ORHAN HOCA ÇOK YOĞUNMUŞ

Kapanmış konulardan yararlanabilmeniz için arşiv bölümüne taşınmaktadır.
genbay
Kıdemli Üye

Post by genbay » 09 Mar 2007, 22:59

sahan61 katilıyorum sana......sonuna kadar

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 09 Mar 2007, 23:00

7-8 senedir net alemindeyim.nice kişillere,nice cahillere,nice bilmezlere sırf gencebay müziğini anlatmak adına belki de binlerce satır yazı yazmışımdır.eğer bir yerde olumlu birşey varsa daha önce dediğim gibi herkesten önce ben sevinmişimdir ve bunu belirtmişimdir.kusura bakma şimdi buraya sana internet alemine ilk girdiğim günden beri gencebay ve müziği için yazılmış övgü dolu yorumlarımı önüne serme gibi bir imkanım yok.ama şu son mesajındaki üslup o kadar gözden geçirilmeye değer ki,böyle bişey elimde olsa bile yapmazdım.burada gencebaycılığımı kimseye sorgulatacak değilim.

eğer ortada bir şartlanma varsa o da gencebay'ı sevmenin gencebay'ın eleştirilmesine hiçbir kayıt ve şartta tahammül edememek olduğunu zanneden beyinlerin şartlanmasıdır.

gonuldostu
Deneyimli Üye

Post by gonuldostu » 09 Mar 2007, 23:02

topraktan bircan ... neyin gercegini görüyorsunuz arkadaşım. evet burda 8-10 kişi gencebay şunu bunu yapmadı diye nerdeyse idam edeceksiniz. bumu sizin hayranlıgınız. sayın ataç da izmirdeki konsere gencebay katılmadı diye guya bilgi vermek amacıyla buruya yazmış. yazıdaki sitem ve ifadeler siz gencebayı eleştiren zatlara gün dogdurdu. sanki 40 yıldır bu adama dogru siz gösteriyorsunuz. ister senfoniyi yapar yapmaz size ne. utanmadan bide bunların hesabını soruyorsunuz. sizinki düpedüz hayranlık filan degil saplantı... bir insanı yaptıgı şeylerden eleştirirsiniz. yapmadıgı şeylerden eleştiremezsiniz. bugune kadar cogunlukla olumlu işler yapan kişiye sizlerin hayranlık duygusu bumu. bugune kadar siz göstermediniz dogru yolu. sizinde göstereceniz yol burda yerden yere vurarak göstereceksiniz yolunuz sizin olsun.sayın ataç burdaki konsere gencebaya güvenerek mi gelip böyle bir başlık attınız. gencebay katılcam dedide konserinizemi katılmadı. sanırım almanyadaki konserinize telefonla arayıp katıldı. ayrıca popstarda sizden bahsetti.ve bu sitenin adminine sesleniyorum resmi siteyi başıboş diye eleştiriyordunuz. buyur gelde forumunun haline bak. forum 8-10 kişinin tekelinde. zaten forumu takip edenler bilecektir gercek gencebay sevenleri bu forumdan birer birer uzaklaştı yada uzaklaşıyor.

burhansenkal
Kıdemli Üye

Post by burhansenkal » 09 Mar 2007, 23:14

Arkadaşlar.
Gencebay'ı yerden yere vurun denmiyor.
Her yaptığını alkışlayın da denmiyor.
Eleştiri yapanlar, tabiki yapacak. Haklı olarak yapacak.
GENCEBAY ı GENCEBAY yapan kim ?
Siz,biz yani hayranları, dinleyenleri olmasa o olurmuydu. ?
Yıllardır vaat edilenlerin yerine getirilmeyişini, elbette alkışlayacak değiliz.
Ama doğru yapılana da suskun kalıcak değiliz.
Forumda eleştiri var diye,kimse kimseyi suçlamasın. yeri gelir eleştiri,yeri gelir alkış alır.
Aksi olursa "gönül dostluğu" nerde kaldı. ?
Her fırsatta sorunları dile getireceğiz ve her fırsatta da beklentimizi yineleyeceğiz. Taaki Orhan GENCEBAY' dan resmi ve somut bir yanıt alana kadar.
Biz onun şarkılarında ve kişiliğindeki doğruluğa ve adamlığa aşığız çünkü.
Ne yemeğime laf ettiririm, ne de yemeğimle yetinirim.....

