Popstar Alaturka-Yılbaşı

Kapanmış konulardan yararlanabilmeniz için arşiv bölümüne taşınmaktadır.
senfonik
Kıdemli Üye

Post by senfonik » 02 Jan 2007, 12:49

arkadaşlar yılbaşındaki o düeti tam izleyemedim duyduğum seyredenler tarafından anlatılan ve kendimce gencebayı tanıdığım kadarıyla söylüyorum..
hala canlı performans bekleyen ona sesi konusunda methiyeler yağdırıp göklere çıkaran arkadaşlaradır sitemim..kendimde sahne müzisyeni olduğum için bunu ii analiz edebileceğimi düşünüyorum..
gencebay sahne sanatçısı değil..ve her zaman yorumculuğu onun 3 ve.4 planda olan özellği ve yeteneğidir..ki yaşı itibariyle ve ses anatomisylede alakalı durumları göz önüne alırsak..kendisinden canlı performans beklemek zor..
bunu artık kabul edin ve artık ısrar edip onu zorda bırakmayın lütfen..
kim iddia ederse onun canlı konser verip sahneye çıkacağını saatlerce..
müziği bırakmaya hazırım..beni anlayan bu işi bilen alt yapısı sahne ve müzik olan arkadaşları ayrı tutuyorum..
çünkü bu durumu onu seven ve onu sadece ses sanatçısı bilip hayla eden halka anlatmak kolay değil..onlar o hayalle yaşayıp gidicekler..bir gün gencebay elinde bağlamasıyla sahneye çıkıcak 1 saat boyunca(az) şarkı söylüycek.. :? (bu hüsran olur) ki buna gencebay hiç bir zman müsade edip imkan vermedi..

o yüzden bırakın o sahneyi canlı performansı düşünmesin yapması gereken türk müziğine bırakacağı sanatsal eserler yapıtlar üzerinde yoğunlaşıp çalışsın..
saygılar
mesut..
SENFONİK ŞİİR VE BAĞLAMA KONÇERTOSU İLE YANIP TUTUŞUYORUM..
SEVGİLİ KRAL HAYALMİ GERÇEKMİ BU SÖZLER..
UYANDIR BİZİ..

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 02 Jan 2007, 18:34

Üzüldüm...

Baba mantığınla hareket et artık... Sesin çıkmadı. Dünkü çocuğun yanında... (O da gerçi saygısından fazla ses çıkarmak istemedi... Elinle sırtına vurup cesaret verince çekine çekine eşlik etti... Taktir ettim bu halini doğrusu.)

Diva denen egoist yine aldı başını gitti, sinir oldum, kendi bildiğini okudu, kimseyi dinlemiyor ki. Uyum falan bırakmadı, macun etti şarkıyı.

Baba madem sesini duyamayacağız ne diye çıkarsın düet yaparsın? Böyle düet mi olur? Söylemek istemiyorum der geçersin.

Baba bırak bu popülist işleri. Para belki çok şey ama herşey para değildir ki. Bırak şarkı falan söylemeyi de. Entelektüel camiaya hitap et. Yap enstrümantal albümleri, bağlama konçertolarını; aranjörlüğünü, besteciliğini, Mozartlığını konuştur. Artık bunların vaktidir. Bu daldığın popülist bataktan, sürekli muhatap olduğun o medyada yüzleri afişe olmuş şarkıcılardan, bu gittiğin yoldan, bu çemberden kurtulmanın artık tek yolu budur. Son çıkardığın 2 albümdeki gittikçe popülistleşen, basitleşen müzik anlayışınla olmaz bu iş. Bilerek mi yapıyorsun anlayamıyorum? Yanlış bir saftasın. Yanlış insanlarlasın. Yanlış duyuşlardasın. Yanlış planlardasın. Yanlış arzulardasın. Yahut arzularını hedefe çok ağır ilerleten verimsiz vasıtalardasın. Bu karabasandan sıyrıl, biz de sıyrılalım.

