BİR DE BU ÇIKTI "ALATURKA BEST"

Kapanmış konulardan yararlanabilmeniz için arşiv bölümüne taşınmaktadır.
Buz Dağı
Kıdemli Üye

BİR DE BU ÇIKTI "ALATURKA BEST"

Post by Buz Dağı » 30 Apr 2007, 00:55

Gönül dostları; Az önce programı seyrederken duydum. Önümüzdeki haftadan itibaren Popstar "Alaturka Best" adıyla devam edecekmiş. Geçen seriden 4 ve bu seriden 4 olmak üzere 8 yarışmacı olacakmış. Biz bitecek diye umarken 8 hafta daha buna dayanmak zorundayız.
BUGÜN BİR GARİPLİK VAR Kİ ÜSTÜMDE
SENİ ARIYORUM...

Gencebay_NL
Kıdemli Üye

Post by Gencebay_NL » 30 Apr 2007, 01:03

Evet 8 hafta daha Sabir edecegiz.
Hayirlisi diyelim hayirlisi olsun elimizden bir sey gelmiyor.
Bir yerde bitinceye kadar kabullendik zaten
Karanliga Kufur Edecegine Bir Mumda Sen Yak !

http://gencebaynl.spaces.live.com/

AYDIN23
Yeni Üye

Post by AYDIN23 » 30 Apr 2007, 11:22

yapmayın ya çok üzüldüm tam bitti derken çile yinemi başlıyor???
HEP BÖYLE OL BÖYLE KAL İSTİYORSAN CANIMI AL DUYDUNMU BİLMİYORUM SENİ ÇOK SEVİYORUM

idam_mahkumu
Site Admin

Post by idam_mahkumu » 30 Apr 2007, 11:52

Az daha sıkalım, sabır... sabret gönlüm sabret sabrın sonu selamet, diye diye belki de .....

genbay
Kıdemli Üye

Post by genbay » 30 Apr 2007, 13:32

ama ayni jüri cıkcak diye bisi denmedi arkadaslar söğeleyebilirm dedi sadece hemen tleslanmayalim hayirlisi ))))

SerdarYilmaz
Kıdemli Üye

Post by SerdarYilmaz » 30 Apr 2007, 17:36

Osmantan sürpriz yapacagim diye biz gönül dostlarini müthis derecede sIkacak bir haberi ulu orta söyledi, sanirim bu yüzden de Gencebay - "hayir" diyemeyen yapisi malum - otomatikmen bu "teklifi" kabul etti.. ("mi"? diye kendime soruyorum, bir ümit olsun diye... Umarim kabul etmez)..

senfonik
Kıdemli Üye

Post by senfonik » 30 Apr 2007, 18:24

:) :D bence gencebay la devammmm!!!
SENFONİK ŞİİR VE BAĞLAMA KONÇERTOSU İLE YANIP TUTUŞUYORUM..
SEVGİLİ KRAL HAYALMİ GERÇEKMİ BU SÖZLER..
UYANDIR BİZİ..

nikrizruyası
Deneyimli Üye

Post by nikrizruyası » 30 Apr 2007, 18:45

devam edermi acaba inş etmez bende duyunca şok oldum gene zamanlar geçecek beyhude bizler bekleyeceğiz projeleri ya sabır ya sabırla

idam_mahkumu
Site Admin

Post by idam_mahkumu » 30 Apr 2007, 20:21

Walla bana kalırsa kabul etmemesi lazım Orhan abinin.. Ama belkide bir kere başladık, devamını getirelim bari.. diye de düşünebilir.

gonuldostu
Deneyimli Üye

Post by gonuldostu » 30 Apr 2007, 20:25

popstaralaturka yeni serisinde de gencebay var jüri aynen devam ediyor.

SerdarYilmaz
Kıdemli Üye

Post by SerdarYilmaz » 30 Apr 2007, 21:02

Aksi olsa sasardim zaten... Sonra yeni birsey cikartirlar, yine uzar, Gencebay yine "gönül kirmaz"... Yine devam eder, yine devam eder.. Gencebay fikra anlatir, Bülent Ersoy denen müzigimizin büyük duayenine berhüdar olmasina dair temennilerde bulunur.. Ne büyük bir paylasim Gencebay tarafindan...

