ERKAN 3. OLDU İŞTE YARISMA BU YA...

Kapanmış konulardan yararlanabilmeniz için arşiv bölümüne taşınmaktadır.
Locked
Erhan
Deneyimli Üye

ERKAN 3. OLDU İŞTE YARISMA BU YA...

Post by Erhan » 08 Jan 2007, 11:22

Arkadaşlar alın size yarısma Türkiye nin belki de en büyük seslerinden biri 3. oldu bu yarısmada.Kalitesi belli oldu bu yarısmanın.Sadece Erkan ın sözlerini yazayım:

Ben bu yarısmaya birinci olmak için gelmedim,para için gelmedim ve mankenlik yapmaya gelmedim (Showmenlik).Ben Türkiyeye sesimi duyurmaya geldim...

HASAN
Kıdemli Üye

Post by HASAN » 08 Jan 2007, 22:15

Helal Olsun Çocuğa.Kim Nederse Desin Popstar Alaturka Çok İyi bir Program Oldu.
Onu Anlamak Sanattır

sahan61
Kıdemli Üye

Post by sahan61 » 08 Jan 2007, 22:22

Bende Erkanın 1. olmasını isterdim.

Bülent Ersoy her halinden belli Armağanı tutuyodu o 1. olmayınca ağlayacaktı nerdeyse oturduğu yerden kalkamadı.Orhan Gencebay her ne kadar belli etmesede bence Hasreti tutuyodu zaten Hasret 1. olunca bir süre ağzı açık kaldı şaşırdı.

Sonuçta Orhan Gencebayın istediği 1. oldu buda beni bir nebze mutlu etti.Birde Orhan Gencebaya bu programda bağlama çaldırtmadılar yada Orhan Baba istemedi.Her ne kadar Popstarın 2. cisini istemesemde eğer olursa Orhan Babanın bağlama çalmasını isterim.

Zor ama birde canlı olarak Kara Toprağı okursa deymeyin keyfime :lol:
Şu Koskaca Alemden Yalnızlık Aldığımı, Nihayet Öldüğümü Nerden Bileceksin?

ss-sirius
Deneyimli Üye

Post by ss-sirius » 08 Jan 2007, 23:42

Sonunda bitti program...oh bee:)
Müziksiz hayat bir hatadır!! (Niche)
Hatasız kul olmaz!! (Orhan GENCEBAY)

sahan61
Kıdemli Üye

Post by sahan61 » 08 Jan 2007, 23:52

Arkadaşım bitti ama yine başlıyo.

Orhan Gencebay Popstar Alaturka-2 ile tekrar karşımızda :D

(İnşallah bir gün konçertolarala, müzik okullarıyla karşımızda olur)
Şu Koskaca Alemden Yalnızlık Aldığımı, Nihayet Öldüğümü Nerden Bileceksin?

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 09 Jan 2007, 02:10

ss-sirius wrote:Sonunda bitti program...oh bee:)

:wink: :wink:

kısa bir süreliğinede olsa kabus bitti özgür kardes...

tadını cıkaralim... :D

Gönül_Dostu
Kıdemli Üye

Post by Gönül_Dostu » 09 Jan 2007, 12:10

orhan gencebay ın bu yarışmaya jüri olmasına en baştan beri karşıyım bu konu çok tartışıldı tekrar girmeyeceğim
mademki katıldı bende izleyeyim dedim herşeye rağmen.
sonucu hakkında yazmak istiyorum
.
--finalde bir T.S.M fasılı geçildi halk müziği neden yoktu!!!!??--
halk müziği 3. planda kaldı bu yarışmada bülent ersoy un tüm ağırlığına rağmen halk müziği halkın müziği kazanmıştır
her ulusun kendi özünden gelen bir müziği ve milli bir sazı vardır

--T.S.M nin ne kadar bizden olduğu tartışılır--

yarışmada halk müziği seslendirildiğinde gencebayın gözlerinin içi parlıyordu anladım ki halk müziğinin gönlünde büyük bir yeri var
ben isterdim ki orhan gencebay ın halk müziği formunda kendi bestelerinden oluşan bir albüm yapmasını!!!!!

