SELÇUK TEKAY ORKESTRASI NIN AYIBI

Kapanmış konulardan yararlanabilmeniz için arşiv bölümüne taşınmaktadır.
nikrizruyası
Deneyimli Üye

SELÇUK TEKAY ORKESTRASI NIN AYIBI

Post by nikrizruyası » 12 Mar 2007, 10:06

arkadaşlar popstar son programında orkestra resmen KÜÇÜKSÜN YAVRUM eserini katletmiştir mükemmel hepsi birbirinden değerli olarak lansa edilen orkestra bu eser karşısında ufacık olmuştur gereksiz yere söyleyen Erhan ın üzerine yüklenilmiştir tamam eser,n sözlerini karıştırmış olabilir ama yorum olarak fena değildi Orhan Abi yine kibarlığından bişey dememiştir fakat orkestranın daha iyi çalışıp bu esrin gereğini yapması gerekirdi gerile gerile eseri dinledim çok yazık oldu

senfonik
Kıdemli Üye

Post by senfonik » 12 Mar 2007, 10:59

tüh ya akşamki programı işim dolayısıyla seyredemedim..ilginçlikler oluyo demek..ama merak ettim eserler hakkında gencebayın teknik nazari konuşmalarını..artı küçüksün yavrum gibi değişik bi eserinin seslendirilmesi ilginç..ama tekay orkestrası kolay kolay hata yapmaz ama..dinlemek lazım....!!
SENFONİK ŞİİR VE BAĞLAMA KONÇERTOSU İLE YANIP TUTUŞUYORUM..
SEVGİLİ KRAL HAYALMİ GERÇEKMİ BU SÖZLER..
UYANDIR BİZİ..

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 12 Mar 2007, 11:15

orhan gencebay bu eserin yapısından ve senfonik olduğundan bahsettikten sonra,bu eseri senfoni halinde de yazdım,londra senfoni orkestrası ile icra edeceğiz dedi.o anda artık emin oldum ki orhan baba yazdıklarımızdan haberdar.niye bugün kimse bundan bahsetmiyor?ben gencebay'dan bu sözleri duyduğum dün geceden beri bayram sevinci içerisindeyim.

dünkü orkestranın icrasına geince orhan gencebay orkestra ile biraz daha çalışılmalıydı dedi.yani kibarca orkestra'yı da eleştirdi. selçuk tekay gencebay bestelerine hakettiği önemi vermiyor,gerçek değerinden daha hafife alıyor gibi bir hava uyandırdı bende.
Last edited by topraktan bir can on 12 Mar 2007, 11:27, edited 2 times in total.

nikrizruyası
Deneyimli Üye

Post by nikrizruyası » 12 Mar 2007, 11:21

keşke seyretseydiniz sizn gibi müzik bilgisi olan biri daha iyi anlatabilirdi şarkını girişi ilerleyişi çok yavan geldi ara nağmeleri çok eksik uyguladılar tamamen problemliydi ama eserin nasıl bestelendğini öğrendik Orhan Abi bir gün çalışırken oğlu yanına gelmiş 7 yaşındaymış boş gözlerle ona bakıyormuş O na da birden bu şarkı gelmiş ve o anda bestelemiş ne müthiş bişeydir bu birdenbire eser geliyor ve sonunda şahane bir şey çıkıyor olacak iş değil

nikrizruyası
Deneyimli Üye

Post by nikrizruyası » 12 Mar 2007, 11:25

çok özür dilerim maalesef ben yorumları tam izleyemdim benim ufaklık arıza çıkardı o an :) gerçekten bunu duymadım hariika bir haber bilgi eksikliği tekrar özür

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 12 Mar 2007, 11:30

ben de anlayamadım.yıllardan beri beklediğimiz şeyin müjdesini dün gece bütün türkiye önünde gencebay bizzat verdi;"bu da senfonik olarak icra edeceğimiz parçalardan birisi" dedi.hem de "londra senfoni orkestrasıyla" dedi.ben dün geceden beri mutluluk sarhoşluğu içindeyim.kimbilir gönül dostları ne kadar sevinmiştir diye girdim siteye ama sitede benden başka duyan olmadı herhalde.

