Beterin beteri...

Kapanmış konulardan yararlanabilmeniz için arşiv bölümüne taşınmaktadır.
sahan61
Kıdemli Üye

Post by sahan61 » 31 Jan 2007, 19:34

Soner gitme kararını kendi verdi hiç kimse Soner'e git, bu forumu sen bozdun felan demedi.Bence gitmemesi lazımdı fikirlerini sonuna kadar savunmalıydı.Benim fikirlerim pek onun ile uyuşmuyordu ama yinede fikirlerini sonuna kadar desteklemesini isterdim.Site Adminliğinide bırakmış kararı kesin gibi gözüküyor.

Soner'in gitmesi iyi mi oldu kötü mü bunu zamanla görürüz...
Şu Koskaca Alemden Yalnızlık Aldığımı, Nihayet Öldüğümü Nerden Bileceksin?

Erhan
Deneyimli Üye

Post by Erhan » 31 Jan 2007, 19:43

Bu olay hiç basit değil hatta çok çok önemli.Gleceği görmek kimsenin haddi değildir Allah tan başka.Ama gerçeği tahmin etmek ve ona göre davranmak lazım.Bunu ii yapanlarda alim insanlardır.Ama Orhan abinin Popstara katılmakla çok büyük yanlıs yaptığını ve bunun yakın zamanda olan kötü etkisinden çok ilerde yapacağı kötü etkiyi görmek için alim olmaya gerek yok.

Orhan abi belki bin hata yapmadı ama çoookkk büyük bi hata yaptı bunu artık inkar etmenin ve düşünce farklılığı demenin hiç bi mantığı yok.O kadar çalısmadıkmı,bağırmadıkmı herkesin kulağına "Orhan abinin müziğini arabesk kelimesi tanımlamıyor diye".Orhan abi de bizim bu çabalarımızı boşa çıkaracak davranıslar yapmamısmıydı eskiden.Soner abi yazmıstı bunları giderken,hatırlarsınız.BU popstar yarısmasıyla da artık bizim elimizi kolumuzu bağlamıs olmadımı....

Artık kendimize bi çeki düzen vermemizin zamanı geldi.

Bu konu açıldıkça benim gibi düşünenler bu yöndeki düşüncelerini söyleyecekler.Bu siteyi yanlıs anlayanda yanlıs anlayacak.Madem öyle kapatalım bu bahsi.Yİne benim dediğim yere geldik bakın....

SerdarYilmaz
Kıdemli Üye

Post by SerdarYilmaz » 31 Jan 2007, 19:51

Erhancim, ben de zaten senin dediginin aynisini diyorum, ben de diyorum, dedim ve derim, Orhan Gencebay´in Popstar´a evet demesiyle ciddi bir hata yaptigini, yalniz benim degindigim nokta bundan daha farkli bir noktaydi. Kimse Gencebay´in hatalarini basite almis da degil. Konunun ilk sayfalarina baksan anlarsin ne demek istedigimi.. Bu konuyu konusa konusa artik dilimizde tüy de biramakmadik hatta..

Yapilan hatalar yapildi, yapiliyor.. Bunlari tekrar ede ede içimizi döktük, bosalttik. Artik bundan sonrasi Gencebay´i bahsini ettigi bir takim projelerini gerçeklestirmeye çagirmaktir. O da olmazsa, artik diyecek söz yoktur,. Biz bizim yapmamiz gerektigini yapmis oluruz, karsilik vermek veya vermemek Gencebay´in takdiri olacaktir.

Erhan
Deneyimli Üye

Post by Erhan » 31 Jan 2007, 19:52

Yazık...Çok yazık....Bos bos konularda o kadar yorum yapanlar Soner abini gitmesi hakkında iki kelime laf söylemeyi kendilerine ne kadar büyük yük görüyorlar.Bunu zamana bırakarak olayın soğumasında kimin ne çıkarı var bilmiyorum.Daha doğrusu kim ne kazanacak ya da kim ne kadar sevinecek....Bazıları çok sevindi bu gidişe...

Ben bi başlık atıyorum forma belki iki kelime bişey söyleme zahmetinde bulunursunuz...

KADER BAK KADERE...

Erhan
Deneyimli Üye

Post by Erhan » 31 Jan 2007, 22:35

Görüyorum ki başlığımı silmekte geç kalmamıslar.Olayı fazla büyütmek istemiyorlar galiba.Ben gereksiz yere başlık açıyormusum ve önemsiz olayları büyütüyormusum.

Hala niye anlamak istemiyor kimse.Mesele başlık atıp olayları büyütmek değil.Hatta Soner abinin gitmesi falan da değil.Mesele hala çok bariz konular hakkında tek ağız olarak konusamamız ve ne için burda olduğumuz gerçeğini unutmamız.Soner abi bü yüzden gitmedi mi zaten...

