Orhan Gencebay canlı yayın konuğu

Kapanmış konulardan yararlanabilmeniz için arşiv bölümüne taşınmaktadır.
serhat_izmit
Kıdemli Üye

Orhan Gencebay canlı yayın konuğu

Post by serhat_izmit » 29 Sep 2006, 01:16

Arkadaşlar Cuma gecesi (bu gece) saat 23.50'de Star TV'de canlı yayınlanacak "Son Ütücü" isimli programa Orhan Gencebay konuk olacak. Programı Armağan Çağlayan sunuyor :!:
"Yaptıklarım Türk müziğinin devamıdır."
"Müziğime arabesk denmesi çok saçma..."
Orhan GENCEBAY

isocity
Site Admin

Post by isocity » 29 Sep 2006, 01:46

hoppala :) tam adamını bulmuş.. Asena, Nida, Hepsi grubu , Uğur Aslan ve Orhan Gencebay konuklarda super canım.. hepsi kendini turkiye ye ispatlamış abidei şahsiyet insanlarmış...

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 29 Sep 2006, 07:23

orhan gencebay ne yapıyor arkadaşlar ya?hiçbir programa çıkmazken ve onca seviyeli müzik programı varken(mesela sarı-sıcak gibi) katılacak program olarak son ütücüyü mü buldu?artık nedense orhan gencebayın her icraatı beni şaşırtır oldu :roll:

SerdarYilmaz
Kıdemli Üye

Post by SerdarYilmaz » 29 Sep 2006, 12:38

Programin sunucusu (Çaglayan) göz önünde bulunduruldugunda bu, gencebay tarafindan Popstar programina bir son hazirlik olarak sayilabilir..

Ne diyecegimi bilmiyorum artik. Demek ki Gencebay´in kendisine yakistirdigi ortamlar, formatlar bunlar.. Kendisinin sevenlerine verdigi sözler, sevenlerinin ondan olan beklentileri, daha dogrusu sevenleri demek ki ilk planda degilmis.. Bunun açikça ispati budur baska birsey de degildir.. Yillardir projelerinin üzerinde durmasi için bas bas bagirildi, adamdan çit yok. Hala ayni laflar.. "Gelecek yil olabilir, olabilir, olabilir..." ... Çocuk kandiriyor sanki.. Bu da yetmemis gibi girdigi ortamlara bak.. Kusura bakmasin ama artik kizginim sana Gencebay..

Öyle bir müzik yetenegine sahip ki müzik adina aktif bir sey yapmadigi her saniye büyük bir kayip.. Hem kendi adina hem de müzik dünyasi adina.. Simdi nasil olmazdi ki bi baglama albümü.. Alem senin albümlerinde çogu zaman arka planda biraktigin, ancak 3-5 kere televizyonlarda (yarim yamalak) konusturdugun baglamani hayranlikla konusuyor, ideal bir baglama performansi bekliyor, sen nerelerdesin.. Alem verdigin müzik okulu sözünü yerine getirmeni bekliyor, hani so serbest müzik çalismalarina öncü olacak, yeni aydin müzisyenleri yetistirecek okul, sen nerelerdesin... Daha ugras sen yarismalarla, dizilerle ve borsayla...

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 29 Sep 2006, 14:19

Hayırdır inşallah :lol:
::::::
Image
"Türk ulusunun, yürümekte olduğu ilerleme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, pozitif bilimdir."
Atatürk, 1933

Gececi®
Deneyimli Üye

Post by Gececi® » 29 Sep 2006, 14:22

Artık söylenecek söz yok diye düşünüyorum. Acaba Orhan baba burdaki yazıları okuyuptamı bu tür haberlerle karşımıza çıkıyor? :(
ByGeCeCi

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 29 Sep 2006, 20:41

serdar sonuna kadar haklı.az bile yazmış.artık lütfen kimse gencebay yapmışsa bir bildiği vardır gibi klişe cümlelerle gencebayı savunmasın.

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 30 Sep 2006, 00:42

Gelişmeleri buraya alalım. Ben programı şu an seyredemiyorum. Neler oldu neler bitti? Korktuğumuz başımıza geldi mi? :) İlk duyumlarıma göre (arkadaşlar cepten mesaj yağdırıyor) güzel gidiyormuş program.
::::::
Image
"Türk ulusunun, yürümekte olduğu ilerleme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, pozitif bilimdir."
Atatürk, 1933

genex
Site Admin

Post by genex » 30 Sep 2006, 00:53

Bende izleyemiyorum şuanda, izleyen varsa bir zahmet durumu iletsin :)

isocity
Site Admin

Post by isocity » 30 Sep 2006, 00:57

bende izleyemedim.. :) neler oldu izleyenler yazsın değerlendirsin...

serhat_izmit
Kıdemli Üye

Post by serhat_izmit » 30 Sep 2006, 01:09

Orhan Gencebay programdan az önce ayrıldı, program diğer konuklarla devam ediyor.