nikrizruyası
Deneyimli Üye

Post by nikrizruyası » 12 Mar 2007, 11:34

topraktan bir can wrote:ben de anlayamadım.yıllardan beri beklediğimiz şeyin müjdesini dün gece bütün türkiye önünde gencebay bizzat verdi;"bu da senfonik olarak icra edeceğimiz parçalardan birisi" dedi.hem de londra senfoni orkestrasıyla dedi.ben dün geceden beri mutluluk sarhoşluğu içindeyim.kimbilir gönül dostları ne kadar sevinmiştir diye girdim siteye ama sitede benden başka duyan olmadı herhalde.

haberi aldık senden daha ne olsun inş.sonuçlanır şahane olur ve bu Gencebay ın dünyada tanınmasına daha da katkısı olur bekleyelim görelim

murat yaşar
Kıdemli Üye

Post by murat yaşar » 12 Mar 2007, 13:50

EVET DOSTLAR

KÜÇÜKSÜN YAVRUM ADLI ESERİN İCRASINDAN SONRAKİ YORUMLAR ESNASINDA GENCEBAY BİZLERİN UZUN ZAMANDAN BERİDİR SORDUĞUMUZ BİR SORUNUN CEVABINI LONDRA SENFONİ ORKESTARSI
EŞLİĞİNDE BU ESERDE VAR O ESERİDE YAZDIK DEDİKTEN SONRA İLK AKLIMA GELEN BU FORUMDAKİ ARKADAŞLARIN BU GÜNÜ NASIL BAYRAM HAVASINDA GEÇİRECEĞİ OLDU...

FAKAT BİRÇOĞUMUZ GALİBA DAHA HABERDAR DEĞİLİZ..SENFONİK KARDEŞ NERELERDESİN YORUMLARINI SEVİNÇİNİ PAYLAŞ BİZLERLE....

TABİKİ HER GENCEBAY HAYRANINI SEVİNDİRECEK BU HABER AMA SENFONİK KARDEŞ UZUN ZAMANDIR BÖYLE BİR AÇIKLAMA BEKLİYORDU..BEN EN ÇOK ONUN NELER HİSSETTİĞİNİ MERAK EDİYORUM...BU ONUN EN BÜYÜK HAYELLERİNDEN BİRİYDİ SANIRIM....

BİZLER İÇİNDE BÜYÜK SÜPRİZ OLDU...BEN ŞAHSIM ADINA BİR SÜPRİZDE BAĞLAMA KONÇERTOSUNDAN BEKLİYORUM AÇIKÇASI....
AMA ÖNCE ŞU SENFONİ MESELESİ HALLEDİLMEDEN OLMAZ SANIRIM...

DOĞMAMIŞ ÇOCUĞA DON BİÇİYORDUK DÜNE KADAR..BENCE BU AÇIKLAMA SENFONİNİN GERÇEKLEŞECEĞİ HABERİ HEMDE İLK AĞIZDAN
MÜHTİŞ OLDU...İNŞALLAH EN KISA SÜREDE HALLOLUR BU İŞ..EĞER GENE BİR TAKIM SEBEBLERDEN DOLAYI ERTELENECEK OLSA GENCEBAY BU AÇIKLAMAYI YAPMAZDI....BU İŞ KESİNLİK KAZANMIŞTIR....

BUNDAN SONRA SIRA DİĞER PROJELERDE...İLK OLARAK BAĞLAMA KONÇERTOSU OLSA FENADA OLMAZDI HANİ... HELE ŞU PROJE BİR TAMAMLANSIN SIRA ONLARADA GELİR İNŞALLAH...

SENFONİ MÜJDESİ TÜM GENCEBAY SEVERLERE ŞİMDİDEN HAYIRLI VE UĞURLU OLSUN....

SAYGILARIMLA

AYDIN23
Yeni Üye

Post by AYDIN23 » 12 Mar 2007, 14:31

Dün akşam bende izledim gerçekten orkestra çok kötü çaldı ama orhan babanın senfoni müjdesi çok mutlu etti bizi.Arkadaşlar konuyu çok dağıtmak istemiyorum ama s.tekay ve orkestrasının bence en büyük ayıbı o.gencebay ve b.ersoy proogramın başında anons edildikleri zaman ablan kurban olsun şarkısıyla çıkıyorlar.Bilmem dikkat ettinizmi buna? bence çok büyük bir ayıp bu...
HEP BÖYLE OL BÖYLE KAL İSTİYORSAN CANIMI AL DUYDUNMU BİLMİYORUM SENİ ÇOK SEVİYORUM