Müziğin gelişmiş olduğu ülke, enstrümantal müziğin gelişmiş olduğu ülkedir. Bunu sen dememiş miydin?
::::::
Image
"Türk ulusunun, yürümekte olduğu ilerleme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, pozitif bilimdir."
Atatürk, 1933

efedrin
Yeni Üye

Post by efedrin » 02 Jan 2007, 22:10

okuduklarıma inanamadım, bir de küfredin tam olsun..
şimdi bi şey yazamayacağım çünkü sinirden elim ayağım titriyor,

sonra yazacağım,
yazık
yazık

kdeniz
Yeni Üye

Post by kdeniz » 02 Jan 2007, 22:30

Sakin olun arkadaşlar. Kimsenin küfür edeceği falan yok. Belki beklentiler olmayınca insanlar fevri davranabilir zaman zaman. Ancak ortada Orhan Gencebay'ın şahsına yapılmış bir hakaret yok ki. Lütfen artık bazı şeylere saygı gösterelim. Herkesin farklı fikirleri olabilir. Tabii ki Orhan Gencebay da eleştirilecektir. Biz burada bu forumda sürekli "baba büyüksün" edebiyatı yapacaksak niye konuşuyoruz ki.
Şunu kabul edelim. Orhan Gencebay'dan sahne performansı hele ki bir de konser beklentileri bana da pek mantıklı gelmiyor. Ayrıca bu saatten donra olmasın da. Müzik hayatı boyunca tek bir konser vermeden bu kadar sevilen efsane olan bir başka örnek var mı Dünya'da. Bırakın arada bir böyle şeyler yapsın ve hayranları saatlerce hatta günlerce ekranları karşısında bekletsin belki böyle daha tatlı oluyor. Baksanıza biraz medyatik oldu hayranları napıyosun baba yakıştı mı sana demeye başladı. Demek ki sürekli diğerleri gibi işler yapsa neler olacak.
Ümit bekleyiştir, hasret aramak,
Sevmek bulanık bir denize dalmak...

SerdarYilmaz
Kıdemli Üye

Post by SerdarYilmaz » 02 Jan 2007, 23:09

Sarki söylemesinin bu kadar elestirilmesinden sahsen rahatsizlik duyuyorum. Bülent Ersoy rica etti, Orhan hoca da kiramadi. Önceden dedigim gibi, sahne tecrübesi hemen hemen sifir olan bir Gencebay´dan canli performans konusunda fazla birsey beklemek fazla iyimserce olur. Hele bu insan 62 yaslarinda gelmisse, olay malum. Önceden belirttigim gibi, orada Bülent Ersoy olmasaydi, Gencebay cok rahat, düzeyli bir performans sergilerdi. Sarkiya katildigi bölümlerde de bence bana bunu hissettirdi. Sesi hic catlak ses vermedi, orada okuyan iki kisiden de daha duygu yüklü bir ton vardi sesinde. Bunlari yayini bir kez izledikten sonra diyemedim, ama kralorhangencebay sitesi sagolsun, simdi tekrar izledim, ve böyece bu kanaate vardim.

Gencebay´in sesinde rahatlikla bir konser verebilecek güc var. Ama bence o bu islerle degil, Soner´in de bahsini ettigi baska islerle urasmali.

senfonik
Kıdemli Üye

Post by senfonik » 03 Jan 2007, 12:53

sevgili serdar hala sahneye çıkıp saatlerce konser verecek sese ve güce sahip olduğunu içtenmi söylediğini merak ediyorum..inanarakmı söylüyorsun bunu sen?

arkadaşlar herşeyimle iddia ediyorum sahne apayrı bir sanat..cesaret güven tecrübe birikim ister..
gencebay gibi çok titiz heyecanlı sahen tecrübesi olmayan hatta bunu bırakın canlılarında playbacklerinde bile belli eden sıradan halk bile bunu farkedebiliyor..elini kolunu sahneyi nasıl kullanacağını bilmiyor bilemiyor..!

