlayamamış. Popüler olma sevdasında herkesi bir anda silebiliyor. Herkesi karşısına alabiliyor. Büyüğünü küçüğünü tanımaz oluyor. Saygı desen sıfır!

Allah'ım sen biz Gönül Dostlarını böyle insanlardan, fitne fesat içindeki insanlardan koru... Amin!

VEFASIZALEM
Kıdemli Üye

Post by VEFASIZALEM » 24 Jan 2005, 15:27

ÇOK GÜZEL BİR KONU. can damarıma bastın şimdi. sende öyle şeyler yazmışsınki sanki çok çekmişsin bu DOSt diye karşına çıkan şerefsizlerden. aslında dediğin gibi hem çok kolay hemde çok zordur. kolaydır olayın en başında dostlığa başlarsan. zordur ilerde sen sorun yaşadığında kolay gününde yanında olur zor gününde bırakıp gider. arkandan konuşur fitne fesat yapar.

ya herkesten çook ççook özür diliyorum. bu konuya tam anlamıyla bişeyler yazamıyorum. çünkü başımda çok büyük bir sorun var. ister istemez kafam oraya gidiyor. tekrardan ÖZÜR DİLİYORUM.
ÜSTÜMDE YOK BAŞIMDA YOK
İŞİMDE YOK AŞIMDA YOK
YASLANACAK TAŞIMDA YOK
YATACAK ÇUL BIRAKMADIN.

KRALDA ABİDE SENSİN ..GENCEBAY..
MÜSLÜMCÜ
MÜSLÜMCÜ...

mkemal
Deneyimli Üye

Post by mkemal » 24 Jan 2005, 16:02

Gönül Dostluğu Konusunda Yukarıda Hüseyin kardeşimin söylediklerine aynen katılıyor ve diyorumki

Her Dostun Bir Gönlü
Her Gönlün Bir dostu vardır
Gönül Dostu bulamayan
Ya cahildir ya Naçardır
Mkemal

Biz sen olduk sende biz,Bunu böyle Say
Sen,gönül dostu pirimiz,Orhan Gencebay

yilgor
Kıdemli Üye

Süper :)

Post by yilgor » 24 Jan 2005, 21:50

Kemal abi eline diline sağlık süper yorum. az ama öz kelam etmişsin sağolasın..

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 25 Jan 2005, 13:02

Emin olun,gün gelir en yakın gönül dostunuz,beni en iyi sen anlıyorsun dediginiz gönül dostunuzu bile tanıyamazsınız...
Gönül dostluğunun en büyük düşmanları 1.hırs 2.kıskançlık 3.kibir 4.hep ben haklıyım yaklaşımı...Bunlardan herhangi biri , insanın gözlerini kör kulaklarını sağır eder...Böyle bir insana siz ne söyleseniz kâr etmez,sizi anlamaz,anlayamaz...Anlaşmanın olmadığı yerde dostluk olmaz...
Hüseyin bu konuyu sen başka birşey için açtın ama,ben bu cevabı daha başka birşey için yazıyorum.Bana bunu yazdıran insan berhudar olsun,bana bir zamanlar dediği gibi...Bu arada,Hüseyin,sizin mevzu ile ilgili hepinizden özelime açıklama bekliyorum...
::::::
Image
"Türk ulusunun, yürümekte olduğu ilerleme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, pozitif bilimdir."
Atatürk, 1933

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 25 Jan 2005, 20:07

Arkadaşlar,yukarıda saydığım 4 madde şu anda bu sitede takılanların hiçbiri ile ilgili degildir.Yazının sonunda da söyledim,genel anlamda yazılmış bir cevaptır ve başımdan geçen bir olay üstüne yazılmış cevaptır.Kimse yerli yersiz üstüne alinmasin.
::::::
Image
"Türk ulusunun, yürümekte olduğu ilerleme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, pozitif bilimdir."
Atatürk, 1933

yilgor
Kıdemli Üye

Post by yilgor » 05 Feb 2005, 18:04

Her Dostun Bir Gönlü
Her Gönlün Bir dostu vardır
Gönül Dostu bulamayan
Ya cahildir ya Naçardır

Kemal abi bu sözler müthiş yukardada demiştim ama sözler gerçekten tatlı.