nikrizruyası
Deneyimli Üye

Post by nikrizruyası » 12 Mar 2007, 14:40

AYDIN23 wrote:Dün akşam bende izledim gerçekten orkestra çok kötü çaldı ama orhan babanın senfoni müjdesi çok mutlu etti bizi.Arkadaşlar konuyu çok dağıtmak istemiyorum ama s.tekay ve orkestrasının bence en büyük ayıbı o.gencebay ve b.ersoy proogramın başında anons edildikleri zaman ablan kurban olsun şarkısıyla çıkıyorlar.Bilmem dikkat ettinizmi buna? bence çok büyük bir ayıp bu...

gerçekten doğru bu benimde dikkatimi çekti mesela nihavent üvertür le çıkılamazmı herhalde kolaya kaçmışlar çok çalışmaları lazım abisi kolaymı Gencebay ın eserini icra etmek

HASAN
Kıdemli Üye

Post by HASAN » 12 Mar 2007, 15:17

Selcuk Tekay önemli bir Hocadır.Bu tür hatayı nasıl yapabildiler aklım almadı doğrusu.
Onu Anlamak Sanattır

turanamac
Kıdemli Üye

Post by turanamac » 12 Mar 2007, 15:39

felaket tellalı olmak istemem ama bu açıklamanın ardından da çok bekleyeceğiz gibi geliyor bana ..bana pek hemen gerçekleşecez gibi gelmedi..gerçi ocümleyi kaçırmışım ..orhan genncebayın ağzından duymadım ama sanırım arkadaşlar tam olarak tırnak içerisinde onun ağzından yazdılar ..

neden mi bu ümitsiz ifadelerim..daha öncede duydum bu tüp ifadeler ama bakın nasıl bir zamana yayıldı ..??

UMARIM YANILIYORUMDUR ..İNŞAALLAH YANILIYORUMDUR..

HAYTAIMDA YANILMAYI HİÇ BU KADAR İSTEMEMİŞTİM...,

saygılar....

murat yaşar
Kıdemli Üye

Post by murat yaşar » 12 Mar 2007, 16:51

Tabiki aynı telaş ve karamsarlık sözü edilen tüm projeler için geçerli...
Fakat dünkü kendi ağzından londra senfonisi ile sözü herhalde çalışmaların başladığı yada anlaşmanın yapıldığı habercisidir.

Daha önceleri malum projeler ve bildik malum bahaneler vardı...Fakat dün kendi ağzından yaptığı açıklama senfoninin ya başladığı yada en azından londra senfonisi ile yapılacağının anlaşması sözü idi...

Yoksa kolay kolay bu lafı etmezdi...Demek ki bazı şeyler kulağına gitmiş
küçükte olsa bir ipucu verdi..Ben dünkü konuşmasından sonra düğmeye basıldığı kanaatine vardım...

Düşünebiliyor musunuz..?? Yıllardır hazırlıyor bu projeyi...Kendisinin nasıl titiz biri olduğunu mükemmelliyetçiliğini sizlere anlatacak değilim...

Yani üstüne bunca yıl hazırlandı..(yada biz öyle zannettik) Çünkü bizler nerdeyse ümidimizi kesmiştik...Bu senfoni ve diğer projeler öyle 3-5 yıllık projeler değil...Aradan çok yıllar geçtii..Eğer gerçekten o projeler üstünde çalışmışsa hemde bu kadar yıl ortaya DÜNYA çapında bir şaheser çıkması en büyük dileğim....

Dünkü çocuklar bile sahneye artık senfoni orkestralarla çıkmaya başladı.
Geçen haberlerde izlediğim şebnem ferah bile...Kendi dalında belki başarılı olan bu insanlar bu işi yaparak bana göre ya çok cesaret isteyen bu işi belki bilinçli belkide bilinçsiz bir şekilde icra ediyorlar...

Senfoni benim bildiğim kadarıyla öyle kolay bir iş değil..Yani yeterince donanımı olmayan bir insanın bu işi sıradan bir şekilde icra etmesi malesef
o ülkenin sanatının ne halde olduğunun açık bir göstergesi...

Bu senfoni olayını ya bizler gözümüzde çok büyüttük yada bunu yetersiz bir biçimde yada konser havasında icra eden insanlar bu cesareti nerden buluyor pek anlamıyorum...