o düeti dün akşam izledim..cidden çok sönüktü..volum süz bir ses kendi şarkısının sözlerini unutuyor(bu zaten playback şarkılarında da yaptığı bir hata)yanımda o anda bilen bilmeyen herkes kendine göre yorum yaptı yani apaçık göze çarpıyo bu işten anlamayanların bile gözüne..canlı okuyamadığı sözleri unuttuğu sahne heyecanı elini kolunu rahat ve yerinde kullanamadığı ve her canlı istek talep olduğunda ya sesinin rahatsızlığını yada şuan hazır olmadığını söylediğini herkes öğrendi..

artık ben bunları geçtim bırakın canlı okurmu okuyamazmı tartışmasını..daha önemli yapması gereken işleri var..ben istemiyorum canlı şarkı söylesin çünkü üzülüyorum gördükçe o dev sanatçının canlı performansta ezilmesini..

gencebay bu saatten sonra stüdyo dışında hiç bir yerde tek şarkı hariç o da (stüdyodaki tadı vermez) şarkı söyleyemez..!ama canlı bağlama çalabilri (o da çok antreman yaparsa)

ama bu sesi ne kadar antreman yapsada çalışsada eski haline getiremez..getirsede sahneye yansıtamaz yansıtsada heyecanını yenemez yensede elinde bağlamsı olmadan okuyamaz okusada beste sözlerini unutmadan bitirmez...bu zincir gencebay efsanesini bitirir o kadar..
o zaman bu tartışmadan çıkalım..yeni sanatsal projlere imzaları tartışalım bastıralım talep edelim gencebaydan..imza topluyalım yanı çıkalım yani bişeyler yapalım..

veya gencebay çıksın ben vermiş olduğum sözleri yrine getiremiyecğim desin..bizde oturalım önümüze bakalım aynı müslüm ferdi ciler gibi albüm çıkarmasını bekleyelim kendisinden..çünkü bu szö verdiği projeleri fark atacak sanatsal yapıtları gerçekleştiremzse o duruma düşücez düşücek maalesef.. :?
saygılar mesut
UYANDIR BİZİ..

Erhan
Deneyimli Üye

Post by Erhan » 03 Jan 2007, 13:00

Valla bence Orhan babanın yolu yol değil.içimden bu siteye bile girmek gelmiyor artık.valla nasıl tahammül edebiliyorsunuz bu olanlara inanamıyorum.yakında anlayacaksınız ne kadar büyük hatalar yaptığını orhan babanın.o kdar doluyum ki...keske yüz yüze konusabilsek.valla uun bi süre girmemeyi düsünüyorum Orhan Gencebay la alakalı hiç bi siteye....

sahan61
Kıdemli Üye

Post by sahan61 » 03 Jan 2007, 13:10

Mesut arkadaş belki doğru söylüyorsun o dediğin zincir o efsaneyi bitirebilir ama geçen sene bayramda Showtv de gördükki Orhan Baba hala canlı şarkı okuyabilir aynı zamanda bağlamasınıda çalabilir tabi çok çalışarak.Bu konser verebileceği anlamına gelmez.Yalnız vermesinide çok isterim.

Ayrıca Orhan Gencebay ne yaparsa yapsın onu ne kadar eleştirirsem eleştirim o Orhan Gencebay müziğinin tutkunluğu bitmeyecektir bende bundan çok eminim...
Şu Koskaca Alemden Yalnızlık Aldığımı, Nihayet Öldüğümü Nerden Bileceksin?

senfonik
Kıdemli Üye

Post by senfonik » 03 Jan 2007, 14:19

neeeee show tvde ki canlı performansını çok ii mi buldun..bravo diyorum sana kardeşş bunun üzerine yorum bile yapmak istemiyorum..o yayın ve canlı performansı hakkında o dönem çok şeyler yazdık tartıştık..başarılı bulduğunn o performans vay beee!!! valla ağlamak istiyorum bazı düşünceleri fikirleri değiştirmek zormuş derler ki öyle..yinede saygı duymaktan başka çaremde yok..herkes özgürdür düşüncesinde..