Neyse bu konuyu bir süre olsun kapatıyorum.Herkes yerini ve bu site için ne kadar gerekli olduğunu bilir.Bu da geçecek umarım bi daha olmaz ve bundan ders almayı biliriz....

SerdarYilmaz
Kıdemli Üye

Post by SerdarYilmaz » 31 Jan 2007, 22:41

Basligin silinmemis, "Diger Konular" bölümüne tasinmis.

sahan61
Kıdemli Üye

Post by sahan61 » 31 Jan 2007, 22:41

Erhan başlığın silinmedi sadece Diğer Konular topiğine alındı.Ayrıca sitemin bana ise ben o topic altında o konunun yer almamasının gerektiğini söylerken şunu söylemek istedim;O topic Gencebay ile ilgili konulara ait Gencebay ile ilgili bilgiler oraya yazılıyor.Anlamışsındır umarım demek istediğimi...

Erhan
Deneyimli Üye

Post by Erhan » 31 Jan 2007, 22:49

Evet arkadaşlar gördüm.Özür dilerim.Son zamanlarda psikolojim iyice bozuldu.Birde bu son olay olunca tam kaybettim kendimi.

Yoruldum.

Belki internette fazla konusamıyorum ama dersler,bilgisaayrsızlık vs gibi sebeplerden;günlük hayatta çok içindeyim olayların.Belki birazdan da ondandır...

SENDİN DÜNYAMA DÜŞEN O YILDIZ;SENDİN ARADIĞIM O GÜNAHSIZ

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 01 Feb 2007, 00:36

ADMİN ARKADASLARIMIZ SONERİN GÖREVİ BIRAKMAMASİ İCİN BİŞİLER YAPTİLARMİ ??? YAPMADİLARSA YAPMAYİ DÜSÜNÜYORLARMİ ??

turanamac
Kıdemli Üye

Post by turanamac » 01 Feb 2007, 20:52

arkadaşlar..endişelenmeyin derim ben..bu yazılanları gördüğünde yasakresim arkadaşımız kendisine ne kadar saygı duyulduğunu ve forumla ne kadar özdeşleştirildiğini anlayacaktır..biraz zaman verilirse kafasını biraz dinleyerek stresini yeneceğini düşünüyorum..

kısacası onu yniden aramızda göreceğimize eminim ..en azından umut ediyorum.

saygılar..

HASAN
Kıdemli Üye

Post by HASAN » 01 Feb 2007, 21:30

Hüseyin kardeş Ömer kardeş ve İsmail kardeş'in Soner kardeşi bu kararından vazgeçirecekleri ümidini taşıyorum.

İşlerin bu noktaya geleceğini önceden kestirir gibi olmuştum.Soner kardeşin forumdaki konulara bilimsel ve görsel açıdan yaklaşmasını( bazı cahil mi demek lazım yoksa kendini bilmezler mi demek lazım)anlayamadılar.Soner sanki Orhan Gencebay düşmanı imiş gibi ona yaklaşımlar oldu.Fakat o tam bir Gencebay hayranı ve onun her karesini örnek almaya çalışan bir Gönül Dostuydu.Her zamanda o Gönlümüzün Dostudur.

Forumda bir şeylerin artık yürümediğini forumun bazı şahıslar yüzünden harman yerine döndüğünü önceki yazılarımda belirtmiştim.Buna bir önlem alınması gerektiği inancındayım.Sadece Orhan Gencebay eserlerini takip etmek Onu anlamaya yetmiyor.Onu Anlamak için her açıdan Onu takip etme çabasına girilmelidir.Soner de bu tip yaklaşımlarından dolayı bazı arkadaşların tepkisini almıştır.Gerçek olan bilimsel yaklaşımdır her zaman.

Belki çoğumuzun istediği Orhan Gencebay'ı ekranlarda görmek idi.Popstar da jüri olmasını çoğumuz kabullenemedik.Belki Çoğumuz oh be artık Orhan Gencebay'ı her daim göreceğiz arzusuna kapılıp sevinçler içerisinde ekranların başına geçtik.Fakat Dünya çapında enderler arasında yer alan Orhan Gencebay'ı biz o tür yerlerde görmek istemiyorduk.Orhan Abi bu konuda yanlış davranmıştır bu bir gerçek.Ama bizler Gönül Dostları Madem dedik Popstarda jüri en iyisini yapması için elimizden gelen tüm desteklerimizi ona destek olmalıyız köstek değil.Bu görüş içerisindeyim.

