traj

Kapanmış konulardan yararlanabilmeniz için arşiv bölümüne taşınmaktadır.
Post Reply
alperenbbb

traj

Post by alperenbbb » 08 Feb 2007, 02:53

arkadaşlar yeni albümün şu ana kadar ne kadar sattığı hakkında bilgisi olan varmı

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 08 Feb 2007, 15:10

iki yil gencebayi haber konusunda takip edip .hatta resmi aciklama yaptirarak tarihe gecmis biri olarak :D :D :lol: haber elamani olarak forumlarda gorev yapmiş biri olarak, hic merak etmedim..ve arastirmadim..bu sefer..

yurekten olsunda cok merak etmiş ve takip etmistim..cünkü o albüm bir baskaydi. ne günlerdi..o ne alt yapiydi..o ne elektro baglama tonlariydi öyle..ne orkestraydi öyle..msllh..

son albüm konusunda bilgim yok yardimci olamiycam kardes..saygilar..

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 08 Feb 2007, 15:22

sabır taşı wrote:iki yil gencebayi haber konusunda takip edip .hatta resmi aciklama yaptirarak tarihe gecmis biri olarak :D :D :lol: haber elamani olarak forumlarda gorev yapmiş biri olarak, hic merak etmedim..ve arastirmadim..bu sefer..

yurekten olsunda cok merak etmiş ve takip etmistim..cünkü o albüm bir baskaydi. ne günlerdi..o ne alt yapiydi..o ne elektro baglama tonlariydi öyle..ne orkestraydi öyle..msllh..

son albüm konusunda bilgim yok yardimci olamiycam kardes..saygilar..

murat abi,bu yoruma katılmıyorum.ne yürekten olsun o kadar müthiş bir albümdü ne de yargısız infaz o kadar kötü bir albüm.sevdiğimizi yere göğe sığdıramayıp sevmediğimizi yerden yere vurma alışkanlığımızın bir sonucu olarak görüyorum yorumunu.mutlaka siyah ve beyaz yerine hayatımıza gri tonları da alsak daha doğru değerlendirme yapabileceğimizi düşünüyorum.

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 08 Feb 2007, 15:27

bende sana katilmiyorum basarcim :wink: o anlamda demedim..kardes..

yani yurekten olsun daha fazla etkilemişti demek istiyorum..intiba ve verdigi duygular acisindan demek istemedim.ama yurekten olsunbu albümden farkli..bu benim görüşüm...tabi..neyse

merak etme..ifrat ve tefrit arasini ayarlayabilecek noktadayiz cogu zaman hamd..... :wink: allah ayar yapma yetenegimizide elimizden almasin tabi..her zaman dikkatli olmaliyiz :wink:

elbette yurekten olsun o kadar muthis bir albüm degildi..yargisiz infazda o kadar kötü bir albüm degil..ben baska biseyi anlattim.. :lol:

ben sevmedigim insanlara yada kişilikleri yüzünden hayatda irtibat kurmayacagim huyunu suyunu pek sevmedigim insanlara bile yeri geldiginde adaletlice dogrularina dogru demiş bir insanim...saygilar efendim demiş bir insanim..cünkü ben gencebay dinliyorum :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :D

tabi herkes nefsimden üstündür...herkes bir adim önde ben bir adim gerideyim..biz babadan böyle gördük :lol: :lol: :lol: :D

berhudar ol basarcim...

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 08 Feb 2007, 15:41

sabır taşı wrote:
elbette yurekten olsun o kadar muthis bir albüm degildi..yargisiz infazda o kadar kötü bir albüm degil..ben baska biseyi anlattim.. :lol:

demek istediğim buydu murat abi.onun dışındaki yerlerde sürçü lisan ettimse affola.:wink:

berhüdar ol...