sahan61
Kıdemli Üye

Post by sahan61 » 09 Mar 2007, 23:20

7-8 senedir net alemindeyim.nice kişillere,nice cahillere,nice bilmezlere sırf gencebay müziğini anlatmak adına belki de binlerce satır yazı yazmışımdır.eğer bir yerde olumlu birşey varsa daha önce dediğim gibi herkesten önce ben sevinmişimdir ve bunu belirtmişimdir.kusura bakma şimdi buraya sana internet alemine ilk girdiğim günden beri gencebay ve müziği için yazılmış övgü dolu yorumlarımı önüne serme gibi bir imkanım yok.ama şu son mesajındaki üslup o kadar gözden geçirilmeye değer ki,böyle bişey elimde olsa bile yapmazdım.burada gencebaycılığımı kimseye sorgulatacak değilim.

eğer ortada bir şartlanma varsa o da gencebay'ı sevmenin gencebay'ın eleştirilmesine hiçbir kayıt ve şartta tahammül edememek olduğunu zanneden beyinlerin şartlanmasıdır.

Senden övgü dolu sözlerini beklemiyorum zaten.Siz değilmisiniz Orhan Gencebay son 10 senedir yanlış yolda diyen.Peki bu 7 8 senede neyini övdün size göre 10 senedir yanlış yolda olan kişi övülürmü.Benim uslubumu beğenmeyebilirsin ama gerçekleride görmemezlikten gelme.Senin Gencebaycılığını sorguladığım yok ve Gencebaycılığına da inandığım yok.Gencebayı eleştirmeye tahammülüm felan da yok demedim ayrıca önceki mesajlarıma bakarsan eleştirmeye lafım yok ama işin suyunu çıkartmayın dedim.Bir konu hakkında Gencebayı defalarca eleştiriyorsunuz ve ondan sonrada gerçek Gencebaycıyız diyorsunuz.Gerçek Gencebaycı olsaydınız bir konuyu evirip çevirip tartışmazdınız.Gencebayı elştirdiğinizde onu övme yollarınıda gösterirdiniz.
Şu Koskaca Alemden Yalnızlık Aldığımı, Nihayet Öldüğümü Nerden Bileceksin?

gonuldostu
Deneyimli Üye

Post by gonuldostu » 09 Mar 2007, 23:21

burhan kardeşim neyin yanıtını alacaksınız. yeri geldigi zaman gerekli acıklamaları yapıyor. hem neyin yanıtını alacaksın söylermisin.

SerdarYilmaz
Kıdemli Üye

Post by SerdarYilmaz » 09 Mar 2007, 23:24

evet burda 8-10 kişi gencebay şunu bunu yapmadı diye nerdeyse idam edeceksiniz. bumu sizin hayranlıgınız.

Yahu :D

Bozuk plak gibi ayni seyleri tekrarlar olmusuz.. Herkes.

Hayranlik "yasa Baba, yürü Baba, ne yaparsin sen en iyisini bilirsin, sen gönlünden geçeni yap, elbet bildigin vardir, dogrudur, sen dogrusunu yaparsin" degildir.. Demek ki hayranlik, baglilik anlayisimiz zit..

Yeri geldiginde översin, yeri geldiginde de elestiririsin. Hakliyiz, elestiriyoruz.. Sözler verildi, ama tutulmadi, elestiririm. Gerçi artik su projelere dair mektubumu da yolladiktan sonra beklemeye gidecegim, bos bir ümide kapilacagim, ondan sonra da bir haber alinmazsa artik en azindan bu projeler konusunda sesimi kesecegim. Ama projeler konusu disinda baska elestirilecek noktalar olsun, yine sonuna kadar elestiririm.. Dost tatliyi da aciyi da söylemesini bilendir çünkü.. Iyi gününde, iyi yaptiklari isleri övüp, göklere çikarip, begenilmeyen yanlarina ise suskun kalip kendi haline birakan degildir benim bildigim dost..