Öncelikle belirtilen saaten yarım saat önce başladı. (23.50 diye belirtilmişti, 23.20'de başladı.)

Armağan Çağlayan saygıda kusur etmedi. Seyircilerin hepsinde Orhan Gencebay'ın şarkı sözlerinin yazdığı tişörtler ve sahneye çıkınca taktıkları Orhan Gencebay maskeleri görülmeye değerdi.

Kısa bir bağlama şovu yaptı. Ayrıca Batsın Bu Dünya (remix), Bir Teselli ver ve Dil Yarası şarkılarını banttan söyledi.

Orhan Baba yeni albümle ilgili bizleri üzecek bir haber de verdi; Ramazan Bayramı'ndan önce çıkarmayı düşünüyor ama Kurban Bayramı'na sarkma ihtimali var.

Programdaki en büyük sürpriz eski şarkıcı Biricik'in canlı yayına telefonla bağlanmasıydı. (25 yıldır görüşmüyorlarmış.)

Uzun lafın kısası güzel bir program oldu. ORHAN GENCEBAY'I ÖZLEMİŞİZ...
Orhan GENCEBAY

SerdarYilmaz
Kıdemli Üye

Post by SerdarYilmaz » 30 Sep 2006, 01:17

Bekledigimden daha seviyeli gecti program.. En azindan Orhan Gencebay ile oldugu bölümü.. Gerisini seyretmedim.. Belli ki Armagan Caglayan in Gencebay´a büyük saygisi vardi (dogal olarak). Programda kayda deger seylerden bahsedecek olursam, Gencebay Popstar´a neden katildigina degindi, bunu kendisinin prodüktörlük kimliginden dolayi yaptigini söyledi. Nasil simdiye kadar bir cok sanatciya prodüktörlük yapmissa, bu formati da bir nevi öyle kabul ettigini acikladi. Ayrica alaturka kelimesinin de bu konuda o´nda olumlu bir etki yaptigina degindi. Sonrasi bir sürpriz olarak Asena geldi "Gencebay Oryantal" esliginde "isini yapti" sonra geri gitti. Sonrasi bir grup baglamaci gencler Gencebay´in bir kac en taninmis sarkilarindan olusan kisa bir calisma sundular, yalniz hic güzel calamadilar.. Artik heyecanlarina mi vermek gerekir bilinmez.. Baglamacilar Erdal Erzincan´in okulundan mi geliyormus, yoksa onun direktmen ögrencilerimiymis, tam olarak anlayamadim.. Ama Erzincan ile bir alakalari varmis.. Caldiklari Batsin Bu Dünya ile Yarabbim idi.. Bundan sonra hayranlari acisindan en güzel sürpriz Armagan Caglayan´in Gencebay´dan baglama calmasi icin yaptigi cagri idi..Gencebay önce her zaman ki gibi cekingen davrandi, calamayacagi icin nedenler getirdi, ama yine de aldi eline sazini ve bir 30-45 saniye falan sazini konusturdu, bizleri bambaska alemlere götürdü.. Ama hemen yine birakti... Ah Orhan abi.. Su sazini bize bir doyura doyura sunsan.. Bir albüm yapsan.. Fena mi olur..?

...
Last edited by SerdarYilmaz on 30 Sep 2006, 01:29, edited 1 time in total.