Soner kardeşim en yakın zamanda seni tekrar aramızda görmek temennisindeyim.
Onu Anlamak Sanattır

divanist
Yeni Üye

Post by divanist » 01 Feb 2007, 23:20

Soner , bildiğiniz gibi Tekirdağ lı ve İzmir de okuyor.
Sadece bu formda değil internet aleminde diğer sitelerdede aktif ve çok iyi kalemi olan bir araştırmacı .
Tüm bu uğraşıları bilgisayar başında saatlerini alıyor.
Kendisi içinde zor olan kararını, öncelikle okula daha fazla zaman ayırabilmek için aldı. Kendisini Kutluyorum , çünkü bende her görüştüğümüzde bu konuda damarına basıyordum. :wink:

Okul sözkonusu olunca , bu kararı sigara bırakır gibi alması gerekirdi ve öyle yaptı.

Son albümün çıkmasıyla birlikte iyice artan , yazı trafiği ve tartışmalar ,bu kararı almasında aslında sadece bardağı taşıran bir vesile oldu ...
Son zamanlarda bazı arkadaşların fikir ve tutumlarına bir anlam verememesine rağmen hiçkimseye kırgın değil , ve hiçkimseylede irtibatını koparmak istemiyor.

Gencebaycılarla birarada olmak , bilgi alışverişinde bulunmak, tartışmak beraberce dinlemek , her Gencebaycı için bir gereksinim bir ihtiyaçtır. Paylaşım yatar bunun temelinde. Bu soner içinde geçerli .

Gencebay müziği var ve artık hep varolacak. Bizlerde öyle yada böyle, orada yada burada sürekli beraber olacağız. Zaman zaman ayrı kalınmış olsa bile.

Sevgiler
Yavuz

senfonik
Kıdemli Üye

Post by senfonik » 02 Feb 2007, 11:15

çokta zaman ayırıp bu soner meselesini araştırmaya vaktim olmadı neden sebep ne bilmiyorum vedasına ama..onsuz olmaz yaa..!
soner sen anlaşılan tatil istiyosun..ok
dinlen ve formda dön buraya..
yavuz abi en yakın sensin ona ilgilen ve ikna et onu..
saygılar
mesut
SENFONİK ŞİİR VE BAĞLAMA KONÇERTOSU İLE YANIP TUTUŞUYORUM..
SEVGİLİ KRAL HAYALMİ GERÇEKMİ BU SÖZLER..
UYANDIR BİZİ..

serhat_izmit
Kıdemli Üye

Post by serhat_izmit » 02 Feb 2007, 17:15

Soner, Yavuz Bey ile bize mesajını yollamış. Kararına saygı duyalım. Yakın zamanda aramıza döneceğinden eminim.
"Yaptıklarım Türk müziğinin devamıdır."
"Müziğime arabesk denmesi çok saçma..."
Orhan GENCEBAY

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 02 Feb 2007, 17:39

okulu her seyden önemli..ki daha önce bu konuda tavsiyelerim olmustu haddim olmadan..soner kardese..hakkina hayirlisi olsun...

bilgi icin sagol yavuz abi..

l

POSTMODERN

Post by POSTMODERN » 02 Feb 2007, 22:09

Bencede mektebini okusun bitirsin yasak resim hem işkembeden gencebaya sallamayı bırakır hemde boş işlerle kafa yoracağına daha hayırlı şeylerle uğrasır...
bende başarılar diliyorum

eleştiri ile hakaret arasındaki ince çizgiye dikkat

turanamac
Kıdemli Üye

Post by turanamac » 03 Feb 2007, 03:21

""Bencede mektebini okusun bitirsin yasak resim hem işkembeden gencebaya sallamayı bırakır hemde boş işlerle kafa yoracağına daha hayırlı şeylerle uğrasır...
bende başarılar diliyorum ""

postmodern...kimsin kardeşim sen ..?? söylediğin her cümle de artık bir saygısızlık okuyorum ..ben sana artık buraya yazı yazmamanı tavsiye ederim ..ne diyeceksen edebinle söyle...edebinle söylemeyeceksen buraya bi şey yazma ..içinden söyle...

divanist
Yeni Üye

Post by divanist » 03 Feb 2007, 03:46

Soner , haber göndermedide, ben onunla olan sohbetten sonra anladıklarımı ,Gönüldaşlara iletmek gereği gördüm. Hemde kendisine danışmadan. 8)

Arkasından işkembeden atıyor gibi laflar etmek yakışık almaz. Gencebay tarzı değildir.........

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 03 Feb 2007, 14:58

divanist wrote:
Arkasından işkembeden atıyor gibi laflar etmek yakışık almaz. Gencebay tarzı değildir.........

İnsanide değil ayni zamanda.. :wink:

sahan61
Kıdemli Üye

Post by sahan61 » 03 Feb 2007, 16:04

POSTMODERN Soner'i sevmiyo olabilirsin görüşlerinede katılmıyor olabilirsin ve eleştirebilirsinde ama bunları saygı çerçevesinde yapsan iyi olur.Kimsenin kimseye hakaret etmesine gerek yok.Burda başkası senin fikirlerine işkembeden atıyo dese sen ne derdin ?

Locked