Beterin beteri...

Kapanmış konulardan yararlanabilmeniz için arşiv bölümüne taşınmaktadır.
OG4844
Kıdemli Üye

Post by OG4844 » 05 Feb 2007, 00:01

POSTMODERN wrote:Bencede mektebini okusun bitirsin yasak resim hem işkembeden gencebaya sallamayı bırakır hemde boş işlerle kafa yoracağına daha hayırlı şeylerle uğrasır...
bende başarılar diliyorum

eleştiri ile hakaret arasındaki ince çizgiye dikkat

Tek kelime ile cok ayip, terbiyesizlik.
Benim özgürlügüm düsüncem ile hayat bulur

Erhan
Deneyimli Üye

Post by Erhan » 05 Feb 2007, 13:41

Doğu-yanlıs iyi-kötü bir karar verdi Soner abi.Biz burda ne zamandır onun gönlünü almaya ne bilim saygımızı göstermeye çalısıyoruz.Şimdi senin konustuğun lafa bak.Bir insan hiç bişeyiyle övülmez yerilmez (ulu orta..).Ama öyle bişey vardır ki o bunun dışında kalır:Oda "EDEP" tir ve

EDEPSİZLİK

sahan61
Kıdemli Üye

Post by sahan61 » 05 Feb 2007, 13:47

Doğu-yanlıs iyi-kötü bir karar verdi Soner abi.Biz burda ne zamandır onun gönlünü almaya ne bilim saygımızı göstermeye çalısıyoruz.Şimdi senin konustuğun lafa bak.

Erhan biz Soner'e bir şey yapmadık ki gönlünü alalım.Kim burda ona kötü bir şey yaptı.Herkez kendi görüşünü ortaya koydu oda sinirlendi gitti ve sonradan öğrendik ki gitme amacı bizim bildiğimiz gibi değil okulu yüzündenmiş.Soner'in gönlünü felan almamıza gerek yok gitme kararını kendi verdi dönme kararını da kendi verir.
Şu Koskaca Alemden Yalnızlık Aldığımı, Nihayet Öldüğümü Nerden Bileceksin?

Erhan
Deneyimli Üye

Post by Erhan » 05 Feb 2007, 14:27

Tamam onu öğrendim sonradan ama önce bilmiyorduk ki.O zaman ki bilgilerimize göre öyle yaptık (kötü bişey yapmadık zaten) ama şimdi gerçekten kalbi kırılmıştır bu lafa -yok niye kırılsın bir ... lafına- Ben o bağlamda söyledim...

Soner abi çabuk sinirlenir ama sonradan durulmasını da bilir.Eğer gerçekten okulu için gitmişse kesinlikle doğru bir karardır.Bende şu an ÖSS na hazırlanıyorum.İi de bi birikimim ve umudum var ins bu sene ii bişeyler yapacağım ve üstümden çok ağır bi yük kalkmıs olacak.13 senelik çalısmamın,emeğimin karsılığını almak istiyorum.İşte o zaman asıl ERHAN olacak bu uğurda.Ben şu an "ne yapayım da 1 saat fazla ders çalısayım" ın hesaplarını yaparken tam olarak katkıda bulanamıyorum Gönül Dostlarına.Ama daha fazla müzik daha fazla fayda(sizlere ve kendime) daha rahat kafa ve birazda daha fazla para (parayı da daha çok müzik aleti cihaz vs almak için istiyorum) için şu an bu kadarıyla yetinmek zorunda olduğumu biliyorum.

Ben Soner abinin büyük ihtimalle bu sebeplerden gitmesini (bi yere gitti yok tabi de bizimle daha az bulusacak olmasını kasdediyorum) anlayısla karsılıyorum hatta doğru buluyorum hatta takdir ediyorum.