erkana gelince güçlü bir sesi var ama daha çok çalışması gerekli diğerleri gibi
açıkca ben hasret i destekliyordum ve başta erkan favorimdi haftalar ilerledikce gönlüm hasretten yana kaydı özellikle bağlamasıyla seslendirdiği deyişten sonra ve bu hasretin dönüm noktası oldu yoksa elenirdi.
neyse sonuçta bülent ersoyun ağırlığına ,T.H.M 3.planda kalmasına rağmen halkın müziği kazanmıştır.
Last edited by Gönül_Dostu on 09 Jan 2007, 17:56, edited 1 time in total.

isocity
Site Admin

Post by isocity » 09 Jan 2007, 13:52

orhan babayla kulak zevklerımızın ayrı oldugunu bir kez daha anladım.. misal: biricik , linet , filiz şimdide hasret. bunlara destek verdigin kadar konservetuarlarda okuyan genc enstrumanist ve bestecilere destek versen su an turkiye'de müzik fakirliği yasamıyor olacaktık belkide..

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 09 Jan 2007, 14:13

Gönül_Dostu wrote:yarışmada halk müziği seslendirildiğinde gencebayın gözlerinin içi parlıyordu anladım ki halk müziğinin gönlünde büyük bir yeri var
ben isterdim ki orhan gencebay ın halk müziği formunda kendi bestelerinden oluşan bir albüm yapmasını!!!!!

orhan abinin ilk çıkışıda halk müzigi ile zaten..ilk plaklarindan belli oluyor..onun halk müziği tarafi daha agir basiyor..gercektende özellikle neset ertasdan söylendigi zaman yerinde duramiyordu gözlerinin ici parliyordu..

beni neşet ertaşa yönlendiren gencebayın ta kendisi idi yıllar önce...

benimde cok bekledigim bir calısma..sadece türkülerindan olusan bir albüm yapması..ama oda diger projeler gibi amin denilemeyecek duaya döndü galiba..

hasret her ne kadar sahnede yapmacık ve taklitci bir konumda da olsa güzel okuyordu...türkü söyleyen birinin kazanmasına sevindim..

benim favorim erkandı ... :D ama hasretin kazanmasıda hos olur diyordum hani... 8)

sevindim hasretin kazanmasina..en azından ödüle (paraya)cok ihtiyacı olan birisi kazandı...

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 09 Jan 2007, 14:17

isocity wrote:orhan babayla kulak zevklerımızın ayrı oldugunu bir kez daha anladım.. misal: biricik , linet , filiz şimdide hasret. bunlara destek verdigin kadar konservetuarlarda okuyan genc enstrumanist ve bestecilere destek versen su an turkiye'de müzik fakirliği yasamıyor olacaktık belkide..

haklısın isocity...cooooookkk haklısın....

misal bir hasan genc...yani en azından baglama acısından diyorum..

topcuya verdigin destegi onada ver..kazandır ortama..

gerçi hasan abi öğrendiklerini eğitim ile öğretme yolunu seçmiş ya kutlamak gerek....

Erhan
Deneyimli Üye

Post by Erhan » 10 Jan 2007, 13:35

evet soner abi sana katılıyorum dolayısıyla ismail abiye de katılmıs oluyorum.İsocity demiş ya:Orhan Gencebay la zevklerimiz uyusmuyor.Ben buna da katılıyorum.Orhan Abi bazen gerçekten zevkleriyle ben şaşırtıyor.Allah aşkına Hasret in sesine bişey demiyorum (Beğenmiyorum hatta hiç beğenmiyorum ama o ayrı konu) ama söylemeyi hiç ama hiç bilmiyor.Sabahat Akkiraz ünlü gırtlak namesini hep yapıyor yerli yersiz.İşin kötü yanı bunu bilinçsiz yani istemeden yapıyor.Düzelecek bi şey olduğunu da sanmıyorum.Diğer popstarlara ne olduysa ona da aynısı olur,1 yıl sonra ismini bile hatırlamaz kimse.Olsun yarısmanın ne kadar ii bi yarısma olduğunu işi bilenler anladı.Bizim yani benim gibi düşünenşerin jüri başkanlığı işinin yanlışlığını anlamıs olduk.Ama bunun yaraları sonradan daha belirginleşecek ve işin kötü yanı (işte bu çok önemli) Orhan Abi hala aynı yolda gidiyor,farkında değil işlerin yanlış gittiğinin.

Düşünebiliyor musunuz o kadar hafta televizyona çıktı Orhan Abi bi kere canlı şarkı söylemedi,saz çalmadı...Artık tutamayacam kendimi söyleyecem:

ORHAN BABA KARİZMAYI ÇOK FENA ÇİZDİ....

Locked