Beterin beteri...

Kapanmış konulardan yararlanabilmeniz için arşiv bölümüne taşınmaktadır.
sahan61
Kıdemli Üye

Post by sahan61 » 28 Jan 2007, 18:07

Orhan Gencebay' a bu program hiç bir şey kazandırmadı diyemeyiz.Çünkü kendim şahit oldum insanların fikirleri Orhan Gencebay hakkında değişti.Onu daha iyi tanıyıp ne kadar kaliteli insan olduğunu daha iyi anladılar.Alaturkastar' ın zararları var tabiki ama faydalarınıda görmezlikten gelemeyiz...
Şu Koskaca Alemden Yalnızlık Aldığımı, Nihayet Öldüğümü Nerden Bileceksin?

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 28 Jan 2007, 19:07

O insanlardan ben de tanıyorum. Ama atladığınız birşey var ki, Orhan Gencebay'ın ne kadar bilgili ve kaliteli bir müzisyen olduğunu bu program vasıtasıyla görenlerin içinde keşke bu programa çıkmasaydı demeyenine de rastlamadım.

Hep aynı kısır döngü içinde tartışmalarımızı sürdürüyoruz.

Şu açıktır, bugüne kadarki değerlendirmelere bakarsak, ortada genel bir bağdaştırmazlık vardır, "Orhan Gencebay ve bu program bağdaştırılamıyor" efendim, budur. Bunu herkes görüyor bir tek Orhan Gencebay görmüyor. Eninde sonunda çoğunluğun varıp varacağı takdir budur. Bu konu hakkında basında daha bir tane bile olumlama yazısı okumadım (Star grubunu geç...). Bana bir tanecik gösterir misiniz? İşte basın, işte halk, işte hayranları; ama kimin umurunda?
::::::
Image
"Türk ulusunun, yürümekte olduğu ilerleme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, pozitif bilimdir."
Atatürk, 1933

turanamac
Kıdemli Üye

Post by turanamac » 28 Jan 2007, 21:39

umarım ikinci verisyon diğer programlarla çakışmasından dolayı tutmaz ve devamı gibi bir hatanın tekrar yapılması böylece önlenmiş olur ..

ancak şu dakikaya kadar izlediğim kadarı ile atv de bu programın karşısına konmuş olan program popstar alaturkanın yanından geçemeze benziyor .

keşke geçse de reytingler yer değiştirse..

saygılar...

Erhan
Deneyimli Üye

Post by Erhan » 28 Jan 2007, 21:54

Yine ii bi tespit yapmıssın Soner Abi.Bu işlere karsı çıkıyorum bunu da bağırarak söylüyorum.Gün gelecek herkes bizim gibi düşünecek,hatta bizden daha sesli düşünecek(anlayan anlar bu lafımı).Orhan Abiyi seven sever tanıyanda tanır.Böyle programlarla nasıl tanıycaklar ki insanlar.Program boyunca yani o 3-4 saat boyunca konusacaklar "He yaw ii sanatçı helal olsun diyecekler..." sonrası yine bos.Kimse bakmayacak hele bu adam nedir nerden gelmiştir ne yapar ne eder.Sonra da (1 ay veya 1 yıl belkide 10 yıl sonra) :"Orhan Gencebay da sıradan bi adammıs öyle olmasa ne işi vardı o yarısmada kendini Bülen Ersoyla Armağan Çağlayanla Ebru Gündeşle bir tuttu..." diyecekler.haa öyle mi?Orhan Abi nin tırnağı etmezler tabi ama mantıklı bi laf etmiş olmayacaklar mı (hatta doğru laf etmiş olmayacakmıyız)

Aha oynuyor işte Popstar...

serhat_izmit
Kıdemli Üye

Post by serhat_izmit » 29 Jan 2007, 00:41

Ey Orhan Baba. Böyle bir maceraya atıldın, "ketenpereye geldin". Arkanda olduk, sahip çıktık, sabrettik...