Bu konu hakkında yeterli bilgi birikimi bulunan arkadaşlar aramızda var...
Bir açıklayında bizde öğrenelim...80 li yıllarda TRT sık sık yayınlardı fakat o zamanlardada bizler için pek birşey ifade etmiyordu senfoniler..

Yıllar sonra belki bizlerde müzik konusunda biraz bilgi birikimi oluşmaya başladığı dönem işin farkına vardık senfoni ne demek...

Yinede yıllardır senfoni,bağlama konçertosu diye özelliklede bu işin piri sayın ORHAN GENCEBAYın ağzından duydukça ısrarla tempo tuttuk...
PROJELER PROJELER diye....Ve nihayet küçükte olsa bir sinyal aldık...

Şimdi isteğim kimsenin hayal kırıklığı yaşamaması adına bu adı geçen projeleri biri kalksın en iyi bir şekilde bizimde anlayacağımız bir dille anlatmasıdır..Bizler iyi kötü azda olsa bazı bilgilere vasılız ama yinede bu işin dünya çapında nasıl geliştiği hakkında bazı bilgilerde eklersek fena olmaz...
Çünkü bu iş yapıldığı zaman birçok insanın bu ne yaw bunu kim yapmış yada böyle müzik mi olur diye malesef belkide elinin tersiyle itecek birde laf konuşup yorum yapacak..Çünkü bu adı geçen projelerden çok piyasa müziği olan müziği tercih eden çok insan olacaktır...

bu forumdaki arkadaşlarımızı tabiki ayrı tutuyorum...Yada sanatdan anlayan insanları..Bence bu işleri yapmak malesef bir yerde bir risktir..
Bakalım getirisi ne olcak diye işin maddi yanını düşünecek olursak kimse bu ülkede böyle bir riske girmez..Çünkü daha bu tür müziği dinleyen insanların sayısı malesef çok çok çok az...
Merak ediyorum kaç kişinin evinde bir mozart yada betofın (bakın daha adını bile doğru yazamıyorum)cd veya kaseti vardır..

Laf uzadıkça uzuyor sonu gelmiyecek bu gidişle...BEKLEYELİM GÖRELİM...

SAYGILARIMLA

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 12 Mar 2007, 19:16

bu projenin amacı piyasa müziğini tercih eden insanların zevklerine hitap etmekten çok gencebay müziğini dünya müziği içinde çoktan hakettiği yere oturtmak ve dünya sanatseverine duyurmak olacaktır.bu yüzden piyasada geçerli olan kaygıların bu projede geçerli olacağını sanmıyorum.zaten bu sanatsal bir proje.böyle şeyleri düşünmenin anlamı da olmaz.

şebnem ferah ya da ibo gibi yorumcuların şarkılarını senfoni orkestrasıyla icra etmesinden çok daha farklı bir proje olacaktır.bence eserler sadece enstrumantal olur ya da şan kısmı opera sanatçıları tarafından icra edilebilir.ben bağlamada da orhan gencebay'ın olacağını düşünüyorum.bugün her eser senfoni orkestrası ile çalınabilir.bence bu projede amaç diğer senfoni orkestraları projeleri gibi şarkıların senfoni orkastrası ile çalınmasından çok,gencebay eserlerinin senfonik anlayış eşliğinde değerlerinin daha vurucu bir şekilde açığa çıkartılması ve mozart ya da beethoven'dan hiç de aşağıda sayılmayacak kalitede olduğunun gösterilmesi olacaktır.ayrıca senfoni orkestrası da herhangi bir senfoni orkestrası değil,londra senfoni orkestrası olacak.

geriye kalan bir diğer soru işareti sound meselesi.bildiğimiz klasik batı müziği şeklinde mi olacak yoksa nihavent uvertür gibi alaturka senfoni anlayışında mı olacak?ben daha çok ikincisinin olacağını düşünüyorum.şayet bu şekilde olursa londra senfoni orkestrası gibi bu anlayışa alışık olmayan bir orkestra hayli zorluk çekecektir.ama sonuçta kendi müziğimizi de duyurmak zorundayız.eğer bildiğimiz klasik batı müziği anlayışında olursa bu da dünyada yankı bulmasında daha etkili olacaktır.belki de ikisi birden olacak ya da sentez anlayışıyla ortada bir yerde birleşilecek.bunlar teknik konular,gencebay böyle bir sözü türkiye'nin en çok izlenen programında orkestranın ismini dahi vererek bizzat belirtiyorsa mutlaka bunları kafasında çözmüştür.

