Gencebay'dan Son Haberler Haziran Temmuz 2006

Kapanmış konulardan yararlanabilmeniz için arşiv bölümüne taşınmaktadır.
genex
Site Admin

Gencebay'dan Son Haberler Haziran Temmuz 2006

Post by genex » 23 Jun 2006, 14:18

Arkadaslar son haberleri iletiyorum,

Album calismalari son surat devam ediyormus, mix calismalarinin sonuna yaklasilmis durumda ellerinden geldigince cabuk ve sorunsuz bitirmeye ugrasiyorlarmis. Cikis tarihi belli olunca tekrar sizinle paylasacagim.

Biryandan da bir dizi senaryosu uzerinde calisiliyormus, sanirim onumuzdeki sezon video recorde DVD kaydedicilerimizle Tv basinda bekliyor olacagiz :)

Bilginiz gibi resmi site suanda kapali. Ancak yeni albumle beraber tekrar acilacak. Ancak bu seferki icerik oncekinden farkli olarak forum icermeyecek yani sadece Gencebay'i anlatan bir tanitim amacli site olacak.

Bu arada Orhan abi forum sitemizi her ne kadar takip edemesede Hakan Sarica sitemizi takip ediyor ve neler konustugumuzdan haberleri var :)

Hakan Sarica sitemizi begendigini iletti.

Sitemizdeki kalitemizin yukselmesini diliyorum. Gencebay' a yakışan güzel konu ve yapıcı eleştirilerimize devam edelim.

isocity
Site Admin

Post by isocity » 23 Jun 2006, 14:32

hakan beye gösterdiği yakın ilgi nedeniyle teşekkür ediyorum. haberler çok sevindirici. özellikle dizi projesi çok ilginç. hatta orhan baba bu konuda geç bile kaldı. neticede kitlelere ulaşmada en öncelikli yol televizyon. sitenin bahsettiğin şekilde olması daha sağlıklı olur kanaatindeyim bende. haberi verende buraya iletende sağolsun..

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 23 Jun 2006, 15:17

sabır,samimiyet,özveri ve fedakarlıkla verdiğimiz emeklerin karşılığını hep alabilme imkanının olduğuna inandım ben iki üç yıldan beri....

sitenin beğenilmesi...

hakan sarıca abinin siteyi takip etmesi.....

açık söylüyeyim...ben gencebay cephesinden; hadi bu forumda sizden olsun....buyrun misyonu tanıtma hakkı sizde denilmesini bekliyorum...

bunu hak ettiğimize inanıyorum....

hüseyin,ismail,yılgör,ömer,soner,başar,mkemal hoca,burhan abi,yavuz abi, ve diğer dostlar,abiler,hatta bir kaç bayan dostumuz......

az mı uğraştık ?

hoş bir selam bile...döktüğümüz terlerin karşılığını verir ya :D

genex
Site Admin

Post by genex » 23 Jun 2006, 16:30

Albümde 2 adet rock tarzı şarkı olacağı kesin. Anadolu rock tarzında.

Ayrıca bir sürprizde olacakmış ama ne olduğunu öğrenemedim :( . Bu ya entrumental bir parça yada geleneksel tarzının dışında bir çalışma olabilir.

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 23 Jun 2006, 16:33

hüseyin dizinin müziklerini gencebay mı yapacakmış?ancak böyle bişey olursa dizi projesi beni sevindirebilir.

genex
Site Admin

Post by genex » 23 Jun 2006, 16:42

bak onu sormak hiç aklıma gelmedi ya :)

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 23 Jun 2006, 18:05

başka konularde değil,ancak bu konuda aklına gelmeyen başımıza gelir inş...hüseyin :)

güzel olur...dizinin müziklerinin de orhan abi tarafından yapılması...hele şöle 38 yıllık divan bağlaması ile yapacağı taksimler vs vs vs ....

haberler için berhudar ol hüseyin.....

Gönül_Dostu
Kıdemli Üye

Post by Gönül_Dostu » 23 Jun 2006, 19:49

haber için teşekkürler.gerçekten güzel sevindirici haberler.