varsın kral canlıda çok ii performans gösteriyo olsun varsın sizlere bomba gibi konser vaadleri versin..siz mutluysanız sorun yok..herşey halk için eyy ahaliii... :?
UYANDIR BİZİ..

sahan61
Kıdemli Üye

Post by sahan61 » 03 Jan 2007, 17:54

Ben çok ii buldum diye bir şey yazmadım.Ama 62 yaşında olan hiç sahne tecrubesi olmayan binde bir canlı şarkı söyleyen biri için yeterliydi.

Ben bunu demek istedim.Benim düşüncelerim bunlardı sen yanlış anladın ben bu düşüncelerim de değişmesi gereken bir şey görmüyorum

Saygı duyduğun içinde teşekkürler...
Şu Koskaca Alemden Yalnızlık Aldığımı, Nihayet Öldüğümü Nerden Bileceksin?

SerdarYilmaz
Kıdemli Üye

Post by SerdarYilmaz » 03 Jan 2007, 19:03

senfonik wrote:sevgili serdar hala sahneye çıkıp saatlerce konser verecek sese ve güce sahip olduğunu içtenmi söylediğini merak ediyorum..inanarakmı söylüyorsun bunu sen?

Selam Mesut abi.

Evet, eger Gencebay gercekten gönlünü ve emegini bir konser hazirligina verse, kendisini - kendisinin ifadesiye - mutfaga bir kac gün kapatsa ve cok calissa - fazla siritmadan bir konser verir diye düsünüyorum. Hatirlarsaniz Show TV´de verdigi konserde cok büyük bir heyecana ragmen "felaket" diye tabir edebilecegimiz bir performans göstermemisti.. Detone neredeyse hic olmadi, arada sirada söz ile müzik uyumunda heyecanindan hatalar yapti.. Bir konserde de ilk anlarda yapabilecegi hatalar bunlardan ibaret olur, ama sonra heyecanini yener ve 62 yasindaki bir Gencebay nasil bir performans verebilirse öyle bir performans verir diye düsünüyorum..

Ama konu bu degil. Biz ondan konser monser istemiyoruz, ne istedigimizi anlata anlata bozuk plak misali olduk..

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 03 Jan 2007, 21:46

Bu konuda başka yerlerde Gencebay'a toz kondurtmam ama, burada biz bizeyiz madem...

1- Orhan Gencebay 62 yaşındadır. Bu yaşta olması onun "canlı şarkı söyleyemeyeceği" anlamına gelmez. Erkin Koray, Cahit Berkay, Erol Büyükburç, Erol Evgin vs.vs... Gencebay ile aynı kuşakta, aşağı-yukarı aynı yaşta olan çok insan var ve hâlâ babalar gibi şarkı söylüyorlar.

Yani yaş tek başına bir savunma olarak ileri sürülemez.

2-Orhan Gencebay şarkı sözlerini unutmaktadır. Özellikle playbacklerde çok fazla senkronizasyon hatası yapmaktadır.

Bu durumu gizlemek için, playbacklerde çoğu zaman eliyle ağzını kamufle etmektedir. Fakat, ekranda bu hareketlerinin zannettiğinden çok daha fazla sırıttığını bilmiyor herhalde. (Tabii bizi ekran başında kahrettiğini de.)

3- Orhan Gencebay evinde saatlerce bağlama çalıp söylecek nefese sahiptir ama, sahnede bir şarkı icra etmek, evde rahat rahat çalıp söylemeye benzemez. Orhan Gencebay sahne performansı sergileyecek nefese sahip değildir. Bu yüzden stüdyo sanatçısıdır. Stüdyoya girer, sesini makyajlar, albümünü yapar.