ama artık kesin olan bişey varsa o da bu projeye susadığımız.şu ya da bu şekilde gencebay müziği dünyada hakettiği platforma gelmeli ve gelecek de.

berhüdar olun...

murat yaşar
Kıdemli Üye

Post by murat yaşar » 12 Mar 2007, 19:59

Görüşlerine saygı duyuyorum ben topraktan canım kardeş...
Bende kafamda zaten buna benzer yorumlar yapıyorum.Birde şu var belitrmişsin bence bizim tarz yada alaturka tarzı daha uygun düşebilir diye
fakat gencebayın hem alaturka,nihavent yada hemde batı klasik yada tasavvuf müziğine ilişkin müzikleride var..Ayrıca türkü formu bile yada ege yöresinden örnek:sevenlere saygı kalmamiş adlı eser mühtiş bir senfoni ile gayet güzel icra edilebilir...
Yada hadi git adlı eser zaten yapısındada var mühtiş olur...Aslında her parçanın kendine göre belli bir yapısı var...Kendisi mutlaka kafasında oluşturmuştur parçaları...Gencebay parçaları o kadar güzel ve özel ki insan seçmekte bile zorlanabiliyor...
Kendisi Küçüksün yavrum eserini belirtti zaten...Doğu ile batıyı o kadar güzel harmanlamış ve içine bizdende olan değerleri katmış o kadar çok eseri var ki...
Bazen bir ıtrı bazen yunustan bazen karacaoğlan bazende mevlanadan esintiler taşıyan o kadar geniş bir yelpazesi var ki , bunları batı tekniği ve melodik anlamdada destekleyen okadar çok yenilik var ki...
İnsan hakketen zorlanıyor...Tek temennim gene klip çektiği parçalardaki
zaafa düşmemesi..Yani eğer birileri yardımcı olacaksa bu yöndermileri yapan insan seçimlerinide iyi yapması ve akademik bir yardım alması...
Aslında böyle bir yardıma ne kadar ihtiyaç duyar bilemem ama eğer olacaksa bu albüm çalışmasında yada kliplerin seçimindeki olay gibi olmaması tek dileğim....

saygılar

Gencebay_NL
Kıdemli Üye

Post by Gencebay_NL » 12 Mar 2007, 20:30

Evet tabiki duyduk bizler sabirli insanlariz bekleriz.

Londra Senfoni Orkestrasi ile icra edecegimiz eserlerin icine bu eseri (kucuksun yavrum) de alacagiz dedi .
hayirlisi bekleyip gorecegiz.
Sayin Orhan Gencebaydan isteklerimiz bitmez bizim biroi boiter biri baslar.
Cunku O muzigi ile Doyumsuz ona doyamadikki................
Karanliga Kufur Edecegine Bir Mumda Sen Yak !

http://gencebaynl.spaces.live.com/

SerdarYilmaz
Kıdemli Üye

Post by SerdarYilmaz » 12 Mar 2007, 20:32

topraktan bir can wrote:orhan gencebay bu eserin yapısından ve senfonik olduğundan bahsettikten sonra,bu eseri senfoni halinde de yazdım,londra senfoni orkestrası ile icra edeceğiz dedi.o anda artık emin oldum ki orhan baba yazdıklarımızdan haberdar.niye bugün kimse bundan bahsetmiyor?ben gencebay'dan bu sözleri duyduğum dün geceden beri bayram sevinci içerisindeyim.

.

Popstar´i düzenli olarak izlemedigimden dolayi bunlari duymadim. Çölde bir vaha misali bir haber. Aslinda söyle de diyebiliriz: Bir hastaya verilen dindirici morfin gibi.. Kisa vadede rahatlatan bir haber, ama ayni sözleri önceden de duydugumuz için insan yine de eski ümitsizligini bir kenara itemiyor.

Sadece bekliyorum.. Heyecan yapip olasi kötü bir durumda yikilmak istemiyorum. Sadece hayirlisi diyorum. Insallah olsun.