KUŞÇUBAŞIEŞREF
Kıdemli Üye

cevap

Post by KUŞÇUBAŞIEŞREF » 23 Jun 2006, 21:38

HUSEYIN KARDESİM elıne ve dılıne saglık bıze dunyalar verdın haberlerınle ne desek az allahda senı sevındırsın yenı albumun cıkması dort gozle beklıyoruz artı dizi bize ıkıncı bır sevınc daha yasattı ınsallah gerceklesır ve bızıde mutlu eder bu proje ayrı yetten gonul dostları form sıtesıne gosterdıklerı ılgıden dolayı hakan beye tesekurler sevgılı gonul dostları ne desek kelımeler az kalıyor yetmıyor bazı duygular vardır kelımelere sıgmaz sevenler anlar ancak sevmeyen degıl bu gunde mutlu ettın bızı huseyın kardesim BERHUDAR OL imza T.M.KUŞÇUBAŞIEŞREF BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN USTUNDEKI KANDIR.
KUŞÇUBAŞIEŞREF
MSN ADRESIM HACKERLENMISTIR (ELE GEÇİRİLMİŞTİR) kuscubasiesref_1@hotmail.com adresinden gelen emailleri açmayın kesinikle yoksa sizinde msn giderr... YENİ MSN ADRESIM kuscubasiesref_1873@hotmail.com

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 23 Jun 2006, 22:48

Hakan Sarıca takip ediyorsa bir sorum var, Orhan Gencebay'ın resmî sitesini bu sitenin yöneticilerinin yapma talebi konusunda düşünceleri neler?
::::::
Image
"Türk ulusunun, yürümekte olduğu ilerleme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, pozitif bilimdir."
Atatürk, 1933

genex
Site Admin

Post by genex » 27 Jun 2006, 19:27

Bugün dizi müzikleri meselesini sorma fırsatı buldum, dizi projesi olursa müziklerini Orhan Gencebay yapacakmış.

Albümün ismi henüz belli değil, eğer bir aksilik olmazda kısmet olursa albüm için tanıtım sitesini biz yapacağız bu konuda bütün webmaster gönüldostlarının desteğini isteyeceğiz :)

Albümden bir ayrıntı ; albümde bütün bağlamaları Gencebay kendisi çalmış, dışarıdan başka bir bağlama ustası getirmemişler. Keman grubu kempa.
Daha önce kullanılacağını duyduğumuz hatta bizzat Gencebay tarafından denenen midi cihazı kullanılmamış.

yeni haberler olursa sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

isocity
Site Admin

Post by isocity » 27 Jun 2006, 19:35

super haberler.. beklediğimize değecek bu albüm...

KUŞÇUBAŞIEŞREF
Kıdemli Üye

CVP

Post by KUŞÇUBAŞIEŞREF » 27 Jun 2006, 19:52

HUSEYIN KARDESIM ALLAH NE MURATIN VARSA VERSIN BIZI HER ZAMAN SEVINDIRDIN ALLAHTA SENI SEVINDIRSIN bu haberler İSO nunda dedıgı gıbı super ya ınsallah en kısa zamanda olur ve gerceklesır haberler BERHUDAR OL imza T.M.KUŞÇUBAŞIEŞREF BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN USTUNDEKI KANDIR.
KUŞÇUBAŞIEŞREF
MSN ADRESIM HACKERLENMISTIR (ELE GEÇİRİLMİŞTİR) kuscubasiesref_1@hotmail.com adresinden gelen emailleri açmayın kesinikle yoksa sizinde msn giderr... YENİ MSN ADRESIM kuscubasiesref_1873@hotmail.com

Gönül_Dostu
Kıdemli Üye

Post by Gönül_Dostu » 27 Jun 2006, 19:55

haberlere sevindim.hüseyin sağolasın
berhudar ol

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 27 Jun 2006, 20:05

muradına eresin hüseyin.....sağol bu haberler güzel gerçekten...bak aklına gelmeyen başımıza gelecek ins...dizi meselesi olursa :wink:

albümün adını doğum günü koysa keşke....

ama bu saaatden sonra adının önemi yok....çıksında kazasız belasız..

hadi arkadaşlar hazırmıyız :lol:

site meselesine gelince...ömere hemen haber vereyim....sana yardım etmek isteyecektir ins...zaten orhanabi.netin basına gelenelerden sonra baya bir çökmüştü belki silkelenir kendine gelir...bu haberle...ah ömer ah....dağıttı kendini yaaaa :cry:

Gencebay_NL
Kıdemli Üye

Post by Gencebay_NL » 27 Jun 2006, 23:20

Huseyincim sag olasin kardesim hep guzel haberler aliyoruz senden zaten.
Bizleri sevindirdin.
Beklemedeyiz :)
Karanliga Kufur Edecegine Bir Mumda Sen Yak !

http://gencebaynl.spaces.live.com/

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 28 Jun 2006, 08:52

haberler için çok teşekkür ederiz hüseyin.bakalım albüm ne zaman çıkacak.inşallah eli kulağındadır.

isocity
Site Admin

Post by isocity » 30 Jun 2006, 18:50

Orhan Baba dizide oynamaya ikna oldu

Dizi tekliflerine hep "Hayır" diyen Orhan Gencebay'ı, Osman Yağmurdereli ikna etti. Gencebay, 'Yaralı' adlı dizide oynayacak....