Erhan
Deneyimli Üye

Post by Erhan » 08 Feb 2007, 15:47

Evet bende Murat abiye katılıyorum."Yürekten Olsun" albümü benim içinde çok ayrı bir yere sahip.Çünkü ben Orhan Gencebay delisi olduktan sonra ilk çıkardığı albümdü.Ben kendi kendime demiştim ki:"Olum Erhan neye elini atsan bi ....luk çıkıyor.Sen şimdi kendine aradığım idolu buldum derken işler yine yolunda gitmesin Orhan Abin güzel bi albüm yapmamış olsun..." Ama albüm tam benim istediğim gibi olmustu.Sabahlara kadar dinlemiştim hala da en çok dinlediğim albümleri arasında çok ii bir yere sahiptir...Neydi o fonlar yawww...Ve bu albüm sayesinde saz çalmayı tam bırakacağım zaman beni yeniden düşünme isteğine sürdü...

Üff anlatamıyacam,tam koptum yaw.Anlayın işte ne kadar sevdiğimi o albümün...

genex
Site Admin

Post by genex » 08 Feb 2007, 15:51

yakında traj konusunda bilgiler gelmeye başlar, ilk basımda 100 bin dağıtıldığını ve ikinci baskısının yapıldığını biliyorum. Ayrıca bildiğiniz gibi Gencebay albümleri birden fazla baskı yapıyor. Belki traj i şu şekilde yorumlayabiliriz : 2007 de 400bin satti ama hala satmaya devam ediyor...

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 08 Feb 2007, 15:53

estf...basar...rica ederim..kardes..

sende berhudar ol erhan kardes..

bakiyorum cok ateşlisin..enerjik yani.. :D

saygilar..

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 08 Feb 2007, 18:23

Erhan wrote:Evet bende Murat abiye katılıyorum."Yürekten Olsun" albümü benim içinde çok ayrı bir yere sahip.Çünkü ben Orhan Gencebay delisi olduktan sonra ilk çıkardığı albümdü.Ben kendi kendime demiştim ki:"Olum Erhan neye elini atsan bi ....luk çıkıyor.Sen şimdi kendine aradığım idolu buldum derken işler yine yolunda gitmesin Orhan Abin güzel bi albüm yapmamış olsun..." Ama albüm tam benim istediğim gibi olmustu.Sabahlara kadar dinlemiştim hala da en çok dinlediğim albümleri arasında çok ii bir yere sahiptir...Neydi o fonlar yawww...Ve bu albüm sayesinde saz çalmayı tam bırakacağım zaman beni yeniden düşünme isteğine sürdü...

Üff anlatamıyacam,tam koptum yaw.Anlayın işte ne kadar sevdiğimi o albümün...

hakket yürekten olsun o kadar güzel miydi ya?demek ben anlamamışım.bana göre birkaç albümle birlikte gencebay'ın en sönük albümlerinden biriydi.tabiki imza gencebay'ın olunca en kötü albümü bile güzeldir ama ne yalan söyliyim bu albümü bu kadar çok seven gönül dostlarının olması beni şaşırttı.

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 08 Feb 2007, 20:01

yürekten olsunda orkestra cok kuvvetliydi yada ne bileyim bir aşk bir heves vardi ve hissettirilmişti..emek verildigi özel bir iştiyak ile hazirlandigi apacik ortadaydi...

albüm hazirlanirken bazi kayit yerleri icin ingiltereden özel mikrofonlar bile getirilmiş diye duyumlar almiştik o zamanlar istihbarat tabiii..ne kadar dogru bilemem...

yillar sonra yeni albüm yapiyordu orhan abi..bunun heyecani vardi yurekten olsunda..

bence basarili idi yurekten olsun...kendi icinde... takim calişmasinin önemli bir örnegi idi yani.. :wink:

bir yalniz degilsin albümü gibi degildi tabi..