Bu arada Küçüksün Yavrum icrasini Youtube´den izleme/dinleme firsati oldu, sagolsun ekleyen arkadas, gerçekten de yetersiz bir icra olmus. Ayni zamanda Gencebay´in sarkilarinin genel anlamda ne kadar kompleks ve zengin içerikli oldugunun bir göstergesi.. Zor bir eser, her yönüyle, sözüyle, müzigiyle, genis bir eser.. Semfoniye layik.

idam_mahkumu
Site Admin

Post by idam_mahkumu » 12 Mar 2007, 22:59

Benim şuan için pek ümidim yok.. Düşünsenize, çocuk tesadüfen o şarkıyı okumayasaydı, Orhan abi böyle bir mevzudan bahsetmeyecekdi.. Zaten biliyoruz bir senfoni yapmak istediğini ve eski senfonik tarz da ki ( Batsın bu dünya, bir teselli ver, hatasız kul olmaz, seni buldum ya, bağrımda bir ateş var, küçüksün yavrum, gelin birlik olalım, leyla ile mecnun, sen hep o yerdesin, sende haklısın, yokluk... ) eserlerini londrada hazırlayacağını..

Demek ki, bekleyeceğiz.. Hayırlısı ne ise olsun..

senfonik
Kıdemli Üye

Post by senfonik » 13 Mar 2007, 11:59

valla arkadaşlar onu bunu bilmem 2 haftadır iş yoğunluğum sebebiyle programı izleyemiyorum..ve şans bu ya izleyemediğim programda benim en büyük hayalim londra senfoni orkestrası eşliğinde gencebay senfonik şiir i..
ve yıllar sonra gencebay bunu 1-2 cümleylede olsa telaffuz ediyor diyorsunuz..sevinsemmi üzülsemmi bilmiyorum..
yani bu sözler bizi bir 10 sene daha sonraya sürüklermi yoksa artık sona doğru geldikmi bu proje için..
yani bu gibi dev bir projeyi gerçekleştirebilirse gencebay misyonunu tamamlamış olur bence..öyle iddialı bir söz öyle yürek isteyen bilgi tecrübe sanat isteyen bir projeki bunu yapmak gencebayın doruğu türkiyenin gururu anlamıdır..

yani bir senfoni yazmak icra ettirmek hem teknik bilgi hem ruh açısından en zor mertebe olsa gerek müzisyenler arasında..100-150 kişilik bir orkestradan bahsediyoruz bunların tek tek partilerinin yazılması ve günlerce belki prova kontrpuan armoni notları ve belkide bizim türk müzisyenlerinin de kaynaşmasıyla bizim makamsal motiflerin koma ların devreye girmesi yani hepsini organize etmek ve yönetmek çok zor...

yani biz gencebay farkını sanatını bu yüzden bu projede göstermesini diledik istedik ve bu güce kültüre bilgiye sahip olduğunu söyledik..yani bazıları gibi popstar dizi reklam albüm halk konseri gibi nicelikli her sıradan sanatçının yapabileceği çalışmaları benimsemedik istemedik..

zaten gencebay bunların hepsini yıllarca yaptı..artık son yumruk masaya vurulup gerçek gencebay işte bu dedirtmeli..bu ancak ve ancak vir senfoni veya bağlama konçertosuyla olabilir yani bunu haricinde yapacağı her çalışma proje bilinçli gencebaycılar haricinde sıradan sayılıp batsın bu dünyada ibaret bir gencebayı tarih sayfalarında okutulacak..

o yüzden sevgili kral bizler için kendin için ve en önemlisi sanat için biraz şu medyadan popüler işler ayrı kal ve bitir hayata geçir şu projeyi..ondan sonra ister popstara çık ister dizi çek ister reklamlarda oyna ....

seni seviyoruz kocayürek büyük müzik adamı..

saygılarımla..
mesut
SENFONİK ŞİİR VE BAĞLAMA KONÇERTOSU İLE YANIP TUTUŞUYORUM..
SEVGİLİ KRAL HAYALMİ GERÇEKMİ BU SÖZLER..
UYANDIR BİZİ..

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 13 Mar 2007, 13:14

senfonik wrote:

artık son yumruk masaya vurulup gerçek gencebay işte bu dedirtmeli..bu ancak ve ancak bir senfoni veya bağlama konçertosuyla olabilir.

müthiş bir ifade mesut abi,alkışlama efekti koyacaktım ama bulamadım :)
işte olay bu.ne güzel özetlemişsin...

Locked