SerdarYilmaz
Kıdemli Üye

Post by SerdarYilmaz » 30 Sep 2006, 01:27

Evet Serhat yazmis ben unutmusum.. Ayrica Biricik ile bir telefon baglantisi oldu.. Kisa bir görüsme oldu, seyirciler olarak pek birsey anladik diyemeyiz. Süphesiz ki televizyonda konusulamayacak olaylar gecmis aralarinda ki uzun yillar görüsmüyorlarmis.. Gencebay Biricik´e "nerelerdesin" dedi, Biricik ise "ben hep buradaydim" vari bir cevap verdi..Ardindan Gencebay "neden bana gelmedin" derken, Biricik: "Sana ulasilamiyor" diye yanit verdi.. Bunu ise Gencebay her zaman ki saygili üslubuyla kabul etmedi.. Bunun disinda kayda deger olarak Gencebay, Biricik´i yarin bekledigini söyledi.. Ayrica Biricik, Gencebay´la tekrar konusabildigini icin cok mutlu oldugunu söyledi, bunun da adeta altini cizmek adina "Sendin" parcasindan kisaca (ve sadece) "Gözlerimin gözü aydin, dolaydin ömrüme sen dolaydin.." bölümünü okudu, Gencebay da gülümseyerek, "ben anladin senin demek istedigini" vari seyler dedi.. Duygulu bir telefon görüsmesiydi kisacasi...

serhat_izmit
Kıdemli Üye

Post by serhat_izmit » 30 Sep 2006, 04:46

Ayrıca Orhan Gencebay programda duygulu anlar da yaşadı. Sevim Emre'nin, Orhan Gencebay'ın kendisine yazdığı şiiri okuması -ki yeni albümde şarkı olarak dinleyeceğiz-, ve 2004'de sevgililer gününde yazdığı mektubu okuması Orhan Gencebay'ı çok duygulandırdı. Orhan Baba'nın gözleri doldu...

Bir de Ajda Pekkan ile ilgili yaptığı açıklamalar benim çok dikkatimi çekti. "Kimler Geldi Kimler Geçti, Kaderimin Oyunu... Bu şarkıları Ajda hanımla beraber yaptık, albümünde okurken beraber çalıştık" gibi açıklamalar yaptı. Burda "Kimler Geldi Kimler Geçti"yi vurgulu söyledi. Acaba dedim bu şarkının sözü-müziği Orhan Gencebay'a mı ait?
Orhan GENCEBAY

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 30 Sep 2006, 08:12

biricik'in telefonda ilk cümlesi "orhan abi seni çok özledim oldu" .sesinden o anda çok duygu dolu ve heyecanlı olduğu belliydi.bunu kendisi de dedi zaten.bu yüzden çok fazla bişey konuşamadı aslında. kendisine müzik sevgisini babası burhan tonguç ve orhan gencebay'ın aşıladığını söyledi. armağan çağlayan en çok sevdiğiniz orhan gencebay şarkısı hangisi diye sorunca biricik çok içten ve gür bir sesle "hepsi" dedi.sonra da armağan çağlayan bir gencebay şarkısı söylemesini istediğinde biricik sadece "gözlerimin gözü aydın,olaydın ta baştan sen olaydın" dedi.gencebay da "ben senin ne demek istediğini çok iyi anlıyorum biricik" dedi.programın en hatırımda kalacak noktası burasıydı diyebilirim.biricik sanki orada geçmişteki bazı hatalarından pişman olduğunu ve bu yüzden orhan gencebay'dan özür dilemek istediğini ifade etmek istedi.gencebay buna ek olarak "seni hemen yarın bekliyorum, derhal görüşelim biricik" dedi.bunun yanında programın bir diğer kayda değer yanı gencebay'ın sevim emre'ye yazdığı şiir eşliğinde ikisinin eski görüntülerinin slayt halinde sunulmasıydı.programın en sonunda armağan çağlayanın orhan abinin elini öpüp başına koyma çabası ve gencebayın bunu engellemek isteyişi gerçekten görülmeye değerdi.ayrıca armağan çağlayan en azından gencebayın olduğu bölümde(zaten gerisini izlemedim) kendisinden beklemediğim bir saygı ve seviye çerçevesinde programı yürüterek beni şaşırttı.demek bazen de programı yapana değil yaptırana bakacaksın.

yilgor
Kıdemli Üye

Post by yilgor » 30 Sep 2006, 09:09

Programın can alıcı tek noktası Biriciğin Gencebay'a "Hatasız Kul Olmaz Hatamla Sev Beni" demesiydi.. Çok şey anlattı anlayana...

hilga
Deneyimli Üye

Post by hilga » 30 Sep 2006, 09:58

Program çok güzeldi ve Armağan Çağlayan saygılı ve seviyeli sunumuyla hepimizi utandırdı.Orhan Gecebay da hoş vakit geçirdi zanediyorum bizim gibi.Umarım yarışma da bu şekilde olur,üzülmeyiz::((((((((