BİR DİLENCİYİM SENDEN AŞKI DİLEYEN...

turanamac
Kıdemli Üye

Post by turanamac » 05 Feb 2007, 16:25

arkadaşlar başlığı değiştirip o şekilde tartışırsanız iyi olur..okuduğum kadarı ile bu başlık "soner neden gitti " başlığı değil..

buradan çok fazla uzak kalacağını sanmam .sıkmayın canınızı gelecektir yakında ..

saygılar...

murat yaşar
Kıdemli Üye

Post by murat yaşar » 05 Feb 2007, 17:07

Birileri çıkıpta bu foruma o kadar emeği geçmiş birine bu üslubla cevap veriyorsa çok yazık çokta ayıb...
Soner er yada geç dönecektir şüphemiz yok kaldıkı okulu için bırakmış bile olsa zaman zaman illaki foruma en azından göz atacaktır...
Her ne kadar okul bahanesi de olsa asıl kızgınlığı başka...Yoksa mutlaka
bi şekilde zaman ayırır..
MUTLAKA DÖNMELİDİR.....

senfonik
Kıdemli Üye

Post by senfonik » 05 Feb 2007, 17:35

arkadaşlar konu başlığına bakın burda yazılanlara..
siz akşam izledinizmi popstarı..bi kez daha kahroldum bülent ersoy genecebay çekişmesinii..
harbi çok üzüldüm o kadar saygısızca laflar ettiki gencebaya gencebayda çok kızmasına sinirlnemesine rağmen bişey demedi devam etti programna bu ne sabır bu nasıl tahammül..
programın sonlarına doğru bülentle gencebayı barıştırma amaölı atak yaptı osmantan ama içten bi sarılma değildi...ya noluyo gencebaya niye bu hallere düştü..
syereden varsa bi açıklama getirsin arkadaşlar kafayı yicem..
SENFONİK ŞİİR VE BAĞLAMA KONÇERTOSU İLE YANIP TUTUŞUYORUM..
SEVGİLİ KRAL HAYALMİ GERÇEKMİ BU SÖZLER..
UYANDIR BİZİ..

murat yaşar
Kıdemli Üye

Post by murat yaşar » 05 Feb 2007, 18:10

senfonik kardeş

izlediğim kadarıyla osman tan erkırın doğum günü olması sebebiyle önce doğum günü pastası geldi.Daha sonra o.t.erkır ebru gündeş ile şef selçuk tekay arasındaki kırgınlığı dile getirip barışmalarını istedi ve kalkıp sarıldılar..
Daha sonra tekrar söz alarak bu seferde gencebay ile ersoy arasındaki kırgınlıktan bahsedip onlarında barışması isteğinde bulundu.
Ve KEHRENde olsa istemeye istemeye sarıldılar fakat hiç konuşmadılar...
Bizler daha öncede yazdık ersoy gibi seviyesiz insanlarla biraraya geliyor isen insan kaç defa yutar bu lafları..Ne kadar daha sabır edeceksin...
Ben şahsen artık en ufak bir ukalalıkta yada imada bulunursa ki mutlaka bulunacaktır ersoy Gencebayın masaya yumruğunu vurmasından yanayım....
Tahammülünde sabrında bir sınırı vardır.Artık otoritesini konuşturup gerekli cevabı en sert biçimde dile getirmesinden yada o koltuğu artık bırakmasından yanayım.....
Herkes değişik yorumluyor bu hadiseleri şöyleki:
Sanki gencebay haksız yada kabahatli imiş gibi...Onun bu kadar sabırlı,beyefendi,sessiz ,mütevazi bir kişilik olduğunu bilen var bilmeyen var.Bizler bildiğimiz için belki idare ederiz ya bilmeyenlere ne demeli.
Bir yerde muhatap almıyor kendisine yada aynı seviyeye inmiyor ama kendisi küçük düşüyor..gencebey nerde ersoy denen dönme nerde..
Ah ah yanlış yanlış......Bizler gördük dile getirdik şimdi kendi düşünsün artık....Karizmayı çizdirdi bi defa..Ayrıca popstar alaturka için iki imza meselesini daha önce yazmıştım hatırlarsanız...Atılmış iki imza olabilir demiştim iki-üç hafta önceleri....
gördüklerimi yazmaya çalıştım kardeş....

