Sevenleri tarafından merak edilip sorulan sorular mart2006

Kapanmış konulardan yararlanabilmeniz için arşiv bölümüne taşınmaktadır.
Locked
genex
Site Admin

Sevenleri tarafından merak edilip sorulan sorular mart2006

Post by genex » 09 Mar 2006, 20:20

Orhan Gencebay 'Sevenleri tarafından merak edilip sorulan soruları Orhan Gencebay sizler için Cevapladı

Soru : �Sevemedim Kara Gözlüm� eseri kime ait ?

Cevap : 1968 Yılında yaptığım sözü ve Müziği bana ait olan bu eserimi 45 yorumcu seslendirmiştir. Seslendirdikleri 45lik plakların üzerinde söz ve müzik Orhan Gencebay yazmaktadır. Bunların bir kısmı bizim arşivimizde bir kısmı da mahkemede delil olarak tutulmuştur. O yıllarda merhum A.Nail Bayşu ile iki sene beraber çalışmıştık. Sevgili A.Nail Bayşu�ya hepimiz baba derdik. Kendisi şarkı sözü yazarıydı. Sözü ona bestesi bana ait olan bir çok eserler yaptık. Varisleri bazı gerçekleri bilmedikleri için bu eserin merhum A.Nail Bayşu�ya ait olduğunu iddia etmişlerdi.Bende bana ait olduğunun ispatı için delillerimle mahkemeye başvurdum. Gerçeğin mahkemede ispatından sonra ben yinede o günlerin anısına sevemedim kara gözlüm eserimin sözlerini mahkemede A.Nail Bayşu�ya hediye ettim.O günden beri bu eserimin sözü A.Nail Bayşu müziği de benim adıma kayıtlıdır. Ayrıca 1968 yılından itibaren bu eserimin kullanılmasından doğan her türlü maddi geliri ben almamıştım merhumun ailesine hediye etmiştim. Ayrıca rahmetli A.Nail Bayşu sağ olsaydı zaten bunlar olmazdı.

Soru : Abdullah Oğuz�la beraber dizi çekecek misiniz?

Cevap : Abdullah Oğuz çok sevip takdir ettiğim bir arkadaşımdır. Kendisiyle sık sık görüşmekteyiz.Böyle bir çalışma beni mutlu edebilir ama her hangi bir dizi anlaşmamız yoktur.

Soru : Orhan Gencebay Yunus Emre�nin hayatını canlandıracak mı ?

Cevap : Keşke Yunus Emre ve Mevlana gibi pirlerimizin yaşamlarını konu eden bir film veya dizi çekebilsem.Bu beni çok mutlu eder ve büyük onur gurur verir.

Soru : Yeni albüm çalışmanız hangi aşamada eski eserlerinizden birini albüme koymayı düşünüyordunuz hangisi olduğu belli oldu mu ?

Cevap : Yeni eserlerimden oluşan yeni albümümün alt yapı çalışmaları için stüdyoya girdik. Çok keyifli bir çalışma yapmaktayız. Gönül dostlarının seveceğini umduğumuz bir çok değişiklikler var. Daha önce eski eserlerimden birini yeni albüme koymayı düşünüyordum şimdilik bu fikirden vazgeçtim çünkü bu konuyla ilgili başka projelerim var. Şu anda alt yapılar , yaylı kayıtları , renk sazların bir kısmını kaydettik. Kısmetse Mayıs ayında gönül dostlarının beğenisine sunacağız.

Soru : Çıkaracağınız son albümde imaj çalışması yapacak mısınız ?

Cevap : Bu konuyu düşünüyoruz. Bize yakışan her türlü imajı kullanabilme anlayışıyla düşüncelerimizi geliştiriyoruz.

Soru : Televizyon haricinde gazino yada sahnede program yapmayı düşünüyor musunuz ?

Cevap : Gazino programı yapmayı hiçbir zaman düşünmedim. Eğer bir gün sahneye çıkarsam bunu halk konserleri yaparak gerçekleştirmek isterim. Geçen sene ve bu sene çıkan bir çok haberde istediğim ortamı bulursam yurt içinde ve yurt dışında 10 , 15 konser vermeyi düşündüğümü hep söylemiştim.

