bu habere dikkat

Kapanmış konulardan yararlanabilmeniz için arşiv bölümüne taşınmaktadır.
mavi.seytan
Deneyimli Üye

bu habere dikkat

Post by mavi.seytan » 15 Sep 2006, 20:39

mavi.seytan
Deneyimli Üye

Post by mavi.seytan » 15 Sep 2006, 20:45

admin ve moderatorsler lütfen dikkat olamaz böyle bir şey lütfen hemen müdahale edelim belki forumda başka site adresi reklama giriyor ama başka nasıl gösterebilirdim size

genex
Site Admin

Post by genex » 15 Sep 2006, 22:08

Yuhhhh diyorum başka bişey demiyorum ya. dumur oldum :shock: :shock: :shock:

HASAN
Kıdemli Üye

Post by HASAN » 15 Sep 2006, 22:55

Şimdi bişey diyecem olmayacak.İllaki Küfür mü edelim kardeşim ne istiyorlar bunlar anlamıyorum.Adi herifler :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Onu Anlamak Sanattır

isocity
Site Admin

Post by isocity » 15 Sep 2006, 22:57

samsun lular bilir orda baya poşa vardır... kısaca cingene.. sanırım gencebay'ı da bu gruba sokmuslar.. yazar arastırma yapmamıs pek.. tum samsunluları cıngene yapmıs :) ..

çingeneler içinde dunyaca unlu birçok müzisyen cıkmıstır.. ülkemizde de bol miktarda mevcuttur bu buyuk muzık ustadları.. ancak gencebay çingene deil.. art niyet deilde bir yanlıslık oldugunu dusunuyorum...

genex
Site Admin

Post by genex » 15 Sep 2006, 23:02

Ben şu an 76 yaşındayım ancak 65 yaşına kadar çingene olduğumu bir şekilde gizledim.

demiş kitabın yazarı. sanırım artık bunamış, bu yazta hiç birşeyi doğru dürüst hatırlayamıyor galiba. Yada birileri üzerinden pirim yapmaya çalışıyor. Kendisinin bişey gizlemeye ihtiyacı yok resmen çingenelik yapıyor!!!

Yahu diğerlerini bilmiyorum ama bu adam Gencebay'a bile çingene demiş

Dünya alem kendisinin Kırımlı Tatar olduğunu, dedelerinin osmanlının son döneminde Kırımdan Samsuna göçtüklerini biliyor. Neresinden uydurmuş bu yalanı.

bide demişki hepsi susacak konuşmayacak diye, ya Gencebay 'ın elinden ekmegini alsan senin gibi çingeneleşmek , sesini bile çıkarmaz efendiliğini bozmaz.

Saygılarımla

http://www.OrhanGencebayVe.Biz
http://www.GencebayForum.com

foruma cevabım

isocity
Site Admin

Post by isocity » 15 Sep 2006, 23:08

ben buraya yazıyı yazdım 2 dakika sonra bir arkadasım orhan gencebay romanmıs dogrumu diye sordu.. (ki kendisi gencebayla uzaktan yakından ilgili değildir) hoppala.. asparagas meraklısı türk milleti :)

serhat_izmit
Kıdemli Üye

Post by serhat_izmit » 16 Sep 2006, 00:18

Orhan Gencebay hakkındaki birçok asılsız rivayetten biri. Daha öncede duymuştum. Ama daha beterleride var. Dolaştığım bazı internet sitelerinde Orhan Baba'ya daha ağır ithamlarda bulunanlar var. Bunların hepsi yalan, zamanında bir densizin ağzından çıkıyor, ağızdan ağıza yayılıyor. Hatta bazı arkadaşlarımın dahi kulağına gidiyor, "doğru mu?" diye bana soruyorlar. Yalan diye diye yoruldum...