Gencebay´da olan birikim, yetenek ve beyin simdiki atilgan bazi genc ve kaliteli insanlarda olsaydi simdi ne dehset seyler cikardi müzik adina.. Yazik..

genex
Site Admin

Post by genex » 30 Apr 2007, 21:18

Ömer keşke sana şaka yapmaz olaydım yahu :roll: :x

turanamac
Kıdemli Üye

Post by turanamac » 30 Apr 2007, 21:26

şayet yarışma için yapılan sözleşme de böyle bir madde yoksa ve yeni koşullarla yarışma yapılır ve orhan gencebayda bu yarışmaya devam ederse o zaman bu ketenpereye gelme meselsinin dibi çıkar ve orhan gencebay bizleri ketenpereye getirmiş olur..hafızam beni yanıltmıyorsa ki lütfen hafızası çok sağlam arkadaşlar o röportajı burada göstersinler bir daha böyle bir organizasyoma katılmam demişti..

bırakın sözleşmeyi... olsa bile diyetini ödeyip katılmaması gerekir kesinlikle..aksi takdirde bu televizyonculuk mantığı ile bu yarışmaların sonu gelmeyeceği gerçeğinden yola çıkarak orhan gencebay elni veren kolunu kaptırır misali bu furyadam asla kurtulamaz...sonrada orada olacak her şeyi sineye çekmek zorunda kalır ama artık biz olanları sineye çekermiyiz bilemem..

YENİ BİR POPSTAR ALATURKA YARIŞMASINA HAYIR !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

saygılar..

gonuldostu
Deneyimli Üye

Post by gonuldostu » 01 May 2007, 00:25

bu alaturka star olayını bu sitede bulunananlar niye bu kadar uzatıyorlar anlamıyorum. yarışmadan çok rahatsız olan varsa izlemez, olur biter.kimse ekran başına zorla oturup izlettirilmiyor. bu forumdaki kişiler gencebay hayranlarının tamamını kapsamıyor bu yarışmayı severek izleyen hayranları var. gerci bu forumdaki yazılara bakarsak bu forumun antigencebay forumu olduguda söylenebilir.şimdi senfonik ve onun benzerleri çıkar senfoni dururken alaturkada ne işi var diye. senfonide yeri geldimi yapılır yada yapılmaz. müzik duygu işidir o duyguyu kendinde hazır hissettiginde yapar.

burhansenkal
Kıdemli Üye

Post by burhansenkal » 01 May 2007, 00:39

maalesef veya müjde..
Anlayana ve alana.
Gocunacak bi şey yok artık bence.
atılan imzaların gebeliği.
Ya sabır diyeceğiz.Ya da vayyy.
Hayırlısı........

Buz Dağı
Kıdemli Üye

Post by Buz Dağı » 01 May 2007, 01:00

Gönül Dostu, Bak arkadaşım;
Ben ve diğer gönül dostlarının bu konuyu uzattığı falan yok. Yarışmadan rahatsız olan varsa izlemez diyorsun, amenna, ancak eğer ki Orhan GENCEBAY gibi bir ekol oradaki olur olmaz herkesle kavga eden insanlarla müziğin önemini tartışıyorsa, daha dün kendisinden beste almak için kuyrukta bekleyen insanlar tarafından yerli-yersiz sözü kesiliyorsa, diğer jüri üyeleri tartışırken kendiside bir sinir harbi yaşıyorsa (ki bu her halinden bellidir), bizler tabiki müdahale etmeye, sesimizi duyurmaya çalışırız. Ayrıca bu forum antigencebay forumu değil. Biz sadece babamızı çok sevdiğimiz için O'nun bu gibi saçma sapan programlarda bulunmasına tahammül edemiyoruz (diğer gönül dostları da eminim aynı kanıdadır). Müzik duygu işidir diyorsun o da tamam ama babamız yıllardır bizleri bekletiyor. Burada şunu sormak lazım. Babamız yıllardır o senfoni duygusunu hiç mi yakalayamadı? Hayır. Böyle bir şey olamaz. O zaman bu gecikmenin sebebi nedir? Bu gibi programlarda vakit öldürmek nedendir? Her sanatçının hayranlarına karşı bir sorumluluğu varsa tüm bunlar onu gerçekten seven, gerçek gönül dostlarına nasıl açıklanabilir?
Haksız mıyım?...
Last edited by Buz Dağı on 01 May 2007, 22:23, edited 1 time in total.
BUGÜN BİR GARİPLİK VAR Kİ ÜSTÜMDE
SENİ ARIYORUM...

