ORHAN HOCA ÇOK YOĞUNMUŞ

Kapanmış konulardan yararlanabilmeniz için arşiv bölümüne taşınmaktadır.
genbay
Kıdemli Üye

Post by genbay » 10 Mar 2007, 13:29

orhanım gencebay yıllardan beri hersee cevap verseydi bu durumda olmazdı....zorla iç bişi olmaz

orhanım
Yeni Üye

Post by orhanım » 10 Mar 2007, 14:32

zorlamayla alakası yok cevap vermesi lazım diye düşünüyorum ama benle aynı düşünmenizi isteyemem heerkesin düşüncesi farklıdır saygı duyarım benim düşünceme saygı duyulması şartıyla :wink:
SANMAKİ İNSANLAR HİÇ MUTLU OLMAZ ŞUNU BİLİN MUTLULUĞA ÖLÇÜ BULUNMAZ ÜMİDİN ÜMİTTEN ANLAMIN ANLAMDAN YAŞAMIN YAŞAMDAN FARKI VAR

gonuldostu
Deneyimli Üye

Post by gonuldostu » 10 Mar 2007, 16:15

peki neye cevap vermesi gerekiyor. bugune yaptıgı işlerin işlerin cevabını ; popstar cevabını kendi ölçülerinde verdi. daha neyin cevabını istiyorsunuz. yapmadıgı şeylerin cevabını sormaya hakkınız yok. kendi ölçülerinde onunda bir düşündügü vardır bunları açıklamaya kimseyle paylaşmayabilir. biraz saygı duyun.

turanamac
Kıdemli Üye

Post by turanamac » 11 Mar 2007, 13:32

arkadaşalr ..doğrudur..bazı mullakta olan konular var..ancak bazı cevapklr öyle 3-5 dakka ile geçiştirileilecek şeyler değil..

şimdi gidipte orhan gencebay bir televizyon kanalına "yahu benim hayranlarıma cevaplar vermem lazım.bana bir program yapalım..ben de cevaplarımı vereyim" mi diyecek..

bu ülkede sanata ve gerçek sanatçıya nasıl bakıldığı belli..bilakis televizyonların yarattığı kargaşada orhan gencebay asla yer alamaz ki..

nedir çözüm..orhan gencebayın çok değil bir kaç saatini alacak şekilde böylesine orhan gencebaycıların olduğu bir foruma ya da siteye ( şu kardeş sitelerimizden bahsediyorum..ki daha önce yapıldı bir canlı bağlantı şeklinde..) katılarak seçilen moderatörleden birinin vasıtasıyla sorulara anında yanıt vermesi biçiminde bir toplantı olursa gencebayı neler düşündüğünü bilmeden eleştirenlerde biraz üzerine gidenlerde bende cevabımızı alır yorumlarımızı buna göre yaparız..

şimdi ben bu işlerde sözü dinlenen ve maharetli olanlardan ( özellikle orhan gencebayla telefon ya da yüz yüze görüşme fırsatı bulan arkadaşlardan ) rica ediyorum ..lütfen bu talebi forum arkadaşlarımızın genel ve çok istekle yaptıkları bir talep olarak iletirlerse sanırım olmayacak diye bir şey sözkonusu değildir..

o zaman bazı sorularımız yanıtlanacak ..bundan sonraki gencebaycılık çizgimize de yön verecektir..

saygılar..

genbay
Kıdemli Üye

Post by genbay » 11 Mar 2007, 17:12

ben suna kanat getirdim arkadaslar benim babamda gencebay ci bana bugun bişiler dedi arkadaslar paylasmak isterim sizlerle bizim zamanimizda ORHAN ABİYe COK AMA COK SEYLER SÖĞLENDİ LAF ATİLDİ SÖZ EDİLDİ DEDİ suan artk o kadar cok seyler yok ona cok seyler söğlendi bizim zamanimizda o hayranlainin nası bi hayran kitlesi oldugunu bilir dedi ona ne söğlense o ine yapar bildigini dedi bana.

sunu vurguladı suan orhan gencebay gecmişte yasdıgı gibi zorluk yasamiyo dedi bana .yorum sizlerin elimden geleni yazmaya caıstım insallah bi kabalık etmemisimdir..

aksamgunesi
Yeni Üye

Post by aksamgunesi » 11 Mar 2007, 23:42

konser biletlerini dün aldık nihayet..yarın akşamı iple cekiyoruz..hadi bakalım..

