orhan baba yılbaşında show tv ekranlarında

Kapanmış konulardan yararlanabilmeniz için arşiv bölümüne taşınmaktadır.
Locked
gencebaykolik
Yeni Üye

orhan baba yılbaşında show tv ekranlarında

Post by gencebaykolik » 29 Dec 2007, 14:30

arkadaşlar orhan babamız yılbaşı gecesi birbirinden güzel şarkılarıyla show tv ekranlarında olacak.sakın kaçırmayın.
http://www.orhanamak.forumlari.net/orha ... rumu-f459/
orhan gencebay hayranlarının yeni buluşma noktası.

genex
Site Admin

Re: orhan baba yılbaşında show tv ekranlarında

Post by genex » 29 Dec 2007, 23:19

Evet gördüğüm kadarıyla eski yıllarda çekilen yılbaşı programının devamını show tv sağolsun ısıtıp bizlere sunuyor. Bunada şükür...

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 30 Dec 2007, 17:03

bırakın allahaşkına ya.ne eski gencebay var,ne eski gencebay şarkıları,ne de eski yılbaşları..güzelim eserlerinin klasiklerde bozduğu versiyonlarını bir de şıkıdım şıkıdım dansçılar eşliğinde "arkadaşlar hazır mısınız" diye batsın bu dünya remixini playback yapar.bir de berhüdar ol dedin mi,al sana yılbaşı.baksanıza o bile eski kayıtmış.ne itibarı kaldı,ne büyüsü...

murat yaşar
Kıdemli Üye

Post by murat yaşar » 31 Dec 2007, 18:57

Gene ne zamandır dile getirmek isteyipte getiremediğim bir konu var di ki(bunuda vatan haini ilan edilmeden nasıl dile getiririm diye düşünüyor idim :oops: )sağolsun bir nebzede olsa ben top.bir canım kardeş
değinmiş...
Ya gencebay sahneye çıktığında ona eşlik eden dansçılarla beraber söylemesi kadar abesle iştigal bir olay olabilir mi...Belki göbek havasında bir dansöz belki diyorum çünkü oda yakışmıyor...Batsın bu dünya diyor
dansçılar fink atıyor vs vs vs...Yani hem seyredenlerin konsantrasyonu dağılıyor hem insan müzikle bütünleşemiyor,hemde zaman zaman ne alaka dedirtiyor...
İnsan doya doya gencebay seyreyleyip hülyalara dalamıyor..Nedenlerinden biride bu dansçılardır..
Şimdi diyeceksiniz ki yuh bu kadarda olmaz.Sırf eleştiri olsun diye bu kadarda olmaz gibi..Ama sırf eleştiri olsun diye yazmıyorum..En samimi duygularımla yazıyorum..Gencebay o platforma çıktığında dikkatler başka yöne çevrilmemeli,insan başka şeyle dağılmamalı diye düşünüyorum..
Ben 41 yaşındayım...16 yaşımdan beridir gencebay müptelasıyım...Hemde öyle ki başka sanatçı dinlemem
nerdeyse...Bana şu son 4-5 senedir yaşananları daha önce anlatsalar imkanlar haricinde ,mümkün değil,olmaz olamaz,gencebay bunları yapmaz kimseler yaptıramaz derdim..
Ama yapıyor,hemde aşinalık yarattı nerdeyse..Kimse kızmasın bunlar benim şahsi düşüncelerim..Katılan yada katılmayanlar elbette ki olacaktır..Gencebay sahnedeyken yanına sazından,sözünden başkasını yakıştıramıyorum..Ve bunlar benim hissettiklerim..Tartışmaya açılacak konu değil..Benim bu hissettiklerim
ben ölünceye kadar sabit kalacak..Kim ne düşünür bilemem ama sanki gencebay bu konudada yanlış yönlendiriliyor...Bunlar kanalın jestimidir yada kendi isteğimidir bilemem ama bu dansçı meselesi malesef bana göre yanlış tercih....
2008 yılı herkese sağlık,esenlik ve mutluluklar getirmesi temennilerimle...
saygılarımla

turanamac
Kıdemli Üye

Post by turanamac » 01 Jan 2008, 14:21

şahsi kanımdır..kimseye itiraz manasında yazmıyorum...

orhan gencebayın özellikle hareketli parçalarında ona dansçıların eşlik etmesi artık günümüzdeki görselliğin gerekliliklerinden olmasından dolayıdır diyorum..bir de bence en kuvvetli ihtimal gencebayın sahnesinin neredeyse sıfır olması..çünkü o sahne insanı değil..gösteri niyetlisi değil.zaten dikkat ederseniz bazen aşka gelip şefler gibi el hareketleri yapıyor.bunlar tamamen istem dışı hareketler..yakın çekimlerde heyecandan şarkı sözlerini unutması( kimbilir o sırada şurada söyle yapayım burada böyle yapayım diye düşünüyordur )özellikle şarkı sözlerini kaçırdığı anlaşılmasın diye mikrofonu ağzını kapatacak şekilde kullanması..bunlar gözlerden kaçmıyor tabii. çünkü o sahneyi sevmiyor ,istemiyor ve mecburen çıkıyor ..bunu kendisi de ifade etti çoğu kez.., dolayısıyla orhan gencebayın sahnesinin olmaması sahneyi dolduracak başka şeyler gerektiriyor..ondan da en uygun seçenek dansçılar oluyor ..

şimdi playback de olsa elinde bir bağlama ile orhan gencebay sahne doldurmaz mı derseniz.. ne yalan söyleyeyim harika doldurur ..aslında şimdiye kadar ki tüm laybaclerini böyle yapsaydı şimdiye sahneye çoktan alışmış ve canlı icralar sunuyo olurdu..

bende herkese önce sağlık sonra da başarı dolu yıllar diliyorum ...

saygılar..

murat yaşar
Kıdemli Üye

Post by murat yaşar » 01 Jan 2008, 14:53

Turan kardeş,amacım yeni bir tartışma konusu açmak değil..Sende belirtmişsin zaten..Ama yinede yazdıkların beni tatmin etmedi.Ne bileyim ben kendi adıma yakıştıramıyorum..Dediğin gibi playback te olsa
bağlama daha çok yakışır..Görsellik önemli olabilir ama görsellikten kasıt yanındaki dansçılarsa bence olmuyor...Dikkatler dağılıyor...Ayrıca belki canlı performans göstermiyor olabilir ama yıllardır playback de olsa onu tv ekranlarında görüyoruz..(Popstarı saymıyorum bile..)
Tamamıyle kendi hissettiklerimdir..Herkesin görüşüne saygı duyarım...Tekrar ediyorum ben gencebay sahnedeyken yanına bırak dansçıları kimseleri yakıştıramıyorum..Gencebay=bağlama=orkestra üçlemesi
yeterde artar bile...
saygılarımla

Locked