Ayrica su "Gencebay hayrani degil de Gencebay´i hep elestiren 8-10 kisiler" laga lugasindan siyrilalim bir kere, mahalle kadini muhabbetlerine dönmesin bu is. Bilen biliyor o "8-10" kisinin ne oldugunu ve Gencebay hakkinda zaman içerisinde, yillardan beri neler yazdigini.. Burada cephelesme gibi saçmaliklara basvurmayalim, tiksinti veriyor, yakismiyor.. Seviyeli tartismaya devam etmek var iken, böylesi seviyesizliklere basvurmayalim.

Neler ile ugrasiyoruz Yarabbim..

sahan61
Kıdemli Üye

Post by sahan61 » 09 Mar 2007, 23:35

Aynı şeyleri tekrarlar olmuşsunuz.Hep aynı konularda Gencebayı eleşitrerek.Hayranlık anlayışımız çok ayrı bu kesin çünkü ben hayranlığı eleştirmek olarak görmüyorum.Zaten projeler hakkında cevapları yeteri kadar almadınızmı hala boş işlerle uğraşıyosunuz.Uğraşın bakalım elinize ne geçicek.Ayrıca Orhan Gencebaya ulaşmadanda o cevaplrı alabilirdiniz ama bunu siz engellediniz.Burada cephelenme felanda yok.Olsada zaten ben girmem.O 8-10 kişinin ne yaptıklarını gayette iyi biliyorum ve onun içinde onları eleştiriyorum...
Şu Koskaca Alemden Yalnızlık Aldığımı, Nihayet Öldüğümü Nerden Bileceksin?

gonuldostu
Deneyimli Üye

Post by gonuldostu » 09 Mar 2007, 23:35

serdar önce siz bozuk plak gibi tekrarlıyorsunuz. söz verdi yapmadı diye. ne sözü verildi. senfoni yapmak elbette onunda hayali ama senfoniden bahsetti yapmadı diyede hayranlık adına sıgınıpta hesap soramazsınız sormayada hakkınız yok..

SerdarYilmaz
Kıdemli Üye

Post by SerdarYilmaz » 09 Mar 2007, 23:44

söz verdi yapmadı diye. ne sözü verildi.

Yillarin sözlerini unuttuk mu simdi de..?

Neyse, bu tartismaya kendi adima noktami koydum, söyleyecegimi söyledim, daha açik konusamazdim bir önceki yazimda. Bundan pay çikaran çikarsin, çikarmayan da çikarmasin.

Ben yazilarima her zaman ki gibi devam edecegim, isteyen de elestirsin.

gonuldostu
Deneyimli Üye

Post by gonuldostu » 09 Mar 2007, 23:47

yapmadı diye hayranıyız diye yerden yeremi vurcaksınız hayranıyız diye.

HASAN
Kıdemli Üye

Post by HASAN » 09 Mar 2007, 23:47

Eleştiri elbette olcak fakat birbirimizi kırmayarak.Hepimiz Gönül Dostuyuz.Varmı İnsanın Dostu kadar daha değerlisi.Tüm Gönül Dostlarına Sevgilerimle... :wink:
Onu Anlamak Sanattır

gonuldostu
Deneyimli Üye

Post by gonuldostu » 09 Mar 2007, 23:49

eleştiri adam gibi yapılsın sözüm yok...

HASAN
Kıdemli Üye

Post by HASAN » 09 Mar 2007, 23:51

Adam Gibi Demeyelim Gönül Dostu.Seviyeli Birbirimizi Kırmadan Olsun Derim..
Onu Anlamak Sanattır

gonuldostu
Deneyimli Üye

Post by gonuldostu » 10 Mar 2007, 00:02

eleştiri başka bişey . şunu bunu söz verdi yapmadı hesap versin demek ayrı. ayrıca kimseye hesap vermesi gerekmez. özelliklede burda hayranlık adında yerden yere vuran kişilere. forumlara bakarsan bu kişilerin istekleri hep aynı
1- baglama koncertosu
2- senfoni
yapar yapmaz şartlar uymadıki yapmıyor yada erteledi kimseye hesap vermesi gerekmez
2-popstar olayına gelince bazı kesimler begenmedi bazı kesimlerden olunlu olorak karşılandı
begenmeyenlerinde begenmediklerini söylerler olay biter.
neyi yapıp yapmıcagı kimseyi ilgilendirmez.