yalnız
Yeni Üye

Post by yalnız » 12 Mar 2007, 19:56

Merhaba gönül dostları dün Popstarı seyretenlerin dikkatini çekmişdir 5 gündür grip olarak hasta yattığını dinlendiğini söyledi ORHAN abimiz belki bu nedenlede katılmak istememişdir ve yoğun olarak çalıştığı belirtmişde olabilir.ayrıca eserlerinin senfonik olarak çalınmaya başlayacağının sinyallerinide vermişdir kendisi umarım sağlığı sıhhati yerinbe çabuk gelirde bizleri sevindirir her zamanki gibi.Orhan baba gelmiş geçmiş olsun acil şifalar dilerim sesim sana ulamaşmasada en büyük duygularla selamlıyorum seni..ALLAH SANA UZUN ÖMÜRLER VERSİN.

burhansenkal
Kıdemli Üye

Post by burhansenkal » 13 Mar 2007, 01:29

gonuldostu wrote:peki neye cevap vermesi gerekiyor. bugune yaptıgı işlerin işlerin cevabını ; popstar cevabını kendi ölçülerinde verdi. daha neyin cevabını istiyorsunuz. yapmadıgı şeylerin cevabını sormaya hakkınız yok. kendi ölçülerinde onunda bir düşündügü vardır bunları açıklamaya kimseyle paylaşmayabilir. biraz saygı duyun.

Saygımız sonsuzdur.
Orhan GENCEBAY ın her daim yanındayız.
Ne demek hakkımız yok.
Biz onu var edenlerdeniz kardeşim. Ne demek hakkınız yok.
Hak, vaat ile hak olur.
Taahüt edilen, taahüt edilir. Aksi durumda hesap sorulur.
Kaldı ki biz adamı rencide etmedik.
Gönül kırgınlığımızı dile getirdik. Bunu da burada yapmayıp nerde yapacaz.
Neyin mi cevabını istiyoruz ?
1. Mesela kendisi tarafından söylenen "bağlama solo"nun akibetini
2. Kendisi tarafından söylenen "flarmoni ağırlıklı klasik çalışmayı"
3. Kendisi tarafından söylenen "bu güne kadar, benim söylemediğim ama başka sanatçılar tarafından söylenen eserlere ait albümü"
4. Kendisi tarafından söylenen" film müzikleri" albümünü
5. Dublör filminin tamamlanıp,tamamlanmayacağını
6. Yazdığı kitabın akibetini
7. Yeni albüm düşüncelerinin
8. Klasikler 3 albümünün durumunu

Bunları sormaya HAKKIMIZ var.
Bunları biz uydurmadık.
Ha. Bunları yapmadı diye de kötülemiyoruz.Kötülemeye de kimse kalkmasın. Ama bize de 5-7 yıldır yırtınmamıza bi net cevap versin Olacak-olmayacak diye.
Bu "sevdiğini denizde kaybetmiş birinin umudu" gibidir.
Her dem derim. Sevdiğimi sırf iyi yönleri ile alkışlarsam "yalaka" olurum. Ama gerçekleri de gösterip yerebilirsem "dost" olurum.
Ben dostum.
Arkadaşlarıma,gönül dostlarına zarar verdiğim düşünülüyorsa, bir daha buralarda yazmam...

murat yaşar
Kıdemli Üye

Post by murat yaşar » 13 Mar 2007, 16:25

Burhan kardeş yerden göğe haklıdır...Bizler övgüyüde, yergiyide yeri ve zamanı geldiğinde en dosthane yapan bir topluluğuz...
Buradaki herkes burhan kardeşin sıraladığı soruların cevabını merakla yıllardır bekliyoruz..
Geçen pazar senfoni ile ilgili küçükte olsa bir ipucu verdi...Biz bu projeleri kendimiz kafamızdan uydurmadık elbet...Hepside verilmiş bir sözün tutulması ile alakalı bir konu....
Ya yapılır ya yapılmaz...Bunun bir cevabı vardır..Eğer olmayacaksa bizde bilelim ve boş yere beklemeyelim...
Bizler gayet iyi biliyoruz ki ORHAN GENCEBAY bir deryadır ve o yapamassa kimse yapamaz..Ondaki bu bilgi ve birikim kimde var...
Asıl sitem tüm bunları yapacak donanıma sahip olduğu halde neden bu kadar gecikiyor bu söz verdiği projeler...
Meselenin özünde bu var...Yoksa gencebay ı karalamak kötülemek ne demek..Mümkün mü...???
Kimsenin kimseyi rencide etmesine gerek yok...Hem bu tartışmalar yeni değil ki...Her zaman beklediğimiz,konuştuğumuz,tartıştığımız konuların başında gelir bu PROJELER...
Bizler herkesin sözünü yerine getirmesinden yanayız..
Gönül dost u kardeşinde savunmaya geçmesine gerek yok..Hepimiz babayı çok seviyoruz merak etme...
Bu projeler olur, olmaz ayrı konu...Fakat bizlerde bu konularda ısrarcı olmassak bu cevherin değerini sadece bizler biliriz ondan öteyede gidemez..Amaç gencebay ı dünya çapında tanıtmak..Bu da hep bu projelerden geçer..