Gececi®
Deneyimli Üye

Post by Gececi® » 30 Sep 2006, 10:52

En son dil yarasını söylerken ve Armağan Çağlayan'ın elini öpüp gönderdiği bölümü izledim. Korktuğumuz gibi olmadı tam tersi ordaki herkes Gencebay için gelmişti diyebilirim.Çok güzel sevgi ve saygı çerçevesinde izledim son 5 dkyı.
ByGeCeCi

senfonik
Kıdemli Üye

Post by senfonik » 30 Sep 2006, 11:30

evt arkadaşlar dün bende merakla pür dikkat olucakları izlemek için oturdum ekran başına..
başta seyircilere giydirilen şarkı sözleri yazılı tişörtler inlginç ve hoştu..fakat çağlayan ilk potları kırmaya başlamıştı..mesala kızın önündeki yazıyı okurken (bozamazsınmı yazıyo diye)bir satşmada bulundu yani bozamazsın beni dünya şarkısı için..(kahkaha koptu güya kızı bozdu )artı yine başka konuk üzerinde kabahat seni sevnede şarkılı tişörtede nebahatmi yazıyo diyerek aynı gafı işledi..yani gencebay şarkıları mazleme oldu ona..(ve gencebay şarkılarını bilmediği anlamadığını gösterdi bismillahla..

gencebayın prodüktör kimliğimle yarışmada olucağım demesi bir nebze kabul edilebilir oldu benim için ama yinede içime sinmiyo..zaman ve yapılacak çok daha kaliteli projlerri varken..!

eşinin yazdığı şiir ve duygusal anlar güzeldi..

biricikle tlf konuşması ilginç..aklıma fesat düşünceler getirdi..yani yıllar önce yaşanmış bir aşk hikayesi koktu bana..

gencebay yine çok heyecanlıydı..

armağanın gencebayı daha yeni farketmesi yani kültürlü entellektüel kişilşikte bulması ilginçti..

yine sahne tecerübesizliği ve şef vari sahne tavırları ve playbackı sırıttı..şarkıya uyum açısından..

erdal erzincan okulu öğrencilerinin gencebay şarkılarını toplu bağlamalar eşliğnde göresel açıdan icra etmesi hoştu ama gel gelelim çok kötü çaldılar..ama kral onları yinede alkışladı tebrik ettii..

kendisine teklif edilen canlı bağlama çaldırma talebi her zmanakki elelrim hazır değil gösteri yapmam için günde 8-10 saat çlışmam gerekli bahanesi ardından 1 dk lık bir bağlama üzerinde makamsal gösteriyle son buldu..
zaten tavırlarından isteksiz oluşu belliydi çünkü bağlama kendinin değildi o yüzden çekimser ve isteksiz tutup çaldı ..

ya anlamıyorum niye bu nadir canlı bağlama performanslarında şarkı veya türkü değilde doğaçlama icraları tercih ediyor?

yine playback şarkı seçimleri hata hata hata..zaten kırkyılda bir canlıo yayına çıkıyosun üstelik playback..halk tarafından az bilinen ve daha müzikal değeri yüksek eserleri icra etmesi daha ii bir seçim olurdu..

sonuç itibariyle ne kadar çağlayanın formatı itibariyle sevyelide geçse gönlüm el vermiyo..daha nitelikli ve müzikal porgramlarda projlerde görmek istiyorum..

şimdi pazar ı bekliyorum bakalım o ne vericek kral a ve bizlere..

saygılarımla
mesut
SENFONİK ŞİİR VE BAĞLAMA KONÇERTOSU İLE YANIP TUTUŞUYORUM..
SEVGİLİ KRAL HAYALMİ GERÇEKMİ BU SÖZLER..
UYANDIR BİZİ..

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 30 Sep 2006, 14:57

nereden neler çıkartıyorsun mesut abi?aşkla ne ilgisi var?biricik gencebayın eski ve çok sevdiği bir sanatçı dostu.aynı çok sevdiği eski erkek sanatçılardan dostları olduğu gibi.bir erkekle bir kadın aşk olmadan da birbirlerini sevemezler mi,dostluk kuramazlar mı?orhan gencebay bir hanımı insan olarak sevmesini de bilecek kadar hümanistlik ve çağdaşlık seviyesine mazhar bir insandır.onu diğer bazı şahsiyetlerle karıştırmayalım.eğer geçmişte biricik tarafından tek taraflı,karşılıksız bir aşk olduğunu sezinlediğini söylemek istiyorsan bunu da hiç sanmam.
Last edited by topraktan bir can on 30 Sep 2006, 15:25, edited 1 time in total.

Locked