Türkiyedeki En İyi Bağlamacılar..

Onsuz Bağlama Düşünülemez.

Moderator: Yöneticiler

idam_mahkumu
Site Admin

Post by idam_mahkumu » 02 Nov 2006, 15:00

:lol:

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 02 Nov 2006, 15:18

:mrgreen:
Belli olmaz, bir gün tel takayım derken bir bakarsın, bağlama kırılmış. :mrgreen:
Olmaz olmaz deme, olmaz olmaz :mrgreen:
::::::
Image
"Türk ulusunun, yürümekte olduğu ilerleme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, pozitif bilimdir."
Atatürk, 1933

yilgor
Kıdemli Üye

Post by yilgor » 02 Nov 2006, 15:24

Oda doğru walla Sonercim :) Şimdilik 3.bağlamadayız :D ikisi emanet sonunda kendime ait var.. Ama çalmayı boşver elime almaya fırsat bulamıyorum :( birde ne zormuş bu melet.. sıyırır adam walla.. pes edicem böyle giderse..

idam_mahkumu
Site Admin

Post by idam_mahkumu » 02 Nov 2006, 15:36

pes etmek yok moruk :) Gün gelecek isyan edip niye çaldım diyeceksin, gün gelecek isyanın kahkahayla güleceksin, çalacaksın, çalacaksın çok çalacaksın..

Tel kırmak var, bozmak var, kafayı sıyırmak var saz kırmak var, ne ararsan var bu bağlamada, ne dert varsa, çaresi var ;)

yilgor
Kıdemli Üye

Post by yilgor » 02 Nov 2006, 15:49

idam_mahkumu wrote:pes etmek yok moruk :) Gün gelecek isyan edip niye çaldım diyeceksin, gün gelecek isyanın kahkahayla güleceksin, çalacaksın, çalacaksın çok çalacaksın..

Tel kırmak var, bozmak var, kafayı sıyırmak var saz kırmak var, ne ararsan var bu bağlamada, ne dert varsa, çaresi var ;)

:P :evil: :roll: :wink: :cry: :x :shock: :D :) :( :o al sana her türlü duygu :)

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 02 Nov 2006, 18:47

:lol: :lol: :lol:

pes etme yılgör...

eski ariflerden biri demişki; sabır acıyı(bir rivayete görede ekşiyi) yüzünü buruşturmadan yemektir..

iki yil önce bende elime baglamayi aldigimda baya korkmustum..ömer sahid oldu her sürece...bes yıl bir ugras vermişim geri bırakmişim..sonra tekrar bir beş yıl sonra geri başlamişim...bana koca bir dag gibi geldi..ama nedense içten içe bir inadla azda olsa..devam ettim..şimdi yemin ederimki o bes yıl ara vermezden önceki durumdan daha iyiyim..

niye anlattim bunlari..?

usta ben sabır ettim..iki yil sonra şimdi. ömeri az bucukda olsa etkiliyecek bir konuma geldim..halada üstüne dogru durust düşemesemde..pes etmedim daha..

usta..her gun on dk onbes dak hatta bes dk ...sadece egzersiz calıs...egzersizler havada ucussun...ama her gun hic olmazsa on dk...ne kadar süreye imkanin varsa artik..işte ayarla kendince..

bir sure sonra..tatlı tatlı ardindan nasılda geliyor nagmeler...
8)

bu kadar motivasyon yetermi ? :D

yilgor
Kıdemli Üye

Post by yilgor » 07 Nov 2006, 08:32

Abi ben buna motivasyon demem. Gaz verme derim bizim tabirimizce :D Sabbaha kadar devam :D

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 08 Nov 2006, 14:34

yilgor wrote:Abi ben buna motivasyon demem. Gaz verme derim bizim tabirimizce :D Sabbaha kadar devam :D

aman! sabahlar olmasin..! (ekmek teknesi dizisinde mahalleliye tarih anlatan,ayaklı kütüphane,heredot cevdetin..sohbetinden alıntıdır )

8) :wink:

yilgor
Kıdemli Üye

Post by yilgor » 09 Nov 2006, 12:23

sabır taşı wrote:
yilgor wrote:Abi ben buna motivasyon demem. Gaz verme derim bizim tabirimizce :D Sabbaha kadar devam :D

aman! sabahlar olmasin..! (ekmek teknesi dizisinde mahalleliye tarih anlatan,ayaklı kütüphane,heredot cevdetin..sohbetinden alıntıdır )

8) :wink:

Hemşerim olur kendisi :P Abi askerlik geldi nasıl çalışcam :)

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 09 Nov 2006, 22:17

yilgor wrote:

Hemşerim olur kendisi :P Abi askerlik geldi nasıl çalışcam :)

gidene kadar çalış.vaktin oldukca..belki askerde usta birliginde bölügünde karsina cikar baglama..benim yabtigim yerde duymustum bir ilcede askerin birine calabiliyor diye komutani baglama almişti..ben de askerde basliycaktim geri baglamaya karar vermiştim..oldugum yerde dısarda bulursam uygun bir yerde hic olmazsa hafta sonu tıngırdatirim diye düşünmüştüm ama kısmet olmamişti..belki sana kısmet olur..