saygılarımla

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 13 Mar 2007, 16:53

murat yaşar wrote:Burhan kardeş yerden göğe haklıdır...Bizler övgüyüde, yergiyide yeri ve zamanı geldiğinde en dosthane yapan bir topluluğuz...
Buradaki herkes burhan kardeşin sıraladığı soruların cevabını merakla yıllardır bekliyoruz..
Geçen pazar senfoni ile ilgili küçükte olsa bir ipucu verdi...Biz bu projeleri kendimiz kafamızdan uydurmadık elbet...Hepside verilmiş bir sözün tutulması ile alakalı bir konu....
Ya yapılır ya yapılmaz...Bunun bir cevabı vardır..Eğer olmayacaksa bizde bilelim ve boş yere beklemeyelim...
Bizler gayet iyi biliyoruz ki ORHAN GENCEBAY bir deryadır ve o yapamassa kimse yapamaz..Ondaki bu bilgi ve birikim kimde var...
Asıl sitem tüm bunları yapacak donanıma sahip olduğu halde neden bu kadar gecikiyor bu söz verdiği projeler...
Meselenin özünde bu var...Yoksa gencebay ı karalamak kötülemek ne demek..Mümkün mü...???
Kimsenin kimseyi rencide etmesine gerek yok...Hem bu tartışmalar yeni değil ki...Her zaman beklediğimiz,konuştuğumuz,tartıştığımız konuların başında gelir bu PROJELER...
Bizler herkesin sözünü yerine getirmesinden yanayız..
Gönül dost u kardeşinde savunmaya geçmesine gerek yok..Hepimiz babayı çok seviyoruz merak etme...
Bu projeler olur, olmaz ayrı konu...Fakat bizlerde bu konularda ısrarcı olmassak bu cevherin değerini sadece bizler biliriz ondan öteyede gidemez..Amaç gencebay ı dünya çapında tanıtmak..Bu da hep bu projelerden geçer..

saygılarımla

keşke herkes bunları anlayabilse.duygularımız bundan güzel anlatılamazdı herhalde.anlamak,anlaşmak,anlaşabilmek,anlaşılabilmek ne güzel :wink:

murat yaşar
Kıdemli Üye

Post by murat yaşar » 13 Mar 2007, 18:08

Teşekkürler ben topraktan bir canım...

Herhalde iyi bir genelleme olmuştur.Ana fikir olarak bunlar var ve daha üstüne ilave edilecek çok yorumlarda var elbet...
Genel olarak forumdaki hava bu yönde esiyor...Fakat diğer görüşlerede sonsuz saygımız vardır...

Burda her ne yazılıyor ise tamamı GENCEBAY'ın felsefesi doğrultusunda ve onun yararına olabilecek onun görüşlerini destekleyecek onun değerinin anlaşılabilirliği hakkında yazılardan ibarettir...

Belki bizimde acizane isteklerimiz oluyor fakat bu istekler onun verdiği sözler doğrultusundadır...Bizler kalkıpta onuda yap,bunuda yap ,olmadı şunuda yap diye gereksiz,egomuzu tatmin edecek laf olsun diye istek isteyecek insanlar değiliz...

Bizim isteklerimiz onun dünya çapında bir değer olduğunun farkına varılması ve onun TÜRK MÜZİĞİNE olan katkıların yanısıra kendisine yakışır SANATSAL manada dev eserlerin altına imzasını atmasıdır...

Sözü edilen,ısrarla istenen PROJELER işte bu yüzden çok değerlidir....