saygılar

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 05 Feb 2007, 18:13

gencebay o programı derhal bırakmalı.iki imzaysa iki imza.olmazsa üstüne para verir.yeterki bu rezalet bitsin artık.bitsiiiiinnnn :!: :!: :!:

murat yaşar
Kıdemli Üye

Post by murat yaşar » 05 Feb 2007, 18:27

Malesef o sabrediyor bizler kahroluyoruzzz....Bir an önce hatta tekrarlıyorum o b.ersoy denen .......(hayal gücünüzü çok zorlayınız az maz değil haaaa)..o şahıs nasıl olsa gene terbiyesizleceşek,seviyesizleşecek,bayağılaşacak,zülfü yare dokunacak işte o zaman yukarda bahsini ettiğim konuyu yani gencebay ya en sert bi şekilde gerekeni yapacak yada fırsat bu fırsat sizin yarışmanızında.....deyip mekanı terki diyar edecek...Kurtuluş budur gibime geliyor .. yoksa o koltuktan kalkacak gibi görünmüyor..

senfonik
Kıdemli Üye

Post by senfonik » 05 Feb 2007, 19:08

bu forumda kim demişti haftada program başı 25 bin ytl alıyo diye..ee ayda 100 bin ytl 3 ay sürse 300 bin ytl 300 binde öncekiden 600 bin ytl cepte..
bende olsam sabrederim para için..!!!(bülent bile olsa)
ama param yoksa ve ihtiyacım varsa..!!!! :)
acaba haklımı sessiz kalışında bu kazandığı parayla londra senfoni orkestrasıyla çalışmamı yapacak veya okul projesi falan içinmi o para lazım..?!!?
neyse biz tiyatro izlemeye devam edicez..ah gencebay ah...
SENFONİK ŞİİR VE BAĞLAMA KONÇERTOSU İLE YANIP TUTUŞUYORUM..
SEVGİLİ KRAL HAYALMİ GERÇEKMİ BU SÖZLER..
UYANDIR BİZİ..

aksamgunesi
Yeni Üye

Post by aksamgunesi » 05 Feb 2007, 19:09

dün aksam programı izlerken kahroldum :( hayatımın en kötü anlarından biriydi ve Gencebayın sessiz kalması yüreğimi daha da çok burktu..programda bir yarışmacının kıyafeti eleştirilirken Gencebay yarışmacı bayanı gayet şık buldugunu ve giydiği kıyafetin abartılınmaması gerektiğini söyledi..ve osmanlı da yenicerilerinin giydiği elbisenin örneğini vermek üzereyken..bülent erssoy söze girdi ve osmantan a bu konuşmayı niye kesmiyorsunuz sayın tan..bunun konuyla ne alakası var..bunlar gereksiz konuşmalar boş sözşler dedi..ve bunun gibi bir kac cümle daha.. :twisted: Gencebay konuyu kapattı ve sesini cıkarmadı.. :( Orhan Gencebay a küfür olarak kabul ediyorum bunu ..ve prgram sonunda o şahısa sarılıyor..ben gönlümdeki efsaneyi geri istiyorum..televizyonda bir daha yüzünü görmemeye razıyım kralın..bu işkence bitsin artık..cok doluyum cok :( hiç bu kadar üzldüğümü hatırlamıyorum..

murat yaşar
Kıdemli Üye

Post by murat yaşar » 05 Feb 2007, 19:44

Yerden göğe kadar haklısın katı kat....