Ama şu programın ikincisine nerden başladın anlayamıyorum...
"Yaptıklarım Türk müziğinin devamıdır."
"Müziğime arabesk denmesi çok saçma..."
Orhan GENCEBAY

gonuldostu
Deneyimli Üye

Post by gonuldostu » 29 Jan 2007, 01:07

sahipmi oldunuz ya bu yarışma duyulduktan beri hiç durmadan bozuk plak gibi hiç durmadan bu konuyu eleştirdiniz.

OG4844
Kıdemli Üye

Post by OG4844 » 29 Jan 2007, 15:06

gonuldostu wrote:sahipmi oldunuz ya bu yarışma duyulduktan beri hiç durmadan bozuk plak gibi hiç durmadan bu konuyu eleştirdiniz.

Ben sahsen bu yarismada sahip olunacak bir taraf bulamiyorum, üzgünüm.
Benim özgürlügüm düsüncem ile hayat bulur

senfonik
Kıdemli Üye

Post by senfonik » 29 Jan 2007, 18:05

OG4844 wrote:
gonuldostu wrote:sahipmi oldunuz ya bu yarışma duyulduktan beri hiç durmadan bozuk plak gibi hiç durmadan bu konuyu eleştirdiniz.

Ben sahsen bu yarismada sahip olunacak bir taraf bulamiyorum, üzgünüm.

arzu katılıyorum sana...!!
SENFONİK ŞİİR VE BAĞLAMA KONÇERTOSU İLE YANIP TUTUŞUYORUM..
SEVGİLİ KRAL HAYALMİ GERÇEKMİ BU SÖZLER..
UYANDIR BİZİ..

serhat_izmit
Kıdemli Üye

Post by serhat_izmit » 29 Jan 2007, 18:06

Genelleme yapmadım, aslında kendi adıma konuştum. Elbette sahip çıkanlar da oldu, hem eleştirip hem de sahip çıkanlar da oldu.

Ama ne zamanki bu yarışmanın 2. bölümü başladı, benim de kafama bazı şeyler dank etti. Kabul edelim; müzik konusundaki engin bilgilerini program esnasında zaman zaman da olsa ortaya serince, bazı kişilerin Orhan Gencebay hakkındaki düşünceleri değişti. Mesela ben bir çok arkadaşımdan şu tepkiyi aldım: "Senin Gencebay'ın baya müzik bilgisi varmış ya!"

Ama bu programın Gencebay'a kattığı olumsuz etkiler de vardır.

Ve Orhan Gencebay'ın bu programda işi yoktur, anlıyor musun gönüldostu?
"Yaptıklarım Türk müziğinin devamıdır."
"Müziğime arabesk denmesi çok saçma..."
Orhan GENCEBAY

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 29 Jan 2007, 23:33

serhat_izmit wrote:Ve Orhan Gencebay'ın bu programda işi yoktur, anlıyor musun gönüldostu?

evet işi yoktur...ama kârı vardir.. napolyona kafayi oynattiran sey var ya :evil:

KEŞKE MÜZİĞİ BİRAKSAYDİ..... KLASIKLERDEN SONRA...

Gencebay o programa hic yakışmıyor..ne işi var orada...evet muzikal bilgisine agirbasli durusuna hayraniz ancak; aile mahremiyetine ve karı-koca ilişkilerinde nahoş karşılanacak sekilde dem vurarak işi baska konuma getiren bülend ersoy ile birlikte orada olmasi cok tuhaf diyenlerin sayisi ne kadardir acaba ??????????

sahan61
Kıdemli Üye

Post by sahan61 » 29 Jan 2007, 23:42

Bravo arkadaşım Orhan Gencebay keşke müziği bıraksaydı diyorsun.Biz değilmiyiz ondan projelerini bekleyen.Biz değilmiyiz ömrü boyunca müzikten ayrılmasın diyen.Ne olduda şimdi müziği bıraksın diyorsun.Bir popstar yüzünden bu kadar eleştiri fazla değilmi.

"Hatasız Kul Olmaz Hatam İle Sev Beni" kavramını birde Orhan Gencebay için kullansak olmaz mı...