Bu durum bizim ona duyduğumuz sevgiyi en ufak derecede azaltmaz. Çünkü biz, stüdyoya kapanıp deryadan damlalar şeklinde bize sunduğu o albümler ve o harika müzik ile sevdik onu. İster stüdyoda elden geçirmiş olsun, ister canlı canlı bağlamasına eşlik ederken olsun, onun sesini her şekliyle sevdik, onun sesindeki duyguyu başka seste bulamamanın zevkini yaşadık, yaşıyoruz, yaşayacağız.

O yüzden kuru Gencebaycılık yapıp fanatizm refleksiyle bu sözlerime tepki duyulması yersizdir.

4-Orhan Gencebay önemli bir kalp operasyonu geçirmiştir. Bunun sesine yansıması (sürece bakarsak) son albümlerinde açıkça gözlenmektedir. Bunun etkisi inkâr edilemez. Kendi de bunun farkındadır.

5-Sahne tecrübesi eksikliği. Her haliye, her mimiğiyle, her davranışıyla Orhan Gencebay'da bunun eksikliği görülmektedir. Bu işler film setlerinde konser vermeye benzemez. Başkalarının arkasında bağlama çalmaya benzemez, sahneye çıkmak o demek değildir.

Tüm bunların farkında olan Orhan Gencebay, "canlı konser vereceğim" diye La Fontaine masalları anlatacağına, çıkıp B.Ersoy ile (güya) düet yapıp onun yanında ele güne karşı sindirileceğine, bir yandan "boğazım iyi değil" diye boğazını tutup diğer yandan eliyle ağzını kapayacağına, bu güvensizliği sergileyeceğine, bu curcunadan kurtulup artık sine-i sanata dönmelidir. Kendini enstrümantal müziğe vermelidir. Yaş itibarıyla zamanı da gelmiştir. En verimli olması gereken çağlarını Yürekten Olsun, Yargısız İnfaz gibi albümlere harcamaktadır. Değer mi? Değdi mi?

Bu yolda çok başarılı olacağına, hayatında yeni bir sayfa açılacağına, kafasındaki şeyleri, hayalindeki müziği daha rahat yapacağına eminim.
Popülist etkilerden, sanıyorum ki, ancak böyle kurtulabilecektir. Artık bunu tek çare olarak görüyorum.
Ve Orhan Gencebay hep bahsettiği ve aradığı özgürlüğü asıl enstrümantal müzikte bulacaktır diyorum.

Ama etrafında "baba ne yapsan haklısın, aslansın kaplansın" diyenler oldukça daha çooook böyle albümler dinleriz. Yeni albüm bekler dururuz, hayatta başka gayemiz kalmaz. Ferdicilerden Müslümcülerden, onların içinde bulunduğu hayran psikolojisinden farkımız olsun. Gencebaycılar size söylüyorum, efsane darbe üstüne darbe yiyor. Bu süreç Klâsikler-1'den beri devam ediyor. Özellikle 2000ler'de artık önlenemez biçimde hızlandı. Çaresizce seyrediyoruz sadece bu süreci................
Image
"Türk ulusunun, yürümekte olduğu ilerleme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, pozitif bilimdir."
Atatürk, 1933

isocity
Site Admin

Post by isocity » 03 Jan 2007, 23:04

yasakresim wrote:dedikleri yukarda yazılı zaten tekrarlamaya gerek yok..

hepsine katılıyorum son bölüm haric.. zaten sorun senin anlattıgın seyleri anlamadıgımız zannetmen galiba.. benim buradaki savım şudur.. gencebay bizim sevdigimi,saydıgımız,baglandıgımız,taktir ettigimiz vs.. yani dolu dolu oldugu gunleri coktan gecti... bunun nedenleri belli zaten yenıden yazmaya gerek yok.. gencebay ne yaparsa yapsın diyenlerden biride benim.. bu onu eleştirmemem anlamına gelmez.. eleştirileri hakkım bendedir ve zaten bunların cogunu sonerde yazmıs.. benim burada üzerinde durdugum nokta gencebay eski heyecanını kaybetmiştir artık.. birşeyler yapabilme adına birşeyler yapıyor ve bende buna saygı duyuyorum.. iyi yapıyor kötü yapıyor o bu konunun dışında bir olay... gencebaydan büyük beklentiler içine girmek herkese hayal kırıklığı yaratır bu asamadan sonra.. biz sadece bekleyelim ve görelim..