Soru : Televizyonda Talk Show yapmayı düşünüyor musunuz ?

Cevap : Talk Show yapmayı düşünmüyorum fakat bu sene bir dizi film çalışmam olabilir. Bu konuda görüşmeler ve senaryo çalışmaları sürmektedir.

Tüm gönül dostlarına sevgiler saygılar.

Berhudar olun�

Orhan GENCEBAY

Kaynak : Orhan Gencebay Resmi Sitesi

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 10 Mar 2006, 18:59

Bunları kim ne zaman talep etmiş, merak etmiş?... Hep bildiğimiz lüzumsuz şeyler.

Sorulara baksanıza.

Her halde resmî sitenin ziyaretçi defterine yazılan şeylerden seçilmiş olsa gerek...

:| :? :lol: :roll:

Pehh, ben de birşey sandım başlığı görünce.
::::::
Image
"Türk ulusunun, yürümekte olduğu ilerleme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, pozitif bilimdir."
Atatürk, 1933

genex
Site Admin

Post by genex » 10 Mar 2006, 22:36

ilahii Soner :)

haksiz değilsin ama bilmeyenler öğrensin bari.

burhansenkal
Kıdemli Üye

Post by burhansenkal » 11 Mar 2006, 01:51

:lol:
:lol:
Hüseyin kardeşim eline sağlık.Soner seninde... :lol:
Proje,Düşünüyorum,Olabilir...
Proje
Proje... :D

idam_mahkumu
Site Admin

Post by idam_mahkumu » 13 Mar 2006, 23:14

hayırlısı.. Son 10 yıldır bağlama konçertosu düşünüyor orhan abi :) NE konçertoymuş ama, 10 yıla değer İnş :)

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 16 Mar 2006, 21:27

yeni albümü çıkarsın..başka bir şey istemiyorum diyecek duruma geldim..offfff...offffff...

yinede sabır edeyim..sabır taşı olduk...ama neyseeeeee.....

Samsunlu

Anılar

Post by Samsunlu » 04 Jun 2006, 22:42

Samsunlu kara gözlün seninle güzel günlerin anısına arkadaşça konuşmak isterdi.Sende istermiydin :?:

idam_mahkumu
Site Admin

Post by idam_mahkumu » 06 Jun 2006, 10:00

Oldukça ilginç bir soru :)

Kozlanmış bir aşkı körükleme girişimimi yoksa...

Gencebay'ın projelerine destek olacaksa benden okey :)

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 06 Jun 2006, 17:15

Hakikaten, ne oluyoruz, anlayan var mı arkadaşlar :)
::::::
Image
"Türk ulusunun, yürümekte olduğu ilerleme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, pozitif bilimdir."
Atatürk, 1933

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 06 Jun 2006, 20:05

idam_mahkumu wrote:Oldukça ilginç bir soru :)

Kozlanmış bir aşkı körükleme girişimimi yoksa...

Gencebay'ın projelerine destek olacaksa benden okey :)

soner,ömer anlamış galiba :D

baksana nasıl cüretle yorum bile yapmış...

bir_zaman_aglayip
Kıdemli Üye

Post by bir_zaman_aglayip » 22 Jun 2006, 02:06

:D :D :D
HA BEN SANA YOLLANMIŞIM, HA MUHAMMED MİRACA

Ferdikolik

Teşekkürler

Post by Ferdikolik » 13 Dec 2006, 18:53

Sorulara Tüm İçtenlikle Cevap verdiği için Orhan Gencebay'ı kutluyorum

KUŞÇUBAŞIEŞREF
Kıdemli Üye

Post by KUŞÇUBAŞIEŞREF » 16 Feb 2007, 00:55

BERHUDAR OL imza T.M.KUŞÇUBAŞIEŞREF
KUŞÇUBAŞIEŞREF
MSN ADRESIM HACKERLENMISTIR (ELE GEÇİRİLMİŞTİR) kuscubasiesref_1@hotmail.com adresinden gelen emailleri açmayın kesinikle yoksa sizinde msn giderr... YENİ MSN ADRESIM kuscubasiesref_1873@hotmail.com

Locked