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 29 Jan 2007, 23:51

eleştrilerim senin icin agir gelebilir fikrime katilmamana saygi duyarim...

o kavrami kullandik..zaten bu güne kadar...

sahan61
Kıdemli Üye

Post by sahan61 » 29 Jan 2007, 23:59

Peki bugüne kadar o kavramı kullandığın yerleri söylermisin bana rica edersem...

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 30 Jan 2007, 00:08

sabır taşı wrote:eleştrilerim senin icin agir gelebilir fikrime katilmamana saygi duyarim...

...................

Erhan
Deneyimli Üye

Post by Erhan » 31 Jan 2007, 19:00

Arkadaşlar artık yeter yaw.Valla yaw.Bu ne.Bıktım Popstar haberlerinden.Amaaan ne olacaksa olmus zaten.Bence artık bos verelim.Bahsini bile açmayalım.Hatta bu proje ile akalı ne kadar msj başlık varsa silelim.Yeter yaw.Aptal yerine konduk tam.Bizim dememizle bişey olmuyor işte.Zorumuza gitsede gitmese de bi gerçek var:Orhan Abi bizi takmıyor.Tamam.Benim Orhan Abi ye karsı olan duygularımda hiç bi değişiklik olmadı bu sürecte,bundan sonra da olmayacak.Bir hatadır yaptı.Ne yapalım geç farkına varacak,belkide farkına varmaya ömrü yetmeyecek.Ben bu hatasını kabullendim.Ama yanlıs olduğunu bildiğim birşeyi savunamam,Orhan Abi nin yanlısına ortak olamam.Olursam zaten en büyük yanlısı yapmıs olurum.Benimki sevgi aynı sevgi, saygı aynı saygı devam edecek.Ama bu Popstar yarısması boyunca fazla ilgilenmemeyi düşünüyorum (Orhan Abiyle alakalı şeylerle).Ben takarım eski kasetlerini otururum masama dersimi çalışırım dinlerim Orhan Abiyi.Ama şu süreçte fazlasını yapmam,yapamam.Madem reytinglere göre işler yapıyor Orhan Abi,bende reyting savasında cephemi seçmiş olayım.

Şimdi bazılarınız diyebilirki "...reytinle ne alakası var bu işin.Orhan ,Abi reyting uğruna mı yapıyor jüri üyeliğini..."

Tamam Orhan Abi reyting için yapmıyor belki ama bu işin içindekilerin hepsi reyting(para) için yapıyor.Orhan Abiyi de alet ediyorlar bu işe.Yani kullanıyorlar.Allah aşkına biriniz söyleyin.Osman Tanerkır 2. Popstar için teklif sunmasaydı Orhan Abiye,Orhan Abi "...Ya arkadaşlar ne kadar faydalı olduk Türk müziğine bi daha yapalım bu yarısmadan..." mı diyecekti.

Müziğin ilerlemesi gelişmesi canlaması" adı altında bir sürü kepazelik.Biz Türküz.Bizim geleneklerimiz,göreneklerimiz değer yargılarımız var.Allah aşkına Bülent Ersoyun o terbiyesiz terbiyesiz (bastıra bastıra söylüyorum) laflarına daha ne kadar katlanacaz.Ayıp yaw.Hepimizin bacası anası var.

Tamam albüm beklentilerimizin altındaydı.Bunu anlayısla karsılarım.Hasret Rüzgarları kasetinde de böyle düşünüyordum.Ama daha yeni anlıyorum o kasedin anlamını,gerekliliğini,faydasını ve tadını.Belki bu kasedide öyle olacak,onu bilemem o yüzden şu an tam anlamıyla yorum yapmıyorum.Ama bu Popstar işini anlayışla karşılayamam.Evet benim sabrım tükendi...

Yöneticiler de değerlendirirlerse sevinirim bu Popstar la alakalı msj ve başlıkların silinmesi konusunu...Show dünyasına popüler kültüre (kötü analamda olan popüler kültürü kasdediyorum) yeteri kadar hizmet ettik bilmeden.Artık buna bir son vermen bi zamanı geldi...

sahan61
Kıdemli Üye

Post by sahan61 » 31 Jan 2007, 19:14

Erhan güzel demişsin konu kapanırsa iyi olur fakat; Biz Popstar ile söyleyeceğimiz sözleri söyledik ama hala sözlerini bitirmemiş kişiler olabilir yada yeni gelenler bu konu hakkında yorum yapmak isteyebilir onun için konunun kapatılması doğru olmayabilir...