Gencebay_Fan
Kıdemli Üye

Post by Gencebay_Fan » 10 Mar 2007, 00:26

Gercekten artik hangi konu acilirsa acilsin,konudan cikiliyor ve sonu elestirilerle son buluyor.Hemde hep ayni elestiriler...
Tabiki her insan gibi Gencebay'da elestirilecek ama sunu unutmamak lazim,Orhan Gencebay'da hepimiz gibi bir insandir.Onun'da kendine göre bir özel hayati vardir elbette.Hele'ki bu yastan sonra.Aslinda müzigi tamamen birakmadigina sükrediyorum ben.
Evet hepimizin bircok beklentileri var Gencebaydan.Ayrica "Gencebay söz vermisti" düsüncelerine katilmiyorum.Ben bu zamana kadar hicbir yerde Gencebayin bir proje icin "söz veriyorum... .... ....yapacagim" dedigini duymadim.
Gencebay karsindaki insanin kalbi kirilmasin diye susarak hep kendi kalbini kirmistir,bizler ise birbirimizin kalbini hic cekinmeden kiriyoruz,kirabiliyoruz...bu mu Gencebay anlayisi?
Bence Foruma Yeni bir köse acilmasi gerekiyor "Elestiri kösesi"
burada herkes saglikli bir sekilde elestirilerini yapabilsin diye...
elestiri olacak elbette ama kalp kirmadan ve saglikli bir sekilde olmasi gerekiyor...
Üzülerek görüyorumki Forum darma dagin olmaya basladi...
Hepimiz Gencebay icin burdayiz,gönül dostlariyiz,biribirimizi üzüp kalb
kirmayalim.

"söz gümüs ise suküt altin,ne diyeyim ben"
"neyi elestirdikki yanlisliklardan baska"
"gelin birlik olalim zaman cok gec olmadan"

Görevli olan gönül dostlari su "elestiri kösesini" bir düsünsünler...

saygilarimla
Halimi dostlara bir sor istersen
Bence sorma gel gör istersen
Ben sana yangin ben sana vurgun
Ask ne mübarek sev gör istersen

http://www.gencebayfan.de.vu

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 10 Mar 2007, 08:35

konu buraya kadar çok uzadı ve kişisel polemiklere dayandı.şu güne kadar bir defa polemiğe girmiş değilim ve girmem de.benim şahıslarla işim yok,benim işim gencebay'la.fikrimi söyler ve giderim.ben fikirlerimi yazdıkça sürekli "sen de adam mısın,sen kimsin,eleştirmeye şartlanmışsın,gencebaycılığına inanmıyorum(ayrıca kimseye gencebaycılığımı inandırmak gibi bir zorunluluk ve amacım yok ve ayrıca umrumda da değil),8-10 kişi" vb. muhabbetlerinden fena halde sıkıldım.bu şekilde saçma sapan tepkiler veren insanlar yüzünden konu hiç istenmeyen yerlere geldi.

ben düşüncelerimin sonuna kadar arkasındayım.bu başlıkta düzeysizlik,polemik ve mahalle kavgası ortamı yaratıldığından ve ben de artık bu konu hakkındaki tüm düşüncelerimi söylediğimden bu konudaki yazılarıma ve tartışmalara kendi adıma kilit koyuyorum.

gonuldostu
Deneyimli Üye

Post by gonuldostu » 10 Mar 2007, 09:12

evet konu uzadı. hiç kimseninde gencebaya yapmadıgı işlerden dolayı sizlere açıklama ve hesap vermek zorunlulugu yok.

genbay
Kıdemli Üye

Post by genbay » 10 Mar 2007, 13:17

isterseniz bu konuyu güzelce kapatalim ben sunu diyim sevgi ve saygı eksık olmasın....hepinize basarilar bu hayatda.....

orhanım
Yeni Üye

Post by orhanım » 10 Mar 2007, 13:24

gonuldostu wrote:evet konu uzadı. hiç kimseninde gencebaya yapmadıgı işlerden dolayı sizlere açıklama ve hesap vermek zorunlulugu yok.

bizler olmasa gencebayda olmaz bize hesap değilde cevap vermek zorundadır gencebay :wink:
SANMAKİ İNSANLAR HİÇ MUTLU OLMAZ ŞUNU BİLİN MUTLULUĞA ÖLÇÜ BULUNMAZ ÜMİDİN ÜMİTTEN ANLAMIN ANLAMDAN YAŞAMIN YAŞAMDAN FARKI VAR

Locked