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 03 Jan 2007, 23:23

ha şöyle yav...ağzına sağlık ismail...

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 03 Jan 2007, 23:48

isocity wrote:
yasakresim wrote:dedikleri yukarda yazılı zaten tekrarlamaya gerek yok..

hepsine katılıyorum son bölüm haric.. zaten sorun senin anlattıgın seyleri anlamadıgımız zannetmen galiba.. benim buradaki savım şudur.. gencebay bizim sevdigimi,saydıgımız,baglandıgımız,taktir ettigimiz vs.. yani dolu dolu oldugu gunleri coktan gecti... bunun nedenleri belli zaten yenıden yazmaya gerek yok.. gencebay ne yaparsa yapsın diyenlerden biride benim.. bu onu eleştirmemem anlamına gelmez.. eleştirileri hakkım bendedir ve zaten bunların cogunu sonerde yazmıs.. benim burada üzerinde durdugum nokta gencebay eski heyecanını kaybetmiştir artık.. birşeyler yapabilme adına birşeyler yapıyor ve bende buna saygı duyuyorum.. iyi yapıyor kötü yapıyor o bu konunun dışında bir olay... gencebaydan büyük beklentiler içine girmek herkese hayal kırıklığı yaratır bu asamadan sonra.. biz sadece bekleyelim ve görelim..

Neyi bekleyeceksin İsmail, efsanenin su katılmış süt gibi safiyetini yitirmesini mi?

Ben de bu kabullenmişliği anlayamıyorum...
Image
Atatürk, 1933

POSTMODERN

O hala bir efsane

Post by POSTMODERN » 04 Jan 2007, 01:17

sonere katılıyorum,98 den beri gencebay medya gülü oldu yok seda sayan programlarına çıkmalar yok cem davranla hande ataizi programında sutudyoya gelen maymunla sohbetler,yok kuşum aydının programına konuk olmalar,arabesk yapmıyorum diyip ilaç gibi radyo diyen kıro radyosuna hep yeni albumun sarkılarını ılk verip konuk olmalar,popstraalaturkalar vs vs ama bunların nedeni belli maddiyat ne denebilirki başka,fakayt tum bunlara rağmen yınede gelmiş geçmiş en buyuk sanatçı sadece su bir gercek biz toplanıp evinin onunde bunlar olmasın diye 100 takla atsakta değişmez hiç biri bunlar ancak ne zaman değişir biliyormusunuz bilseki gencebay senfonik eserlerden oluşan albumu 1 milyon satacak hemen yapar yada bağlama konçertosu o şu an popstar alaturka 2 nin sozleşmesini imzalamakla meşgul birde söylüyor ya ben popstar alaturkaya katılmazdım ama produktor kimliğim var o yuzden juri uyesi oldum kendisine hatırlatmak lazım oradaki tum yarısmacıların tum album hakları yarısma baslamadan once DMC tarafından alındı diğe pardon benmi yanlış hatırlıyorum gencebay kervan plakcılığın sahibimiydi yoksa DMC ninmi??