VEFASIZALEM
Kıdemli Üye

Post by VEFASIZALEM » 20 Feb 2005, 21:37

GÖNÜL DOSTLUĞU demek hoş görü demek. anlayış demek. yaptığı hatayı onun yüzüne tam olarak vurmadan incitmeden anlatmak söylemek demek. zeytin dalı uzatıp o zeytin dalına karşılık vermek demek. sevmek ona herzaman yardımcı olmak demek. onu savunmak demek. hiçbir zaman PARAYLA EŞ TUTMAMAK DEMEK. ama yapıyorlar işte.

bu MÜSLÜMCÜ KULU parayla eş tuttular yaaaa. helal olsun derim. ulan para hiçbir zaman seni kendime hırs edipte dostlarımı satmadım. onların beni sattığı gibi. hiçbir zamanda sana teslim olmayacak bu MÜSLÜMCÜ.. allah büyük. gün gelir sen benim kölem kulum olacaksın. işte o zaman kul ettiklerin kapıma geleceklerkiiiii...yok be ben istesemde onların bana yaptıklarını ben onlara yapamam. ne bileyim böyleyim işte. hep bu yüzdende kaybettim. ama olsun. önemli olan
GERÇEK BİR :::::GÖNÜL DOSTLUĞUDUR::::
ÜSTÜMDE YOK BAŞIMDA YOK
İŞİMDE YOK AŞIMDA YOK
YASLANACAK TAŞIMDA YOK
YATACAK ÇUL BIRAKMADIN.

MÜSLÜMCÜ
MÜSLÜMCÜ...

burhansenkal
Kıdemli Üye

bilen bilir

Post by burhansenkal » 22 Feb 2005, 01:19

ben bu konuya " daha önce paylaşımlarımızda " diyerek parantez açıyorum.Davetlerimi,seslenişlerimi hatırlamanızı diliyor,yazılanlara katılıyorum.

genex
Site Admin

Post by genex » 10 Sep 2006, 19:55

Bu sitede çok değerli gönüldostları kazandım. Kazandım diyorum ancak son zamanlarda forumda yaşanan bazı olaylar yüzünden pek çoğu artık yazmaz oldu. Hatta rahatsız olduğunu dile getirenler oldu. Sizleri kaybetmek istemiyorum.

Dostlarım size seslenmek istiyorum;

varsınlar huzurumuzu bozmaya çalışsınlar, biz bizi bildikten sonra aramıza kimse giremez, bu tip insanları aramızda barındırmayız,uzaklaştırırız.

Lütfen forumu sizlerin görüşlerinden yorumlarından bilgilerinden yoksun bırakmayın, en önemlisi beni yalnız bırakmayın,desteğinizi esirgemeyin.

Son dönemde yazmayan dostlarım, erhan,ismail,murat,ömer,kemal hocam,burhan abi....ve uzun zamandır yazmayan diğer dostlar siteden uzaklaşmayın.

umarım mesajımı okursunuz

VEFASIZALEM
Kıdemli Üye

Post by VEFASIZALEM » 12 Sep 2006, 13:17

BEN her zaman buradayım..

sizler kadar belki gencebay bilgim sevgim yok(( yanlış anlamayın sakın sevgim yok derken)) yani sizlerin gencebay sevgisi ile bendeki arasında büyük fark var..

HÜSEYİN ne için böyle bir endişe içine düştün bilmiyorum ama bırakıp gidileceğini zannetmiyorum.. yaw ben hala buradaysam hala bişeyler yazıyorsam gerçek gencebaycılar her zaman yazar işte...

haydi gönül dostları.. bekliyoruz bakalım :D :D
ÜSTÜMDE YOK BAŞIMDA YOK
İŞİMDE YOK AŞIMDA YOK
YASLANACAK TAŞIMDA YOK
YATACAK ÇUL BIRAKMADIN.

MÜSLÜMCÜ
MÜSLÜMCÜ...

mkemal
Deneyimli Üye

Post by mkemal » 13 Sep 2006, 15:54

Sevgili Hüseyin

Duygu yüklü sözlerin inan içime oturdu.
Bu aralar işlerimden dolayı sık giremiyordum.Bazende girip yüzeysel bir göz gezdirip çıkıyordum bazende Bilgisayarın başından uzaklaşıyor.İş nedeniyle başka yerlerde oluyorum.
Yoksa siteden soğuma veya dostladan uzaklaşma gibi bir düşüncem hiç olmadı olamazda
Gencebayı seven insanlar Birbirlerinide sever ve sayarlar.
Bundan sonra daha sık girmeye çalışacağım

Sen canını sakın sıkma
Ömür Boyu BAHTİYAR OL :) :) :)