dönüşte ins...daha cok vaktin olur..hele bir hayırlısıyla git..gel..olur ins.. :wink:

yilgor
Kıdemli Üye

Post by yilgor » 10 Nov 2006, 08:19

inşaallah abi.. Hayırlısı olsun ne diyelim :)

USTA
Yeni Üye

Post by USTA » 11 Dec 2006, 11:37

ABİ BAĞLAMADA ORHAN GENCEBAY'DAN SONRA İSMET TOPÇU GELİR!!!!!!!!!!ADAM BAĞLAMAYI YEMİŞ BİTİRMİŞ!!!!!!!!ÖYLE BİR HIZ YOK YANİ!!!!!!!!!!TAKİP EDEMİYORSUNUZ ZATEN!!!!!!!!!!!HAREKETE BİR BAŞLIYOR SAĞOLSUN, NEREDEYSE BAĞLAMA YANACAK SANIRSINIZ.ARANIZDA İSMET ABİMİZİ BİLEN VARDIR BELKİ!!!!!!!!!!!!! :wink: :wink:
BİR ENSTRÜMAN ÇALABİLMEK GÜZEL ŞEY!!!!!!!!!

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 11 Dec 2006, 14:31

USTA wrote:ABİ BAĞLAMADA ORHAN GENCEBAY'DAN SONRA İSMET TOPÇU GELİR!!!!!!!!!!ADAM BAĞLAMAYI YEMİŞ BİTİRMİŞ!!!!!!!!ÖYLE BİR HIZ YOK YANİ!!!!!!!!!!TAKİP EDEMİYORSUNUZ ZATEN!!!!!!!!!!!HAREKETE BİR BAŞLIYOR SAĞOLSUN, NEREDEYSE BAĞLAMA YANACAK SANIRSINIZ.ARANIZDA İSMET ABİMİZİ BİLEN VARDIR BELKİ!!!!!!!!!!!!! :wink: :wink:

bilmem varmi acaba ? :D :lol: :lol:

:wink:

USTA
Yeni Üye

Post by USTA » 12 Dec 2006, 11:32

MUTLAKA VARDIR!!!!!!!!!!!!!!! :wink: :wink:
BİR ENSTRÜMAN ÇALABİLMEK GÜZEL ŞEY!!!!!!!!!

turanamac
Kıdemli Üye

Post by turanamac » 14 Dec 2006, 00:39

hasan genç isimli arkdaşı es geçmeyelim derim..youtubeda bolca görüntüsü var....aynı zamanda nota konsuundada çok iyi olduğunu okudum ..yaşının genç olduğunu ( soyadı gibi ) görüncede burada kalmaz uçar dedim ...

saygılar..

alperenbbb

Post by alperenbbb » 27 Dec 2006, 03:24

ARKADAŞLAR orhan abi ile başkalarını kıyaslamak çok yanlış bir kere orhan abinin bağlamasındaki lezzeti hiç kimsede duymadım bence sadece yeni nesilden ismet topçu var oda orhan abi gibi hayatta olamaz ama her şeye rağmen iyi çalıyor

has01

Post by has01 » 05 Feb 2007, 22:28

orhan gencebay a lafımız yok ta.ama bence ali ercan daha iyi bence bağlamada.adam 74 yaşında.65 yıldır saz çalıyor.müthiş çalıyor.eskilerin türkücüsü.siz de bir araştırın ali ercan ı.müthiş birisi ali ercan.

nikrizruyası
Deneyimli Üye

Post by nikrizruyası » 20 Feb 2007, 16:27

ah be arkadaşlar yaramı deştiniz bende izliyorum o üstatları da içime dert oluyor bizde başlamıştık kursa gitmiştik hayat şartları musaade etmedi aldık elimize bıaraktık tekrar alalım dedik gene bıraktım şimdi yaş oldu 34 şimdi parmaklar kardeş bırak ya olmuyor der gibi uğraşıyoruz bakalım hayat mücadelesini az çok geride bıraktık bazı konularda ama azmin elinden hiçbişey kurtulmazmış mucadeleye devam 6 yaşında kızım var çok meraklı gencebay şarkılarını bülbül gbi söyylüyor bağlamayıda hiç elinden bırakmıyor akşam eve döndüğümde akort filan kalmamış oluyor ama canı sağolsun birde sazı uzatıyor baba şunu otort "akort diyemiyor" et deyişi var ki sormayın inş onu virtüöz yapacağız hayırlısı

has_ferdici

Re: Türkiyedeki En İyi Bağlamacılar..

Post by has_ferdici » 26 Aug 2007, 17:05

FAZLA SÖZE GEREK YOK BAĞLAMA ORHAN BABADAN SORULUR GERİSİ BOŞ

Post Reply