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 04 Jan 2007, 01:27

kendi düşen ağlamaz...kendi isteğiyle bir sürecte yürümek isteyen insan yada insanlara hic bişi yapamazsiniz...
1998 den bu yana hic bişi yapmadiysak..yada yaptigimiz halde bir faydasi olmadiysa...bundan sonrada olmayacak demektir...bunun baska yorumu yok..alan memnun satan memnun....biz...donkişot gibi saga sola cırpındıkca sadece kendimizi üzmüş oluruz...

gencebayin son on yıldır nasil bir gidisat icinde oldugunu sadece bir iki kişi görmüyor...sadece bir kac kişi ayırt etmiyor.. .. bilenlerinde görenlerinde sayısı cok...ancak...biliyorlarki..her sey olacagina varir...

zira ;

kendi düşen ağlamaz...

serhat_izmit
Kıdemli Üye

Re: O hala bir efsane

Post by serhat_izmit » 04 Jan 2007, 01:28

POSTMODERN wrote:sonere katılıyorum,98 den beri gencebay medya gülü oldu yok seda sayan programlarına çıkmalar yok cem davranla hande ataizi programında sutudyoya gelen maymunla sohbetler,yok kuşum aydının programına konuk olmalar,arabesk yapmıyorum diyip ilaç gibi radyo diyen kıro radyosuna hep yeni albumun sarkılarını ılk verip konuk olmalar,popstraalaturkalar vs vs ama bunların nedeni belli maddiyat ne denebilirki başka,fakayt tum bunlara rağmen yınede gelmiş geçmiş en buyuk sanatçı sadece su bir gercek biz toplanıp evinin onunde bunlar olmasın diye 100 takla atsakta değişmez hiç biri bunlar ancak ne zaman değişir biliyormusunuz bilseki gencebay senfonik eserlerden oluşan albumu 1 milyon satacak hemen yapar yada bağlama konçertosu o şu an popstar alaturka 2 nin sozleşmesini imzalamakla meşgul birde söylüyor ya ben popstar alaturkaya katılmazdım ama produktor kimliğim var o yuzden juri uyesi oldum kendisine hatırlatmak lazım oradaki tum yarısmacıların tum album hakları yarısma baslamadan once DMC tarafından alındı diğe pardon benmi yanlış hatırlıyorum gencebay kervan plakcılığın sahibimiydi yoksa DMC ninmi??

Dostum, Orhan Gencebay "Ben burada prodüktör kimliğimle bulunuyorum" derken, yarışma bitince 1. olanı alır götürürüm anlamında söylemedi. O platformda "arabeskçi" kimliğiyle bulunmadığını anlatmak için böyle bir açıklama yaptı.

Ayrıca sözleşme imzalanırken okudunuz mu, orada mıydınız? Belki de 1. olanın albümü Kervan Plakçılık'tan çıkar?
"Yaptıklarım Türk müziğinin devamıdır."
"Müziğime arabesk denmesi çok saçma..."
Orhan GENCEBAY

kdeniz
Yeni Üye

Post by kdeniz » 04 Jan 2007, 13:56

Yasakresim' in düşünceleri bizim yıllardır beklenti içinde olmamızın ve her albümde hayal kırıklığına uğramamızın sebepleridir bence. Senelerdir bunları söyleye söyleye dilimizde tüy bitti.

Yeni albüm yapmanın son 10 yılda Orhan Gencebay' a ne getirisi oldu ki. Sürekli eleştiri; artık eskisi gibi yapamıyor, artık eskisi gibi söyleyemiyor ve bunun gibi birçok şey.

Bence Yalnız Değilsin albümü Orhan Gencebay müzikalitesinin doruk noktasıydı ve ondan sonra tepetakla hızla aşağı düştü. Her albüm yeni bir hayal kırıklığı. Artık yeni albüm beklemiyoruz biz yormasın kendisini. (Bunu ciddi anlamda söylüyorum şarkı okumak çok yoruyor onu belli oluyor)

Türkiye'deki en iyi enstrumantel yapabilen sanatçılarından biri, Dünya'nın en iyi bağlama çalan adamı, en derin müzik bilgisine sahip insanlardan biri ve daha niceleri...

Ama artık ses konusuna gelince "en iyi" diyebiliyormuyuz ya da "en güçlü". O zaman neden hala iyi olduğu konulara yönelmiyor. Bunlar sadece maddi sebeplerden ötürü mü? Maddi açıdan daha ne kadar tatmin olabilirki zaten. Hala 40 sene 30 sene 20 sene ve hatta 10 sene önceki şarkıları dinliyorsak ve son 10 senede çıkardığı albümleri 2 ay dinleyip kenara atıyorsak daha ne denebilir ki?