Biz sen olduk sende biz,Bunu böyle Say
Sen,gönül dostu pirimiz,Orhan Gencebay

bir_zaman_aglayip
Kıdemli Üye

Post by bir_zaman_aglayip » 13 Sep 2006, 19:01

Yüreğimiz her zaman gönüldostlarımızla beraber...
:) Bu dostluk gelip geçici değil çünkü... :wink:
HA BEN SANA YOLLANMIŞIM, HA MUHAMMED MİRACA

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 29 Sep 2006, 23:19

genex wrote:Bu sitede çok değerli gönüldostları kazandım. Kazandım diyorum ancak son zamanlarda forumda yaşanan bazı olaylar yüzünden pek çoğu artık yazmaz oldu. Hatta rahatsız olduğunu dile getirenler oldu. Sizleri kaybetmek istemiyorum.

Dostlarım size seslenmek istiyorum;

varsınlar huzurumuzu bozmaya çalışsınlar, biz bizi bildikten sonra aramıza kimse giremez, bu tip insanları aramızda barındırmayız,uzaklaştırırız.

Lütfen forumu sizlerin görüşlerinden yorumlarından bilgilerinden yoksun bırakmayın, en önemlisi beni yalnız bırakmayın,desteğinizi esirgemeyin.

Son dönemde yazmayan dostlarım, erhan,ismail,murat,ömer,kemal hocam,burhan abi....ve uzun zamandır yazmayan diğer dostlar siteden uzaklaşmayın.

umarım mesajımı okursunuz
Last edited by sabır taşı on 02 Jan 2007, 11:54, edited 1 time in total.

Gececi®
Deneyimli Üye

Post by Gececi® » 30 Sep 2006, 11:10

Ben her ne kadar yeniysemde herkesi severim ve büyüklerimizide sayarım ama gönül dostlarının, Gencebay sevenlerinin yeri her zaman ayrıdır.
ByGeCeCi

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 21 Oct 2006, 19:36

geçenlerde bir arkadaşım dediki ; abi sen forumlardan uzak durarak bazi seyleri unutacagini zannediyorsun.bence tam tersini yap...iyilik yaptın denize attin..balığın bilmemesine üzüleceğine halk edenin yaradanin bileceği umuduna sevin...

düşündüm de..arkadaşım haklıydı..

gorevtamam

bence gönül dostu

Post by gorevtamam » 02 Nov 2006, 21:21

hüseyin abi bazı maddeler koymuş ama tabiri caizse HER ŞEY KARAKTER meselesidir .Aramızda henüz yenü üyeyiz ama şu zaman kadar gözlemlediğim günler çerçevesinde ismini belirtmeyeceğim bi kaç karaktersize denk geldim burda.

bana göre AĞIRBAŞLILIK,HOŞGÖRÜLÜ,ANLAYIŞLI VE HELE HELE KOCA YÜREK OLMAK LAZIM TIPKI ORHAN Baba GİBİ

şu görüş olmalıdır,dertler benim mutluluk senin olsun

aramazdı yürekten davranan gönül dostları az

yorum sizin

teşekkür ederim şimdiden ilgi alaka duyacaklara

serhat_izmit
Kıdemli Üye

Post by serhat_izmit » 02 Nov 2006, 22:38

Bu tavrını doğru bulmuyorum. Aynı ortamda bulunduğun, birşeyler paylaştığın kişilere böyle bir hakaratte bulunamazsın.

Sana kim, ne yaptı bilmiyorum ama o kişiye özel mesaj göndererek de rahatsızlığını dile getirebilirdin.

Orhan Gencebay'ın kişiliği hakkında örnekler vermişsin. Ancak Orhan Gencebay'ın en önemli özelliği hümanist olmasıdır, yani insan sevgisidir. Umarım Gencebay Felsefesi'nden sen de kendine biraz pay alırsın.
"Yaptıklarım Türk müziğinin devamıdır."
"Müziğime arabesk denmesi çok saçma..."
Orhan GENCEBAY

gorevtamam

TEREDEDÜT

Post by gorevtamam » 03 Nov 2006, 22:58

TEREDDÜTÜN OLMASIN SEVGİLİ SERHAT BENİMSİYORUM YAZDIKLARINI

SAYGI DUYARIM GÖRÜŞÜNE

HASAN
Kıdemli Üye

Post by HASAN » 03 Nov 2006, 23:00

Ortalığı harman yerine döndürmeye başladınız arkadaşlar.Hayırlısını diliyorum.Hüseyin kardeşimde nedense forumda gözükmüyor.Buna artık bi çözüm bulun SİTE ADMİNLERİ
Onu Anlamak Sanattır

Post Reply