Aşkımız Son Bulacak,Bende Öleyim,Mutlu olalım.........

Telif kapsamına girmeyen paylaşımlar

Moderator: Yöneticiler

Locked
yasamak_bu_degil
Deneyimli Üye

Aşkımız Son Bulacak,Bende Öleyim,Mutlu olalım.........

Post by yasamak_bu_degil » 14 Jan 2007, 01:36

eğer izin varsa bu eserlerin linklerini ekliyicem

şimdi bilmeden iş yapmayalım...... ama satılmıyordur heralde bu eserler
GeRçEkLeRdEn BiRaZ kAçIp RüYaYa DaLdIk RüYaDa Da BiR sEvGiLi SaRaMaDıK kİ.........

VirtuE
Kıdemli Üye

Post by VirtuE » 14 Jan 2007, 01:45

:) Klasikler 3te yayınlanacakmış o yüzden gerek yok sağol
Orhan Gencebay

Yiyiniz, içiniz fakat israf etmeyiniz. (A’raf Suresi:31)
Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla, ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlana)

yasamak_bu_degil
Deneyimli Üye

Post by yasamak_bu_degil » 14 Jan 2007, 01:47

ben klasikleri dinlemiyorum ya :) benim içimi ısıtan her zaman eski versiyonlardır :) huzur bu :D linkler hazır genede bi yöneticinin yazacağı cevabı beklemekte fayda var
GeRçEkLeRdEn BiRaZ kAçIp RüYaYa DaLdIk RüYaDa Da BiR sEvGiLi SaRaMaDıK kİ.........

Gencebay_NL
Kıdemli Üye

Post by Gencebay_NL » 14 Jan 2007, 02:31

Yukaridaki yazdigin sarkilari okuyan Orhan gencebay degil.
bir cok arkadas oyle saniyordu.
yorumlar arastirmalar sonucunda anlasildi.
Karanliga Kufur Edecegine Bir Mumda Sen Yak !

http://gencebaynl.spaces.live.com/

yasamak_bu_degil
Deneyimli Üye

Post by yasamak_bu_degil » 14 Jan 2007, 02:45

valla kardeş çok benzerini dinledim ama onun olmadığını hep anladım

bu kadar benzerlik olamaz bence hem sözlerde benim bildiğim Gencebay'ın sözleri sanki

yasamak_bu_degil
Deneyimli Üye

Post by yasamak_bu_degil » 14 Jan 2007, 03:21

yok arkadaş ya bu Orhan Gencebay'dır

serhat_izmit
Kıdemli Üye

Post by serhat_izmit » 14 Jan 2007, 04:25

yasamak_bu_degil wrote:yok arkadaş ya bu Orhan Gencebay'dır

:D Yok arkadaşım değil. Ben de ilk dinlediğimde "acaba" demiştim ama değil. Taklitçinin biri. Zaten sözler ve müzikten anlaşılıyordu Orhan Gencebay olmadığı. Linki eklemene gerek yok.
"Yaptıklarım Türk müziğinin devamıdır."
"Müziğime arabesk denmesi çok saçma..."
Orhan GENCEBAY

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 14 Jan 2007, 09:37

arkadaşlar, ben burda bişey söylemek istiyorum.sözlerim kimseye eleştiri değil,sadece garip bulduğum bir durumu sizlerle paylaşmak için.biliyorsunuz orhan abimiz aralık ayında onca emek ve yeteneğiniyle korsana rağmen bize 'yargısız infaz' adlı güzelim bir albüm sundu.albümün güzelliği dinledikçe anlaşılıyor,gerçekten güzel bir albüm.ama görüyorum ki çoğu gönül dostları şu güzelim albümü yerden yere vurup ne altını ne üstünü bırakırken,yukarıda bahsedilen (ölüm çemberi,bırakın biraz da ben güleyim,aşkımız son bulacak) adlı şarkıları yıllardır fellik fellik yerde gökte arıyor.bu şarkılar zaten gencebay'ın olmadığı gibi müzikalite olarak da beş para etmezler.ben hepsini dinledim.bu da sırrın,bilinmeyenin,gizemin zamanla bir efsane haline gelerek insanoğlunun üstünde adete büyülü bir etkiyle merak ve ilgi duygularını celbetmesindeki gücünü gösteriyor.
Last edited by topraktan bir can on 14 Jan 2007, 11:07, edited 1 time in total.

yasamak_bu_degil
Deneyimli Üye

Post by yasamak_bu_degil » 14 Jan 2007, 10:22

ben zevk alamıyorumki dinliyosamda Orhan Gencebay'dır diye dinlerim hiç olmazsa yürekten olsunda bile güzel şeyler vardı

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 14 Jan 2007, 11:10

yasamak_bu_degil wrote:ben zevk alamıyorumki dinliyosamda Orhan Gencebay'dır diye dinlerim hiç olmazsa yürekten olsunda bile güzel şeyler vardı

olabilir,senin görüşündür.saygı duyuyorum ama katılmıyorum.bence komple bir albüm,boş şarkısı yok;hepsi güzel ama özellikle de albümün son altı şarkısı çok güzel.şu aranan eserlerle de (kişisel beğeniyi bir kenara bırakırsak) müzikalite olarak kıyas kabul etmez.aslında mesele sırf bu albüm meselesi de değil.zaten bu albümde gencebay'ın en iyi albümü değil.mesele birşeyin efsane haline geldikten sonra olduğundan fazla büyütülmesi.mesela bir bahçevan ya da nihavent uvertür gibi üst düzey eserlerin keyfine varmış birisi ölüm çemberi ya da bırakın biraz da ben güleyim eserlerinden ne alabilir?burada bence sırf gizem duygusunun verdiği bir çekicilik var.
Last edited by topraktan bir can on 14 Jan 2007, 11:17, edited 2 times in total.

yasamak_bu_degil
Deneyimli Üye

Post by yasamak_bu_degil » 14 Jan 2007, 11:12

topraktan bir can wrote:
yasamak_bu_degil wrote:ben zevk alamıyorumki dinliyosamda Orhan Gencebay'dır diye dinlerim hiç olmazsa yürekten olsunda bile güzel şeyler vardı

olabilir,senin görüşündür.saygı duyuyorum ama katılmıyorum.bence komple bir albüm,boş şarkısı yok;hepsi güzel ama özellikle de albümün son altı şarkısı çok güzel..

belkide zamanla alışırım bende

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 15 Jan 2007, 00:30

BU ŞARKILAR ORHAN GENCEBAY'IN DEĞİL!!!!!!!!!!!!!!!!!

YETER ARTIIIIIIIIIIIIIIIIIIKKK!!!!!!!!!!!!!

KAÇ KERE SÖYLEDİK! ARAŞTIRIN BİRAZ YAHU :evil:
::::::
Image
"Türk ulusunun, yürümekte olduğu ilerleme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, pozitif bilimdir."
Atatürk, 1933

Locked