Artık kimsenin beklemeye tahammülü kalmamış bu ortada. Herkesin haykırışı çırpınışı da Onu daha iyi yerlerde görmek adına zaten.
Kim kimin için bu kadar tartışır ki satırlarca yazı yazar !!!

Artık "büyüksün baba" edebiyatını bırakalım yanlış olana tepkimizi koyalım...
Ümit bekleyiştir, hasret aramak,
Sevmek bulanık bir denize dalmak...

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 04 Jan 2007, 14:15

kdeniz wrote:Yasakresim' in düşünceleri bizim yıllardır beklenti içinde olmamızın ve her albümde hayal kırıklığına uğramamızın sebepleridir bence. Senelerdir bunları söyleye söyleye dilimizde tüy bitti.

Yeni albüm yapmanın son 10 yılda Orhan Gencebay' a ne getirisi oldu ki. Sürekli eleştiri; artık eskisi gibi yapamıyor, artık eskisi gibi söyleyemiyor ve bunun gibi birçok şey.

Bence Yalnız Değilsin albümü Orhan Gencebay müzikalitesinin doruk noktasıydı ve ondan sonra tepetakla hızla aşağı düştü. Her albüm yeni bir hayal kırıklığı. Artık yeni albüm beklemiyoruz biz yormasın kendisini. (Bunu ciddi anlamda söylüyorum şarkı okumak çok yoruyor onu belli oluyor)

Türkiye'deki en iyi enstrumantel yapabilen sanatçılarından biri, Dünya'nın en iyi bağlama çalan adamı, en derin müzik bilgisine sahip insanlardan biri ve daha niceleri...

Ama artık ses konusuna gelince "en iyi" diyebiliyormuyuz ya da "en güçlü". O zaman neden hala iyi olduğu konulara yönelmiyor. Bunlar sadece maddi sebeplerden ötürü mü? Maddi açıdan daha ne kadar tatmin olabilirki zaten. Hala 40 sene 30 sene 20 sene ve hatta 10 sene önceki şarkıları dinliyorsak ve son 10 senede çıkardığı albümleri 2 ay dinleyip kenara atıyorsak daha ne denebilir ki?

Artık kimsenin beklemeye tahammülü kalmamış bu ortada. Herkesin haykırışı çırpınışı da Onu daha iyi yerlerde görmek adına zaten.
Kim kimin için bu kadar tartışır ki satırlarca yazı yazar !!!

Artık "büyüksün baba" edebiyatını bırakalım yanlış olana tepkimizi koyalım...

biz tepkimizi koyalım koymasına da duyan kim?işte görüyorsunuz. ikinci popstar alaturka'ya da jüri olacak.sanki bize inat biz ne istiyorsak tersini yapmaya and içmiş gibi bir hali var.ben bunu bizden kopuk olmasına,gerçek gönül dostlarını tanımamasına,etrafında hep yanlış kişilerin olmasına bağlıyorum.keşke bu düşüncelerimizi bilebilse,duyabilse.mesut abi'nin dediği gibi artık halk için sanatı bırakıp sanat için sanat yapmasının zamanı geldi.bizim isteklerimiz senfoni orkestrasıyla senfonik şiir,bağlama konçertosu,enstrumantal albümler,film müzikleri,müzik okulu,müziğini anlatan kitap..onun yaptığı ise popstar alaturka'da jüri üyeliği,şarkılı albümler..şu ikisinin arasındaki uçuruma bakar mısınız?yapmak istediklerimin ancak %30'unu yapabildim diyor.yapacağım daha çok şey var allah ömür verirse diyor.yapmadığı %70'i neymiş,yapsın da görelim artık.boş vaatler karın doyurmuyor. artık feryada da gücümüz kalmadı.

Locked