Para için bu rezalet neden...İhtiyacın mı var,neden ezdiriyorsun kendini..
Bu sabır senden çok şey çalacak kalk git o koltuktan ...Ezdirme kendini hemde kime..ersoy olacak o seviyesiz,şahsiyetsiz karaktersiz her defada sözünü kesip olmadık laflar.polemikler ......Olmuyor olmuyor..Çok yazık

O bir efsane idi dev idi bizler için gerekeni yapsın halada öyle ama o yarışmada kendini bitirecek..Muhatap almıyor,karşılık vermiyor aynı seviyeye inmemek için fakat bu hali bizi kahrediyor....

beyazsayfa
Deneyimli Üye

Post by beyazsayfa » 05 Feb 2007, 20:55

Aynen katılıyorum dostlarım.Bardak öyle bir taştı ki.Artık geri dönüşü yok.Bu tepkiler Orhan Abi'ye ulaşmalı.Ben hala üzerimden atamıyorum.O sözlere sessiz kalış ve dolan gözler.O gözler ki dolduğu çok nadirdir.İçim çok acıdı o görüntüye

serhat_izmit
Kıdemli Üye

Post by serhat_izmit » 06 Feb 2007, 00:06

Programı izlemedim, ama anlatılanlardan sonra izlemiş kadar oluyorum.

Şaşırmadım; çünkü bu ilk hakaret, ilk terbiyesizlik değildir.

Aşırı kibirli ve bir o kadar da aşırı mütevazi insan yanyana gelirse, böyle şeyler yaşanması normaldir. Orhan Gencebay'ın yerinde başkası olsaydı Bülent Hanım'a öyle bir cevap verirdi ki... Neyse...

:evil:
"Yaptıklarım Türk müziğinin devamıdır."
"Müziğime arabesk denmesi çok saçma..."
Orhan GENCEBAY

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 06 Feb 2007, 13:27

yanılana,unutana,zorlanilana laf yoktur..ama bile bile düşene laf vardir..

gencebay hocamız bunlari hak ediyor..kendi düşen aglamaz..

az bisi seyrettim..pazar günü..sadece gencebayin giydigi takim elbise güzeldi..birde orkestra güzel o prgramda..baskada bir numara yok.. :lol:

Erhan
Deneyimli Üye

Post by Erhan » 07 Feb 2007, 17:25

Ben o aksam basına baktım programın.gidişatı iyi bulmayınca orda bıraktım izlemeyi.Ama tartışmanın bu seviyeye geleceğini tahmin etmiyordum.Ben yanlıs mı anladım:Orhan Abi nin gözleri mi doldu.Allah aşkına popstar ı izleyen birisi cevap versin...

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 07 Feb 2007, 17:58

erhan kardes persembe günleri stv de bir dizi var yagmurdan sonra diye (pek dizi izleyende biri degilim aslinda sadece seciyorum bazan dikkatimi ceken dizileri)onun dışında hic bir sey icin özellikle tv basina gecmiyorum ve gecmeye gayret göstermiyorum... tyv seyredilecek halmi kaldiki... sacma sapan diziler...prgramlar falan...

pop starda bunun icinde..o yuzden izleyemedim pek bisi diyemiycem..

bazan izlemek istiyorum..neler oluyor diye ama..

midem kaldirmiyor :roll:

sahan61
Kıdemli Üye

Post by sahan61 » 07 Feb 2007, 17:58

Erhan Orhan Abi'nin gözleri dolmadı bizim gözümüz doldu.Orhan Abi Bülent Ersoy'u muhatap almadı.
Şu Koskaca Alemden Yalnızlık Aldığımı, Nihayet Öldüğümü Nerden Bileceksin?

orhanım
Yeni Üye

Post by orhanım » 07 Feb 2007, 19:52

benim anladığım kadarıyla kral yönetiliyor bir dev dev gibi hareket etmiyor neden niçin iyi kalpli olduğu için ama insan bir yere kadar show yapmak istiyorsan bülente ezilerek değil ezerek yapmalısın ben pek bilmem ahkam kesmeyi ağzım bozulur diye yazmayı kesiyorum yoksa bülente diyecek çok kelimelerim var. :evil: :evil: :evil:
SANMAKİ İNSANLAR HİÇ MUTLU OLMAZ ŞUNU BİLİN MUTLULUĞA ÖLÇÜ BULUNMAZ ÜMİDİN ÜMİTTEN ANLAMIN ANLAMDAN YAŞAMIN YAŞAMDAN FARKI VAR

Locked