Çok terbiyesizce. Kitabın yazarı dede sana sesleniyorum: Böyle ayıp şeyler yaparak satışlarını arttıramazsın. Çingenelik yapma haddini bil.
"Yaptıklarım Türk müziğinin devamıdır."
"Müziğime arabesk denmesi çok saçma..."
Orhan GENCEBAY

ozannazo
Yeni Üye

Post by ozannazo » 16 Sep 2006, 09:08

çok saçma...
Gör beni.. Baktığın her yerde varım...
Duy beni.. Söylenen her sözde varım...
Terkedip gittiğin o günden beri,
Yanıp ta kül olan ateşte varım...
Adını gözyaşımla yazar dururum,
Maziye her bakışta mahzun olurum.
Mutluluk diye diye toprak olurum....

muratcakir
Yeni Üye

Post by muratcakir » 16 Sep 2006, 09:52

arkadaşlar sahsen ben Orhan Amca cevap vermeden hiç bisi demem...ama eğer yalansa ve bunu Gencebay'dan duyarsak hakaret ve iftira suçlarından dava açmaya gönüllüyüm....MEDYADA ADINI DUYURA BİLMEK İÇİN BAŞKALARINA İFTİRA ATMANIN TEK Bİ ADI VARDIR SEREFSİZLİK...SAYGILARIMLA
::::::::::BENCE AŞKIN KENDİSİ SENSİN::::::::

Gönül_Dostu
Kıdemli Üye

Post by Gönül_Dostu » 16 Sep 2006, 12:21

Orhan gencebay çingene demek ayrı mesele.
öyle olsa bile ne olacak ki
çingene insan değilmi ,insan insandır yeterki adam olsun.
insanı sınıflara sokan o budur ,o şudur diyen yine insanlardır
bir insana ırkına ,dine ,göre ön yargılı yaklaşmak çok yanlış.
çingene olmayıpta insan olmayanlarda var.çingene olupta insan olanlarda.
çingene deyip hor görülmesini de kınıyorum.
benim bir sürü roman arkadaşım var birçoğu da adam gibi adam.
ayrıca belirteyim
bir belgeselde izlemiştim romanların kökeninin hindistan dan geldiğini

sözümü orhan gencebay ın bir sözüyle bitiriyorum.

-madem yaşamaya geldik dünyaya
-benimde herşeyde bir hakkım vardır
-sevmiyorsan hor görme bari
-benimde senin gibi ALLAH ım vardır

Gencebay felsefesi

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 16 Sep 2006, 14:49

Arkadaşlar mevzu ne tam anlayamadım, çünkü siteyi açamıyorum.

Türkiye Cumhuriyeti, Sulh ve Ceza Mahkemelerinin ilgili tarihli kararları doğrultusunda. Ulaşmak istediğiniz Internet sitesine erişim engellenmektedir.

diye bir yazı çıkıyor.

:lol: :lol:
::::::
Image
"Türk ulusunun, yürümekte olduğu ilerleme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, pozitif bilimdir."
Atatürk, 1933

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 16 Sep 2006, 15:22

Orhan Gencebay'dan cevap gelmiş:

Roman olduğu iddialarını cevaplayan Orhan Gencebay, 'Bir kitapta Çingene olduğum yazıldı. Ama böyle bir şey yok. Kökenim Kafkas Kırım Türkleri'ne dayanır. Roman olsaydım kesinlikle utanmaz açıklardım. Allah'ın yarattığı insanlar arasında ayrım yapılmaz' dedi.

http://www.gecce.com/pages/haber_detay.asp?haber=66645
::::::
Image
"Türk ulusunun, yürümekte olduğu ilerleme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, pozitif bilimdir."
Atatürk, 1933

hilga
Deneyimli Üye

Post by hilga » 16 Sep 2006, 15:31

isocity wrote:samsun lular bilir orda baya poşa vardır... kısaca cingene.. sanırım gencebay'ı da bu gruba sokmuslar.. yazar arastırma yapmamıs pek.. tum samsunluları cıngene yapmıs :) ..

çingeneler içinde dunyaca unlu birçok müzisyen cıkmıstır.. ülkemizde de bol miktarda mevcuttur bu buyuk muzık ustadları.. ancak gencebay çingene deil.. art niyet deilde bir yanlıslık oldugunu dusunuyorum...

orhan gencebay çingene olsa dinlemeyecek miydik arkadaşlar.çok ağır itham bunlar.(poşa vs)gelin birlik olalım diyor,kürdü çerkezi...siz de neler yazıyorsunuz.orhan gencebay kadar büyük bir kalbe sahip olmalıyız bence.tabi ülkemizi bölmeye çalışanlar bu kalpte asla yer alamazlar!....