idam_mahkumu
Site Admin

Post by idam_mahkumu » 01 May 2007, 11:06

genex wrote:Ömer keşke sana şaka yapmaz olaydım yahu :roll: :x

Abi her işte bir hayır vardır. Allah söyletmiş :)

genbay
Kıdemli Üye

Post by genbay » 01 May 2007, 16:47

[/b]ORHAN GENCEBAY, BİZ GÖNÜL DOSTLARİNİN ONDAN NELER BEKLEDİKLERİMİZİ İYİ BİLİYO PROJELERİNİ CİKARMİYCAM DİYE ÖĞLE BİSİ DEMEDİ HEP CALİŞİ BİRAZ OLSUN RAHATLAYALİM YİNE HER ZAMANKİ GİBİ AMA O PROJELERİNİN GERCEKLEŞMESİ İCİN GENCEBAY GİBİ BİR HERSEYİYLE UZMAN OLAN SANATCİ NE ZMAN NERDE NASİ CIKARACAGİNİ İYİ BİLİYORDUR..SEVGİLERİMLE

gonuldostu
Deneyimli Üye

Post by gonuldostu » 01 May 2007, 19:48

Sayın BUZDAGI Kimsenin konuyu uzattıgı yok diyorsun. bunu senin yeni üye oluşuna veriyorum. Bu forumdaki bulunan kişiler popstar başladıgından beri devamlı eleştiri. seni bilmem ama bu eleştirdiginiz adamın hepinizin yaşından fazla müzik hayatı vardır. 40 yıldır gencebay kendi dogrularıyla hareket etmiştir.Dolayısıylada bundan sonra da kendi dogrularıyla hareket edecektir. İstedigi zaman istedigi müzigi yapar yada yapmaz. Kimseyede aman beni dinleyin ilerde senfoni veya şunu yapcam diye senet te vermedi. Neyi neden yapmadıgını kimseye acıklamak zorunda degildir.

murat yaşar
Kıdemli Üye

Post by murat yaşar » 01 May 2007, 19:51

Buz dağı arkadaşımız ne güzel özetlemiş meseleleri...Aynen katılıyorum..
İnanın eskiden magazin programlarına bile bakar ACABA GENCEBAY ÇIKACAK MI ,beklentisi içinde olurdum..
Olur ya yeni kaset müjdesi,stüdyoda,hazırlıklar bitti,düğünde davette gibi ,bir haber bir görüntü olur mu acaba diye bakardım...Hele bide reklamını gördüysem proğramın sonunu bile getirirdim onu izlemek için....
Her birimiz onu ekranlarda görmeye hasrettik elbet...
Fakat bu popstar meselesi öyle değil ne yazık ki..Bizler gencebayı rencide edilmiş,sık sık sözü kesilmiş,belden aşağı şakalar,kötü espriler,barındıran
bir ortamda görmeyede alışık değiliz...
Yoksa adam gibi bir proğrama çıktıda bizler isyan mı ettik...Bu forumdaki herkes gencebay aşığıdır...Ne demek anti gencebay...
Bu foruma eleştiri getirenlere antigencebay cı hakkını kim veriyor...
Bizler içimizden gelenleri kendi aramızda paylaşmak adına burda yorumlarda bulunuyoruz....Bunun içinde övgüde,eleştiride olur mutlaka...
Hem işin diğer yanını düşünün bizler onda olanı biliyoruz,onun nasıl bir kişilik nasıl bir dev olduğunu biliyoruz..Eleştirilerin tamda göbeğinde bu var işte...Her eleştiri aslında irdelendiğinde onun ne kadar büyük bir sanatçı olduğunun ispatıdır...
Ne demişiz senfoniler ne demişiz b. konçertosu ne demişiz vs.vs.vs
Bu söylediklerimizi hangi babayiğit işinin hakkıyla yapabilir..
İşte bunları layıkıyla yapsa yapsa GENCEBAY yapar...
Film burda kopuyor zaten....EE neden yapmıyor o zaman,ne zaman yapacak,söz verdi,ne işi var orada gibi bilmeceler o zaman daha bir değerli oluyor...
Bunuda çözecek kişi gencebayın ta kendisidir...
saygılarımla

Locked