Müzik hayatının yanı sıra bugüne kadar 38 filmde rol alan ünlü sanatçı Orhan Gencebay'ı yıllardır kimse sahneye çıkmaya ve televizyon dizilerinde oynamaya ikna edemiyordu. Televizyon dizilerinin yeterli kalitede çekilmediğinden endişe duyduğu ve çok zaman alacağını düşündüğü için yıllardır ekranlardan uzak duran Gencebay'ı sonunda arkadaşı ünlü yapımcı Osman Yağmurdereli ikna etmeyi başardı. Senaryo grubunun çalışmalara başladığı dizinin adı şimdilik 'Yaralı' olarak açıklandı.

ÇOCUKLARINI TOPLAYACAK
Dizide uzun yıllar hapishanede yaşadıktan sonra dışarıdaki hayata alışmaya çalışan birini canlandıracak olan Orhan Baba, eşini kaybettikten sonra dağılan çocuklarını bir araya toplamaya çalışacak. Dizide rol alacak diğer oyuncuların isimleri ise henüz belli değil. Diziye tamam diyen Orhan Baba, şimdi de hayatında ilk kez canlı konser vermesi için ikna edilmeye çalışılıyor. İsmi sır gibi saklanan merkezi Almanya'da bulunan bir organizasyon şirketi, İstanbul'daki sevenleriyle buluşturmak için ünlü sanatçıya büyük bir teklifte bulundu. Gencebay'ı düşündüren bu teklife göre; konser provaları bir ay önce başlayacak, dev bir sahne ve geniş bir orkestra kurulacak. Ayrıca konser sırasında Gencebay'a şarkılara uygun olarak büyük bir dans kadrosu; bale, modern dans ve folklorik dans gösterileri yaparak eşlik edecek.

-----------

dizi haberi arkadaşlar. sabah gazetesinde bugün..

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 30 Jun 2006, 18:55

haber için sağol ismail....dizinin ana teması hoşuma gitti...tabi çekilirse...son anda vazgeçmezse...

konser konusunada bişi demiyorum....

HASAN
Kıdemli Üye

Post by HASAN » 30 Jun 2006, 20:59

isocity wrote:Orhan Baba dizide oynamaya ikna oldu

Dizi tekliflerine hep "Hayır" diyen Orhan Gencebay'ı, Osman Yağmurdereli ikna etti. Gencebay, 'Yaralı' adlı dizide oynayacak....

Müzik hayatının yanı sıra bugüne kadar 38 filmde rol alan ünlü sanatçı Orhan Gencebay'ı yıllardır kimse sahneye çıkmaya ve televizyon dizilerinde oynamaya ikna edemiyordu. Televizyon dizilerinin yeterli kalitede çekilmediğinden endişe duyduğu ve çok zaman alacağını düşündüğü için yıllardır ekranlardan uzak duran Gencebay'ı sonunda arkadaşı ünlü yapımcı Osman Yağmurdereli ikna etmeyi başardı. Senaryo grubunun çalışmalara başladığı dizinin adı şimdilik 'Yaralı' olarak açıklandı.

ÇOCUKLARINI TOPLAYACAK
Dizide uzun yıllar hapishanede yaşadıktan sonra dışarıdaki hayata alışmaya çalışan birini canlandıracak olan Orhan Baba, eşini kaybettikten sonra dağılan çocuklarını bir araya toplamaya çalışacak. Dizide rol alacak diğer oyuncuların isimleri ise henüz belli değil. Diziye tamam diyen Orhan Baba, şimdi de hayatında ilk kez canlı konser vermesi için ikna edilmeye çalışılıyor. İsmi sır gibi saklanan merkezi Almanya'da bulunan bir organizasyon şirketi, İstanbul'daki sevenleriyle buluşturmak için ünlü sanatçıya büyük bir teklifte bulundu. Gencebay'ı düşündüren bu teklife göre; konser provaları bir ay önce başlayacak, dev bir sahne ve geniş bir orkestra kurulacak. Ayrıca konser sırasında Gencebay'a şarkılara uygun olarak büyük bir dans kadrosu; bale, modern dans ve folklorik dans gösterileri yaparak eşlik edecek.

-----------

dizi haberi arkadaşlar. sabah gazetesinde bugün..

İsmail kardeşim Son Dakika'ya ekledim bu haberi.Sağolasın
Onu Anlamak Sanattır

Locked