Başa Gelen Çekilir/Sensiz Bahar Geçmiyor 1969 Moda Plak

Telif kapsamına girmeyen paylaşımlar

Moderator: Yöneticiler

Post Reply
ZiYaNKaR85
Kıdemli Üye

Başa Gelen Çekilir/Sensiz Bahar Geçmiyor 1969 Moda Plak

Post by ZiYaNKaR85 » 22 Oct 2006, 22:35

Linkleri kaldırdım bilginize;Ziyankar 85
Image

plak kapak resmi http://www.diskotek.arkaplan.com.tr alıntıdır
Last edited by ZiYaNKaR85 on 30 Oct 2006, 20:37, edited 2 times in total.
Görmedinmi Gözlerimde Bir Mahkumun En Son Arzusunu,Hasretini!
Eğer Aşk Bir Kumar İse Son Şansımı Deniyorum!
mutluluk sen demek,sevmektir bilmiyorum,ben böyle mutluyum,sanada diliyorum...

VirtuE
Kıdemli Üye

Post by VirtuE » 23 Oct 2006, 11:54

yinemi...
Orhan Gencebay

Yiyiniz, içiniz fakat israf etmeyiniz. (A’raf Suresi:31)
Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla, ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlana)

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 23 Oct 2006, 14:30

kapalı gönül yuvam.duman bile tütmüyor. sözlerini bile unutmusum..ne zamandir dinlemiyorum.. bilgisayar arşivimde vardi ama format cekerken silinmiş..cd den aktarayimda dinleyeyim..su sarkiyi..güzel bir eser..cok önceleri gönül dostlari yayınlamıştı netde..

eyv..

yilgor
Kıdemli Üye

Post by yilgor » 24 Oct 2006, 13:34

Arkadaşlar Burası Bilgi paylaşımı yapılan bir sitedir. MP3 Paylaşımı yapılan bir site değil. Hüseyin dostum gerekeni yaparsanız memnun oluruz..

NOt: Yayınlamak isteyen DEMO olarak yayınlasın. İsmail dostumuz (isocity) bu konuda açıklama yapmıştır. Bilginize.

Saygılar

datesupply
Yeni Üye

Post by datesupply » 27 Oct 2006, 18:27

Bu resim bizim siteden alinmis zira plak benimdir:-))
Kayit farkli, yani Istanbul Plakta yayinlanan versiyonundan degisik, daha az enstruman kullanilmis ve de metronomu (sürati) daha düsük. Basa Gelen Cekilirmis´i ardindan Mine Kosan da okudu, Istanbul Plakta, yil 1968. Gencebay sonra Istanbul plaga gecince iki sarkiyi da yeniden düzenliyerek tekrar yorumladi, yil 1969. Hem kayit kalitesi (stüdyo olarak) hem kalite / düzenleme olarak daha iyi olmus. Moda plak versiyonu bir neyi demo olarak da kabul edebiliriz. Keske kullanmis oldugun kaynagin emegine saygi duyup resmi nereden aldigini belirtseydin sevgili Ziyankar..........

Bu arada bir parantez daha acayim, Bir Teselli Ver bir cok yerde bahsedildigi gibi 1969 da degil, 1971 de yayinlandi, bu konuda cok eminim. Istanbul plagi katalog numaralari ve yayinlanis tarihleri bellidir. Belki beste 1969 da yapildi, fakat plagin yayinlanma yili kesinlikle 1971 dir.

ZiYaNKaR85
Kıdemli Üye

Post by ZiYaNKaR85 » 27 Oct 2006, 20:38

senin siten neresi onu bilmiyorum ama http://www.diskotek.arkaplan.com.tr ben plak kapağını bu siteden aldım.ve bilgi olsun diye ekledim eğer bir resmi bilgi olsun diye eklemek suçsa bilgi paylaşmanın bi anlamı olmaz.ben linkleri ekledim resmi ise bilgi olsun diye ekledim olurya bir gönül dostu kapağı görmemiştir bu şarkıda nerden çıktı diye aklına gelebilir.eğer dediğim site senin sitense sen zaten bunu bilgi için koymuşundur ve bende burdada aynısı yaptım.

datesupply
Yeni Üye

Post by datesupply » 30 Oct 2006, 19:35

Galiba temel bir konuda anlasamiyoruz. Evet, bahsetmis oldugum site odur, ayrica oradaki diskografiyi hazirlayan kisi de benim. Evet, yine bilgi paylasimi olsun diye koydum ve de resmin kopyalanmasina hic mi hic itirazim yok, fakat:
Her zaman, nerede olursa olsun, istersen bir tez yaz, istersen baska bir sey, herhangi bir yerde sana ait olmayan bir yerden, yani baska birisinin bir calismasini kullandigin zaman, bilgi amacli da olsa, yazi olsun, kayit olsun, resim olsun, nereden aldigina dair bir bilgi vermeye hükümlüsün, bu nezaket kurali her yerde ve alanda gecerlidir. Bunu polemik olsun diye de yazmiyorum, sakin yanlis anlama, sadece kibarca uyarayim dedim. Ben kalkip o kapagin üstüne kocaman yazilarla sitenin ismini de yazabilirdim, animsiyacak olursan altin klasikler sitesi bu sekilde idi ama o zaman o kapagin özelligi kaybolur diye yapmadim. Anlatabildim mi, deginmek istedim veya dikkatini cekmek istedigim mevzu resmi alman veya almaman degil, kesinlikle, fakat kimden aldigini yazman gerekirdi diye düsünüyorum, kaynak belirtme olayi....

ZiYaNKaR85
Kıdemli Üye

Post by ZiYaNKaR85 » 30 Oct 2006, 20:37

haklısın berhudar ol!http://www.diskotek.arkaplan.com.tr plak kapağı resmi bu siteden alıntıdır tüm gönül dostlarına duyurulur!

Post Reply