SerdarYilmaz
Kıdemli Üye

Post by SerdarYilmaz » 31 Jan 2007, 19:21

Söz silmekle sadece kendimizi sansürlemis oluruz...

Gören duyan da Gencebay her dakika, her saniye bizi çileden çikartan hatalar yapiyor sanacak. Halbuki olay öyle degil.. Biz ister istemez ayni konulara dönüp dolasiyoruz, o hatalari defalarca tekrarliyoruz, bu da sanki o hatalar bir degil bin kez tekrarlaniyormus gibi bir izlenim veriyor.. Ama öte yandan biz o hatalari, tutulmayan sözleri defalarca tekrarliyorsak, bu da Gencebay´in bazi sözleri defalarca vermis oldugundan, fakat tutmamis oldugundan gelen birseydir sanirsam..

Fazla uzatmaya gerek yok.. Yakin bir zamanda su mektup organizasyonu konusunda herekete geçmeli, ve artik bundan bir sonuç çikarsa da çikmazsa da bu isi ebediyyen unutmali..

Erhan
Deneyimli Üye

Post by Erhan » 31 Jan 2007, 19:28

Orhan Abinin Popstara katılması basit bi olaymı....O kadar yazmısım anlatmısım bosa galiba.Benim şuan itibariyle Orhan abiden çok bi beklentim yok.Sonra yapsada olur.Ama bu popstar işi artık çileden çıkarttı beni.Soner abinin gitmesi hiçbirinizin umrunda değil.O kadar emek vermiş çalısmıs bi insanın gitmesi hiç birinizin umrunda değilmi...Bunun en büyük sebebide bu yarısma değil mi...

BENCE ÜSTTE YAZDIKLARIM Bİ DAHA OKUSAN DAHA İYİ OLUR....

gonuldostu
Deneyimli Üye

Post by gonuldostu » 31 Jan 2007, 19:31

bencede erhan arkadaşımız güzel yazmış. zaten hatasız kul olmaz. gencebayın yaptıgı herşey bugune kadar ilk başta eleştirilmiştir. bu akaturkastar yarışması bugun bazı kişilere yanlış gelebilir. buna katılıyorum. katılmadıgım bir olay sürekli bu olayın gündemde tutulması. sanki bugune kadar gencebay alaturkastar dışında başka bir iş yapmamış gibi bununda olumlu yada olumsuz oldugunu zaman göstercek.

SerdarYilmaz
Kıdemli Üye

Post by SerdarYilmaz » 31 Jan 2007, 19:32

Erhan wrote:Orhan Abinin Popstara katılması basit bi olaymı....O kadar yazmısım anlatmısım bosa galiba.Benim şuan itibariyle Orhan abiden çok bi beklentim yok.Sonra yapsada olur.Ama bu popstar işi artık çileden çıkarttı beni.Soner abinin gitmesi hiçbirinizin umrunda değil.O kadar emek vermiş çalısmıs bi insanın gitmesi hiç birinizin umrunda değilmi...Bunun en büyük sebebide bu yarısma değil mi...

BENCE ÜSTTE YAZDIKLARIM Bİ DAHA OKUSAN DAHA İYİ OLUR....

Olay bir seyin basit olup olmamasi degil, bir seyin yapilmis olmasi, ve bizim de bunu - insaniz - dogal olarak defalarca dile getirmemiz. Ve diyorum ki, bu tekrarlamalarimizi gören duyan Gencebay´in bin hata yapmis oldugunu zannedecek. Senin anlayisina zit gidecek birsey yazdigimi zannetmiyorum, yazimi galiba yanlis anlamissin. Popstar´a katilmayi herhalde basit olarak degerlendirmiyorum, söylediklerim bambaska bir nokta üzerine..

Locked