SAYGILAR

levoloveUSA
Yeni Üye

Post by levoloveUSA » 16 Apr 2007, 12:00

Arkadaslar hiddetlenmenin geregi yok ki????
GENCEBAY Yogun bir insan anlayabiliyoruz. Ve sunu dusunun< Ben de bir Muzik adamiyim ve Konservatuar'dan taniyorum ATAC'i, beni hatirlar sanirim...Ben de Amerikada bir koro yonetiyorum. Sirf Gencebay icin bir konser duzenleme fikri bizde cok uzun yillardir vardi zaten.
AMA SU VAR KI; BINLERCE KORO VAR TR"DE EGER HERKES KONSERLER DUZENLER VE GENCEBAY'IN GELMESINI BEKLERSE VAY GENCEBAY'IN HALINE...
HEM SUNU DUSUNUN. AVRUPA'DAKI KONSERE TELEFONLA KATILMADI MI KENDISI ???? BU DA BIR JEST' DIR...

TAMAM ATAC BIR ILKI BASARDI DENILECEK, DOGRU... BENIM KOROMDAN DA BU KONSER CIKAR DERIM BEN...VE GENCEBAY ZATEN AMERIKAYA KONTROL' E GELIYOR VE BURDA DERVIS RESTAURANT'DA YEMEGE DE KATILIYOR... TURK YURUYUSU SIRASINDA BALO'YA DA KATILIYOR...

OYLE BIR DUYUM ALIP KONSERE BURDA KATILMASINI SAGLAYABILIRIZ BELKI...
KIMBILIR BELKI GELECEKTE???

SITEM EDECEK BIRSEY YOK ARKADASLAR,,,ADAM YASLANDI, YOGUN PROGRAMLARDAN DA SIKILDI ARTIK...
DUSUNSENIZE URETIM MI YAPSIN, ETRAFLA MI ILGILENSIN??? AILESIYLE ZAMAN MI GECIRSIN...
KENDINIZI DUSUNUN, HELE AVRUPADAKI ARKADASLAR,,,NE KADAR YOGUN IS HAYATIMIZ VAR, GECEMIZ GUNDUMUZE KARISMIS DURUMDA, HELE BIR TATIL ZAMANI GELSE DE 1 SENEYI 2-3 HAFTA TATILLE ULKEMIZDE GECIRSEK DIYE DIDINIYORUZ...

BEN ELIME UD'UMU ALACAK VAKTI ZOR BULUYORUM. ADAM NE YAPSIN BAGLAMA MI CALSIN, BESTELERLE MI UGRASSIN???

BIZIMLE MI UGRASSIN :)

SEVGILER HEPINIZE...ATAC KARDESIM BE KONSERVATUAR'DAN VE TRT IZMIR RADYOSUN'DAN LEVENT. HATIRLAMAZSAN YALCIN VEYA YAHYA ILE KONUS:)
NE VARSA YA$ANMASI GEREKEN
YA$ANACAK, YA GEC YA DA ERKEN
DAHA BIZLER KI EMEKLIYORKEN
TUTMADILAR MI ELLERIMIZDEN...
Dahi'ce

genex
Site Admin

Post by genex » 16 Apr 2007, 13:44

Çok doğru noktalara değinmişsiniz. Gencebay üzerine düşeni yapıp konsere telefonla bağlandı, ayrıca ilgisini göstermek için popstarda da bu konserden bahsetti. izmir'e giderim diye de kimseye söz verdiğini sanmıyorum.

turanamac
Kıdemli Üye

Post by turanamac » 19 Apr 2007, 18:55

zaten sık sık rahatsızlanıyorda..geçen de yine tansiyon sorunu baş gösterdi..allah korusun bu rahatsızlılarından bir tanesi ciddi bir durua dönüşse "hala projeeri bekliyor " mu diyeceğiz..

yani biraz elimizi vicdanımıza götürsek..sanatçıların hayranlarından çok daha önem vermeleri gereken özel insanlar ve durumlarvardır..örneğin orhan gencebay için torunu bambaşka bir özellikle ..hepimiz biliyoruz..mesela samsundaki annesi...

velhasılı kelam durum budur ...şimdi şunu duyar gibi oluyorum bazılarından :""e o zaman neden söz verdi ve sürekli olacak olacak diyor ??? "" ne demeli??? : " vazgeçtim yapmayacağım ""mı ??

saygılar ....

Locked