SerdarYilmaz
Kıdemli Üye

Post by SerdarYilmaz » 08 Feb 2007, 23:04

Insan birseyi severse, o´ndan gelecek yeni seyleri de büyük beklentiler içinde bekler.. Gelen yeni sey ister harika olsun, isterse berbat, ilk izlenim bulanik olur, bir algilama asamasindan geçer insan.. Yürekten Olsun´da da bu böyleydi benim açimdan.. Diger bir çok albümlerle öyle olmamissa, o da o albümler ile büyümüs olmamdan gelen birsey olmalidir muhakkak.. Ayni "anne baba" meselesi gibi.. Onlar "hep varmis", gönlümüzse bir yer edinmisler.. Ama kendimi bildikten sonra, Gencebay´i bilinçli sekilde kavradiktan sonra, yeni albümler çikinca, onlara yaklasimim bir baska dikkatle oldu tabii.. En azindan benim açimdan öyleydi ve sanirim hep de öyle olur.. Insan tabiri caizse ayrintinin ayrintisina bile kafayi takiyor, en ince noktasina kadar inceliyor.. Lafi nereye getirmeye çalisiyorum? .. Yillar geçtikçe yeni seyler artik eski oluyor, taslar da yerine oturuyor.. Eski insana sanki hep biraz daha sicak ve samimi, daha içten gelir.. Ben Yürekten Olsun albümünü güzel bulmustum, güzel de buluyorum.. Fakat ne çok güzel, ne de harika.. Söyle de demeliyim ki, müzikal açidan Yargisiz Infaz Yürekten Olsun´dan daha cesaretli yapilara sahip.. Gencebay´in bir albümünü bir diger albümü ile karsilastirmayi benimsemis bir insan degilim, sadece bazi yönleri karsilastirabilirim, o kadar.. Müzikal açidan da Yargisiz Infaz beni daha fazla heyecanlandirdi dogrusu.. Tabii bunlar benim görüsüm.. Güzel olan, herkesin kendine has zevklerinin olmasidir..

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 08 Feb 2007, 23:08

Gencebay dinleyen insan cok zor begeniyor..bunu kendimden biliyorum...bu konuda katiliyorum sana...

uyger35
Deneyimli Üye

TRAJ

Post by uyger35 » 08 Feb 2007, 23:58

YÜREKTEN OLSUNDA MÜZİKLER
YARGISIZ İNFAZDA SÖZLER HARİKA
AYRICA GENCEBAY ŞARKILARI DİNLEDİKCE GÜZELLEŞİYOR.
NOT:ARABESK YERİNE
1.GENCEBAY MÜZİĞİ
2.CUMHURİYET MÜZİĞİ DİYEBİLİRİZ.SİZLERİNDE ÖNERİSİ VARSA YAZALIM.

serhat_izmit
Kıdemli Üye

Post by serhat_izmit » 09 Feb 2007, 00:56

sabır taşı wrote:iki yil gencebayi haber konusunda takip edip .hatta resmi aciklama yaptirarak tarihe gecmis biri olarak :D :D :lol:

Hangi konudaydı abi, merak ettim... :D
"Yaptıklarım Türk müziğinin devamıdır."
"Müziğime arabesk denmesi çok saçma..."
Orhan GENCEBAY

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 09 Feb 2007, 03:24

canim tatildeyiz ama notalari yaziyoruz... :D diye bir haber yaptirmişti..bir gazeteye.. :D yanlis hatirlamiyorsam..

ve arkasindan resmi sitede geniş bir aciklama cikmisti..detayli bilgiler..verilmişti..albüm calişmalari ile ilgili..

biz studyoda biliyorduk ???????????? demiştim sadece...baska sucum yok :lol:

Erhan
Deneyimli Üye

Post by Erhan » 09 Feb 2007, 08:30

Aklımda ne geçti biliyormusunuz:Keske söyle hep birlikte olsakda bi saz çalsak."Arıyorum" "Bozamazsın beni dünya" bide "Kaderimin oyunu" nu çalsak...(en sevdiğim şarkılardan biri yaww...) :o

alperenbbb

traj

Post by alperenbbb » 17 Feb 2007, 05:36

Arkadaşlar bilginiz olsun diye yazıyorum Hatasız kul olmaz ilk çıktığında ülke nüfusu 30 milyon iken üç milyon beşyüzbin sattığını bizzat orhan abi kendisi iskele sancakta söylemişti

Post Reply