Hatasız Kul Olmaz Profesyonel Cover

Diğer sanatçılardan Gencebay şarkıları (Demo)

Moderator: Yöneticiler

Post Reply
Evren (Gökyüzü)

Hatasız Kul Olmaz Profesyonel Cover

Post by Evren (Gökyüzü) » 07 Jan 2009, 04:05

Kendi bestelerinden oluşan bir demo albümü bulunan Gökyüzü grubuyuz. Orhan Baba'nın efsane eserini kendi tarzımızda yorumlamaya çalıştık. Tarz değişikliği sebebiyle enstrümanlar değişse de, melodik ve ritmik olarak üstadın eserine mümkün
olduğunca sadık kalmaya çalıştık. Fikrinizi almak isteriz, saygılar... http://sites.google.com/site/gokyuzurock
Last edited by Evren (Gökyüzü) on 23 Oct 2009, 16:44, edited 3 times in total.

ustunzeka

Re: Hatasız Kul Olmaz Profesyonel Cover

Post by ustunzeka » 14 Jan 2009, 01:08

bence hoş bir çalışma olmuş emeğinize sağlık.

isocity
Site Admin

Post by isocity » 14 Jan 2009, 20:57

parcayı eklediginiz gun dinledim ama daha albümü incelemeye vaktim olmadı.. ben sadece bu parca için değil de albümün geneli için yorum yapmak istiyorum. müzikal yolculuğunuzda parlak bir kariyer dilerim...

Evren (Gökyüzü)

Post by Evren (Gökyüzü) » 05 Feb 2009, 23:59

Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.

genex
Site Admin

Post by genex » 06 Feb 2009, 10:52

Albümünde geneli isminiz gibi huzur verici bir havada olmuş. Hatasız kul olmaz cover'ını da çok beğendim. Yolunuz açık olsun başarılar dilerim.

isocity
Site Admin

Post by isocity » 06 Feb 2009, 20:08

Kendime başka bir iş bulmam lazım. Ama bu kriz ortamında zor. Hayatım uyku ve iş arasına sıkıştı. Aralarda temel ihtiyaçlarımı anca giderebiliyorum. :shock:

Yorumum geç oldu kusura bakmayın bu arada. Teknik bir yoruma giremeyeceğim çünkü o konuda bir uzmanlığım yok. Albümü vakit buldukça dinliyorum. Parçalar dinlemeye değer ve Hüseyin'in dediği gibi huzur veriyor. Özellikle piyasanın kol bacak bıyık şarkıcıları ile dolduğu bir zamanda. Albümde özellikle Saatler Suskun, Kayıp Aşkım, İnsan, Mistik parçalarını beğendim. (Ben her zaman canlı kayıttan yanayım. Digital sesler hep itici geliyor.)

Bana göre nacizane albümün en zayıf halkası Hatasız Kul Olmaz olmuş. Keşke orjinaline o kadar da sadık kalmasaydınız. Ya da daha zengin bir enstruman aranjmanı olsaydı. Yani biraz farklı olsaydı. Bu parçanın yüzü her ne kadar batıya dönük olsada Anadoludan asla kopamayacak bir karakteri var. Cubasede bazen bende deniyorum bu parçayı ama bir türlü tat alamıyorum. Oysa bir kuru bağlama daha bir tat veriyor birde ritm varsa değme keyfime. Öte yandan Metropolis in yorumunu beğenerek dinliyorum. Gerçekten iyi düzenlemişler şarkıyı bana göre. Ama mesela Erkin Koray'ın Hor Görme yorumu da bana çok sıcak gelmiyor. O da orjinaline sadık hard bir yorum ama parçanın karakterine uymuyor.

Yüreğinize sağlık albüm için. İnşallah arzu ettiğiniz yerlere gelirsiniz. Albümü netten paylaşmak güzel bir fikir. Neticede profosyonel bir albüm yapılıp satılsa bile bu devirde maliyetini kurtarmıyor. En güzeli alternatif kazanç yolları. Bol konser organizasyonlu günler diliyorum..

Kayıp Aşkım
Hüzünlerimi süzüyorum,
Ruhumdan dışarıya.
İlk günleri düşünüyorum,
Yüzün hep aklımda.
Sen, o değilmişsin.
Yalanmışsın, hayalmişsin…
Masmavi gökteki coşkuyu,
Seninle hissettim!
En sevdiğim olmuşken,
Kayıp aşkım oluverdin…

2 saat sonra edit: Tesadüfen Taner Demiralp in Hatasız Kul Olmaz yorumunu izledim az önce. Gerçekten orjinaline sadık ama bir o kadar da orjinalinden farklı olmuş. Hoş ta olmuş hani..

Evren (Gökyüzü)

Post by Evren (Gökyüzü) » 07 Feb 2009, 02:29

Uzun mesajınız için teşekkür ederim. Kendi bestelerimizi beğenmenize çok sevindim. Hatasız Kul Olmaz yorumumuzda bağlama ve yaylıları da kullanmayı çok istedik fakat imkanlarımız el vermedi. Daha sonra bu kaydın üzerine bağlama eklemeyi düşünüyoruz.

Evren (Gökyüzü)

Post by Evren (Gökyüzü) » 27 Jan 2010, 08:46

Sevgili gönül dostları, hepinize tekrar merhabalar. Hatasız Kul Olmaz Cover çalışmamızı bir de video ile taçlandırdık. Her zamanki gibi fikirlerinizi duymak isteriz ve video'nun yayılmasında destek olursanız çok seviniriz: http://www.youtube.com/watch?v=Qwf2lEfuJ3s

Post Reply