Gönül_Dostu
Kıdemli Üye

Post by Gönül_Dostu » 16 Sep 2006, 15:39

[quote="yasakresim"]Orhan Gencebay'dan cevap gelmiş:

Roman olduğu iddialarını cevaplayan Orhan Gencebay, 'Bir kitapta Çingene olduğum yazıldı. Ama böyle bir şey yok. Kökenim Kafkas Kırım Türkleri'ne dayanır. Roman olsaydım kesinlikle utanmaz açıklardım. Allah'ın yarattığı insanlar arasında ayrım yapılmaz' dedi.

işte büyük insan olmanın göstergesi.açıklama için teşekkürler soner

Gececi®
Deneyimli Üye

Post by Gececi® » 16 Sep 2006, 17:37

İster çingene ol ister kürt ister laz istersen çerkez. Seni sen olduğun için sevdik ırkın için değil.! Gönül dostu olmuşuz bir kere fesat girse aramıza ne yazar bin kere?

Saygılar.!

isocity
Site Admin

Post by isocity » 16 Sep 2006, 19:27

isocity wrote: çingeneler içinde dunyaca unlu birçok müzisyen cıkmıstır.. ülkemizde de bol miktarda mevcuttur bu buyuk muzık ustadları.. ancak gencebay çingene deil.. art niyet deilde bir yanlıslık oldugunu dusunuyorum...

benim yazımda çingenelere hakaret unsuru taşıyan bir şeymi var da ben göremiyorum.. ??? bak hüseyin bende dumur oldum şimdi :)))

Gönül_Dostu
Kıdemli Üye

Post by Gönül_Dostu » 16 Sep 2006, 19:52

isocity wrote:
isocity wrote: çingeneler içinde dunyaca unlu birçok müzisyen cıkmıstır.. ülkemizde de bol miktarda mevcuttur bu buyuk muzık ustadları.. ancak gencebay çingene deil.. art niyet deilde bir yanlıslık oldugunu dusunuyorum...

benim yazımda çingenelere hakaret unsuru taşıyan bir şeymi var da ben göremiyorum.. ??? bak hüseyin bende dumur oldum şimdi :)))

ismail benim yazdıklarım için diyorsan ben genelleme yaptım.bir kişiyi hedef almadım
bilen kendini bilir.

serhat_izmit
Kıdemli Üye

Post by serhat_izmit » 16 Sep 2006, 21:25

Kitabın yazarının "çingene" listesini dikkatli incelediğimde daha vahim sonuçlara ulaştım.

Nihat Erim ve Turan Güneş'de çingene olarak belirtilmiş. Arkadaşlar bu iki önemli şahıs Kocaeli-Kandıralı'dır ve çingenelelikle hiçbir alakaları yoktur. Kandıra'nın yerlilerindendirler.

Bu kitabın yazarı gerçekten bunamış ben böyle düşünüyorum.

Ayrıca benim de ayrımcılık yapmak gibi niyetim yoktur. Tanıdığım bir çok çingene var, çoğu dürüst insanlar. Benim tepkim kitabın yazarınadır. Yalan şeyler yazarak kitabın satışı artmaz, hiçbir yere de gelinmez.
"Yaptıklarım Türk müziğinin devamıdır."
"Müziğime arabesk denmesi çok saçma..."
Orhan GENCEBAY

hilga
Deneyimli Üye

Post by hilga » 16 Sep 2006, 22:04

samsun lular bilir orda baya poşa vardır... kısaca cingene.. sanırım gencebay'ı da bu gruba sokmuslar.. yazar arastırma yapmamıs pek.. tum samsunluları cıngene yapmıs ..

bu kısmı neden almadınız peki.amacımız dumura uğratmak değil yanlış anlaşılmasın ama msj öyle bir izlenim bırakıyor.

Post Reply