ORHAN BABA'YI KİM TESELLİ EDECEK?

Kapanmış konulardan yararlanabilmeniz için arşiv bölümüne taşınmaktadır.
Post Reply
HASAN
Kıdemli Üye

ORHAN BABA'YI KİM TESELLİ EDECEK?

Post by HASAN » 20 Sep 2006, 23:01

Star Gazetesi’nin haberine göre Arabeskin babası sayılan ve şarkısında ‘Batsın Bu Dünya’ diyen sanatçı Orhan Gencebay, sanat hayatında bine yakın bestesinden kazandığı paraların büyük bölümünü borsada kaybettiğini söyledi.

“Bir Tesseli Ver” albümünde dediği gibi de borsada teselli arayan Gencebay, şimdi zararını çıkarmaya çalışıyor.

Gencebay, ‘2000 yılının ocak ayında endeksin 20 bin seviyelerine geldiği dönemde, borsada ciddi yatırım yaptım. Toplamda 2 milyon dolarlık 20 hisse aldım. Borsa hızla düşmeye başladı. Elimdeki hisselerin değeri 350 bin dolara düştü. Halen bu parayı kurtaramadım. 6 yaşından beri şarkı söylüyorum, 10 yaşından bu yana beste yapıyorum. O zamandan bu yana duygularımı katıp, yaptığım bine yakın besteden kazandığım parayı borsada kaybettim’ dedi.

BORSAYI çok acı bir şekilde öğrendiğini söyleyen Gencebay, şöyle devam etti: ‘2000 yılında borsaya yatırım yaparken kimseye danışmadım. Şimdi yine kendim seçiyorum ama borsa uzmanlarına danışıyorum. O dönemde 350 bin dolara gerileyen borsadaki param, şu anda 700 bin dolara yakın ama halen 1 milyon dolar zarardayım. Borsayı sürekli takip edemiyorum, işlerimden arta kalan zamanda bakabiliyorum.’

UCANKUS
Onu Anlamak Sanattır

genex
Site Admin

Post by genex » 20 Sep 2006, 23:16

Ya bu uçankuşu artık ciddiye almıyorum. Asparagasın babasını yapıyorlar bu aralar.

HASAN
Kıdemli Üye

Post by HASAN » 20 Sep 2006, 23:46

hüseyin kardeş haberin ana kaynağı star gazetesidir..
Onu Anlamak Sanattır

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 21 Sep 2006, 08:23

O iki milyon dolarla müzik okulunun âlâsı açılırdı...
::::::
Image
"Türk ulusunun, yürümekte olduğu ilerleme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, pozitif bilimdir."
Atatürk, 1933

muratcakir
Yeni Üye

Post by muratcakir » 22 Sep 2006, 09:58

GENCEBAYDA İDDASINA GİRERİM 20 MİLYON DOLARLIK SERVET VARDIR...GEÇİN BU İŞLERİ TAKMAYIN KAFANIZA...EĞER TÜM SERVETİ 2 MİLYON DOLAR OLSA VE BUNUN 1,65 MİLYON DOLARINI KAYBETSE İNANIN Kİ KENDİNE GELEMEZ VE BATARDI...
::::::::::BENCE AŞKIN KENDİSİ SENSİN::::::::

mecnun murat
Kıdemli Üye

Post by mecnun murat » 22 Sep 2006, 10:25

muratcakir wrote:GENCEBAYDA İDDASINA GİRERİM 20 MİLYON DOLARLIK SERVET VARDIR...GEÇİN BU İŞLERİ TAKMAYIN KAFANIZA...EĞER TÜM SERVETİ 2 MİLYON DOLAR OLSA VE BUNUN 1,65 MİLYON DOLARINI KAYBETSE İNANIN Kİ KENDİNE GELEMEZ VE BATARDI...

Arkadasım konu bu değil.Alakasız seyler konusma..
İSTE ŞU DÜNYAYI 'ZAMANI DURDURAYIM'

Gececi®
Deneyimli Üye

Post by Gececi® » 24 Sep 2006, 14:09

Sonuçta emek verilerek kazanılmış bir para. Paranın miktarı önemlidir ama bana göre Gencebay için önemli değildir. Ufakta olsa büyükte olsa kaybetmesini istemem ve hepimiz istemeyiz tabiki.

beyazsayfa
Deneyimli Üye

Post by beyazsayfa » 16 Oct 2006, 14:54

Arkadaşlar Orhan GENCEBAY için para sıkıntısı sözkonusu olamaz.Bne inanıyorum ki konser vereceğim dese sırf bu işten milyon dolarlar kazanır.Geçmişte sahneye çıkması için önerilen paralar kimi ünlü isimlerin servetine denk.Orhan GENCEBAY ve para kelimelerini yanyana kullanmayalım lütfen...

Post Reply